Akrep Burcu Eylül 2023

Akrep Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Eylül başlamak üzere. Yeni bir mevsimin, yeni bir sezonun başlangıç noktasındayız. Kimileri okuluna dönüyor, kimileri işine. Memleketten, yazlık evlerden şehre dönüş var. Normal düzenimize ve sorumluluk alanlarımızın başına geçiyoruz artık.

Nasıl bir ay ? İçinde neler var ? Nasıl konularınız olabilir ? Neler getirebilir Eylül size, birlikte bakacağız.

Yükseleniniz akrep ise yararlanabilirsiniz bu yazımdan. Öngörüler o durumda tutarlı olur. Çünkü öngörüler evler ile yapılıyor ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev sıralaması oradan başlıyor.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 11.evinizde.

Burası sosyal alan.

Sosyal alandan geçecek bir Güneş, yeni insanlar getirebilir size. İşinizde, sosyal hayatınızda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Grup çalışmalarınız olabilir.

Kurslar, spor etkinlikleri, sanat eğitimleri, hobileriniz için katılacağınız yerler olabilir.

İş hayatımızda içinde bulunduğumuz ekip de bir 11.ev konusudur.

Bu bir başak transiti. Başak düzenlemek demektir. Ekibiniz içinde yeni bir iş bölümü yapılabilir. Günlük sorumluluk alanları yeniden belirlenebilir her bir kişi için. Üstleneceğiniz ya da başkasına devredeceğiniz görevler olabilir. Yeni bir günlük düzen başlayabilir.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. Bu kez 12.evinizde bir Güneş transiti olacak.

Sizin için büyük ölçüde bir dinlenme süreci. Günlük düzeniniz içinde mümkün olan noktalarda yavaşlamak, tempoyu düşürmek, acelesi, aciliyeti olmayan konuları şu an için biraz ertelemek, durmak, mola vermek, güç toplamak, kendinizle, kendi ihtiyaçlarınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Her zaman besleme yaparsak, bunu ‘kendimizi beslemeden’ yaparsak tükeniriz.

‘Şu an bir şey veremiyorum. Benim almam lazım. Besleyemiyorum. Benim beslenmem lazım’ dediğiniz bir ruh halinde, bir duygu durumunda olabilirsiniz.

Duygusal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek, ruhunuzun bakımını yapmak, geçmişin muhasebesini yapıp defterleri kapatmak, dersleri alıp hizmetini tamamlayan alanlarla vedalaşmak. Arınmak, hafiflemek, resetlenmek, sıfırlanmak, yeni başlangıçlar için güç toplamak. Yeniye geçiş için planlarınızı yapmak, hazırlıklarınızı yapmak. Sizin için genel olarak böyle bir dönem.


Akrep Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

11.evinizde bir Merkür retrosu. Siz 11.evin temsil ettiği konulardan etki alıyorsunuz.

Çevrenizden birileri ile ilgili görüşlerinizin değişebileceği bir dönem. Daha önce görmediklerinizi görebilir, daha doğru analiz yapabilirsiniz insanlar hakkında. Varsayımlarınızda yanıldığınızı fark edebilirsiniz. Düşünceleriniz olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir.

İnsanları daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman. Öyle söyleyeyim. Deneyimler içinde böyle farkındalıklar gelecektir.

İşinizde ekip içinde, iş bölümlerinde anlaşmazlıklar olabilir.

Kişisel menfaatine fazla odaklanan, karşı tarafın hakkını eksilten kişiler olabilir.

Küçük şeylerin hesabını yapan insanlar görebilirsiniz.

Arkadaşlıklar içinde biraz tatsız bir zaman belki ama yanılgılardan arınmak iyidir. Bundan sonrası için faydanıza olan bu.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

Bu retroda hangi arkadaşlıkların, hangi arkadaş gruplarının, sosyal ortam ortamların, hatta sosyal medyada hangi platformların, hangi dijital alanların size iyi geldiğini, hangilerinin aslında fayda getirmediğini, sizi eksilttiğini, iyi gelmediğini fark edebilirsiniz.

Elemeleriniz olabilir. Hayatınızdan çıkaracağınız şeyler olabilir. Retro sonrasında bunun güzel bir temizlik dönemi olduğunu, yeni halin içinde çok daha mutlu olduğunuzu görebilirsiniz.


Akrep Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 10.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

İşinizde en çok nelerden keyif alıyorsunuz, hangi durum neye dönüşürse daha çok keyif alabilirsiniz, daha verimli olabilirsiniz, hangi durumda konforunuz artar ?

Ne yapmak istiyorsunuz, neleri istemiyorsunuz ? Nasıl bir işiniz olmalı ?

Buralara bakabilirsiniz retro ile.

10.ev toplum önünde bulunduğumuz konumu, ünvanlarımızı simgeler. Aslan burcu ise egomuzla ilgili.

İşinizle ilgili yaptığınız seçimleri gerçekten istediğiniz için mi yapıyorsunuz, yoksa başkalarının algısında önemli ve değerli olmak için mi ? İstediğiniz kariyer, gerçekten sizin isteğiniz mi ? Yoksa başkalarının gözünde ideal olanı mı ? Yaptığınız şeyleri ego tatmini ihtiyacıyla mı yapıyorsunuz, keyifle, içinizden gelerek mi ?

Hayatta durduğunuz yere, orada neden durduğunuza bakabilirsiniz bu retro ile.

Başka neler olabilir ? Geçmişten tanıdığınız kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir. Yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz onlarla. Tekrar işler, projeler, alışverişler olabilir. Geçmiş müşteri bağlantılarınızdan yana şanslı bir zaman. Yeniden kapınızı çalabilirler.

Şunu da ekleyeyim :

Retrolar, sıfırdan başlayacak, bütünüyle yeni olan girişimler için uygun değildir. Bu dönemde böyle şeyler yapmamaya çalışın. Güncelde kurulu olan düzeninizi analiz edip iyileştirmek için kullanın derim bu süreci.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Hayatta bugün durduğunuz yer. Hedefleriniz. Potansiyelleriniz. Potansiyellerinizin ne kadarını kullandığınıza gerçekçi bir gözle bakmak. Hedeflerinizin ne kadarına vardığınızı objektif biçimde değerlendirmek.

Keyfi, fazla akışta, fazla rahat davrandığınız yerler oldu mu ? İstikrarınızı nerelerde kaybettiniz ? Odağınız, disiplininiz nerelerde dağıldı ? Bunlar fark etmek. Bundan sonrası için yolunuzda, hedefleriniz yönünde daha doğru adımlar atmak. Yaşamınıza, yolunuza sahip çıkmak.

Bu retronun böyle kazançları oldu sizin için. Değerlendirenler, sorgulayanlar, neyin neden yaşandığını anlama gayretinde olanlar için böyle bir retroydu.


Akrep Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 12.evinizde.

Yukarıda Güneş transitinde anlattığım temalar burası için de geçerli. İçinizi, iç dünyanızda karıştıran, duygularınızı köpürten, huzurunuzu eksilten şeyler var gibi. Bunları nasıl çözebileceğinize odaklanabilirsiniz bu dönemde.

Mars’ın olduğu yer efor alanımızdır. Enerjiniz buraya akabilir. Çünkü bir şeyler yapmanız gerekebilir. Çünkü ‘Bu böyle devam edemez. Etmemeli. Bu durum bana iyi geliyor. Ben bu konuda artık bir şeyler yapmalıyım’ dediğiniz bir noktada olabilirsiniz.

Terapiler bu evin konusudur. Terazi burcu ise yolumuza eşlik eden, rehberlik eden, bize yol gösteren kişileri temsil ediyor. Bir terapiye başlamak da olasılıklarınız arasında o yüzden.


Akrep Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 7.evinizde ilerliyor.

Bu retro sürecinde neler olabilir ? 7.evinizde bir retro.

Burası ilişkiler alanı. Yakın ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, birlikte yol aldığınız kişiler var bu evde.

Bağ kurduğunuz, kuramadığınız kişiler, içinde köklendiğiniz, aslında çok da köklenemediğiniz yerler, içinde iyi, güvende ve huzurlu hissettiğiniz ilişkiler, size güven vermeyenler..Birlikte hareket edebilecek kadar uyumlandığınız kişiler, o uyumu yakalayamadığınız kişiler..İlişkilerinize dönüp bakıyorsunuz bu retro ile. Bu kez daha objektif bir gözle bakıyorsunuz.

Bitirmeyi seçeceğiniz ilişkiler olabilir. Yapılandırmak isteyecekleriniz olabilir. İlişkiler alanında değişimler var.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

11.evinizde doğacak bir yeniay. İyi bir yeniay. Uranüs şekillendiriyor bu kez olasılıkları. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var. Uranüs ile değişim var, yenilikler var.

Güneş’in burada olduğu bir zaman. Merkür de burada ve retroda. Sosyal çevreleriniz içinde değişimler var.

Bazı ortamlardan uzaklaşabilir, birilerini hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Yeni ortamlara girmek, yeni şeyler yapmak isteyebilirsiniz.

11.ev kursları, eğitimleri, sınıfları, öğrencileri, çalışma gruplarını temsil eder. Bir kurs kaydınız olabilir. Birçok açıdan iyi gelebilir bu başlangıç size.

Başak burcu el becerileri ile ilgilidir. Hem yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz, hem sosyalleşebileceğiniz yeni bir alan yaratabilirsiniz kendinize. Temizlemek, iyi gelmeyenden uzaklaşmak, bir yenilik isteği, yeni hevesler, güzel başlangıçlar. Resim bu 🙂

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

6.evinizde bir dolunay.

Günlerimiz içinde bir rutin olarak yer alan, her gün düzenli olarak yaptığımız şeyler, sorumluluklarımız, yapmamız gerekenler bu evle ilgili. Böyle bir şey tamamlanabilir dolunayın yakınındaki günlerde. Bitebilir. Günlük yaşamınızdan çıkabilir. Bu da bir rahatlama getirebilir size.

Detaylarla, hesaplarla, kontrollerle uğraştığınız, üzerinden geçmeniz gereken işler, projeler olduysa bunlar tamamlanabilir. Tüm noktaları gözden geçirmiş, sürecin sonuna gelmiş olabilirsiniz artık.

Başka şeyler de söyleyeceğim. Yaşam kalitemizle ilgili bu ev.

Bedensel sağlığımız. Mental sağlığımız. Ruhsal sağlığımız. Beslenmemiz. Uyku düzenimiz. Alışkanlıklarımız. Bir günü nasıl geçirdiğimiz. Verimimiz. Konsantrasyonumuz. Üretimlerimiz. Çalışmalarımız. Hepsi bu evle ilgili.

Yaşamınıza, günlerinize sağlıklı yaşam odağından bakıp ‘Bunu değiştireyim. Şu şey bana iyi gelmiyor. Onu artık şöyle yapayım. Şunu şöyle yaparsam bana daha faydalı olur. Daha verimli olurum. Daha iyi hissederim. Daha iyi olurum’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Farkındalık günleri bunlar. Değişim günleri. Yeni bir günlük düzen oluşturuyorsunuz kendinize.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!