Boğa Burcu Mayıs 2023

Boğa Burcu Mayıs 2023

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Önemli bir zamandayız. Gündemimizde bir seçim var. Odağımız ekonomide ve ülkenin gidişatında.

Ülkemizin huzurlu bir bahçeye dönüştüğünü görmeyi diliyorum hepimiz adına. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bireysel anlamda neler olabilir yaşamlarımızda ? Aylık yorumlar içinde transitler ve Ay döngüleri üzerinden anlatıyorum. Mayıs’ı da anlatacağım şimdi.

İlk olarak ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓ Hem bir takvim olarak Ay’ın özetini görebilirsiniz, hem de transitleri özetlemiş bulunuyorum içinde ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Bu içeriğin yükselen boğalar için olduğunu da söyleyeyim. Her yazımda ‘yükselen’ konusunun altını çiziyorum. Öngörüler ev hesabı üzerinden yapılır teknik olarak. Evler ise yükselenden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir. O yüzden yükseleniniz boğa ise yararlanabilirsiniz bu içerikten.

Hadi detayları konuşmaya başlayalım :

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 1.evinizde.

Yaşamınızda güzel bir canlanmayı, yenilikleri temsil ediyor sizin için.

Boğa mevcudu sürdürmeye eğilimlidir. Yeniliklerden geri durur biraz. Konfor alanında kalmayı seçer. Yeniyi arzular ama o yeniye geçmek noktasında hem korkusu, hem üşengeçlikleri olur. Adım atmaktan geri tutar kendini. İşte bu transit, tam bu enerjiyi kıracak bir transit. Güneş sizi konfor alanınızın dışına çağırıyor.

1.ev işinizle, gücünüzle, yaşam alanınızla, düzeninizle, ilişkilerinizle, sosyal hayatınızla, sporunuzla, ilgi alanlarınızla, hobilerinizle, her şeyinizle ilgili. Çünkü yaşam yolunuzu simgeliyor.

Hayatınızı gözden geçirin. Neler resimden artık çıkmalı ? Neler daha iyi olabilir ? Nasıl şeyler ekleyebilirsiniz hayatınıza ? Yaşamınızın bugünkü haline ne eklerseniz daha güzel, daha renkli, daha keyifli olur hayatınız ? Düşünün, planlayın ve kullanın bu girişim enerjisini.

Güzel bir yola çıkış noktasındasınız. Yılın boğa zamanındasınız. Bu şanslı etkiyi her vakitte almıyorsunuz. Bu vaktin iyi olasılıklarını çalıştırın derim.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Boğa burcu için maddesel konular önemlidir. 2.evin sahibidir zodyakta boğa.

2.ev maddiyatı, parayı, maddesel olanakları ifade eder. Dünyevi konforun evidir.

Bu transitte yine bu yönde konularınız var.

Maddi olanaklarınızı büyütmeye odaklanabilir, bu yönde şeyler yapabilirsiniz. Şu ana dek fark etmediğiniz eksik noktaları tespit edebilir, hedef odaklı stratejik adımlar atabilirsiniz.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

Bir gelir kaynağı doğabilir. Var olanlar büyüyebilir.

Keyfiniz, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Güzel alışverişler anlamına da geliyor 2.evden geçen bir Güneş.


Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Şu anda boğa burcunda ve retro sürecinde.

Retronun ev sahibisiniz. 1.evinizde bir retro deneyimliyorsunuz.

15 Mayıs’a kadar devam edecek bu retro.

Değişen fikirleriniz olacaktır Merkür retrosu ile. Daha önce göremediklerinizi görmek, fark etmediklerinizi fark etmek, vaktiyle yapamadığınız analizleri yapmak, daha akılcı, daha gerçekçi olmak, kaçındığınız realitelerle yüzleşmek, bir şeylerin iç yüzünü görmek, aslını görmek, kök nedenlerini bulmak..Böyle bir zaman sizin.

İnsan ilişkileriniz içinde iletişim problemleri de olası. Bazı dialogları bitirmek, azaltmak isteyebilirsiniz. Gittiğiniz bir sosyal ortamı, bir kursu bırakabilirsiniz. Eğitim demektir Merkür. Aynı zamanda iletişim ve sosyalleşmeyi temsil ediyor. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Bir yandan da geçmişte olmamış, olamamış, beklemede kalmış konular için hızlanma zamanı. Beklenen yerlerden haberler, sonuçlar gelebilir. Şimdiye dek bir şekilde olmamış şeyler olabilir.

Bir sınavı geçebilirsiniz örneğin. Daha önce aşamadığınız bir sınavı aşabilirsiniz. Özellikle Merkür araçlarla, taşıtlarla ilgili olduğundan, ehliyet sınavını geçmek geliyor aklıma mesela bir örnek olarak.

Vaktiyle ulaşamadığınız kişilerle irtibata geçebilirsiniz. Bir süredir görmediğiniz kişileri yeniden görebilirsiniz. Eskiyi önünüze getirebilecek bir retro zamanı.

Bir de uyarım olsun. İmza atmak, anlaşma yapmak, sözleşmeler, taahhütler, kontratlar Merküryen şeylerdir. Bu retro döneminde mümkün olduğunca imza atmamanızı, önemli taahhütler vermememizi önereceğim. Çünkü fikirler sabit ve kalıcı olmayabiliyor Merkür retrolarında. Sonradan değişebiliyor.

Resmi evrak konularında dikkatli olmanızı, önünüze bir sözleşme geliyorsa ve konuyu erteleme şansınız yoksa da koşullarını iyi okumanızı önereceğim.

İyi yönetmeye çalışın Merkür’ü.

15 Mayıs’ta retro bitiyor. Hızını toparlamaya başlıyor Merkür. Ayın geri kalanında yine boğada olacak.

Günden güne normal hızına, her zamanki formuna dönecek. Retroda yaşanan aksilikler geride kalıyor. Beklemeler sonlanıyor. Hızlanıyorsunuz Merkür’ün güç toplaması ile.


Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 2.evinizde.

Bu ev paranın evi. Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz bu evle ilgili.

Venüs ise iyicil bir gezegen. Şansları, güzellikleri, dünyevi keyifleri, konforu temsil ediyor.

Venüs ile parasal alanda güzel bir canlılık olabilir o yüzden. Para gelişleri olabilir.

Yapacağınız bazı yeni şeyler, daha iyi bir yaşam standardına yükselmeniz için etkili bir başlangıç noktası olabilir sizin için.

Güzel alışverişleriniz olabilir. Kendinize daha iyi bakmak, keyifleri önceliklendirmek, hazları, keyifleri yaşamak isteyeceğiniz bir zaman.

Daha iyisini, daha fazlasını isteyip bu doğrultuda hareketlenebileceğiniz bir zaman.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 3.evinizde olacak bu kez.

Yakın çevre dialogları içinde bir hareketlilik var. Birlikte kararlaştırılacak güzel şeyler var. Sohbetler, muhabbetler, ev oturmaları, misafirlikler de var 🙂 Ev demektir yengeç. Evinizde dostlarınızı ağırlayabilirsiniz. Siz de güzel davetler alabilirsiniz.

Evinizle, yaşadığınız yerle ilgili yeni şeyler olabilir. Komşularınızla birlik olup yapacağınız, yaptıracağınız şeyler olabilir. Toplu kullanım alanlarınız için güzel şeyler düşünebilirsiniz örneğin. Apartmanınızda yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Yengeç burcu ev, konut konularını, evimizi temsil eder. 3.ev ise komşularımızı. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Kardeşler ve yakın akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Memleketinizle, köyünüzle, köyünüzdeki evinizle, aile büyüklerinizle ilgili planlarınız varsa, kardeşlerinizle birlikte onları güzelce yapabilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz ayrıca.

Aile köklerinize daha yakın hissedeceğiniz, uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınızı ve büyüklerinizi görebileceğiniz, güzel bir zaman.


Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 3.evinizden geçiyor.

Bu ev iletişimi simgeler. İnsan ilişkileriniz içinde haberleşmeler, dialoglarınız artacaktır. Yazışmalarınız, görüşmeleriniz, yakın çevre bağlantılarınız hareketlenecektir Mars ile.

Aynı zamanda kardeşleri, akrabaları ve komşuları anlatır 3.ev. Buralarda da yeni gündemler olası. Kardeşleriniz, yakın çevrenizden birileri önemli başlangıçlar yapabilirler.

İletişime geçmek istediğiniz kişiler varsa ulaşabilirsiniz. İşle ilgili bir konu olabilir, ilgi alanlarınızla ilgili bir konu olabilir, almak istediğiniz bir eğitim olabilir, bu süreçte adım atabilir, kendiniz için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Satış, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız, yeni iş fikirleri ve yeni uygulamalar ile işinizi büyütmeye çalışacağınız bir süreç olması mümkün.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 4.evinize geliyor.

Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler varsa, Mars aslan burcunda iken gerçekleştirebilirsiniz bunları. Bu bir eşya almak olabilir, evinizin düzeni için yeni bir şey yapmak olabilir, bir apartman dairesinde iseniz apartmanla ilgili konular olabilir. Planlanan şeyler için harekete geçme zamanı.

Aile içinde agresyonlu durumlar da olabilir zaman zaman. Birbirinize karşı kırıcı olmamanız, çözümü olan konular için sağlıklı bir iletişim dili seçmeniz, uzlaşamayacağınız noktalarda konuların üzerine gitmemeniz, bazı şeyleri olduğu haliyle kabul etmeniz, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Sağlıklı bir mesafelenme hali, kavgadan gürültüden iyidir diye düşünüyorum. Ama tabii birlik, beraberlik, uyum olursa daha güzel olur.

Aslan burcunun gölgesinde kibir vardır. Kibre düşmek sorun yaratabilir, sorunları büyütebilir. Böyle şeyler yapmamaya çalışın.


Bu yıl Mart ayında yeni büyük transitler başladı. Satürn balık burcuna yerleşti. Pluto kova burcuna geçti.

Mayıs ayında da büyük bir değişim var.

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa burcuna geçiyor !! Koç transiti sonlanıyor ve boğa dönemi başlıyor.

İşte bu büyük bir gelişme sizin için ! 1.evinizde olacak Jüpiter.

12.ev dönemi güç toplayıp, toparlanıp, yaşamınızı yoluna koymanızı sağlayacak bir içsel değişim getirmiş olmalı size.

1.ev dönemi ise ‘Artık hazırsın. Hadi yola çık’ diyor. Yeni başlangıçlara, hem de pek çok konuda olabilecek bir sürü yeni başlangıca işaret eden bir Jüpiter transiti bu sizler için.

Yılın geri kalanında Jüpiter sizinle.

Yeni hedefler, yeni yeni niyetler için başlayacağınız şeyler olacaktır. Atacağınız adımlar olacaktır. Cesur girişimleriniz olacaktır.

‘Bunca zaman bekledim. Artık hazır hissediyorum. Artık yapacağım bunu’ diyeceğiniz şeyler olabilir. 1.ev transiti olduğu için konu her şey olabilir. Her anlamda, her konuda başlangıçlara çok müsait, çok destekleyici bir dönem.

Spesifik olarak da bakalım olasılıklarınıza. Mesela neler olabilir ?

Düşüncelerinizi, hayatta yapmak istediklerinizi, hedeflerinizi güncelleyecek şeyler olabilir. Daha önce aklınıza gelmemiş fikirlerle yeni yollara çıkabilirsiniz.

Daha önce görmediğimiz, bilmediğimiz şeyler keşfedebilirsiniz ve o keşiflerle yaşamınız değişebilir.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Hatta eğitimler diyeyim. Seminerlere, kurslara katılabilirsiniz. Grup çalışmaları içinde yer alabilirsiniz.

Ufkunuzu, yaşam bileşenlerinizi, olasılıklarınızı büyütecek yeni insanlar arasında, yeni ortamlar içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Yeni iş fırsatları doğabilir. İşinizde bir değişime gidebilirsiniz. Kendi işiniz, şirketiniz varsa, işinizi büyütecek çalışmalar yapabilirsiniz.

Emekleriniz karşılık bulabilir. Fikirler, hamleler işe yarayabilir.

Bir şirkette çalışmakta iseniz takdir göreceğiniz önemli şeyler başarabilirsiniz. Bir projeyi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Şirketinize önemli müşteri bağlantıları kazandırabilirsiniz. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz.

Daha önce yurt dışına çıkmamış olanlar ilk seyahatini yapabilirler. Başka şehirlere gezileriniz de olabilir. Keyifli yolculuklarınız, keşifleriniz olabilir Jüpiter ile.

Aile içinde yurt dışı hazırlığı olan biri varsa bu gidiş gerçekleşebilir.

Yüksek öğrenim, akademi alanında parlak olasılıklarınız var ayrıca. Lisans hayatınız başlayabilir. Yüksek lisans, doktora yapmak isteyenler hazırlıklarını, başvurularını yapabilirler. İyi bir okula, güzel bir programa yerleşebilirler.

Tüm bunlar dışında hayatınızı daha iyi yönetmenizi, hayatla daha iyi bir ilişki kurmanızı, daha doğru kararlar almanızı sağlayacak, olgunlaştığınızı, ehlileştiğinizi, derinleştiğinizi hissettirecek uyanışlar, farkındalıklar geliyor Jüpiter ile.

Jüpiter yol yordam bilmektir. Doğru olanı seçebilmektir. Adaptır, görgüdür, kalitedir. Kendini bilmektir. Kendini saymaktır. Herkesi saymak, değer vermektir. Hayatı layıkınca, şükrederek, farkında olarak yaşamaktır. Önemli bir değişim yılı 2023 sizler için.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

Akrep burcunda Uranüsyen bir Ay tutulması gerçekleşecek. Siz bu tutulmayı 7.ev konuları üzerinden deneyimleyeceksiniz. 7.evinizde bir tutulma.

Dolunaylarda gerçekleşir Ay tutulmaları. O yüzden Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği fazdır. Bu kez bu karşıtlık içinde bir Uranüs faktörü de var.

Dolunaylar bitişlerle, sonlanmalarla ilgilidir. Ay tutulmaları ise güçlü bir dolunaydır. Dolayısıyla önemli sonuçlar, neticeler, tamamlanacak olan şeyler var olasılıklarınız arasında.

Peki 7.evin nasıl temaları var ? Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, ortaklı işler, imzalı konular, sözleşmeler, anlaşmalar, kontratlar, taahhütler, birlikte ilerlediğimiz ve birbirimize eşlik ettiğimiz, birbirimize yol gösterdiğimiz konular, eğitmenler, danışmanlıklar, koçluklar, mali müşavirlik, muhasebecilik ve hukuk alanlarında bilgisine danıştığımız ve birlikte çalıştığımız kişiler bu evle ilgili.

Bu konularda Uranüsyen net bitişler, net kararlar olası.

Tutulmaya yakın günlerde buralardan yana meseleleriniz, pürüzlü gündemleriniz olabilir. Fakat aynı konuda ya da aynı kişiyle yaşadığınız ilk problem olmayabilir bu. Belki şimdiye kadar sizin toleransınızla devam etti bir şeyler. Bitmesi gerekiyordu ama bir şekilde bu vakte dek sürdü. Sürmesi gerekiyordu, belki öğretecekleri vardı size bu süreçlerin ve deneyimlerin. Fakat şimdi artık bazı defterler kapanıyor.

Birilerini hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Bir kontratı sonlandırabilirsiniz. Bir iş birliğini bitirebilirsiniz.

Bir ortaklı ticari faaliyeti bundan sonra tek başınıza devam ettirmek isteyebilirsiniz. Bir şeyin içinden çıkabilir, payınızı alıp çekilebilirsiniz.

Bir ortaklı yol alma hali sonlanıyor gibi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel bir yeniay. Yeniaylar başlangıçları simgeler. Bu yeniay, şanslı bir başlangıç enerjisi.

Üstelik böyle destekleyici bir etkiyi 1.evden alıyorsunuz.

1.ev de yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz, pek çok konuda yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zamandasınız. Şahane bir yenilenme etkisi. Biten şeylerin ardından, şimdi yeniliklerin, yeni insanların, yeni ortamların, değişimlerin, açılımların zamanı.

Hayatınızı ya da hayat resminiz içinde herhangi bir durumu, önemli bir konuyu iyileştirmek, düzeltmek için mutlaka değerlendirin bu yeniayı.

Beklemeyin, ertelemeyin, geri durmayın !

Donanımlarınızın farkında olun ve yapabileceklerinizi yapın. Hünerlerinizi gösterin. Çözüm yaratacak fikirlerinizi hayata geçirin.

İşinizi, sosyal hayatınızı, kendinizle olan ilişkinizi, yaşam alanınızı, evinizi, keyif alanlarınızı yeniden düzenleyebileceğiniz, kendiniz için yeni bir dönem başlatabileceğiniz, enerjisi taptaze, şanslı bir zamandasınız.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!