20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması

20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması

20 Nisan Perşembe günü 07:12’de yılın ilk Güneş tutulması gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Koç burcunun 29 derecesinde gerçekleşecek olan bir tutulma bu.

Koç – terazi aksının tutulmaları başlıyor artık.

Tutulma hattını temsil eden kuzey güney Ay düğümleri, geçen yılın Ocak ayından bu yana boğa akrep aksında. Güneş ve Ay tutulmalarını, yaklaşık 1,5 yıldır boğa ve akrep burçlarında yaşıyoruz.

Bu hat değişiyor artık. Bu yılın Temmuz ayında kuzey güney Ay düğümleri koç-terazi eksenine yerleşecek.

İşte bu koç tutulması ile bu aks üzerinde gerçekleşecek tutulmalar başlıyor.

Güneş tutulmaları yeni dönemleri, yeni dönemlerin başlangıç noktasını temsil eder sevgili okuyucularım.

Sadece tutulmanın olduğu günü düşünmeyeceğiz. Ortalama olarak 6 aylık bir süreçte, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar aktiftir tutulma etkileri. Bununla birlikte maksimum etkilerin tutulmaya yakın günlerde olduğunu da ekleyeyim.

Bir değişim var. Yeni bir sayfa açılıyor. Ama bitişler, kapanışlar gerekiyor bu değişimin öncesinde.  Başlayacak yeni şeyler için bazı şeylerin sonlanması gerekiyor.

Niye böyle söylüyorum ? Niye sonlanmalar gerekiyor ? Tutulmanın detaylarına bakarak konuşalım.

Bu tutulmada dikkat çeken üç görünüm, üç önemli nokta var :

1. Tutulmanın 29 derecede gerçekleşiyor olması.

2. Kuzey Ay düğümüne yakın bir noktada olması.

3. Pluto’nun tutulmaya kare açısı.

Her birini ayrı ayrı ele alalım şimdi.

29 derece, bir burcun son derecesidir sevgili okuyucularım. Her bir burç, 0 dereceden 29 dereceye kadar 30 derecelik dilimlerden oluşur.

29 derece, son derece olduğundan bir kapanış ve tamamlanma sembolizmine sahip.

Tamamlanma. Bitiş. Sonlanma. Bir şeyin vadesinin dolması. Bir dönemin, bir devrin kapanması. Böyle anlamları var.

Bir kapanış gerekliliği. Yaşanması gereken bir sonlanma. Bir şeyin vadesinin, ömrünün tamamlanıyor olması ve yeni hale geçiş gibi ihtimaller var.

İkinci husus, bu sonlanmanın cüzi iradenin ötesinde külli iradenin kontrolünde olduğuna işaret eden kuzey Ay düğümü kavuşumu.

Karmaların bedeli olarak, yapılmış iyi şeylerin ödülü olarak, kadersel olarak gerçekleşen şeyleri simgeler kuzey Ay düğümü.

Şimdiye dek nasıl seçimler yaptık, nasıl biri olduk ? İyi seçimlerin karşılığı var. Erdemli davranışların hediyeleri gelebilir. İyi insan olma çabasında olanlar, iyilik ve fayda yaratma gayretinde olanlar ödülleriyle buluşabilir.

Bunun yanında yaratılmış karmaların karmik bedellerinin ödenebileceği bir zaman.

Bir başka önemli nokta da üçüncü maddede söylediğim Pluto açısı.

Dönüşüm sembolü olan Pluto’nun uyumsuz açılarında kopuşlar, bitişler, düzen değişiklikleri, vadesini doldurmuş şeyler için sonlanmalar görebiliyoruz. O yüzden elimizde böyle olasılıklar var.

Bir şeylerin sonlanması ve bu bitişlerle gelebilecek ferahlıklar. Bir şeylerin devreden çıkmasının  getirebileceği özgürlük. Bir sayfayı değil, bir defteri bütünüyle kapatmak ve yeni bir deftere geçmek.

Koç burcunda bir tutulma. Öyleyse yeni bir doğum, taze bir başlangıç ihtimali.

Boğa burcundaki kuzey Ay düğümünün işaret ettiği bir ihtimal olarak, yeni ve daha güçlü bir düzene geçiş. Maddi tarafta güçlenme. Ekonomik büyüme. Düzen kurma. Dünyevi konuları yoluna koyma.

Pluto’nun açısı ise bir şeylerin yıkılıp yerine yenisinin kurulabileceğini söylüyor. Tamamlanma, dönüşüm ve yeniye geçiş şeklinde özetleyeceğim bu tutulmayı.

Boğa burcundaki kuzey Ay düğümünün işaret ettiği bir ihtimal olarak, yeni ve daha güçlü bir düzene geçiş. Maddi tarafta güçlenme. Ekonomik büyüme. Düzen kurma. Dünyevi konuları yoluna koyma.

Pluto’nun açısı ise bir şeylerin yıkılıp yerine yenisinin kurulabileceğini söylüyor. Tamamlanma, dönüşüm ve yeniye geçiş şeklinde özetleyeceğim bu tutulmayı.

Şimdi burçlar üzerinden konuşalım neler olabileceğini.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

1.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması. Kuzey Ay düğümü ile kavuşumu var. Kadersel bir açılım var. Zamanında hak edilmiş şeyler gerçekleşebilir. Vakti gelmiş olabilir bazı nasiplerin.

1.evinizde, çok önemli bir evde bir Güneş tutulması yaşayacaksınız. Yeni, yenilik, yeni dönem, yeni sayfa demektir 1.ev.

Burası aktive olunca hayatımızda yeni şeyler başlar. Bu evden bir gezegen geçtiğinde, transitleri kısa olan bir gezegen bile geçse (örneğin Merkür) yeni şeyler olur hayatımızda. Küçük bir transit bile bu etkiyi yaratır, ki bu bir Güneş tutulması.

Güneş tutulmaları ne anlama gelir ? Hayatımızda başlayacak yeni dönemleri temsil ederler.

Güneş tutulmaları ile bir şeyler geride kalır, yeni şeyler başlar. Hayatımızdan birileri çıkar, yeni insanlar gelir. Bazı ortamların artık bize iyi gelmediğini fark ederiz, bir yerleri terk ederiz ve yeni ortamlara gireriz.

1.evi de detaylandıralım.

Varlığımızı temsil eder 1.ev. Burası ‘Ben’ dediğimiz yerdir. ‘Benim seçimlerim, benim kararlarım, benim adımlarım, hedeflerim, hayatta yapmak istediklerim, yolum, benim yolum’ demektir.

1.evimiz hareketlenince kendimiz hatırlarız, kendimizi fark ederiz.

Bu zamana kadar atıl bıraktığımız potansiyellerimizi kullanmaya başlarız. Geçmişin tozlarını üzerimizden atar, gücümüzü toplar, yeniden yola çıkarız.

İşimizde yeni şeyler yapmak isteriz. Daha fazlasını hedefleriz.

Yaşamımızı iyiye götürecek her tür yeni adımı düşünebilirsiniz 1.evden etki aldığınız için. Her tür konuda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Güç, güçlenme, kendini seçme,  iyi gelmeyenden arınma, hedef, başarı, yenilik, değişim..Böyle bir Güneş tutulması sizin için. Yeni bir döneme giriyorsunuz.


Yükselen Boğalar :

12.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması. Tutulma etkisini çok önemli bir yerden alıyorsunuz.

Geçmişi geride bırakmaya, geçmişten özgürleşmeye ihtiyacınız varsa, artık iyileşmenin başlangıç noktasındasınız diyebiliriz.

Mutlu, huzurlu ve hafif hissetmenin, iyi bir ruh halinin, yaşananlardaki hayrı görmenin, kendinizi iyi etmeni başlangıcı. Fiziksel konularda da bir şifa, bir iyileşme etkisi alıyorsunuz. Bedensel anlamda sağlık sorunları olanlar için de güzel bir tutulma.

Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Eskiyi yıkıp yerine yenisini kurmanızı istiyor Pluto.

Size iyi gelmeyen insanlardan uzaklaşın. İyi hissettirmeyen ortamlardan uzaklaşın. Yaşamınızı temizleyin. Fayda getirmeyen davranış modellerinizi değiştirin. Aklı duyguların önüne alacağınız yönde davranın. Daha iyisi mümkünse, yeni bir yaşam tasarlayın kendinize.


20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen İkizler :

11.evinizde kuvvetli bir Güneş tutulması meydana geliyor. Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Mevcut düzeni kıracak bir görünüm bu. Düzen değişikliklerini anlatan bir işaret.

Siz bu etkiyi sosyal alandan alıyorsunuz. 11.ev sosyal çevre demektir. Sosyal çevreniz değişiyor muhtemelen. Bazı ortamlardan uzaklaşıyorsunuz, belki bazı iletişimler bitiyor.

Ama yenilenmeyi, yeni şeyleri, yeni sayfaları anlatır Güneş tutulmaları. O yüzden yeni insanlar da geliyor.

11.ev arkadaşlıklarımızı, dostluklarımızı temsil eder. Ayrıca ekip olduğumuz, takım olduğumuz yerleri, bir parçası olduğumuz grupları simgeler.

İş arkadaşlarımız, ekibimiz, sporda takım arkadaşlarımız, eğitim ortamları, sınıflar, kurslar, grup faaliyetleri bu evle ilgilidir.

Bu Güneş tutulması ile kendinizi yeni insanlar arasında, yeni gruplar içinde bulabilirsiniz.

Bir iş fırsatı doğabilir. Bu iş ile yeni insanlar arasına katılabilirsiniz. Mevcut işinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz.

Sosyal anlamda çevrenizi büyütecek bağlantılar doğabilir.

İşinizde daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz.

11.ev sosyal medya ile, dijital alanlar ile, sosyal medya üzerinden hitap ettiğimiz kalabalıklar ile ilgili. Bu yönde aktifseniz, bir sayfanız varsa takipçilerinizi büyütecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Güzel çalışmalarınız, yeni içerikleriniz, yeni üretimleriniz olabilir. Sayfanız büyüyebilir.

Büyük yapılarla, kamu bağlantılı yapılarla ilgili şeyler olabilir hayatınızda.

Sosyal hizmetler, devletin/belediyelerin halk için sunduğu ücretsiz hizmetler, halkın yararına ücretsiz sunulan şeyler bu evle ilgilidir.

Böyle bir yapı içinde hayatınızı değiştirecek güzel hizmetler almaya başlayabilirsiniz. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Hem sosyalleşeceğiniz, hem yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hayatınızı renklendirecek güzel ortamlar, yenilikler eklenebilir yaşamınıza.

Böyle bir kamu biriminde bir iş fırsatı da doğabilir. Tabii herkes hayatı doğrultusunda etki alacaktır. Olabilecek şeyler olacaktır.


Yükselen Yengeçler :

10.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

İşiniz, çalışma düzeniniz, kariyeriniz, işinizde konumunuz, yetkileriniz, görev ve sorumluluk alanlarınız, yönettiğiniz alanlar, yöneticisi olduğunuz konular bu evle ilgili. Yöneticileriniz, amirleriniz de aynı şekilde 10.evle temsil ediyor. İş ve yönetim, yetki sınırları, görev alanı konularında bir değişim yaşayabilirsiniz.

Sizin yetkileriniz arasında olan bir konuyu yönetim yeniden şekillendirebilir. O şey artık sizin yönetiminizde olmayabilir ya da tam tersi görev tanımınız içinde olmayan yeni bir görev verilebilir size. Yetki alanınız büyütülebilir.

İşinizde bir düzen değişikliği yaşayabilirsiniz. Yönetim değişebilir. Yöneticilerin yeni karar ve uygulamaları olabilir.

Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Yeni iş telifleri gelebilir.

Kendi işini kurmak için hazırlık yapan, bir şirkette/kurumda çalışmakta olup işten ayrılmaya hazırlananlar için değişimin gerçekleşeceği nokta da olabilir bu tutulma.

Kendi yolunuza gitmeyi seçebilirsiniz. Ekonomik koşulları düşünerek kendinizi riske atmayacak yönde davranmanızı, bu geçişi yapacaksanız adımlarınızı iyi hesap ederek, bir şeyleri önden hazırlayarak yapmanızı öneririm.


20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Aslanlar :

9.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte gerçekleşirler. Bu ayın yeniayında bir Güneş tutulması var.

9.ev eğitimi, seyahatleri, uzakları, başka şehir ve ülkelerle ilgili konuları, ithalat, ihracat gibi ticari faaliyetleri, taşımacılık, gümrük faaliyetleri gibi konuları sembolize eder.

9.ev konularında önemli bir başlangıcınız olabilir.

Hayatınızda sizin için önemli olacak, ufkunuzu büyütecek bir eğitime adım atabilirsiniz. 9.ev ilimlerle de ilgilidir. Bir ilim üzerine de olabilir bu. Hayat görüşünüzü, vizyonunuzu yenileyecek, derinlikli bir alanda olabilir.

Akademik hayatınız varsa, burada yeni gelişmeler olabilir. Başarılı çalışmalarınız olabilir. Yeni bir ünvan getirebilir size bu tutulma.

Yabancı ülkeler ile ilgili planlarınız, hevesleriniz varsa, bunlar gerçekleşebilir. Belirsizlik yaşıyorsanız, netleşebilirsiniz. Başka bir şehre taşınmak gibi bir gündeminiz varsa, bu adımı atabilirsiniz. Çeşitli sebeplerle yer değişikliği yapabilirsiniz. Yakınlarınız yer değiştirebilirler.

Hayatınıza şekil verecek bir şeyler başlıyor gibi. Hayırlısı olsun.


Yükselen Başaklar :

8.ev konularında bir değişimi, bir açılımı, bir yeniliği anlatıyor tutulma.

Pluto’nun tutulmaya kare açısını görüyoruz. Eski düzenler yıkılıyor, yerlerine yenileri kuruluyor Pluto ile. Epey zamandır devam etmiş sorunlu konular netleşebilir. Sonuçlanabilir.

Parasal konular, başkalarından gelen maddi kaynaklar, alım satım konuları, maddi güvence yaratabilecek şeyler, mülkler, birikimler, sigorta, prim konuları. Tazminat, vergi, nafaka gibi yasal temeli olan paralar. Yasal ödemeler. Devlet bağlantılı parasal konular. Miras, mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımları. Bu evin böyle temaları var.

Devlet bağlantılı bir parasal konunuz, paranızı almaya çalıştığınız, hakkınızı aradığınız bir konu, yasal bir süreç varsa konu istediğiniz yönde ilerleyebilir. Bir tazminatı, bir parayı elde edebilirsiniz.

Hukuki bir süreçten kazançla çıkabilirsiniz. Bir vergi borcunuz için çözüm bulabilirsiniz.

Bir proje için gereken maddi kaynağı bulabilirsiniz. Başkalarından gelecek destekler olabilir.

Krediler de bu evin konusudur. Bir kredi çekebilirsiniz. Bir alım satım gündemi olabilir.

Bir miras süreci sonlanabilir, bir mal paylaşımı konusu istediğiniz gibi sonuçlanabilir.

Bir sigorta başlayabilir. Bir emeklilik planı oluşturabilirsiniz.

Parasal konularda bir değişim var. Yeni maddi kaynaklar olası.


20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Teraziler :

7.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

Tutulma içinde Pluto’nun kare açısı dikkat çekiyor. Bir değişim var. Yeni olanın başlayabilmesi için mevcut düzenin değişme ihtimali var. Bir şeyler bitiyor. Yeni şeyler başlayabilsin diye bitiyor.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş hayatınızda önde gelen bağlantılarınız, size yol gösteren ve birlikte hareket ettiğiniz hocalarınız/danışmanlarınız bu ev ile bağlantılı. İş birlikleriniz, yaşamınızda size eşlik edenler, sizin eşlik ettikleriniz, yol gösterdiğiniz kişiler, size yol gösterenler, yakın ilişkiler..Böyle konuları var 7.evin.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz. Bu kararı almış iseniz, şimdi bunu gerçekleştirmenin zamanı olabilir.

Hayatınıza biri dahil olabilir.

Sorunlu bir evlilik bitebilir. İyi gitmeyen bir ilişki bitebilir.

Bir iş ortaklığı başlayabilir. Ortaklı işleriniz varsa ve bu ortaklıklar içinde memnun olmadığınız durumlar varsa, bu iş bağlantılarınızı sonlandırabilirsiniz. Bireysel ve özgür biçimde ilerlemek isteyebilirsiniz.

Hayatınızdan birileri çıkabilir, yeni insanlar gelebilir.

Yaşamınızın hangi noktalarında başkaları ile birlikte hareket etmeye ihtiyaç duyuyorsunuz, hangi alanlarda sadece kendinizle ilerlemek, tek olmak istiyorsunuz, buralara bakabilirsiniz.

Ben olmak, biz olmak..Nerelerde ‘ben’, hangi ilişkinin içinde ne kadar ‘ben’ olmak, nerelerde ‘biz’ olmak, bağ kurmak ve birlikte yol almak..Kendi içinizde bunların tespitini yapabileceğiniz, netleşebileceğiniz bir tutulma zamanı.

Benlik alanınızı korumak, kişisel sınırlarınıza müdahale olduğunu düşündüğünüz durumları sonlandırmak için bitireceğiniz ilişkiler olabilir. Bazı kişilerle yol alıyor olmanın sizi yavaşlattığını ya da aşağı çektiğini fark edebilirsiniz. Başkalarına ihtiyaç duymanıza sebep olan korkularınızı fark edebilirsiniz. Böyle devam etmek istemeyebilirsiniz. O korkulardan özgürleşmeyi ve konfor alanınızdan çıkmayı seçebilirsiniz. Mutluluğunuzun, huzurunuzun kimseye bağlı olmaması gerektiğini, sadece kendi gücünüze güvenebileceğinizi, en iyi yol arkadaşınızın aslında siz olduğunu fark edebilirsiniz.

Bitireceğiniz ilişkiler olabilir, dediğim gibi. Ama bitmeseler bile artık sınırlar netleşebilir bu tutulma ile. Kendi sorumluluğunuzu üstlenerek, size eşlik edenlerin gücüyle değil, kendi gücünüzle ilerlemeyi seçebilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

6.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

İş hayatımız, günlük çalışma düzenimiz, iş ve iş dışındaki rutinlerimiz, işimizde ürettiklerimiz, sorumluluklarımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız, ekip içi iş bölümünde payımıza düşenler bu evin konusudur.

İşinizle ilgili son zamanlarda sorun yaratmış durumlarda düzen değişiklikleri ile durumların değişebileceği bir zamandasınız.

Yeni bir günlük düzen oluşabilir. Görev alanınız düzenlenebilir. İş yapma biçiminiz, saatleriniz, işinizde kullandığınız araçlar, vb çalışma alanınız gibi konularda bir şeyler iyileştirilebilir. Size iyi gelecek değişimler olabilir bu şeyler.

Pluto’nun kare açısı var bu tutulmaya. Eski düzen yıkılıyor, yerine yenisi kuruluyor.

Sağlık teması da 6.evin konusudur. Burada da bir dönüşüm var. Bir güçlenme var.


20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Yaylar :

5.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için konuyu hareketlendirebilecek bir tutulma. Konu için yapmanız gerekenler varsa, tedavi ihtiyacı varsa, bu tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler de bu evle ilgili. Bu ev zaten en temelde bir yaratım enerjisini anlatıyor.

Sanatsal alanda duyurmak, göstermek, tanıtmak, parlatmak istediğiniz işleriniz varsa, bu tutulmayı en iyi şekilde değerlendirmenizi öneririm.

Sanatta, sporda güzel bir başlangıcınız olabilir ayrıca. Yeni bir aktivite. Hayatınızda keyif alacağınız yeni bir alan. Yeni bir hobi. Güzel bir meşguliyet olasılıklarınız arasında.


Yükselen Oğlaklar : 

4.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

Eviniz konusunda yeni planlarınız varsa, taşınmak, yer değiştirmek istiyorsanız, evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa bu tutulma ile harekete geçebilirsiniz.

Ev ve aile konularında iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa,  güzel gelişmeler olabilir. Güzel adımlarınız olabilir. Çözüm bulacağınız konular olabilir.

Emlak, arsa, tapu, ev yaptırma, ev alım satım, kiralama konularında beklemede olan planlar hayata geçebilir. Cesaretle kararlar alabilirsiniz. Netlik kazanabilirsiniz. Niyetler hayata geçebilir.

Aile kökleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili konular doğabilir. Yeni gündemleriniz olabilir.

Eviniz, aileniz, anne ve babanız, aile içi konular bu tutulmanın ana çerçevesi sizin için.

Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Pluto ile mevcut düzenler değişiyor, yerine yeni düzenler kuruluyor.


20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Kovalar : 

3.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk Güneş tutulması. Hatta ilk tutulması.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Bir sınıfa, bir eğitim programına dahil olabilirsiniz.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili konular, sizin de içinde olduğunuz konular varsa yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Birlikte başlatacağınız, birlikte adım atacağınız şeyler olabilir.

3.ev, evimize yakın yerleri, mahallemizi, muhitimizi simgeler. Koç yeniayı ile evinize yakın bir noktada gideceğiniz bir spor salonu, bir kurs, bir eğitim, bir sosyal ortam, bir etkinlik başlayabilir hayatınızda.

Özellikle spor salonu dedim. Çünkü spor, koç temasıdır.

Bir yenilik var. Hayatınızda bir düzen değişikliği yaratacak bir yenilik var. Neden böyle söyledim ? Çünkü Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Bir şeyler bitiyor, yeni şeyler başlıyor. Mevcut düzeninizi yenileyecek, dönüşüm yaratacak şeyler geliyor tutulma ile.


Yükselen Balıklar :

Yılın ilk Güneş tutulması olacak bu tutulma. Hatta ilk tutulması. 2.evinizde gerçekleşiyor.

Maddi konuların, paranın evidir 2.ev. Gelirlerimizi, kişisel kazançlarımızı, maddi konforumuzu ve maddi güvencemizi anlatan evdir.

Maddi anlamda bir hareketlilik var. Parasal konularda başlangıçlar var.

Güneş tutulmaları hayatımızda yeni dönemlerin başlangıç noktasıdır.

Yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Ama bir koç enerjisi bu ! Fırsatları beklemekten ziyade harekete geçmemiz, neler yapabileceğimize bakıp adım atmamız gerekiyor.

İşinizi büyütmek, gelirinizi artırmak, kendinize yeni gelir kaynakları oluşturmak isteyebilirsiniz. Maddi koşullarınızın daha iyi olmasını isteyebilirsiniz.

Daha iyi kazanmak için başlatacağınız şeyler olabilir tutulma ile. Pluto’nun tutulmaya kare açısı var. Eski düzeni yıkmak, yerine yeni bir düzen kurmak isteyebilirsiniz. ‘Bu böyle gitmez, bu şekilde devam edemem. Artık benim de işim gücüm, kazancım iyi olsun’ diyebilirsiniz. Yeni girişimleriniz olabilir.

Bir sigorta, bir emeklilik planı, gelecek için bir maddi güvence konusu da gündeminize yerleşiyor.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı ! Uzun yıllardır oğlak burcunda olan Pluto burç değiştirdi artık. Bu yeni dönem nasıl olasılıklara işaret ediyor ?

Yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün de yeni transiti başladı ! Balık burcuna geçti Satürn. 7 Mart günü başlayan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Nisan ayı yorumlarınız da burada ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!