Başak Burcu 2021

Başak Burcu 2021

Merhabalar sevgili başaklar ve yükseleni başak olanlar !

2020 bitiyor. Hiçbir yıl ile kıyas yapamadığımız, çok başka bir yıl oldu.

Evet, bir kaos yılıydı. Ama o kaosun içinde evlerimize çekilince, hayatın koşturmaları azalınca, pek çok şeyi düşünüp yenileme, değiştirme, her şeyden önce fark etme fırsatı bulduk aslında.

Bir uyanış yılı oldu pek çoğumuz için.

Şimdi artık gözler 2021’de 🙂

Yeni yıl size neler getirebilir, hadi bakalım öyleyse !

2021 olasılıklarınızı anlamak için, yıl içindeki

♦ Jüpiter, Satürn ve Uranüs gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine,

♦ Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız temel olarak.

♦ Merkür retrolarını da ele alacağız. Onlar da önemli. ‘Dur, bekle, şimdi yapma, bu imzayı şimdi atma, bu şeyi şimdi satın alma’ diyen, uyarı veren süreçler bunlar. Merkür retrolarında başlatılan şeyler problem yaratabiliyor. O yüzden onları da konuşalım, bakalım hangi evleriniz üzerinden etki alıyorsunuz.

Tabii biliyorsunuz artık, burç yorumları çok geneldir. Anlatacağım her şey, genel etkilerdir. Önemli olan ise doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter 19 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. 29 Aralık 2021’e kadar kova burcunda olacak.

Yaklaşık 1 yıldır oğlak burcunda transit ediyordu. Çok şahane bir transit olmayacağı belliydi esasen. Burada 3 kez Pluto ile kavuşum yaptı Jüpiter.

Jüpiteryen temalar açısından kaotik bir yıl oldu.

Çünkü Pluto krizleri, sorunları, kaosu simgeleyen bir gezegen ve eğitim, seyahat, ekonomi, uluslararası konular Jüpiter yönetiminde. Tam da buralarda büyük kaosların doğduğu bir yıl oldu.

Oğlak sizin 5.eviniz. Çocuk sahibi olanlar, 2020 yılında çocuklarıyla ilgili konularda zorlanmış olabilirler. Hamilelik, bebek sahibi olma konusunda sıkıntı yaşamış olanlar olabilir.

Artık Jüpiter’in oğlak döngüsü sonlanıyor. Evet, zordu. Ama bitiyor artık.

19 Aralık 2020-29 Aralık 2021 arasında kova burcunda olacak Jüpiter. Sizin 6.evinizde olacak.

6.ev sağlık, bedensel kuvvet, günlük yaşam kalitesi ile ilgili bir alan. Sağlık sorunlarınız varsa, şifanın gelebileceği bir yıla giriyorsunuz. Herhangi bir sorun yoksa da, tabii ki zaten olmasın, bedensel anlamda çok daha iyi yaşamaya başlayabilirsiniz. Uyku probleminiz varsa aşmak gibi, daha iyi beslenmek gibi, spor yapmak gibi.

Sağlık alanı olduğu için burası, sizler için sağlık alanında bir eğitim ya da iş olasılığını da anlatıyor Jüpiter’in 6.eve gelişi. Zaten siz başaklar/yükselen başaklar, sağlıkla kadersel olarak bağlantılısınız 🙂 Zodyakta 6.evin sahibisiniz. Sağlıkla ilgili bir alanda hizmet sunmanız, kuvvetle muhtemel.

Hizmet sektörleri de yine 6.evin konusu. Bu yönde bir iş, bir eğitim geliyor olabilir Jüpiter ile.

Jüpiter 2021’de kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna geçecek.

13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda, 7.evinizde olacak.

Bu kısa bir fragman. Jüpiter’in tam anlamıyla balıkta olacağı yıl 2022.

2021’de önden biraz yaşayacağız bu etkiyi 🙂 Bu süreçte Jüpiter’in balıkta iken neler getirebileceğini göreceğiz ve haritamızda balık burcunun olduğu alanda yeni niyetler doğacak içimizde. Konular bir tohum gibi başlayacak. 2022’de şekillenmek üzere, şimdilik temeli atılacak.

13 Mayıs-28 Temmuz arası bu dönemde 7.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile ilişkilerde, evlilik konusunda, eş ile, partner ile ilgili konularda, ayrıca iş hayatınızda ortaklıklarda şanslı olacaksınız.

13 Mayıs-28 Temmuz arası olan bu dönem dışında, 2021 genelinde 6.eviniz üzerinden Jüpiter etkisi alıyorsunuz. İş, çalışma hayatı, sağlık konusu, sağlık sektörü, hizmet alanları, günlük yaşam düzeni gibi konularda şanslı bir yıl sizin için.


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcunda, yani 5.evinizdeydi.  Çocuklarla ilgili konularda, hamilelik konusunda zorlanmalar yaşamış olabilirsiniz. İşi sanat olanlar, sanatsal faaliyetleri olanlar da etki almış olmalı. Sanat da bir 5.ev teması çünkü.

Satürn oğlaktan çıkıyor artık. 17 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. 7 Mart 2023’e kadar kovada olacak.

Kova sizin 6.eviniz. Bu evin konularında yeni sorumluluklar geliyor. 6.ev konularında kalıcı/uzun vadeli olacak şeylerin temeli atılabilir.

İş, çalışma hayatı, astlar, hizmetkarlar, hizmet sektörleri, sağlık sektörü, günlük yaşam kalitesi 6.ev konuları arasında, söylemiş olduğum gibi.

Uzun süre çalışacağınız, hayatınızda uzun vadeli olacak bir işe girebilirsiniz. Sağlık ya da hizmet sektörleri olması, kuvvetli bir ihtimal.

Günlük hayatınız şekillenebilir. Çok daha aktif, hatta biraz da yoğun olabilirsiniz. Sorumluluklarınız çok olabilir işinizde.

Yanınızda çalışan kişiler, hizmet aldığınız kişiler, astlarınız varsa, o alan da aktif hale geliyor. Uzun süre sizinle çalışacak kişiler eklenebilir hayatınıza.


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Toplamda 3 kez meydana gelecek bir görünüm. Yıl geneline bu kare açı şekil veriyor.

Etkisi özellikle Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık, açının kesinleşeceği tarihler.

Ama sadece gün bazında bu tarihlere odaklanmayalım. Çünkü Satürn de, Uranüs de, ağır hareket eden gezegenler. Dolayısıyla yaptıkları bir açı, uzun süre korunuyor, aynı kalıyor.

Bu sebeple ortaya çıkacak olan gündemler, değişimler haftalara, aylara yayılacaktır. Zaten 2021’in ana enerjisini bu kare açı oluşturuyor.

Satürn 6.evinizde, Uranüs ise 9.evinizde.

2021, iş sebebiyle şehir değişiklikleri yaşayabileceğiniz bir yıl. Herkes kendi hayat çerçevesine göre etki alır tabii. Bu tür olasılıklarınız varsa, bu yıl işiniz sebebiyle yer değişiklikleri yaşayabilirsiniz.

Taşınabilirsiniz. Taşınmanız nedeniyle iş değişikliği de yapabilirsiniz hatta. Etki iki yönlü çalışabilir.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

6.evinizde gerçekleşecek bir retro. Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Yoğunluğunuz artabilir. Hesap kitap işleri, arşiv düzenleme, kayıt işleri, dosyalama işleri verilebilir size. Bu tür şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Ufak tefek mevsimsel sağlık sorunlarına açık bir döngü. Bağışıklığınızı yüksek tutun.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

10.evinizde yapacak Merkür bu retro hareketi.

İş ve kariyer hayatımız, otorite figürleri, yöneticiler, ayrıca devlet bağlantılı konular bu ev kapsamında.

İşinizde üstlerle ters düşmemeye, doğru anlaşılacak şekilde kendinizi düzgün ifade etmeye özen gösterin.

Evrak işlerinde, başvurularda, resmi işlemlerde eksikleri tamamlama zamanı.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

2.evinizde yaşayacaksınız bu süreci.

Parasal konularda kafanız karışabilir biraz. Büyük yatırımlar için uygun bir zaman olmadığını söyleyeyim. Büyük diyebileceğimiz alışverişleri de önermem bu retro sürecinde.

Bir de şunu söyleyeceğim : İlişkilerde parasal konular öne çıkabilir bu retroda. Evlilik içinde, ikili ilişkilerde para konusu gündeminiz olabilir. Birbirinizin kalbini kırmayın. Para bir şekilde geliyor. Herkesin bir rızk planı illa ki var.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşirler.

2021’de kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında olur) yay burcunda olmaya devam edecek yine. Mayıs 2020’den beri bu hattalar. 2021 için de durum aynı.

İkizler burcu sizin 10.eviniz. Yay burcu 4.eviniz. 4-10 aksının aktif olduğu bir yıl yaşayacaksınız.

Ay düğümlerinin getirileri, son derece kaderseldir.

Hayat akışı bizi kadersel olarak, güney Ay düğümünün olduğu taraftan, yani o evin temsil ettiği konulardan uzaklaştırır ve kuzey Ay düğümümüze yönlendirir.

Her zaman kuzey Ay düğümümüze doğru gideriz.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçiyorsa, o evin konularında yeni başlangıçlar olur. Şanslı gelişmeler yaşarız.

10.ev işimiz demek, kariyer hayatımız demek. İş konusunda şanslı bir yılda olacaksınız. Yeni sıfatlar, yeni görevler, terfiler olası. Bunu Mayıs 2020’den itibaren yaşamış da olabilirsiniz hatta. Yine de yeni gelişmeler mümkün.

İşinizde daha yüksek bir noktaya, bir yöneticilik, bir idarecilik görevine getirilebilirsiniz. İstediğiniz yönde değişimler yaşayabilirsiniz. Kariyer açısından parlak bir yıl.

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılı hepimize sağlık, şans, mutluluk, bereket, keyif ve huzur getirsin !

Gönlünüzdekiler gelsin, sizi bulsun 🙂

İyi seneler hepinize !! 🙂 Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!