Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Mars 20 Mayıs Cumartesi günü 18:32’de aslan burcuna yerleşti sevgili okuyucularım. 10 Temmuz’a kadar aslanda olacak.

Sudan ateş elementine gelmiş oldu bu yeni transiti ile.

Bu da bize Marsiyen enerjinin yükseleceğini söylüyor. Ek olarak aslan gibi iddialı, ‘Ben’ diyen, ‘Benim dediğim, benim istediğim’ diyen bir burca yerleşmiş olması, Mars’ı dengede tutmamız gerektiğini anlatıyor.

Bir önceki transit ile karşılaştırmalı bakalım konuya. O zaman farkları, nelerin değişebileceğini göreceğiz.

Yengeç döneminde güven, güvende hissetmek, güvenli koşulları korumak, kabuğunda durmak, temkinli olmak, dışarıyı kontrol etmeden kabuktan çıkmamak, önlem tedbir, mantıklı olmak, gözü kara olmamak, hızlı hareket etmemek, büyük adımlar atmamak şeklinde anlatabileceğim korumalı/korunaklı bir Mars dönemi yaşadık.

Yengecin çekinceleri vardır. Ürkektir biraz. Ama çoğunlukla rasyoneldir korkuları. Çünkü Jüpiteryen/Satürnyen bir burçtur ve mantıklı düşünür. Gerçekçidir. Akılcıdır.

Korkuları kimi zaman geri durmasına neden olur. Ama aynı zamanda korur onu o korkular.

Şimdi ise aslanda, ateşte, gürül gürül bir Mars var elimizde. Kendinden emin.

Ama bir tık fazla emin. Problem yaratabilecek kısım o. ‘Ben !’ diyor. ‘Bilirim ben ne yaptığımı’ diyor. Korkusuz. En azından yengece nazaran çok daha cesur ve atılgan. Gözü kara bir ateş enerjisi taşıyor.

Bu enerjiyle daha girişken olacağız. Kendimizi daha güçlü ve görünür biçimde ortaya koyacağız. ‘Niye yapamayayım ki ? En güzelini yaparım !’ deyip harekete geçeceğiz.

Suyun dingin enerjisinde beklemede kalmış konular ateş ile hareketlenecek. Artık aksiyon alacağız.

Hüner demektir, yetenek demektir aslan. ‘Çekinecek ne var ? Göstereceğim hünerlerimi !’ diyeceğiz.

Görünür olmaktır aslan. Görüneceğiz.

Hepsi çok güzel. Sadece aslanın kendinden kimi zaman fazla emin olabildiğini, egosantrik hallerde olabildiğini aklımızda tutalım. Kendimizi küçük düşürecek, sonradan ‘Ne yaptım ben’ dedirtecek şeyler yapmamaya çalışalım. Bunun için de iki kere, üç kere fazladan düşünelim yapacağımızı.

Özellikle transitin ilk günlerinde aldığı açılar ile tetikleniyor Mars. Taşkınlık yaratabilecek bir Pluto karşıtlığı, yine bir başka büyüteç etkisi olan Jüpiter karesi dikkat gerektiriyor. Denge ve kontrol gerektiriyor.

Ama her transitin güzel tarafları var. Bu transitin de var. Öyleyse aslan temaları üzerinden detaylandıralım konuyu.

Aslan çocuk ruhludur. Eğlenmek ister. Eğlenceyi, keyfi, macerayı, heyecanı, eğlenceli şeyleri, keyif almak için yaptığımız şeyleri temsil eder. Bize iyi gelen, iyi hissettiren şeylere daha çok vakit ayıracağız bu dönemde.

Etkinliklerimiz, heyecanımızı yükseltecek aktivitelerimiz olacak.

Hobi demektir aslan. Bir süredir hobilerimize vakit ayıramadıysak, daha çok vakit ayıracağımız. Bize iyi gelen, keyif veren şeyleri artıracağız.

Yeni hobiler katabiliriz ayrıca hayatımıza. Yeni yeni, farklı, renkli şeyler deneyebiliriz. Bunlar bize çok iyi gelebilir.

Kimileri ise hobisini işe dönüştürecek Mars aslanda iken. Böyle bir değişim noktası bu transit o kişiler için.

Sanat ve spor aslan temalarıdır. Yeni bir spor dalını deneyebiliriz. Spor yapmaya başlayabiliriz. Kendimize bir düzen oluşturabilir, daha çok ve daha düzeli spor yapabiliriz.

Sanatsal şeyler yapmaya başlayabiliriz. Zaten yapıyorsak bunlar Mars ile artacaktır. Hem artacak, hem görünür olacaktır. Sahne demektir aslan. Işıklar, alkış, takdir demektir. Yaptığımız işleri daha görünür kılmak için tam bir fırsat zamanındayız. Fırsatlarımızı iyi kullanalım.

Reklam bir aslan temasıdır. Yaptığımız işleri tanıtalım, duyuralım.

Yaratım, yaratıcılık, yaratıcı işler aslan burcunun simgelediği şeyler. Yeni yaratıcı, dikkat çekici şeyler yapabiliriz o yüzden. Çok da güzel karşılıkları olabilir bu çalışmaların. Takdiri, alkışı bol olabilir.

Kutlamalarımız olabilir ayrıca. Organizasyonlarımız, bir araya gelişlerimiz olabilir.

Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgeler. Çocuklarla ilgili konular öne çıkıyor. Çocuklarımız, yeğenlerimiz, hayatımızdaki çocuklar için yapacağımız yeni şeyler olacaktır. Onlar için etkinlikler, kurslar, spor, sanat faaliyetleri seçebiliriz.

Ülkenin gençlerinden yana bir hareketlilik olabilir ayrıca.

Burçlar üzerinden de bakacağız transite.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Mars 5.evinize geliyor.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda biraz daha çaba halinde olabilirler. Onlar için yeni başlangıçlar planlayabilirler. Bu bir aslan transiti olduğu için, özellikle hobiler, sanat ve spor gibi konular olabilir bunlar.

Sanatla bağlantınız varsa eğer, yeteneklerinizi ve donanımınızı sergilemek için, daha görünür olmak için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz Mars ile 🙂

Sadece sanat da değil. İşinizde, alanınızda tanınır hale gelmek, görünür olmak yönünde çabalarınız varsa, ilgili yerlere reklam verebilirsiniz. Sosyal medyayı kullanmaya/daha aktif kullanmaya başlayabilirsiniz. Şöhret demektir 5.ev 🙂 Herkesin de kendince, kendi çevresi içinde bir şöhreti vardır. Daha görünür, daha bilinir hale gelebilirsiniz, bu yönde istekleriniz varsa ve doğru hamleleri yaparsanız.


Yükselen Boğalar :

Mars 4.evinize geliyor bu yeni transiti ile.

Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler varsa, Mars aslan burcunda iken gerçekleştirebilirsiniz bunları. Bu bir eşya almak olabilir, evinizin düzeni için yeni bir şey yapmak olabilir, bir apartman dairesinde iseniz apartmanla ilgili konular olabilir. Planlanan şeyler için harekete geçme zamanı.

Aile içinde agresyonlu durumlar da olabilir zaman zaman. Birbirinize karşı kırıcı olmamanız, çözümü olan konular için sağlıklı bir iletişim dili seçmeniz, uzlaşamayacağınız noktalarda konuların üzerine gitmemeniz, bazı şeyleri olduğu haliyle kabul etmeniz, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Sağlıklı bir mesafelenme hali, kavgadan gürültüden iyidir diye düşünüyorum. Ama tabii birlik, beraberlik, uyum olursa daha güzel olur.

Aslan burcunun gölgesinde kibir vardır. Kibre düşmek sorun yaratabilir, sorunları büyütebilir. Böyle şeyler yapmamaya çalışın.


Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023


Yükselen İkizler :

Mars 3.evinize geliyor.

İletişimleriniz çoğalıyor, haberleşmeler hızlanıyor Mars ile. Bir süredir irtibatınızın olmadığı kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili konular olabilir, bu kişiler 3.ev kişileri olduğundan.

Aslan burcu ise çocukları temsil ediyor. O yüzden çocuklarınızla, yeğenlerinizle de ilgili bir zaman. Yeni yeni şeylere başlayabilirler. Bir spor etkinliği, bir sanat kursu örneğin.

Siz de yapabilirsiniz bunları. Aslan burcu hobi, 3.ev ise eğitim demektir, öğrenmek demektir.

Yeni hobiler edinebileceğiniz, yaşam enerjinizi yükseltecek keyifli başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem.


Yükselen Yengeçler :

Mars 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Maddi konularda değişimler yaratmak isteyebileceğiniz bir dönem. İstediğiniz yönde bir güçlenme de olabilir.

Gelirleriniz ve bununla birlikte harcamalarınız artabilir.

Daha kuvvetli bir gelir akışı yaratmak için, farklı birden fazla gelir kaynağı yaratmak için yeni girişimleriniz olabilir Mars ile.

Maddi güvenceniz ve geleceğiniz için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz ayrıca. İleriye dönük kendinizi daha iyi hissetmek için maddi anlamda, yatırım, sigorta gibi konularda, güvence diyebileceğimiz alternatifler üzerinde düşünebilirsiniz. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023


Yükselen Aslanlar :

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 1.evinize geliyor.

Mars ile hayatınızda bir canlanma, bir yenilenme, bir hareketlenme hali başlıyor. Geldiği yer, 1.ev çünkü. Yani evlerin ilki. 12 evlik döngünün ardından yeni bir döngünün başladığı yer.

Mars da başlamayı anlatan gezegendir.

Dolayısıyla Mars’ın aslan transiti sizin için yeni başlangıçların zamanı olacaktır. Bu başlangıçlar özellikle şimdiye dek beklemeyi tercih ettiğiniz ya da beklemenizi gerektirmiş konularda olacaktır. Şu ana kadar özgüven, motivasyon, cesaret, yetkinlik, koşulların uygunluğu, vb sebeplerle hazır hissetmediğiniz ama aslında yapmak istediğiniz, görünür kılmak, parlatmak istediğiniz şeyler varsa, işte Mars 1.evinizde iken ihtiyaç duyduğunuz iştahı, coşkuyu, girişim cesaretini verecektir size.

Hareket, girişim, atılım, yenilik, cesaret, değişim. Transitin sizin için özeti bu.

Sağlığınıza daha fazla özeneceğiniz bir dönem de olabilir. Bağışıklıktır Mars. Kas gücüdür. Enerjidir. Bedenin kuvvetidir. Burada bir güçlenme var.

Sporla ilgili planlarınız varsa, Mars’ın enerjisini bu anlamda da mutlaka kullanın.


Yükselen Başaklar :

Mars aslan transiti ile 12.evinize geliyor.

Spor yapmaya başlayabilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda spor varsa, zaman zaman yaptığınız bir şeyse, spora daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz.

Sanatsal işlere adım atabilir, yeni bir hobi edinebilirsiniz. Bunlar aslan temasıdır.

12.ev ise ruhsal konularla ilgilidir. Yapacağınız bu şeyler çok iyi gelebilir ruhunuza.

Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda sizi yenileyecek şeylere başlayabilirsiniz.

12.evden etki aldığınız için spiritüel alanlarda da olabilir bunlar. Yogaya başlamak gibi örneğin. Yoganın hem bedensel hareket tarafı var, hem de bir öğreti olduğundan ruhsal derinliği var.


Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023


Yükselen Teraziler :

Mars 11.evinizde olacak 10 Temmuz’a kadar.

Sizin için sosyal anlamda hareketli bir dönemi başlatıyor bu değişim. Topluluklar, kalabalıklar içinde yer alabileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, gruplar içinde olabileceğiniz bir zaman başlıyor.

Mars’ın temalarından biri spordur. Örneğin spor aracılığı ile olabilir bunlar. Bir spor salonu, bir etkinlik, bir aktivite, bir eğitim olası.

Hatta aslan burcu da sanatı ve sporu temsil eden, bunun dışında hobilerimizi anlatan bir burç. İlgi alanlarınız, hobileriniz vesilesi ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kurslara katılabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

Mars 10.evinize geliyor.

İş hayatınızda hareketli bir dönem olabilir bu Mars transiti. Başlangıçlar var. Yeni projeler, yeni

çalışmalar görünüyor 🙂 Güzel girişimleriniz, başarılı çalışmalarınız olabilir.

İş hayatınızda bir hareket ve yenilik enerjisi var. Bu bir görevin size verilmesi olabilir. Yönetimin yeni bir kararı, bildirimi olabilir. İş ortamında bir süredir planlanmakta olan şeylerin başlaması olabilir. Yeni girişimler geliyor Mars ile.

İş arkadaşlarınızla, özellikle de otorite ile zaman zaman fikir ayrılıkları da yaşayabilirsiniz. Bunların bir çatışmaya dönüşmemesi için, iletişimlerde dikkatli olmanız iyi olur. Mars’ın gölge tarafında var bu agresyon çünkü.

Sadece iş de değil, genel olarak hayatınızda yeni atılımlar yapmak istiyorsanız, bunun için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi, motivasyonu ya da belki cesareti bu zamana dek bulamadıysanız kendinizde, işte bu transitte hepsini bulabilirsiniz Mars ile 🙂 Hatta düşündüğünüzden, niyet ettiğinizden daha büyük bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Hırslanmadan ve de kendinizi çok zorlamadan atın adımlarınızı.


Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023


Yükselen Yaylar :

Mars 9.evinize geliyor. Güzel bir yere geliyor.

8.evin konuları biraz zorluydu. Ama 9.ev ışıl ışıl bir ev. Temaları çok daha pozitif olan bir ev.

Hayatınızı renklendirecek, enerjinizi yenileyecek geziler yapabilirsiniz bu dönemde. Seyahatleriniz olabilir, tatilleriniz olabilir.

Keşif demektir 9.ev. Ufkumuzu, vizyonumuzu, keşiflerimizi, farkındalığımızı, bilgimizi, görgümüzü, görüşümüzü, bakış açılarımızı, bilgi dağarcığımızı, derinliğimizi, donanımlarımızı temsil eder. Tam da bu yönde değişimler getirir size Mars.

9.evde eğitimler var. Aslan burcunda ise sanat var, spor var. Bir sanat dalında, sporun bir branjında eğitim de alabilirsiniz. Böyle bir başlangıç da mümkün.

Aslan burcu çocukları simgeler. Yetişkin yaşta çocukları olanların eğitim, kurs, sınav, üniversite, akademi konuları hareketlenecektir. Güzel şeyler olsun. Başarılarını göstersin hayat 🙂


Yükselen Oğlaklar : 

Mars 8.evinizde artık 10 Temmuz’a kadar.

8.ev çözülmesi gereken konularla ilgili. Özellikle maddi konular, mülklerle ilgili konular, bankalarla ilgili konular, borçlar ve ayrıca ruhsal sorunlarla ilgili bir ev.

Mars buradan geçerken, hayatınızda bu alanlarda düzeltmeniz, iyileştirmeniz gereken şeyleri, deneyimler yolu ile gösterebilir. Bir şeyleri çözüme kavuşturmanız gerekebilir. Zorlandığımız yerden gelişiyoruz, biliyorsunuz. Mars gücünüzü elinize almanız için harekete geçirecektir sizi.

Bazı şeyleri yoluna koymanız gerekiyor.


Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023


Yükselen Kovalar : 

Mars 7.evinize geldi aslan transiti ile.

Sanat, spor, hobiler var bu evde. 7.ev ise eşlik etmek ve birlikte ilerlemek gibi bir halin temsilcisi.

Hobileriniz, ilgi alanlarınız için, sanatla ilgili niyetleriniz için, sporla ilgili planlarınız için birileri ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir hocanız olabilir. Birinin sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Herhangi bir konuda danışmanlığa ihtiyacınız varsa, danışmanlık almak için harekete geçebilirsiniz. 7.ev danışman kişileri, danışmanlıkları da kapsar çünkü. Mars ise girişimdir, harekete geçmektir.

Evlilik, eşe dair konular, ikili ilişkiler, partnerin yaşamı ile ilgili konular bu evle bağlantılı. Mars bu konularda da yeni gündemler getirebilir size.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. İlişkisi olanlar, evlilik yönünde adım atabilir. Eşinizin/sevgilinizin hayatında yeni şeyler olabilir, yeni girişimler yapabilirler.

İlişkiler alanı hareketleniyor Mars ile. Yeni insanlar da var, bağlantılarınızla artan bir iletişim durumu da var ihtimaller içinde.


Yükselen Balıklar :

Bu Mars transitini 6.ev konuları üzerinden deneyimleyeceksiniz.

Tam bir hareketlenme, hızlanma anlamına geliyor bu değişim sizin için. Mars yüksek bir enerjidir. 6.ev ise günlük yaşamımızdır, gündelik hayatımızdır.

İşinizde yeni görevler gündeme gelebilir. Kişisel hayatınızda yapmanız gereken bazı şeyler olabilir. Bir yerlere koşturabilirsiniz 🙂

Aslan sporla ilgili bir burç. Mars da sporu anlatan gezegen. 6.ev ise rutinlerimizi simgeliyor. Düzenli olarak spor yapmaya başlayabilirsiniz. Bedensel sağlığınız için yapacağınız şeyler olabilir.


Mayıs ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2023, Boğa Burcu Mayıs 2023, İkizler Burcu Mayıs 2023,

Yengeç Burcu Mayıs 2023, Aslan Burcu Mayıs 2023, Başak Burcu Mayıs 2023,

Terazi Burcu Mayıs 2023, Akrep Burcu Mayıs 2023, Yay Burcu Mayıs 2023,

Oğlak Burcu Mayıs 2023, Kova Burcu Mayıs 2023, Balık Burcu Mayıs 2023

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Günceli anlatan diğer önemli yazılarımı da ekleyeyim.

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Pluto’nun Kova Transiti 23 Mart 2023-11 Haziran 2023

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Sevgiler, başka yazılarda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!