Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2023

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2023

Güneş 20 Ocak Cuma günü 11:29’da kova burcunda yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım.

Güneş transitleri 1 ay sürer. Önümüzdeki 1 aylık süreçte kovada olacak Güneş.

Kova burcu temalarını hareketlendirecek. Kovanın temsil ettiği konularda yeni şeyler olacak. Yeni yeni niyetlerimiz, girişimlerimiz, meşguliyetlerimiz olacak.

Bu transit bize nasıl konular getirebilir ? Bizi hangi alanlarda harekete geçirebilir ?

Kova burcu özgürlüğü temsil eder sevgili okuyucularım. Hak, özgürlük, kişisel sınırlar, bireysel özgürlükler demektir kova.

Güneş bir önceki transitinde oğlaktaydı. Oğlak burcu kısıtları anlatır. Bizi kısıtlayan koşullar vardı.

Özgürlüklerimize ket vuran konular daha görünür hale geldi. Şimdi Güneş’in kova transiti ile kendi özgürlüğümüzü yaratmak için aksiyon alıyoruz.

‘Ne olunca hangi özgürlüğüm kısıtlanıyor ? Öyleyse benim bu durumda ne yapmam lazım ? Ne yaparsam bu bana bir açılım sağlar ? Ne yaparsam özgürlük alanım, hareket alanım genişler ?’ diyoruz ve eyleme geçiyoruz.

Yaşam şeklimizi, maddi anlamda gücümüzü, ilişkiler içinde sınırlarımızı, hedeflerimizde ilerleyebilme, istediğimiz şeyi seçebilme özgürlüğümüzü, her şeyi düşünebilirsiniz. Konu her şey olabilir. Maddi olabilir, manevi olabilir. Somut olabilir, soyut olabilir.

Bir düşünceden ve duygudan özgürleşmek bile olabilir.

Kendimizi özgürleştireceğimiz ve gücümüzü açığa çıkaracağımız bir Güneş dönemine giriyoruz.

Tabii yaşamının sorumluluğunu alanlar, gerekenleri yapmak isteyenler için geçerli bu olasılıklar. Hiçbir şey kendiliğinden olmaz. Biz yaparsak olur. Hiç kimse bizim kahramanımız da değil. Herkes kendi hikayesinin kahramanı.

O yüzden bu transitin getirebilecekleri de bizim neyi seçeceğimize bağlı olarak şekillenir.

Genel olarak bir özgürlük ihtiyacı ve özgürleşme yönünde atılacak adımlar şeklinde özetleyebilirim bu Güneş dönemini.

Bunlar dışında toplumsal konular öne çıkıyor. Toplum içinde bireyin hakları, bireyin özgürlükleri, sınırlar, sınırlara saygı, kişisel seçimlere saygı gibi temalar vurgulanıyor.

Kova transiti olduğu için teknolojiler, teknolojide yeni gelişmeler, bilimsel çalışmalar, keşifler, buluşlar, dijital alanlar öne çıkıyor.

Sahip olduğumuz teknolojik imkanlara, elektronik aletler ve dijital platformlar üzerinden yapabildiğimiz şeylere yenileri eklenebilir. Teknoloji yeni özgürlükler kazandırabilir bize bu dönemde. Şimdiye dek kullanmadığımız teknolojik imkanları kullanmaya başlayabiliriz ayrıca. Transit bireysel olarak böyle çalışabilir.

Dijital alanlar hareketleniyor. Yeni sosyal medya platformları, içerik üretilebilecek yeni yeni platformlar konuşulabilir.

Sosyal medyada üretimleri olanlar, dijital faaliyetlerde olanlar, işleri bu yönde olanlar için büyüme imkanları getirecektir Güneş.

Büyüme sağlayacak fırsat noktaları keşfedebilirsiniz. Görünürlüğünüzü artırmak için neler yapabileceğinizi fark edebilirsiniz.

Yaratıcılık, orijinallik, özgünlük demektir kova. Farklı, sıradan olanın ötesinde, yaratıcı yeni projeleriniz olabilir.

Sosyal hayatımızı, arkadaşlarımızı temsil eder aynı zamanda kova burcu. Güneş’in kova transitinde hem arkadaş çevrelerimiz içinde daha çok iletişim kurabiliriz, dostlarımızla daha çok bir araya gelebiliriz, hem de yeni sosyal ortamlara girebilir, yeni arkadaşlar edinebiliriz.

Devlet birimlerinin, belediyelerin halka ücretsiz olarak sunduğu hizmetler, eğitimler, kurs ortamları, spor salonları gibi alanlar da kova burcu ile ilgilidir. Bu yönde başlangıçlarımız da olabilir Güneş burada iken.

Şimdi burçlar bazında bakacağız transitin olasılıklarına !


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

11.evinize geliyor Güneş.

Güneş’in bu kova transiti, oğlak döneminin kısıtlarının, aksaklıklarının, yorgunluklarının ardından çok iyi gelebilir size.

Oğlak sürecinde içinde olduğunuz sistemler, o sistemlerin kuralları, kısıtlayıcı durumlar üzerinden zorlanmış olabilirsiniz.

Teknik aksaklıklar olmuş olabilir işinizde.

Süresi kısıtlı işleri, verilen vakit bitmeden tamamlamaya çalışmış olabilirsiniz. Normal temponuzdan daha çok çalışmış, yorulmuş olabilirsiniz.

Şimdi kova transiti ile iletişimler, sohbetler, arkadaşlarla yapılacak güzel şeyler geliyor. Bir haraketlilik başlıyor sosyal hayatınızda.

Kova burcu kalabalıklar, arkadaş grupları, dostlar,  sosyal ortamlar demektir. Daha çok insan içine karışacağız, daha çok sosyal ortamlarda olabileceğiniz bir zaman. Bir süredir iş yoğunlukları, vb sebeplerle gitmediğiniz, ara verdiğiniz kurslar, etkinlikler, sportif faaliyetler olduysa, onlara yeniden başlayabilirsiniz.

Bir süredir görmediğiniz insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Bunlar dışında teknoloji ile, dijital alanlar ile, dijital platformlar ile ilgilidir kova.

Hitap ettiğimiz kalabalıklarla ilgilidir. Örneğin sosyal medya kova ile bağlantılıdır. Dijital alanlarda işleriniz varsa, buralar da renkleniyor, güzelleşiyor Güneş ile.

Yaptığınız çalışmalardan daha çok keyif alabileceğiniz, daha çok insana hitap edebileceğiniz, kalabalıklaşabileceğiniz bir Güneş dönemi.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 10.evinize geliyor.

10.ev iş demektir. Kova burcu ise ekip demektir.

İşinizde ekip içi konular önde olabilir bu dönemde. Örneğin ekip içi görev dağılımı, iş bölümünde kimin nasıl bir rol üstleneceği, hangi işi kimin yapacağı gibi konular.

Ekibinizle işlerin paylaşımını yeniden yapabilirsiniz, yeni düzenlemeler olabilir. Yeni projeler doğabilir, bu projeler doğrultusunda görevlendirmeler olabilir.

Bunlar dışında teknik sistemler, elektronik aletler, dijital alanlar, internet üzerinden yapılan şeyler, teknolojik, dijital konular kova burcu ile ilgilidir.

Bu alanlarda aktif iseniz, bu yönde konularınız varsa Güneş burada iken içinde olduğunuz sistemlerin, kullandığınız dijital sistemlerin yeni düzenlemeleri olabilir. Yeni kurallar belirlenebilir. Bu kurallar doğrultusunda güncellemeniz gereken şeyler olabilir. Bu yönde bildirimler alabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 9.evinize geliyor.

Size hayatı sorgulatmaya geliyor sanırım 🙂 Derin mevzuları vardır bu evin 🙂

İlimler, felsefeler, dinler, ideolojiler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları geliyor.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Yakın çevre içinde seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olalar için hızlı, tempolu, bol çalışmalı bir dönem. Ama güzel bir ilerleme dönemi.

Makalesinin yayınlanmasını bekleyenler bu müjdeyi alabilirler. Bir akademik çalışmayı/projeyi bitirmek için uğraşanlar bu çalışmanın sonuna gelebilirler. Bir hocanızın onaylaması gereken bir konu varsa, bu gerçekleşebilir. Bir grup çalışması, güzel bir sunum, başarılı bir ödev teslimi olabilir. Akademik taraf hareketleniyor.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 8.evinize geliyor kova transiti ile.

8.ev kendini tekrar eden sorunlarla ilgili bir ev. Hemen çözülmeyen, zamana yayılan problemler, kronikleşmiş konular, geçici çözümler bulunsa bile bir şekilde yeniden kendini gösteren durumlar var bu evde.

Yaşamınızda böyle konular var mı ? Maddi ya da manevi, somut ya da soyut, böyle durumlar var mı, bakın buralara bu transitte. ‘Bu artık bu şekilde devam edemez. Buna kesin bir çözüm bulayım. Kesin çözüm ve değişim yönünde bir başlangıç yapayım’ diyebileceğiniz şeyler olabilir. Özellikle parasal konulara bakın.

Başkalarından gelen kaynaklarla mı ilerliyorsunuz, çalışmakta iseniz kendi ekonomik gücünüz yeterli mi ? Ailenize yük oluşturduğunuzu düşündüğünüz durumlar var mı ?

Hayatın nerelerinde doğrulmanız ve gücünüzü artırmanız gerekiyor ? Bu transiti bu yönde bir gözlem için, değişimler için kullanın.


Aslan ve Yükselen Aslan :

7.evinize geliyor Güneş.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yolumuza eşlik eden yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Güneş transiti ile ‘’biz’’ olma haline, ‘’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konu ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği gibi bir uzmanla tanışabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 6.evinizde olacak kovada iken.

Bu ev bir transit aldığında bir gün içinde yaptığımız şeyler artıyor, günlük hayatımız kalabalıklaşıyor. Daha yoğun günler yaşıyoruz. Hem işimizde, hem kişisel hayatımızda daha hareketli, temposu daha yüksek günlerimiz oluyor.

Bu dönem sizin için koşturmalı bir zaman olabilir. İşinizde görev tanımınıza yeni şeyler eklenebilir. Bir süre için bazı şeyleri sizin yapmanız istenebilir. Bir ekip arkadaşınızın yerine yapacağınız şeyler olabilir. İş yükünüz artabilir.

Görev biriminiz, çalışma saatleriniz, iş ortamınız gibi işe dair konularda yeni düzenlemeler olabilir. Günlük düzeniniz bir şekilde değişebilir.

Düzenlemek, dosyalamak, derli toplu hale getirmek, temizlemek, ayıklamak, sadeleştirmek..Böyle bir ev burası. Güneş 6.evinizden geçerken yapacağınız temizlikler olabilir. Bunu evi, ofisi temizlemek gibi de düşünebilirsiniz, elektronik aletleri temizlemek, gereksiz fotoğrafları silmek, bilgisayarınızı/telefonunuzu düzenlemek gibi de düşünebilirsiniz. Her anlamda söylüyorum.


Terazi ve Yükselen Terazi :

5.evinizde bir Güneş transiti olacak bu. Yaşamınızda 5.evin konularını aktive edecek, hareketlendirecek.

Hobilerinizde yapacağınız, deneyeceğiniz yeni şeyler olabilir. İlgi alanlarınızda ilerlemek isteyebilirsiniz, eğitim almak isteyebilirsiniz. Kurslara, eğitimlere, grup çalışmalarına katılabilirsiniz.

Spor ve sanat alanlarında yeni başlangıçlarınız olabilir.

Yakın çevre içinde bir bebek doğabilir. Bir hamilelik konusu olabilir.

Çocuk sahibi olanlar için onlarla ilgili konular da öne çıkıyor. Çocuklarınızın güzel başlangıçları olabilir. Yaşamları için faydalı olacak yeni şeylere adım atabilirler.

Bir iş, bir eğitim, bir sportif faaliyet, bir kurs, güzel bir karar, hayatlarını düzene koyacak değişimler..Bu tür pozitif şeyler kastediyorum.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 4.evinize geliyor.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Kova teknoloji demektir. Eviniz için teknolojik araçlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin kapı zilinizin yanında olacak bir görüntüleme sistemi, örneğin bir güvenlik alarmı, bir dijital araç. Bir konuda bir uyarı sistemi ya da belki teknolojik, yeni model bir ev eşyası, bir mutfak robotu, bir makine, bir süpürge.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir alan burası.

Ayrıca kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler bu evle ilgili.

Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle iletişimleriniz artabilir. Ortak konularınız olabilir. Onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir. Birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Şehrin içinde daha aktif, daha hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz ayrıca.

Online/dijital alanlar, sosyal medya faaliyetleri varsa hayatınızda, buralarda yenilenmek, büyümek,  hızlanmak için iyi bir zaman. 3.ev bu konuları da temsil eden bir ev. İletişim evi. Bilgiyi, bilgiyi paylaşmayı, bilgiyi paylaştığımız platformları sembolize ediyor. Ayrıca kova burcu dijital platformlarla bağlantılı. Tam da bu konuların zamanı diyebilirim o yüzden.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 2.evinize geliyor.

Parayı, parasal konuları simgeleyen evdir burası. Maddi kaynaklarımız, kazançlarımız, harcamalarımız, gelir kaynaklarımız, maddi konforumuz ve güvencemiz bu evin konusudur. Güneş transitlerinde ilgili evin konularda yenilikler görürüz.

Bir güçlenme ve yenilenme yaratacak yeni şeyler olur. Yeni girişimler olur. Ayrıca kadersel olarak karşımıza çıkan güzel fırsatlar olur.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir gelir kaynağı doğabilir.

Kendiniz için, keyfiniz için, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

1.evinize geliyor Güneş.

Her yıl 1 kez yaşarız bu dönemi. Güneş transitleri 1 ay sürer. 12 ay boyunca, 12 evimizi sırayla dolaşır Güneş. Yıl içinde 1 defa Güneş’i 1.evimizde ağırlarız.

Parlak, şanslı, destekleyici, diğer zamanlara göre daha akışkan, fırsatlara açık bir zamandır Güneş’in 1.ev transitleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükselecektir. Hayatınız için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda, ilişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şanslı bir zaman. Gönlünüzce güzel şeyler olsun. Bunun için de eylem halinde olun. Hayat kendiliğinden güzel olmaz. Hayatımızı biz güzelleştiririz.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş 12.evinizde transit etmeye başlıyor.

Göreceli olarak sessiz, durgun, daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz. Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem ayrıca. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmeye ihtiyaç duyan konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!