29 Mayıs-4 Haziran 2023 Astroloji Gündemi

29 Mayıs-4 Haziran 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

29 Mayıs haftasında gökyüzünde neler olacak, nelerin işareti var ? Nasıl etkiler alıyoruz, neler olabilir, gün gün anlatacağım yine tüm haftayı.

Jüpiter ve kuzey Ay düğümü 2 Haziran günü kavuşacak. Tüm haftaya şekil veriyor bu güzel kavuşum. Sadece bu haftanın konusu da değil, bundan sonrası için yeni hedef ve başlangıçlar getiriyor bize.

Jüpiter doğru, erdemli, gerçek, sahici, temiz, iyi ve aydınlık olanın temsilcisidir. Hakkaniyetin, adaletin, erdemli ve adil olmanın temsilcisidir.

Doğru davranışlar içinde olmak, hayatımıza sahip çıkmak, bize verilen vakti en güzel şekilde yaşamak, kendimize güzel bir hayat yaratmak, kimseye yük olmamak, kimseye ihtiyaç duymayacağımız koşulları oluşturmak, kendi işimizi kendimiz görmek, kendi sorumluluğumuzu almak, kendi ayaklarımızın üzerinde durmak, hayatımıza yön verecek iyi seçimler yapmak, çalışmak, üretmek, daha çok üretmek, bereketimizi yaratmak, huzurumuzu yaratmak..Jüpiter budur.

Kuzey Ay düğümü ise kadersel başlangıç ve değişim noktalarını temsil eder. Bu hafta böyle bir değişim var. Bir yola çıkıyoruz kendimize daha güzel bir yaşam yaratmak için. Dış koşulların bahanesine sığınmadan, her değişimin önce içimizde başladığının bilinciyle, içimizi değiştirirsek gerçekliğimizin/yaşam realitelerimizin değişeceğini bilerek hareketi başlatıyoruz.

Temiz bir dünya, temiz bir yaşam için önce evimizi temizleyerek başlayalım. İyi hizmetler almak için iyi hizmetler sunalım. Değişim istiyorsak o değişimi kendi dünyamızda biz yaratalım. O vakit gerçekliğimiz günden güne değişecek. İyi yeni olasılıklar için eyleme geçelim bu hafta.

4 Haziran günü bir dolunay gerçekleşecek. Yay burcunun 13 derecesinde meydana gelecek. Merkür, Uranüs ile kavuşuyor olacak aynı gün.

Tam olarak yukarıda saydığım yönde değişimlere işaret ediyor bu görünümler de aynı şekilde. Bir bilinç değişimi var.

Yeni başlamış bir transitin hatırlatmasını da yapayım. Mars 20 Mayıs’ta aslan burcuna geçti. Kuvvetli bir ateş enerjisi çalıştıracak burada. 10 Temmuz’a kadar aslanda olacak.

Neler getirebilir ? Neler olabilir ? Mars yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Bu arada yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair tüm transitlerin linkleri var, buraya not düşeyim. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


29 Mayıs-4 Haziran haftasının gezegen açıları :

3 Haziran : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 27° Yengeçte, Neptün 27° Balıkta

Denge. Aklın ve duyguların dengesi. Duyguların tesirinden çıkabilmek. Aklın tarafına geçmek. Daha gerçekçi, daha mantıklı olmak. Dengeyi bulmak. Böyle bir açı.

Evimizde yeni şeyler yapabiliriz ayrıca. Değiştirip düzenleyeceğimiz şeyler olabilir. Aile içi konularda güzel şeyler olabilir. Çünkü Venüs yengeçte alıyor bu açıyı. Ev demektir, aile demektir yengeç.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

29 Mayıs Pazartesi

Ay bugün 17:50’ye kadar başak burcunda. Planlamalar, yapılması gereken düzenlemeler konumuz olabilir bugün.

Gündüz saatlerinde Ay Neptün karşıtlığı var. Belirsizlikler sebebiyle beklemek gerekebilir.

Ayrıca hızlı karar almamak gerekiyor Neptünyen zamanlarda. Çünkü yanlış değerlendirmelerimiz olabiliyor. Doğru analiz yapmakta zorlanabiliyoruz. Yaptığımız şeylerin üzerinden tekrar geçelim, kontrollerimizi yapalım.

17:50’de terazi burcuna geçiyor Ay.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Pluto üçgeni etkin. Güzel bir açı. Terazi-kova ekseninde gerçekleşiyor. O yüzden yakın çevremiz, bağlantılarımız içinde güzel şeyler olabilir. Birbirimizin işini kolaylaştırabiliriz. Birlikte yapmaya karar vereceğimiz şeyler olabilir. İletişimler artıyor.


30 Mayıs Salı

Ay terazi burcunda bugün.

Sabah saatlerinde güzel bir Ay Güneş uyumu ile başlıyoruz güne.

İşimiz, ticari bağlantılarımız, parasal konularımız, ilişkilerimiz, iletişimlerimiz..Her açıdan şanslı bir açı. İyi şeyler olabilir.

Ay’ın terazi günlerinde iş birlikleri olur, karşılıklı fayda bulacağımız güzel şeyler olur. Güçlerimizi birleştiririz 🙂 Yine öyle bir gün.


29 Mayıs-4 Haziran 2023 Astroloji Gündemi


31 Mayıs Çarşamba

Ay gün boyunca terazi burcunda.

Gündüz saatlerinde Ay ve Venüs kare açıda. Uyumsuz bir konumlanma. Yakın ilişkiler, yakın arkadaşlıklar içinde keyifler kaçabilir biraz. Birbirimize eşlik ettiğimiz noktalarda eşit olmadığını, tam olarak denk olmadığını düşündüğümüz şeyler konu olabilir.

Bunun dışında alışverişler için de önermeyeceğim bir vakit. Bazı şeyleri daha uygun fiyatlı alabilecekken ya da iyi özelliklerde ürünler bulabilecekken, yeterince araştırmadan ilk gördüğümüz şeyleri almayalım derim.


1 Haziran Perşembe

02:45’te Ay’ın akrep transiti başlıyor.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter ile karşıt açı yapıyor, güney Ay düğümü ile kavuşuyor. Neyi bırakmamız, neyi sonlandırmamız gerektiğini gösterebilir bu açılar bize. Bu bir ortam olabilir, bir ahbaplık olabilir. Takıntılı, kendini tekrar eden bir düşünce olabilir. Bir duygusal yük olabilir. Hayatımızdaki görevini, hizmetini tamamlamış bir konu olabilir. Bir davranış biçimi olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay’ın bir uyumlu, bir uyumsuz açısı bir arada.

Önce Ay Mars karesi, hemen peşinden Ay Satürn üçgeni geliyor. Bazı şeyler bizi kızdırabilir, ama bunları iyi yönetirsek fırsatlı bir vakit. Bazı konuların düzene girmesi, isminin konması, şekil verilmesi gerekiyor. İşte bunların altını çizebilir bu açılar.


29 Mayıs-4 Haziran 2023 Astroloji Gündemi


2 Haziran Cuma

Ay akrep transitinde. Merkür ve Uranüs ile uyumsuz açılar yapacak bugün. İkisiyle de karşı karşıya gelecek.

Önce sabah saatlerinde Ay Merkür karşıtlığı, ardından gündüz vaktinde Ay Uranüs karşıtlığı geliyor.

Şartlar değişken. Konuşulmuş, planlanmış şeylerin değiştirilmesi, konulara yeniden şekil verilmesi gerekebilir. Duruma göre hareket etmemiz gerekebilir. Bazı şeyler beklenenden farklı gelişebilir. Sakin bir tutumla, mantıklı olanı seçerek ilerleyelim. İlerlemek mümkün olmuyorsa, çok zorlamadan olanın olduğu kadar olmasına izin verelim bugün. Olmayan şeylerde de hayır var. Biraz akışı gözlemleyelim.


3 Haziran Cumartesi

Ay 08:03’e kadar akrep burcunda. 03:51-08:03 arasında boşlukta. 08:03’te yay burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Pluto ile uyumlu açıya giriyor.

Yay burcu uzakları simgeler. Yayda bir Ay alıyor bu açıyı. Uzaklardan iyi haberler alabiliriz. Başka bir şehirde/ülkede yaşayan yakınlarımızla ilgili konular varsa, güzel gelişmeler olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Satürn karesi biraz bir şeylerle uğraştırabilir bizi. Sorumluluklar, yapılması gerekenler önümüze gelebilir.

Ama eş zamanlı olarak bir Ay Mars üçgeni de var. Enerjimiz yerinde. Yapılacakları yapıyoruz. Güzel bir hareketlilik var.


4 Haziran Pazar

Ay yay burcunda. Dolunay günündeyiz. 06:41’de yay burcunun 13 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor bu sabah. Ayrıca Merkür, Uranüs ile kavuşuyor.

Bilincin yükselmesi, gerçeği görebilme, gerçeğe uyanış, mantıklı analizler, akılcı kararlar ve bunlarla gelecek değişimler görüyorum bu resme bakınca.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Pluto’nun Kova Transiti 23 Mart 2023-11 Haziran 2023

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi şeyler olsun. Güzel hafta bir diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!