Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

Mars 10 Temmuz günü 14:41’de yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım. Başak burcuna geçiyor. 27 Ağustos’a kadar başakta olacak.

Güneş, Merkür, Venüs ve Mars geçişlerinin etkilerini yaşamımızda hızlı şekilde görüyoruz. Çünkü Güneş ve Güneş’e yakın hareket eden, bir burçta kısa süreli kalan saydığım bu gezegenler doğrudan günlük hayatımızla ilgili. Yansımalarını hemen görüyoruz.

Mars, Güneş’e, Merkür’e ve Venüs’e kıyasla biraz daha uzun kalıyor burçlarda. 27 Ağustos’a kadar başakta olacak. Başak temalarını çalıştıracak.

Bu burcun temsil ettiği konularda hızlanabileceğimiz, haraketlenebileceğimiz, daha çok ilerlemek isteyeceğimiz, bunun için daha fazla efor sarf edeceğimiz bir zaman başlıyor.

Neden hareket diyorum, istek diyorum, efor diyorum ?

Çünkü Mars bunları temsil ediyor. İstek, heves, hedef, enerji, girişim, cesaret, efor, çaba, atılım demektir Mars.

Güncelde nerede olduğu, enerjimizi odakladığımız yeri gösterir. Hedef alanlarımızı, isteklerimizi, büyütmek, geliştirmek istediğimiz işleri, fokuslanacağımız yerleri işaret eder.

Mars’ın olduğu yer, hareket alanımız. Çabamızı ortaya koyacağımız yer. İlerlemek için yeni şeyler yapacağımız yer. Yeni başlangıçların olacağı yer.

Mars başak burcunda nasıl çalışabilir ? Neleri aktive edebilir ? Hangi konular hızlanacak Mars ile ? Başak burcu neleri simgeliyor ?

İşimiz, çalışma hayatımız, üretimlerimiz, günlük düzenimiz, verimliliğimiz, yaşam kalitemiz..Hepsi başak burcu ile ilgili.

Uyandığımız, güne başladığımız vakit, gün içinde yapacağımız işler, görev ve sorumluluk alanlarımız, rutinlerimiz, yapmamız gerekenler, iş hayatımız, iş arkadaşlarımız, iş ortamımızla ilgili konular.

Hizmet demektir başak. Ürettiğimiz, sunduğumuz hizmetler. Hizmet kalitemiz. Hizmet çeşitliliğimiz. İş yapma şeklimiz. İşleyiş ve iş yapma düzenimiz.

Aldığımız hizmetler. Astlarımız. Çalışanlarımız.

Bu konularda başlayacak şeyler var. Daha iyi hale getirmek istediğimiz şeyler için yapacaklarımız var. Değiştireceğimiz, yenileyeceğimiz şeyler var.

Her biri bir efor getirecektir tabii. Yeni sorumluluklar, uğraşlar var.

İşimizde, iş yapma şeklimizde, sunduğumuz hizmetlerde yenilikler yapmak isteyeceğimiz bir zaman. Yeni hedefler getirecektir bize Mars.

Elimizde, kontrolümüzde, bizim yönetimimizde olmayan konularda ise biraz agresyon da getirebilir. Kolayca değiştirebileceğimiz şeylerin yanında bizi biraz uğraştıracak şeyler de olabilir.

Neyin ne sebeple gerektiğini, neyin neden değişmesi gerektiğini birilerine ifade etmemiz gerekebilir.

İş arkadaşlarımızla zaman zaman anlaşmakta zorlanabiliriz. İşleyişte, iş bölümünde paylaştığımız görevlerle ilgili konularda değişim ihtiyacı doğabilir. Aksayan noktalar olabilir. Aksaklıklar tekrar edebilir kendini, bizi mecburi değişimlere götürebilir.

Var olan düzeni yenilemek. İşleyişi düzenlemek. Hizmetleri yenilemek. Bu dönemin ana konuları arasında bunlar var.

Günlük yaşam kalitemizi yükseltecek yeni rutinler oluşturmak. Daha sağlıklı beslenmek, spor yapmak, çalışma düzenimizi oturtmak, dağınık noktalarda düzene girmek ve kendimize bir sistem oluşturmak. Bunlar var.

Günlük yaşamımız hızlanıyor Mars ile. Yapılacaklar listemiz uzuyor. Ama transit bittiğinde birçok şeyi bugünkü halinden çok daha iyi bir durumda göreceğiz belki. Elbette gerekenleri yaparsak göreceğiz.

Başak demek, emek demektir. Emek olunca hasat oluyor. Hasat ancak öyle olabiliyor.

Sağlık teması, hastaneler, sağlık hizmetleri de başak burcu ile bağlantılı.

Mars’ın başakta olacağı bu süreçte, bağışıklığımıza daha fazla özenelim sevgili okuyucularım. Yükselen tempo yorgun düşürebilir bizi.

Bireysel yaşamlarımızda böyle olasılıklar var.

Transite büyük ölçekte baktığımız zaman ise ;

Memurlar, kamu çalışanları yine başak burcu temaları arasında. Bu alanlarda bir agresyon, bir mücadele, bir hak arayışı gündeme gelebilir bu dönemde.

Sağlık çalışanlarının talepleri olabilir.

Çalışma koşulları, iş güvenliği, maaş konularında sesini yükseltecek kamu personellerini görebiliriz.

Başak temalarını düzenlemek ve daha iyi hale getirmek için iyileştirmemiz gereken noktaları gösterecektir bize bu transit.

Bir de uyarım var. Onunla tamamlayayım konuyu.

Mars başakta daha çok çalışmak, daha çok üretmek yönünde, verimlilik, hizmet ve günlük yaşam konularında harekete geçirecektir bizi. Yaptığımız işlerde ilerlemek için çok güzel bir dönem. Motivasyondur, hevestir, harekettir Mars.

Ama gölgesinde hırs ve rekabet vardır. Bunlardan uzak duralım. Yarışımız kendimizle olsun. Ayrıca kendimize çok da yüklenmeyelim.

Güzel şeyler üretmek, hizmet kalitemizi yükseltmek, kendimize daha düzenli, daha temiz, daha sağlıklı bir yaşam düzeni oluşturmak için değerlendirelim bu Marsiyen enerjiyi.

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Şimdi transite burçlar üzerinden bakacağız.

Öncesinde iletişim bilgimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Mars 6.evinize geliyor.

Temposu yüksek bir zaman başlıyor sizin için. Günleriniz hareketlenecektir, günlük işleriniz artacaktır Mars ile. Daha üretken olursunuz, daha çok çalışırsınız. İşinizde üretimlerinizi artırmak, büyütmek, çeşitlendirmek istersiniz.

6.ev işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize ediyor. Hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapabileceğiniz bir süreç.

İşinizde görev tanımınız büyüyebilir. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

İş dışında da kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak bu dönemin ana konuları arasında sizin için.

6.ev temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.


Yükselen Boğalar :

Mars başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Etkinliklere, aktivitelere, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Başak burcu ise günlük düzen demektir. Günlük akışlarına yeni şeyler eklenebilir. Eğitimlere, kurslara başlayabilirler. Düzenli olarak yapacakları bir şeyler bu ay başlayabilir.


Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023


Yükselen İkizler :

Mars 4.evinize geçiyor.

Aile bireyleriyle, evle ilgili konularda bir hareketlilik başlıyor bu kez. Bu alan evi ve aileyi simgeler.

Yerleşim ve yer değişikliği konuları, ev alım satım, kiralama konuları, kontrat konuları, ev içinde dekorasyon değişiklikleri, tadilatlar, evle ilgili yapılması gereken işler hız kazanıyor.

Bu temalarda yeni gelişmelere açık olduğunuz bir süreç. Tabii kimi zaman tartışmalar ve gergin durumlar da yaşanabilir. Mars’ın yüksek enerjisini doğru kullanmanızı öneririm o yüzden.

Aile içi iletişimlerde birbirinize karşı daha anlayışlı olmanız bu dönemde iyi olur, güzel olur.


Yükselen Yengeçler :

Mars 3.evinize geliyor başak transiti ile.

Bu ev iletişim ağımızı, haberleşmelerimizi ve mesleki anlamda iletişime dayalı faaliyetlerimizi simgeler. Mars ile bu dönemde neler olabilir ?

Yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, iletişimler artabilir.

Mülakatlarınız olabilir. Devlet bağlantılı konularınız varsa bildirimler gelebilir.

Beklediğiniz mailler, cevaplar gelebilir. İrtibat kuracağınız, ulaşacağınız, görüşeceğiniz kişiler olabilir.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, sosyal medya, online işler gibi çalışmalarınız varsa bunlar Mars ile hızlanabilir. Bu alanlarda Mars’ın cesareti ve motivasyonu ile yeni şeyler deneyebilirsiniz ayrıca. Tarzınızda, iş yapma şeklinizde değişimler olabilir. Yenilikler yapabilirsiniz.

3.evin temsil ettiği bazı kişiler var. Kimler onlar ? Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakınlar, sık görüştüğünüz kişiler, arkadaşlarınız.

Mars başlangıçları ve yeni atılımları simgeliyor. Bununla birlikte yüksek bir enerjiyi, agresyonu, hırsı, rekabeti de temsil ediyor. Gölgesinde bunlar var. Genel olarak bağlarınız içinde ama özellikle bu kişilerle ilişkilerinizde Mars’ın fevri enerjisine girmemeye, davranış ve seçimlerinizde kontrolünüzü, duruşunuzu korumaya özen göstermeniz daha iyi olabilir bu süreç için.

İletişimlerde nezaket konusu daha önemli hale geliyor bu ele avuca sığmaz Mars ile.


Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023


Yükselen Aslanlar :

Mars 2.evinizde olacak başak burcunda iken.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, maddi olanaklarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size. ‘Niye bekliyorum, niye erteliyorum ?’ dediğiniz şeyler için bir hareket noktası.

Bu arada harcamalarınız da artabilir. Kaynaklarınızı koruma gayretinde olmanızı öneririm.


Yükselen Başaklar :

Mars 1.evinize geliyor. Önemli bir alan. Her tür kararımızla, adımımızla, başlangıcımızla ilgili.

Mars’ın olduğu yerde de bir hareketlilik başlar. Yeni şeyler olur. 1.ev zaten zodyakta Mars’ın evi.

İşinizde, eviniz ile konularda,  ilişkiler içinde, bağlantılarınızda, paraya dair konularda, dış görünüşünüzde, stilinizde, 1.ev olduğu için pek çok konuda yapmak istediğiniz yeni şeyler olabilir.

Belki bir süredir bir şeyler var aklınızda. Yapmak istedikleriniz var. Hazırlandığınız şeyler var.  İşte şimdi o bekleyen planlar için harekete geçme zamanı.

Ama yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte, dürtüsel davranmamalı, üzerinde iyice düşündüğünüz, zaman ayırdığınız konularda harekete geçmelisiniz. Mars’ın bir dürtüselliği vardır çünkü.

Biraz da agresif bir gezegen. Öfke, hırs, rekabet, acelecilik gibi temaları sembolize ediyor. Bu konularda enerjiyi dizginlemek ve iyi yönetmek önemli.

Bunun dışında iyi değerlendirirseniz harika bir zaman olabilir sizin için. Yaşamınızda yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz. Yeni yeni şeyler başlayabilir.


Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023


Yükselen Teraziler :

Mars başak burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için harika bir dönem. İlmi alanlarda bilgilerinizi artıracağınız bir dönem.


Yükselen Akrepler : 

Mars başak burcunda, 11.evinizde olacak 27 Ağustos’a kadar.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.


Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023


Yükselen Yaylar :

10 Temmuz günü başak burcuna geçiyor Mars. 10.evinize geliyor.

Başak burcu işimizi, iş düzenimizi 10.ev ise yönetimi temsil ediyor.

İşinizde yönetimin yeni uygulamaları olabilir. Sunulan hizmetleri iyileştirmek, kapsamı büyütmek, işleyişi düzenlemek için alacakları kararlar olabilir. Bu kararları alan siz de olabilirsiniz.

Yönetici iseniz ya da kendi işiniz ise düzenleyeceğiniz konular olabilir.

İş düzeniniz, görevleriniz, sorumlusu olduğunuz alanlar, sunduğunuz hizmetler, çalışma şekliniz, veriminiz..Bunlar konunuz olabilir bu transitte.

İş kurma hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman. İlerleme zamanı.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


Yükselen Oğlaklar : 

Mars 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili konular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Şimdiye dek hedeflerinize kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz ket vurduysa, Mars’ın cesaretiyle ilk adımlar gelebilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz, hareketli bir dönem.


Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023


Yükselen Kovalar : 

Mars 8.evinizde olacak 27 Ağustos’a kadar.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık, hareketli bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, bir resmi ödeme gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Alım satım konuları ilerleyebilir.

Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.

Odağınız parasal konular.


Yükselen Balıklar :

Mars başak burcuna geliyor. Bu kez 7.evinizde olacak.

Başak burcu işimizi, 7.ev ise bağlantılarımızı simgeliyor.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız bazı başlangıçlara vesile olabilirler sizin için. Size referans olabilirler. Birileri ile bağlantıya geçmenizi sağlayabilirler. Araştırmasını yaptığınız konularda tanıdıkları kimselerle tanıştırabilirler sizi.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!