4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi

4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi

4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! 🙂

Güzel bir haftaya giriyoruz. İyi şeyler olacak yukarıda 🙂

Gökte ne varsa, yerde de o var. Gökyüzü bir sembol diliyle konuşuyor bizimle her zaman.

Güzel şeyler yaşayabileceğimiz, iyi şeyler yapabileceğimiz şanslı, kısmetli bir haftaya giriyoruz.

Bir balık yeniayı gerçekleşecek 10 Mart Pazar günü. 12:00’de. Balığın 20 derecesinde. Uranüs’ün uyumlu açısı eşlik ediyor yeniaya. Uranüsyen, güzel bir yeniay doğacak.

Bir sıfırlanmayı, yenilenmeyi ve yeniden başlamayı anlatıyor balık yeniayı. Bir ferahlık doğuyor.

Önemli bir şey söyleyeceğim ; Nisan ayına kadar hiçbir gezegen retroda değil. Tüm gezegenlerin ileri seyrinde olduğu bir zamandayız. Böyle zamanlarda ilerlemek daha kolay oluyor. Kullanalım o yüzden. Mart ayı bu anlamda önemli.

Bu hafta da iyi bir hafta. Hayatımızı düzenlemek için yeni şeyler yapacağımız, değişimlerin destekleneceği güzel bir hafta. Vaktin içinde kısmetler var. Payımızı alalım.

Gün gün bakacağız yine yeni haftaya. Önce danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


4-10 Mart haftası gezegen açıları :

4 Mart : Merkür Uranüs altmışlığı : Merkür 19° Balıkta, Uranüs 19° Boğada

Uranüs değişim sembolüdür. Uyumlu açılarında güzel değişimler olur. Bir şeyleri yenileriz, güçlendiririz.

Burada daha çok ruhsal değişimler var. Duygu dünyamızı temizliyoruz.

5 Mart : Mars Kuzey Ay düğümü altmışlığı : Mars 16° Kovada, Kuzey Ay düğümü 16° Koçta

Sosyal hayatımız hareketleniyor, iletişimlerimiz artıyor. Bir eğitime başlayabiliriz. Bir alanda güzel bir grup çalışmasına katılabiliriz.

6 Mart : Mars Kiron altmışlığı : Mars 17° Kovada, Kiron 1 Koçta

Bize çok iyi gelecek bir sosyal ortama girebiliriz. Bir grup çalışmasına katılabiliriz. Kova burcu gruplarla, takımlarla, grup çalışmalarıyla ilgilidir. Bir aktiviteye, bir etkinliğe, bir kursa kayıt yapabiliriz örneğin. Yeni şeylere başlıyoruz.

Sosyal medya, dijital alanlar da kova burcu ile bağlantılı alanlar. Bu yönde işlerimiz varsa, hitap ettiğimiz kalabalıkları büyütecek yeni şeyler yapabiliriz.

8 Mart : Merkür Neptün kavuşumu : Merkür 27° Balıkta, Neptün 27° Balıkta

Bir bırakış var burada. Bir ferahlık. Duyguların temizlenmesi. Bir serbest bırakma hali. Ruhsal anlamda iyileşmeler. Bedensel sağlık konularında iyi gelişmeler. Şifa. Huzur. Uyum. Kabul.

Böyle bir kavuşum.

10 Mart : Mars Uranüs karesi : Mars 19° Kovada, Uranüs 19° Boğada

Egosantrik, kibirli, üstten bir tavır sert bir karşılık alabilir. Karşı taraf tepki gösterebilir. Bu tepki küçük de olmayabilir. Nasıl konuştuğumuza, davranışlarımıza dikkat edelim. Saygıdan daha güzel hiçbir şey yok.

Mars bedensel konularla, fiziksel hareketlerle ilgili bir gezegen. Uranüs’ün uyumsuz açıları ise ani gelişebilecek durumları simgeliyor. Düşmeler, sakarlıklar, mutfakta kesici aletleri kullanırken dikkatsizlikler olabilir. Bu konularda daha temkinli olalım. Yanıcı şeylere dikkat edelim. Ocağın, ateşin yanında bez, kumaş, vb bırakmayalım.

Gündelik akışımız içinde aceleci olmayalım. Ani hareketlerden kaçınalım. Sporda bedenimizi ısıtmadan, hızlı ve büyük hareketler yapmaktan kaçınalım.

10 Mart : Güneş Uranüs altmışlığı : Güneş 19° Balıkta, Uranüs 19° Boğada

Balık burcu eksikleri ve ihtiyaçları simgeler. Suyun fazlasıdır elementel olarak. Topraktan, boğadan gelen Uranüs açısıyla suyun fazlasını kurutacağız 🙂 Toprağı güçlendireceğiz.

İş, para, kazanç konularında elimizi kuvvetlendirecek iyi şeyler yapabiliriz. Uranüs değişim sembolüdür. İyi bir değişimi anlatıyor bu açı.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

4 Mart Pazartesi

Bugün Ay yay burcunda. Sabah erken vakitlerde bir Ay Venüs altmışlığı var. Keyifli başlıyoruz güne.

Merkür ve Uranüs arasındaki açının kesinleştiği gündeyiz ayrıca. Değişimlere gidiyoruz, yeni şeyler deniyoruz.

Akşam üstü vakitlerde Ay ve Neptün kare (uyumsuz) açıda. Duygusal anlamda gelgitler var. Bir şeylerin üzüntüsünü içimizde taşıyor olabiliriz. Konuları önümüze alıp bakmak, analizini yapmak, dersler çıkarmak, duyguları boşaltmak gerekiyor. Kaçınmak değil önüne alıp incelemek gerekiyor. Böyle böyle temizleniyor içimiz. Biraz duygusal bir vakit bu da.

18:40 sonrasında Ay boşlukta.


4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi


5 Mart Salı

Ay 00:15’te oğlak burcuna yerleşiyor gün başlarken. Bugün çok güzel açılar içinde olacak.

Mars ve kuzey Ay düğümü arasında uyumlu bir açı var ayrıca. Salı haftanın en iyi iki gününden biri. Diğeri Çarşamba 🙂 Yeni şeyler başlatmak için güzel günlerdeyiz. Atılımlar, girişimler destekleniyor.

Gündüz saatlerinde Ay Satürn altmışlığı ile işler yolunda. Bir düzen oluşturmak, şeklini, çerçevesini belirlemek istediğimiz şeyler için kullanalım.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni geliyor. Parıl parıl bir şans, kısmet vakti. Hak ettiğimiz güzel şeylerle buluşabiliriz.

Gece saatlerinde Ay Güneş altmışlığı çalışıyor. Bir şeyin yolu açılıyor gibi. Ne yapmamız gerektiğini fak ediyoruz. Bir konumuzu yoluna koyacak iyi bir fikir buluyoruz. Rotamız oluşuyor.


4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi


6 Mart Çarşamba

Ay oğlak transitine devam ediyor.

Sabah saatlerinde bir Ay Uranüs üçgeni var. İlk defa deneyeceğimiz bir şey olabilir, bu şey bize çok iyi gelebilir. Çok sevebiliriz. Bir keşif var. Yenilikler, yeni şeyler var.

Öğle vaktinde Ay Merkür altmışlığı ile iletişimlerde şanslıyız. Ahbaplıklar,  arkadaşlıklar içinde güzel paylaşımlar olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Neptün altmışlığı geliyor. Duygusal şifayı, duygusal anlamda değişimi, iyileşme yaratacak şeyleri simgeliyor Neptün’ün uyumlu açısı. Karşımıza güzel şeyler çıkabilir.

22:35 sonrasında Ay boşlukta.


4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi


7 Mart Perşembe

Ay 03:38’de kova burcuna geçiyor yeni gün başlarken. Sabaha karşı, sabah erken vakitlerde Pluto ile kavuşumda olacak. Uykuda bir huzursuzluk olabilir, erken uyanabiliriz. Bir tık erken başlayabiliriz güne.

Kova günlerinde ekip işleri, takım çalışmaları, grup çalışmaları oluyor. Böyle konular oluyor. Ay burada yine bu yönde şeyler getirebilir bize.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter karesi var. Jüpiter’in uyumsuz açıları haddi aşmakla ilgilidir. Vazifemiz olmayan, bizi ilgilendirmeyen şeylere girmeyelim. Herkesin bir benlik alanı var. Sınırları aşmayalım.

Yorumumuzun, fikrimizin sorulmadığı konularda fikir belirtmemize hiç gerek yok örneğin. En güzel şey adap sahibi olmak. Yol yordam bilmek. Haddini hududunu bilmek. Kendini, sınırlarını bilmek.


4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi


8 Mart Cuma

Ay kova burcunda. Kadınlar gününde kovada, tevafuk. Kova burcu toplumları, toplumların bilincini, değerlerini anlatır. Kadınlar gününü kutlayacağımız bir gündeyiz tam da Ay’ın buradan geçişinde.

Sabah saatlerinde bir Ay Kiron altmışlığı var. Sevgi dolu, destekleyici, birlik duygusunda, enerjisi yüksek bir sabah.

Günün ilk yarısında Ay, Mars Uranüs karesini de çalıştıracak. Günlük planlar değişebilir. Bir şeyleri hızlıca yapmak gerekebilir. Öyle bir enerji de var. İşimizde kısa zamanda yapmamız, bitirmemiz gereken konular gelebilir önümüze. Tempo yüksek.


4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi


9 Mart Cumartesi

Ay 04:03’te balık burcuna geçiyor. Dinlenmek, durmak istiyoruz. Sosyalleşmek, dışarıya çıkmak yerine evde olmak isteyebiliriz.

Günün ikinci yarısında Ay, Satürn ile kavuşumda. Bedenin/ruhun ihtiyaçlarıyla meşgul olmak, kişisel bakımlar yapmak, kendimizle ilgilenmek, ruhumuzu dinlendirecek şeyler yapmak istiyoruz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay & Jüpiter uyumlu açısı geliyor. Gündem konularımızda yolu açacak iyi şeyler yapabiliriz. Fırsatlar doğabilir. İyi değerlendirebiliriz. İşimize çok yarayacak, bize çok faydası olacak güzel şeyler keşfedebiliriz. Şanslı bir zaman.


4-10 Mart 2024 Astroloji Gündemi


10 Mart Pazar

Yeniay günündeyiz. Balıkta bir yeniay doğacak bugün.  12:00’de balığın 20 derecesinde gerçekleşecek.

Güneş Uranüs altmışlığı, Mars Uranüs karesi de bugün kesinleşiyor. Bu açılar eşlik ediyor yeniaya. Yukarıda her birini anlattım.


4-10 Mart 2024 Astroloji GündemiGüncel transitleri de ekliyorum buraya :

Güneş Balık Burcunda 19 Şubat-20 Mart 2023

Venüs Kova Burcunda 16 Şubat-12 Mart 2024

Mars Kova Burcunda 13 Şubat-23 Mart 2024

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıda görebilirsiniz. Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta diliyorum. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!