Yay Burcu Temmuz 2023

Yay Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Sıcak, biraz fazla sıcak bir yaz gününden selamlar 🙂

Temmuz ayına vardık. Nasıl bir ay, bakalım öyleyse. Neler olacak ? Siz nasıl etkiler alabilirsiniz ?

Önemli bir değişim var bu ayın içinde. Kuzey güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Vakit geldi artık.

Bir Venüs retrosu var ayrıca. Ortalama 2 yılda 1 kez yaşadığımız bir şey bu. Bunun da zamanı geldi.

Ayın tüm gündemlerini konuşacağız.

İlk olarak her zaman yaptığım gibi şu noktanın altını çizeceğim : Bu içeriğimdeki öngörülerden yükseleniniz yay ise yararlanabilirsiniz Çünkü ancak o durumda ev hesabı doğru olur. Öngörüler teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor.

Öncelikle ayın gündemi geliyor ↓ Burada ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 8.evinizde.

Bu süreçte bankacılık işlemleriniz, alacak verecek konularınız, ödemeleriniz olabilir. Kredi çekmek istiyorsanız, Güneş yengeçte iken yapabilirsiniz bunu. Bir alım satım konusu, bir mal paylaşımı konusu varsa, bu gerçekleşebilir.

Vergi borçlarınız yapılandırılabilir. Geçmişe dönük böyle bir temizlik olabilir. Ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Ev alma hazırlığında olanlar, özellikle bu konu için kredi çekebilirler. Çünkü yengeç burcu, ev demektir. Yaşam alanımız demektir.

Aile içinde de parasal konular öne çıkabilir bu transit sürecinde. Yengeç burcu ailemizi de temsil ediyor.

Aile içi ortak gelirler, ortak mülkler, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb gibi konular ele alınabilir. 

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 9.evinizde olacak bu transit sürecinde.

Bu dönemde enerjinizi yenileyecek güzel keşifleriniz olabilir. Geziler yapabilirsiniz, gitmediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Daha önce deneyimlemediğiniz etkinliklere katılabilirsiniz.

Kitap alışverişleriniz olabilir.

Eğitim almak istediğiniz konular varsa bunları hayata geçirebilirsiniz. Bu bir aslan transiti. O yüzden hobiler geliyor akla. Hobilerinizde ilerleyebilirsiniz.

Aslan burcu çocukları da simgeler. 9.ev ise yüksek öğrenimi simgeliyor. Yetişkin yaşta çocukları olanların okul, üniversite konuları önde olabilir.


Yay Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 8.evinizde. 

Yengeç burcu ailemizi simgeler. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynakları.

Bu süreçte ailenizden bir para akışı olabilir, bir destek gelebilir size. Yapmanız gereken ödemeler varsa devreye girebilirler, yardımcı olabilirler.

8.ev borçlarla ilgili bir alan. Aile içinde krediler, kredi kartları, borçlar, ödemeler gündeme gelebilir.

Bu ev aynı zamanda aileden kalan mülklerle, ortak mallarla, ortak kazançlarla da ilgili. Yengeç ise ev, emlak, arazi, arsa gibi konuları yönetiyor. Memleketinizde ortaklaşa bir ev yaptırma konusu varsa, bir arazi, arsa satışı gündemi varsa, bir mal paylaşımı yapılmaya çalışılıyorsa, Merkür 8.evinizden geçerken konular ilerleyebilir. Etraflıca konuşulabilir bunlar. Planlamalar yapılabilir. Anlaşmalar olabilir.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Seyahat planları olanlar için iyi bir transit. Uzaklara gitmek, uzaklaşmak, tatil yapmak, gezmek, eğlenmek, başka bir şehirde olmak istiyorsanız, bunu bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

9.ev başka şehirlerde/başka ülkelerde yaşayan yakınlarımızla ilgili bir ev aynı zamanda. Aslan burcu ise çocukları sembolize ediyor. Uzakta olan sevdiklerinizden bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Çocukları ile ilgili yeni başlangıçları olabilir. Haberlerini alabilirsiniz. Onlarla olan iletişimlerinizin artacağı bir zaman.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. 10.evinize geliyor.

Bu ev iş hayatımızı, görev ve sorumluluk alanlarımızı temsil eder. Merkür ise fikir, planlama, düzenleme, bildirim, duyuru, tanıtım, haberleşme demektir.

İşinizde yeni projeler var gibi. Bunlar doğrultusunda yapılacak düzenlemeler olabilir.

Toplantılar, görüşmeler artabilir.

Hizmet sunmak demektir başak burcu. Sunduğunuz hizmetleri geliştirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Ürünleri, hizmetleri, işleyişi, sisteminizi iyileştirmek, düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Bunlarla meşgul olabileceğiniz bir Merkür transiti.

Sürdürdüğünüz resmi işlemler, beklediğiniz resmi bildirimler varsa bu süreçte onlar da gelebilir.


Yay Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 9.evinizde.

Kültürel donanımlarınızı besleyecek, yeni güzel ilgi alanları, bilgi kaynakları getirebilir size 9.evden, aslandan geçecek bir Venüs.

Hem keyif verecek, hem vizyonunuzu büyütecek şeylerle meşgul olabilirsiniz. Keyif kısmı aslandan, vizyon kısmı 9.evden geliyor 🙂

Özellikle yabancı kültürlerle ve sanatsal konularla ilgili yeni şeyler var gibi. Çünkü 9.ev başka ülkeleri, başka kültürleri anlatır. Aslan ve Venüs ise sanatı simgeler.

Klasik müzikte yeni şeyler öğrenmek olabilir. Dünya mutfakları ile ilgilenmek olabilir. Ufkunuzu besleyecek, keyfinizi yükseltecek bir transit.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Aslan burcunda, aynı yerde, 9.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

Uzaklarda yaşayan, bir süredir bir araya gelemediğiniz, görüşemediğiniz dostlarınız, akrabalarınız varsa, Venüs retrosunda bir araya gelebilirsiniz.

Siz birilerinin yanına gidebilirsiniz, onlar size gelebilirler. Seyahatler olabilir.

Eğitim hayatınızda geçmişten tanıdığınız kişilerle tekrar irtibatlar doğabilir. Eski hocalarınızla yazışabilir, görüşebilirsiniz.

Daha önceden tanıdığınız, bir süredir bağlantınızın koptuğu kişilerle yeniden temaslar olabilir.

Eski bağlantılarla yeniden iş yapabilirsiniz.

Bunun dışında arkadaşlar, dostlar içinde birilerini daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ben böyle düşünüyordum ama aslında şöyle biriymiş’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Olumlu olumsuz her iki türlü söylüyorum. Bazı varsayımlarınızın ve ön yargılarınızın yanlış olduğunu görebileceğiniz bir zaman.

9.ev farkındalığımızla ilgili. Hayatla kurduğumuz ilişkiyi, o ilişkinin nasıl bir ilişki olduğunu anlatıyor bu ev. Venüs ve aslan burcu ise dünyevi nimetlerle, maddesel konularla ilgili.

Bu retro size manevi/ruhsal tarafta bazı şeyleri ihmal ettiğinizi, maddesel olana daha fazla odaklandığınızı, aslında değerli olanın diğer taraf olduğunu gösterebilir. Ruhsal anlamda sizi daha olgun bir yere taşıyacak farkındalıklar gelebilir. Hayatın anlamı, anlam yüklediğiniz yerler, değerli gördüğünüz şeyler değişiyor gibi.


Yay Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 9.evinizde.

9.evde eğitimler var. Aslan burcunda ise sanat var, spor var. Bir sanat dalında, sporun bir branjında eğitim alabilirsiniz. Böyle bir başlangıç mümkün.

Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda yeni şeyler yapabilirsiniz.

Yaşam koşullarınızı daha iyi hale getirmek için neleri değiştirmeniz gerektiğini de gösterebilir bu transit size.

10 Temmuz Pazartesi günü başak burcuna geçiyor Mars. 10.evinize geliyor.

Başak burcu işimizi, iş düzenimizi 10.ev ise yönetimi temsil ediyor.

İşinizde yönetimin yeni uygulamaları olabilir. Sunulan hizmetleri iyileştirmek, kapsamı büyütmek, işleyişi düzenlemek için alacakları kararlar olabilir. Bu kararları alan siz de olabilirsiniz.

Yönetici iseniz ya da kendi işiniz ise düzenleyeceğiniz konular olabilir.

İş düzeniniz, görevleriniz, sorumlusu olduğunuz alanlar, sunduğunuz hizmetler, çalışma şekliniz, veriminiz..Bunlar konunuz olabilir bu transitte.

İş kurma hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman. İlerleme zamanı.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


Yay Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim noktasındayız. 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/6.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/12.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık bitiyor bu dönem.

İş hayatınız, hizmet aldığınız/sunduğunuz ortam ve konular, astlar, çalışanlar, çalışma düzeniniz, iş ortamınızla ilgili konular, ‘’Yaşam düzenim’’ diyebileceğiniz şeyler 6.evin konusudur.

Sağlık temasını kapsıyor 6.ev ayrıca.

Geride kalmak üzere olan bu boğa-akrep döneminde dersler, öğretiler buralardan gelmiş olabilir. Bu konular zorlamış olabilir sizi.

Süreç biterken pek çok şey şekil aldı belki de. Belki eskisinden çok daha iyi oldu. Ay düğümleri transitleri böyle çalışıyor. Kolay olmuyor ama ihtiyaç duyduğumuz alanlarda gelişiyoruz ve hayatımızı düzenliyoruz.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/5.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 11.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ? 5.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

5.ev temalarında değişimler, yeni başlangıçlar, düzeni değiştirecek konular, belki ilkler, belki ilk defa atılacak adımlar, ilk defa deneyimlenecek şeyler geliyor.

Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konular öne çıkabilir. Onlar için daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Yetişkin yaşta iseler yaşamlarında önemli başlangıçlar yaşayabilirler. Yön çizmek diyebileceğimiz kırılma noktaları, değişim noktaları, önemli kararları olabilir.

Sanat demektir ayrıca 5.ev. Spor demektir. Yetenekler, hobiler demektir.

Bir hobiniz güzel başka şeylere vesile olabilir. Sadece hobi olarak ilgilendiğiniz bir şey, bir işe dönüşebilir. Hobinizden artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni meşguliyetleriniz de olacaktır. Sanatın, sporun içinde güzel zamanlar yaşayabilir, yeni yeni şeylere adım atabilirsiniz.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay. Dolunay aksının içinde Merkür var. Jüpiter ve Satürn’ün uyumlu açılarını görüyoruz. Oğlağın netliği var bu dolunayda.

Merkür ile yeni ve net kararlar var. Jüpiter ve Satürn ile daha iyi bir tarafa geçiyoruz. Faydalı, iyi ve doğru olanı seçiyoruz. Bir şeyler düzene giriyor ve şeklini buluyor.

Parasal konularda ve taşınmaz mallarla, mülklerle ilgili konularda bir resmi işlem, bir yasal süreç içinde iseniz, bu konularınızda bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz dolunaya yakın günlerde. Parasal alanda bir gündeminiz olabilir.

Para kazanma şeklinizde, yaptığınız iş konusunda düzen değişikliği yaşayabilirsiniz. Resmi gereklilikler gündeme gelebilir. Yasal olarak yapmanız gereken şeyler olabilir.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey, büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa, bu dolunaya yakın günlerde (öncesi-sonrası civarı günlerde) yapabilirsiniz. Uzun zamandır almak istediğiniz bir şeyi alabilirsiniz.

Önemli bir yatırım da bu döngüde gerçekleşebilir.

Maddi güvenceniz için yeni kararlar alabilirsiniz. Bir sigorta başlatabilirsiniz.

Maddi imkanlarınızı büyütmek ve düzenli bir gelir akışına sahip olmak için ne yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Bu netliğe varabilirsiniz oğlak dolunay ile.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

8.evinizde doğacak bir yeniay. Bu yeniayın Uranüs ve Neptün’den pozitif açıları var. Güzel değişimler mümkün. Yenilikler, yenilenecek şeyler olası.

8.ev borçlarla ilgili bir alan.

Bir borç gündeminiz, stres yaratan bir maddi konunuz varsa, sizi rahatlatacak yeni gelişmeler olabilir. Konuya çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken ödemeleri yapabilirsiniz. Aileden, yakınlardan destekler gelebilir.

8.ev maddi paylaşımları, yengeç burcu aileyi simgeler. Paylaşımını yapmaya çalıştığınız ortaklı bir mülk, bir parasal konu, aile içinde bir miras konusu varsa bu tür konularınız ilerleyebilir.

8.ev sağlık sorunları ve cerrahi müdahalelerle de ilgili bir alan. Yengeç burcu ise ailemizi simgeliyor.

Aile içinde bir ameliyat konusu, aile bireylerinden birinin geçirmesi gereken bir operasyon varsa, bu gerçekleşebilir.

Güzel açılar var. İhtiyaç duyan şifasına varsın inşallah.

Böyle bir gündeminiz yoksa kendinizi korkutmayın. Bir ameliyat konusu olanlar için söylüyorum.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Yazın hakkını verdiğimiz, keyifli, güzel bir ay olsun 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!