İkizler Burcu Şubat 2024

İkizler Burcu Şubat 2024

İkizler Burcu Şubat 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Şubat ayını anlatacağım sizler için. Ayın transitlerine, yeniayına ve dolunayına bakacağız.

Şu nokta önemli, hep en başından söylüyorum : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni ikizler olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 9.eviniz.

Derin mevzuları vardır bu evin 🙂

İlimler, felsefeler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Bunlar 9.evin konusu. Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları getirir burada Güneş size. Keşifleriniz olur, fark edeceğiniz şeyler olur. Bir şeylerin idrakine, manasına varmak gibi bir yükseliş dönemi.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Aile içinde, yakın çevre içinde seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olanlar için hızlı, tempolu, bol çalışmalı bir dönem. Ama güzel bir ilerleme dönemi.

Bir akademik çalışmayı/projeyi bitirmek için uğraşanlar bu çalışmanın sonuna gelebilirler.

9.ev eğitimleri, kova burcu ise sınıfları, grup çalışmalarını, ayrıca teknolojinin burcu olduğu için dijital platformları, online eğitimleri simgeliyor. İlgi duyduğunuz, kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda eğitimlere de katılabilirsiniz bu dönemde.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

İş hayatımızla ve iş dışında yaşam planlarımızla ilgilidir bu ev.

İşinizde yeniliklere gidebileceğiniz bir zaman. Yaşamınıza yön verecek yeni kararlar alabileceğiniz bir zaman.

Bunlar daha çok bitirmek yönünde şeyler olabilir, bu bir balık transiti olduğu için. Balık bitiş, sonlanma, tamamlanma sembolü taşıyor.

İşinizde, kişisel hayatınızda, ilişkilerinizde, kendinizle ilişkinizde, yaşam bileşenleriniz içinde hangi durum size iyi hissettirmiyor ? Memnuniyet yaratmıyor..Fayda, kazanç yaratmıyor..Bunların analizini, değerlendirmesini yapabilir, pozitif yönde çalışmayan şeyleri sonlandırabilirsiniz.

Balık, Neptünyen bir burç. Neptün’ün ise değerin eksilmesi gibi bir anlamı var. Yaşamınızda hangi noktalarda layık olduklarınızla henüz buluşmadınız ? Hak ettiğiniz, henüz elde etmediğiniz neler var ? Bunları tespit edip yeni güzel hedefler koyarsanız kendinize, transit amacına varmış olur. 10.ev haritanın tepe noktasıdır. Olmak istediğimiz kişiyi, varmak istediğimiz hali simgeler. Vizyonunuzu yenileyeceğiniz bir transit süreci bu sizin için.


İkizler Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 8.evinizde.

Alacaklarınız elinize geçebilir bu dönemde. Beklediğiniz bir maaş bağlanabilir. Bir süredir tahsil edemediğiniz ödemeleri alabilirsiniz.

Vergi, sgk ödemesi gibi konular, borçların yapılandırılması ile ilgili kanunlar, düzenlemeler, yapmanız gereken işlemler gündeme gelebilir ayrıca bir 8.ev geçişi olduğu için.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 9.evinizde olacak.

Öğrenci olanlar ya da akademik hayatın içinde olanlar, akademisyen olanlar için yoğun, hareketli, iletişimlerin artacağı bir zaman. Hızlanırsınız, ilerlersiniz, hareketlenirsiniz Merkür ile.

9.ev üniversiteyi, akademiyi, hocaları simgeler. Hocalarınızla iletişimleriniz artabilir. Ödev teslimleriniz, proje teslim konularınız olabilir. Akademik çalışmalarınızda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir çalışmanız onaylanabilir, bir akademik platformda yayınlanabilir.

Uzakları sembolize eder ayrıca bu ev. Uzak şehirler, başka ülkeler var 9.evde.

Yurt dışında yaşayan, uzak bir şehirde yaşayan sevdikleriniz varsa, onlarla iletişimler artabilir. Onlarla ilgili konularınız olabilir. Bir seyahatiniz de olabilir. Bir yolculuk gündeme gelebilir.

9.ev ilimleri simgeler. Kova ise grup çalışmalarını, kursları. Ruhsal derinliği olan bir alanda güzel bir eğitim de getirebilir size bu transit. Ufkunuzu açacak bir uzmanla, bir eğitmenle tanışabilirsiniz. Fayda bulacağınız kitaplar, bilgi kaynakları keşfedebilirsiniz.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

10.ev hayatta durduğumuz yeri, sıfatlarımızı, ünvanlarımızı, dünyevi tarafta sahip olduklarımızı simgeliyor.

Bu vakte kadar emek verdiğiniz, karşılığını alamadığınız/tam olarak alamadığınız konuları daha net, daha doğru biçimde değerlendirebileceğiniz bir zaman.

Hak ettiğiniz iyi şeylere ulaşmak için neler yapılabileceğinizi düşünebileceğiniz bir zaman.

İş konuları odağınızda olur özellikle.

Bu zamana kadar hangi noktalarda, neleri eksik bıraktığınızı da görebilirsiniz. İş geliştirme anlamında yenileyeceğiniz şeyler olabilir.


İkizler Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 8.evinizde.

Oğlak burcu devleti, devlet birimlerini, resmi ödemeleri, kuralları, kurallar doğrultusunda yapılacakları, bu anlamda özellikle parasal konuları temsil ediyor.

8.ev de zaten yasal paralarla, devlet birimlerine ödemelerle ilgili. Bir ödemenizi yapabilirsiniz. Bir süredir yaptığınız bir ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir, yapılandırmadan yararlanabilirsiniz.

Yasal olarak hak ettiğiniz bir para, bir tazminat konusu ya da belki miras, mal paylaşımı, nafaka konuları varsa, bunlar istediğiniz yönde neticelenebilir ya da iyi yönde yeni gelişmeler olabilir.

Bütçenizi dengeleyecek paralar geçebilir elinize. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Parasal konular var bu transitte.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, uluslararası ticaret, akademi, basın, yayıncılık gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden alırsınız bu kez.

Bir eğitime katılabilirsiniz. Bir sosyal ortam eklenebilir yaşamınıza.

Eğitim hayatınız, akademik çalışmalarınız varsa, bunlar kolayca ilerleyebilir. İyi gelişmeler olabilir.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizden iyi haberler alabilirsiniz. Onlarla ilgili güzel şeyler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir. Gitmek istediğiniz bir yer varsa aklınızda, bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

Yabancı kültürlerden daha çok beslenebileceğiniz, hayatınıza renk katacak yeni yeni alanlar keşfedebileceğiniz bir zaman bu.

Kova burcu arkadaşlarımızı, sosyal hayatımızı sembolize ediyor. Güzel insanlarla tanışacağınız yeni ortamlara girebilirsiniz. İlham alacağınız, ufkunuzu büyütecek güzel şeylere vesile olabilirler bu insanlar.


İkizler Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 8.evinizde.

Parasal alanda hareketlilik var. Resmi konularla, devlet bağlantılı konularla meşgul olabilirsiniz. Hak paylaşımları, mal paylaşımları konu olabilir.

Tabii herkes kendi hayatı doğrultusunda etki alır. Böyle bir konunuz yoksa, böyle bir gündeminiz de olmaz.

İşinizde borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Defterleri, hesapları kapatmak isteyebilirsiniz. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir kredi çekme konusu olabilir. Mümkün olduğunca büyük borçlara girmemenizi öneririm.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 9.evinize geliyor.

9.ev bilincimizi, ufkumuzu, bilinç seviyemizi, farkındalığımızı anlatıyor. Böyle tarif edeyim.

Kova burcu ise arkadaşları, ahbapları, sosyal yaşamı simgeleyen bir burç.

Mars burada kızdıracak, öfkelendirecek deneyimler getirebilir size.

Arkadaş çevreniz içinde birileri hiç tarzınız olmayan, size uymayan, değerlerinizle örtüşmeyen şeyler yapabilirler. Hangi noktalarda sınırlarınızı daha belirgin çizgilerle çekmek, daha iyi korumak gerekiyor ? Nasıl kişileri hayatınıza almamalısınız ? Size uymayan şeylerde nasıl bir tavrınız olmalı ? Buralarda geliştirmek istiyor sizi Mars.

Bu yönde olaylar, durumlar olursa öğretisinin, hizmetinin bu olduğunu bilin.

Güzel olasılıklar da var.

9.ev eğitimleri simgeler. Kova burcu ise grup çalışmalarını, sınıf ortamlarını. Eğitimlere katılabilirsiniz bu Mars transitinde.

İkizler demek zaten öğrenme iştahı demektir. Bilgi, eğitim, kitap, kurs demektir ikizler. Sizin en sevdiğiniz şeyler zaten bunlar 🙂

Yeni yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Kova burcu online/dijital alanlarla ilgilidir. O yüzden bu eğitimler, online eğitimler de olabilir.


İkizler Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

9.evinizde doğacak yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumlu bir açı değil bu.

Yurt dışı bağlantılı planları olanlar, planlarını bir süre için kenara koymak durumunda kalabilirler. Şartlar, koşullar içinde değişen şeyler olabilir ve böyle yapmak gerekebilir.

Akademi de bir 9.ev temasıdır. Akademik çalışmalar içinde değişimler olabilir. Kova burcu grup çalışmaları ile ilgilidir. Başkaları ile birlikte hazırladığınız, yaptığınız projeler varsa, ayrılan kişiler olabilir. Siz de çıkabilirsiniz bir şeylerin içinden.

Hayatınızın bir yerinde, belki işinizde, belki sosyal hayatınızda, belki kişisel yaşamınızda size iyi gelmeyen bir şeyleri bırakabilirsiniz. Mesafeleneceğiniz kişiler, durumlar olabilir.

Yeniaya Kiron’un ve kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları var. Yenilemek ve iyileştirmek anlamına geliyor bu pozitif açılar.


İkizler Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

4.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Düzen değişiklikleri olabilir. Daha iyi bir düzen kurmak için, var olanı değiştirmek gerekebilir.

Yerleşim, yer değişikliği, ev değişikliği konuları olanlar için hareketli günler. Dolunay yaklaşırken bu değişim gerçekleşebilir. Ev, aile, ikamet, yerleşim, konut konuları ile ilgilidir bu ev.

Ev içinde ilgilenmeniz, tamiratını, bakımını yaptığınız gereken bir şey de olabilir.

Hizmet almak demektir başak burcu. Evinizde çalışanlarınız varsa, yardım aldığınız kişiler varsa, burada değişime gitmek isteyebilirsiniz. Memnun olmadığınız kişileri değiştirmek isteyebilirsiniz. Yeni bağlantılar kurabileceğiniz bir zaman.


İkizler Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


İkizler Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İkizler Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum. Görüşmek üzere, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!