10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay

10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay

10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay

10 Şubat Cumartesi günü 01:58’de kova burcunun 20 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs ile doğrudan bağlantısı var.

Yeniaylarda, dolunaylarda öne çıkan, yeniay (Güneş Ay kavuşumu) ile, dolunay (Güneş Ay karşıtlığı) ile açı yapan, irtibat içinde olan bir gezegen olabiliyor. Ben de ‘başrol’ diyorum o gezegene. Bu yeniayda başrol Uranüs.

Ana temayı Uranüs şekillendiriyor. Olasılıklara Uranüs yön veriyor.

Bir kare açı görüyoruz yeniay ile arasında. Uyumsuz bir açı kalıbı bu.

Nasıl anlamlara geliyor ? Nelere işaret ediyor Uranüs ? Bu Uranüsyen yeniay ile neler olabilir, birlikte bakalım.

Uranüs değişimi simgeleyen gezegen.

Öğretilmiş, öğrenilmiş kalıpları yıkmayı,

Alışılagelmiş, ezberlenmiş olanın ötesine geçmeyi,

değişimi, yeniyi, yeniliği simgeleyen gezegen.

Burada kendi evine kare açı yapıyor. Kovanın yöneticisidir Uranüs. Doğrudan yöneticisi olduğu burca açı yapıyor. Kova temalarını vurguluyor.

Kovanın doğasının güçlü şekilde ortaya çıktığı günlerdeyiz.

Düşünür kova. Sorar. İnanmak yerine öğrenmek, bilmek ister.

İrdeler. Kurcalar. Sorgular.

Akla uymayan, akıl ile örtüşmeyen şeyler fark ettiğinde huzursuz olur.

Her şeyin bir bilimsel, ilmi, akılcı bir açıklaması olsun ister.

Bugünlerde mental anlamda bir hareketlilik var. Soruyoruz, sorguluyoruz. Anlamaya, anlamlandırmaya çalışıyoruz. Henüz anlamlandıramadıklarınızın yarattığı huzursuzluk var.

Cevaplar istiyoruz. Cevabına varamadığımız konuların yarattığı mental yorgunluk var.

En çok yaşamı, evreni, Tanrı’yı, insanı, insanlığı, toplumları, yaşamın mekanizmasını sorgular kova Buralarda yeni bir hareketlilik var.

Ezberlenmiş düşünce kalıplarından, otomatize hallerden, sorgulamadan, üzerine düşünmeden seçtiklerimizden, bize aslında hiç uymayan normlardan, ‘Doğrusu budur’ diye önümüze konmuş şeylerden arındığımız, bu arınmanın başladığı bir noktadayız bu Uranüsyen kova yeniayı ile.

Hava ve toprak ekseninde bir kare açı görüyoruz.

Kova burcunda bir yeniay olması işin hava kısmı. Uranüs boğadan, topraktan yapıyor açısını. Bu da işin toprak kısmı.

Hava – toprak uyumsuzluğu var.

Nefesle ilgili sorunlar getirebilecek bir yeniay. Nefes darlığı yaşayanlar olabilir. Kapalı alan korkusu olan, zihninde tetiklenmeler yaşayanlar olabilir.

Sporda göğsü, göğüs kafesini açacak hareketler öneririm. Yogada geriye bükülmeler hava elementini çok güzel çalıştırır ayrıca. Bir ferahlığa ihtiyaç duyuyoruz. İşte o ferahlığı getirecek olan şey, hava elementi çalıştırmak.

Hava – toprak ekseninde bir kare açıyla doğacak olan bu yeniay, güven konusuna bakmamızı istiyor aynı zamanda bizden.

Farkındalıktır Uranüs.

Güvende olmadığımız halde güvende hissettiğimiz yerler var mı, farkına varalım.

Güvende olduğumuz halde güvende hissetmediğimiz yerler var mı, hatalı algılarımızdan arınmaya çalışalım.

Düşüneceğiz. Soracağız. Sorgulayacağız kova yeniayı ile.

Ama bunlar olurken, farkındalıklar, uyanışlar yaşadığımız bu kuvvetli Uranüsyen enerjinin içinde iken kendimize fazla yüklenmeyelim diyeceğim.

Her cevaba hemen varamıyoruz bazen. Varmak zorunda da değiliz. Biraz serbest bırakalım konuları ve kendimizi..zihnimizi..ruhumuzu.

Mental ve ruhsal anlamda fazla hareketli bir hal var.

Bunun dışında neler olabilir bu yeniay ile ?

Kova burcu arkadaşlarımızı, ahbaplarımızı, sosyal çevremizi simgeliyor. Uranüs ise böyle uyumsuz açılarında kopuşlar getirebiliyor.

Şaşırmak, şaşırtmak demektir Uranüs. Beklemediğimiz şeyler olabiliyor.

Bir ahbabımızdan yana bir şeye şaşırmak.. Birinden beklemediğimiz bir davranış görmek. Bir dostluk içinde soğumak. Uzaklaşmak. Bir arkadaşlığı bitirmek. Bunlar da var olasılıklar arasında.

Kova burcu aynı zamanda ekipleri, takımları, ekip çalışmalarını simgeler. Ne olabilir ?

İşinizde biri/birileri ekipten ayrılabilir. Sporda/sanatta/takım çalışmalarında takımı bırakacak kişiler olabilir. Bir şekilde yollar ayrılabilir birileri ile.

Elektrikli, elektronik aletler yine kova burcunun konuları içinde. Uranüsyen şeyler bunlar.

Bugünlerde bu aletleri çok kurcalamayalım diyeceğim. Bir tamir ihtiyacı olduğunda, konuya hakim değilsek kendimiz yapmaya çalışmayalım.

Elektronik, dijital şeyler, yazılımlar, sistemler hata verebilir. Strese kapılmadan, durumu doğru analiz etmeye çalışalım. O zaman çözüm daha kolay geliyor.

Birlikte yeniayın burçlara neler getirebileceğine de bakacağız.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

11.evinizde bir yeniay. Uranüsyen bir yeniay.

Uranüs değişim sembolüdür. Bir şeylerin değişebileceğini söyleyen bir yeniay geliyor.

Durumlara göre şekil almanız gerekebilir. Taktik geliştirmeniz, yeni durumlara adapte olmanız, bir şeyler için yeni yollar bulmanız gerekebilir.

İşler istediğiniz gibi gitmezse, soruna odaklanıp stres yaşamak yerine, mümkün olduğunca çözüme odaklanın. Ne yapmak çözüm yaratabilir, odağınız bu olsun.

Hangi konularda etki alabilirsiniz yeniaydan ?

Kova burcunun ve 11.evin konularından. Neler onlar ?

Online/dijital alanlar. Dijital üretimler. Dijital sistemler, yazılımlar. Aplikasyonlar.

Online eğitimler. Grup çalışmaları. Sınıflar, öğrenciler.

İşinizde hitap ettiğiniz kalabalıklar. Bunlar kovanın/11.evin konusudur. Yeniay bu alanlarda çalışabilir.

Bir uyarım olsun. Uranüs şaşırtmak demektir. Şaşırtıcı şeyleri sembolize ediyor.

11.ev ise sosyal medyamızla, sosyal medya paylaşımlarımızla ilgili bir ev. Paylaşımlarınızda ölçüyü korumaya dikkat edin, daha çok dikkat edin diyeceğim. Böyle Uranüsyen bir kova yeniayı bunu gerektiriyor.

Bu yeniay size sivri, fevri, keskin, fazla iddialı bir şey yaptırabilir ya da herhangi bir açıdan sizden beklenmeyecek bir şey yaptırabilir. Dürtüsel bir enerji var. O yüzden paylaşımlarınızda ‘ölçü’ konusuna daha çok özenin. Bir şey paylaşacak olduğunuzda öncesinde ölçün, tartın konuyu. Üzerinde düşünün. Nasıl bir etki yaratır, nasıl anlaşılır bunu öngörmeye çalışarak paylaşın.

Sosyal hayatımızı, arkadaş gruplarımızı, ahbaplarımızı simgeliyor ayrıca kova ve 11.ev.

Arkadaş çevreleriniz içinde değişimlere de götürebilir bu yeniay sizi. Elemeleriniz olabilir. Tabiatınızla ve sınırlarınızla, değerlerinizle örtüşmeyen birilerini hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Gittiğiniz bir yeri bırakabilirsiniz. Bu bir kurs olabilir, bir spor salonu olabilir. Yeni bir yer araştırabilirsiniz kendiniz için.

Kiron ve kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda yeniay. İyi tarafa taşıyacak bizi. İyiden daha iyi bir yere ya da.

Bazı şeyler sorun yaratabilir. Uranüsyen kopuşlar yaşanabilir. Ama bu şeyler vesilesi ile kendiniz için çok daha iyi seçimler yapabilirsiniz. Doğru kararlarla daha iyisini seçebilirsiniz kendiniz için. Yeni hal, öncekinden çok daha güzel olabilir.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Boğalar :

10.evinizde doğacak yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor.

İşinizde, çalışmalarınızda, projelerinizde, belki yönetimle ilgili konularda değişimlerin olabileceğini söyleyen bir yeniay. Yönetim değişebilir. Yönetimin uygulamaları değişebilir.

Kova burcu teknolojiyi, dijital sistemleri simgeler. Sistemlerinizi yenilemeniz gerekebilir. Bir uygulamayı, işleyişte bir şeyin düzenini değiştirmeniz gerekebilir.

Çözümlere odaklanın diyeceğim.

Yeniaya Kiron’un ve kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları var. Yenilemek ve iyileştirmek anlamına geliyor bu pozitif açılar.


 10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

9.evinizde doğacak yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor.

Yurt dışı bağlantılı planları olanlar, planlarını bir süre için kenara koymak durumunda kalabilirler. Şartlar, koşullar içinde değişen şeyler olabilir ve böyle yapmak gerekebilir.

Akademi de bir 9.ev temasıdır. Akademik çalışmalar içinde değişimler olabilir. Kova burcu grup çalışmaları ile ilgilidir. Başkaları ile birlikte hazırladığınız, yaptığınız projeler varsa, ayrılan kişiler olabilir. Siz de çıkabilirsiniz bir şeylerin içinden.

Hayatınızın bir yerinde, belki işinizde, belki sosyal hayatınızda, belki kişisel yaşamınızda size iyi gelmeyen bir şeyleri bırakabilirsiniz. Mesafeleneceğiniz kişiler, durumlar olabilir.

Yeniaya Kiron’un ve kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları var. Yenilemek ve iyileştirmek anlamına geliyor bu pozitif açılar.


 10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Yengeçler :

8.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor.

Parasal konularda beklemediğiniz, öngörmediğiniz şeyler olabilir. Bunu bilerek kenarda güvence yaratacak şeyler tutun diyeceğim.

Kova burcu arkadaşlarımızı temsil ediyor. Bir arkadaşınıza borç verdiyseniz ya da siz borç aldıysanız, bu konu bir gerginlik, bir tatsızlık yaratabilir aranızda. Dostluğunuzu bozmamaya, birbirinizi kırmamaya çalışın. Bununla birlikte bazen de parasal konular içinde tanıyor insan karşısındaki kişiyi. Doğasını, karakterini bu vesileyle görüyor. Bir ahbaplığı bitirmek de mümkün. Olasılıklar içinde bu da var.

Bir bankacılık işlemi de uğraştırabilir sizi. Teknolojik olanaklarınızı öğrenmeye çalışın isterseniz. Yapacağınız işleri, işlemleri kolaylaştırın.

Büyük alışverişler, özellikle kova ve Uranüs etkisi olduğu için elektronik alışverişler önermiyorum bu yeniay için. Biraz beklemek, piyasa araştırması yapmak, ürün/marka alternatiflerine bakmak, ürün özelliklerini kıyaslamak faydanıza olabilir.

Yeniaya Kiron’un ve kuzey Ay düğümünün uyumlu açıları var. Bütünüyle zor bir yeniay gibi düşünmeyelim. Ama temkinli olmamız gerekiyor Uranüs’ten dolayı. Uranüs değişken şartları, öngörülemeyen şeyleri anlatır.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

7.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumsuz bir açı.

7.evin ana konusu ilişkilerdir. En başta yakın ilişkiler. Evlilik. Sevgililik. İkili ilişkiler. Ortaklıklar. İş birlikleri, iş ortaklıkları. Bunlar 7.evin temel temaları arasında sevgili okuyucularım.

İmzalar, imzalı anlaşmalar, sözleşmeler, kontratlar, taahhütler, karşılıklı kazandığınız/hizmet satın aldığınız alanlar. Bunlar da 7.evin içinde.

Kova yeniayı hayatınızın bu alanlarında değişimler olabileceğini söylüyor.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital alanları simgeliyor. İnternet servis sağlayıcı, dijital platformlar, aplikasyonlar, uydu, dizi/film izleme platformları, vb alanlarda sözleşmenizi sonlandıracak isteyebilirsiniz. Bir durum size uymayabilir. Tavrınızı koymak isteyebilirsiniz.

Fiyat olarak tercih etmeyebilirsiniz.

Yakın ilişkiler içinde, sizin için doğru olmayan bir bağlantı varsa, buradan yana tatsız bir deneyim yaşamak mümkün. Hayat o deneyimle ‘Bu kişiyi hayatından çıkar’ diyebilir size.

Yakın çevreniz içinde biriyle ilgili görüşünüz değişebilir. İletişiminizi sonlandırmasanız bile, buraya bir mesafe koyabilirsiniz.

Kova burcu sosyal hayatınızla, sosyal ortamlarınızla ilgili. Bir ortamdan uzaklaşabilirsiniz. Enerjisini, size iyi gelmediğini düşündüğünüz bir yeri bırakabilirsiniz.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Başaklar :

6.evinizde doğacak bu Uranüsyen yeniay.

6.ev hizmet aldığımız alanlarla ilgili. İşimizde çalışanlarımız, astlarımız, evimizde yardımcılarımız bu evin konusu. Bu kişilerden biriyle, belki birden fazla kişiyle yollarınızı ayırmak isteyebilirsiniz.

Uranüsyen bir yeniay olduğu için bir kopul enerjisi taşıyor. Uyumsuz açıyla eşlik ediyor Uranüs yeniaya.

Kova burcu ekip demektir. Ekip içinde değişimlere gidebilirsiniz. Değerlerinizle örtüşmeyen, size benzemeyen kişiler varsa, doğru bulmadığınız davranışlar oluyorsa bu yönde bir karar alabilirsiniz.

Yaşam düzeniniz, günlük düzeniniz, günlük rutinleriniz de bu evin konusu. Gündelik akışlarınız içinde, rutinler olarak yaptığınız şeyler değişebilir.

işinizde çalışma saatleriniz değişebilir.

İş ya da başka bir sebeple gittiğiniz yerler, günlerinizin bir parçası olan yerler değişebilir.

Küçük bir istirahat de getirebilir size bu yeniay. Birkaç gün rutinlerinin, düzeninizin dışında olabilirsiniz.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

Uranüsyen kova yeniayı 5.evinizde doğacak.

Bu ev çocuklarla ilgili bir ev. Çocuklarınız için yapmayı planladığınız, yapmaya karar verdiğiniz bir şeyden vazgeçebilirsiniz. Sizi vazgeçirecek bir neden olabilir.

Mevcut düzen içinde değişimler olabilir.

Kova burcu kursları, eğitim gruplarını, etkinlikleri, grup çalışmalarını simgeliyor. Çocuklarınızın gittiği kurslar, etkinlikler varsa bir sebeple bırakabilirsiniz.

Hizmet aldığınız yeri değiştirmek isteyebilirsiniz.

Bu sizin için de geçerli. Bir hobiniz için gittiğiniz bir yer varsa, ortamda bir şeylerden yana iyi hissetmeyebilirsiniz. Uzaklaşmayı, ayrılmayı seçebilirsiniz.

Kova burcu arkadaşlarımızı simgeliyor. 5.ev ise aşkı, flörtleri. Bir arkadaşınızdan yana bu yönde bir adım gelebilir. Sizi şaşırtacak, iyi hissettirmeyecek bir şey olabilir bu. Araya bir mesafe koyabilirsiniz.

Arkadaş grubunuzda şaşıracağınız bir aşk konusu da olabilir. İki arkadaşınızın çift olduğunu, bir ilişki içinde olduğunu öğrenebilirsiniz.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Akrepler : 

4.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumsuz bir açı bu. İyi yönetmek gereken, Uranüsyen bir yeniay diyebilirim.

Ev, yerleşim, ikamet, emlak, yaşam alanı, aile, hane. Böyle konuları var 4.evin.

Bu konularda bir değişim olası.

Yer değiştirmeye, yeni bir yerde düzen kurmaya hazırlananlar yeniaya yakın günlerde gerçekleştirebilirler bu değişimi.

Eski halden kopuş, yeniye geçiş gibi bir resim var.

Burada önemli olan ani, fevri şeyler yapmamak. Büyük kararları hızlıca almamak. Yoksa üzerinde iyice düşünülmüş, etraflıca düşünülmüş şeyler için kullanabiliriz elbette bu yeniayı.

Ev içinde yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Aceleci davranmamak iyi olur. Uranüs dürtüsel bir enerji çünkü. Hızlı bir karar alabilirsiniz. Alternatifleri düşünmeden bir şey yaptırabilirsiniz. Sonra çok sevmeyebilirsiniz o şeyi.

Kova burcu arkadaşlarınızı simgeliyor. Bir arkadaşınızın yanında kalıyorsanız, bu misafirliği sonlandırmaya karar verebilirsiniz. Yük oluşturmamak adına yer değiştirmek isteyebilirsiniz.

Böyle bir şey de göründü gözüme. Güncelinde böyle bir durum olanlar için bu olasılık da var.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

3.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Kare açı, uyumlu bir açı kalıbı değil.

3.ev eğitimleri, kursları, eğitim merkezlerini, eğitim ortamlarını simgeler. Kova burcu da benzer temalara sahip. Sınıfları, grup çalışmalarını, eğitim gruplarını sembolize ediyor.

Gittiğiniz bir kursu, bir çalışma ortamını bırakmak isteyebilirsiniz. Mevcut yeri bırakıp yeni bir yer araştırabilirsiniz kendiniz için.

Spor salonunuzu değiştirebilirsiniz.

3.ev yakın çevre iletişimlerimizle ilgilidir. Kova burcu ise arkadaşlarımızı anlatıyor.

Bir arkadaşlığı bitirme kararı da olasılıklar içinde. Uzaklaşacağınız kişiler, ortamlar olabilir.

Yakın akrabalarınızla ilgili konularınız da olabilir. Onlar da 3.ev kişileri arasında.

Uranüs şaşırmak, şaşırtmak demektir. Bir yakınınızla ilgili bir duruma şaşırabilirsiniz. Kendisi için bir karar almış olabilir. Bu size ya da birilerine çok da makul görünmeyebilir. Biraz da sivri, fevri, dürtüsel ve isyankar bir hareket olabilir bu. Bir şeyi aniden bırakabilir. Bütünüyle bırakmak isteyebilir. Siz de diğer yakınlarıyla birlikte oturup konuşmak, ona yol göstermek isteyebilirsiniz.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Oğlaklar : 

2.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Kare açı, uyumlu bir açı kalıbı değil. Değişime çağırıyor Uranüs bizi. Değişim bitişlerle gelebilir. Ders olacak deneyimlerle gelebilir.

Bazı şeyleri mecburi gerekliliklerle değiştirebilirsiniz.

Bir para çıkışı olabilir.

Bir alışveriş konusu doğabilir yeniaya yakın günlerde. Keyfi alışverişlerden ziyade, satın almanız gereken bir şey olabilir. Gerektiği için alabilirsiniz bir şeyi.

Kova burcu teknolojinin burcu. Teknolojiyi, elektrikli aletleri, elektronik aletleri simgeliyor. Özellikle bu yönde bir şey olabilir örneğin.

2.ev toprağımızı simgeliyor. Toprak ise güven demektir. Kök demektir. Köklenmek, bağ kurmak demektir. İlişkilerle de ilgili bir ev burası. Kova burcu ise sosyal çevremizi, ahbap ve dostlarımızı simgeliyor.

Biri şaşırtabilir sizi yaptığı bir şeyle. Bir davranışıyla. Bir seçimiyle.

Onun sizde önemli bir yeri olabilir. Ama sizin onun algısında aynı değerde bir yerinizin olmadığını görebilirsiniz.

Biriyle bir kopuş, bir uzaklaşma durumu olabilir.

Gittiğiniz bir yeri de değiştirebilirsiniz. Bir sosyal ortam kastediyorum. Bir kurs olabilir bu. Spor salonu olabilir. Yeni bir yer bakabilirsiniz kendiniz  için.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

Bu Uranüsyen yeniay 1.evinizde doğacak.

‘Kısıtlara tahammül etmek zorunda değilsin. Kısıtlarını aş. Özgürleş. Özgürlüğünü yarat’ diyor.

Ama bunu akılla, akılcı biçimde ve mantıklı olacak şekilde yapmak gerekiyor.

Diğer türlüsü dürtüsel bir enerjiyle isyan etmek olur sadece. Özgürlük böyle gelmez. Strateji ile gelir. Mantık ile gelir. Gücü doğru kullanmakla gelir. Kaynakları doğru kullanmakla gelir.

1.evinizden alıyorsunuz yeniayın etkisini. Çok önemli bir evden alıyorsunuz.

12 evlik döngünün ardından yani başlangıçları, yeni bir dönemi, yaşam defterinizde yeni bir sayfayı anlatıyor bu ev.

Hayatınızda değişime ihtiyaç duyduğunuz, var olan düzeniniz içinde yorulduğunuz, artık bazı şeylerin bitmesini istediğiniz bir noktada olabilirsiniz.

‘Bu artık böyle devam edemez. Bu şeyin bu haline daha fazla tahammül göstermeyeceğim’ deyip yeni adımlar atabilirsiniz yaşamınız için. Önemli kararlarınız olabilir.

Bitireceğiniz şeyler olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir. Bu her konuda olabilir. Yeni bir yaşam düzenine geçiyor olabilirsiniz.

Önereceğim şey ; bu Uranüsyen enerji ile dürtüsel davranmamak. Ani şeyleri simgeler Uranüs. Ani, fevri, sivri çıkışlarla hareket etmemek. Düşünmeden davranmamak.

Aklı selim ile iyi seçimler yaparsanız, önemli bir değişim dönemindesiniz. Bir süredir sizi yormuş olan şeylerden özgürleşebileceğiniz bir zamandasınız. Bitişler, kopuşlar olmak zorunda da değil. Yeniden yapılandırmalar, düzeltmeler, düzenlemeler, iyileştirmeler olabilir.


10 Şubat 2024 Kova Burcunda Yeniay


Yükselen Balıklar :

12.evinizde doğacak bu Uranüsyen kova yeniayı.

Siz 12.evden alacaksınız etkisini. Psikolojik/ruhsal alan burası.

İçimiz. İç dünyamız. Ruhumuz. Duygularımız. Kendimizle ilişkimiz. Hangi konuda nasıl hissettiğimiz. Bunlar 12.evin konusu.

Bazı duygular içinizde fazla köpürüyor, ruhunuzu fazla köpürtüyor olabilir.

Bir şeyleri fazlaca tolere etmiş, suskun kalmış olabilirsiniz. Kendinizi, duygularınızı doğru zamanda, doğru şekilde ifade etmemiş olabilirsiniz. Geçmişle, olanla, bitenle bir kavga hali var gibi.

12.ev etki alınca ‘çöpleri karıştırabiliyoruz’. Halbuki o şey bitmiş, çöpe girmiş. Eski deneyimleri tekrar tekrar hatırlamak değil hayatın bizden istediği. Yaşanan her şeyin öğretileri oluyor. Hayat hangi hikayeden neyi öğrenmiş olarak çıktığımıza odaklanmamızı istiyor. Siz de iyi etmeye gayret edin kendinizi. Yani böyle duygu durumları yaşıyorsanız.

12.ev bitişlerle ilgili olduğu için, hesapları tamamlamak ve defterleri kapatmak gibi bir sembolü var. Hizmetini, hayatınızdaki görevini tamamlamış şeyler yaşam resminizden çıkabilir. Bitecek şeyler olabilir. Tutunmamaya çalışın diyeceğim. Kova burcu arkadaşlıklarla ilgili. Bir arkadaşlık bitebilir örneğin.


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!