25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay

25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay

25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay

25 Ocak Perşembe günü aslan burcunun 5 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek sevgili okuyucularım. 20:53’te olacak dolunay.

Aslan burcunun konularında gündemlerimiz olacak. Bir şeyleri dengeye getirmemiz, dengede tutmamız için evrenin uyarıları olacak 🙂

Jüpiter’in kare (uyumsuz) açısıyla gerçekleşecek bir dolunay bu. Aslanın gölge yanlarını yaşayabileceğimiz günlerdeyiz.

Olanı olduğundan büyük görmek/göstermek, çok stresli olmasa da konuları dramatize etmek, duyguları yönetememek + bunlar dışında kendini olduğundan büyük görmek, büyük göstermek, gösterişli şeyler yapmak. Fazla iddialı davranışlar. Kibir. Bunlar var aslanın gölgesinde.

Jüpiter erdemleri simgeler. Bu dolunaya uyumsuz açısı, aslanın gölge taraflarının açığa çıkabileceğini söylüyor.

Karma yaratırsak da, karmik karşılıklar sert şekilde gelebilir. O yüzden bugünlerde abartılı, ölçüden uzak her tür davranıştan sakınalım kendimizi.

Bu her zaman için geçerli. Ama özellikle de böyle bir enerjinin içinde iken daha önemli hale geliyor.

Alışverişlerde abartılı tüketimler olabiliyor ayrıca böyle aslan zamanlarında. Bütçemizi, kaynaklarımızı doğru kullanalım.

Alışverişlerde işlevden, faydadan ziyade bir şeyin büyük marka olmasına, prestijine yakınlık duyar aslan. Bu dolunayın enerjisi, bizi böyle bir tarafa çekebilir. Bunu yapmamaya çalışalım.

Şans oyunları, spekülatif yatırım araçları aslan temasıdır ayrıca. Bu yönde hareketlerden zarar görmek mümkün.

Hırsla, emeksiz ve hızlıca kazanma arzusuyla yapılacak şeyler, dersini alabilir bu dolunaydan. Parasal kayıplar olabilir. Bunu da bir uyarı olarak paylaşmış olayım.

Güzel olan, çalışarak ve hak ederek kazanmak. Bunu öğretebilir, bunun altını çizebilir Jüpiter vurgulu bu dolunay. Söylediğim gibi Jüpiter erdemleri simgeliyor. Hak, hak ediş, hakkaniyet demektir Jüpiter.

Jüpiter’in uyumsuz açıları, abartı anlamında büyüteç etkisi yaratır.

Bu dolunayda gücümüzün, kapasitemizin üzerinde olan, bizi stres altında bırakabilecek her tür girişimden uzak durmamız gerekiyor.

Gücümüzün üzerinde yükler almayalım üstümüze. Neler yapmayalım mesela ?

Parasal konularda büyük hamleler yapmayalım. Büyük borçlara girmeyelim. Bütçemizi zorlayacak alışverişler yapmayalım.

Büyük vaatlerde bulunmayalım kimseye. Tutamayacağımız sözler vermeyelim.

Bizi aşacak hiçbir şeyin içine girmeyelim.

‘Boyunu aşmak’ denir hani. Bu dolunayda böyle bir enerji var. Neyin ‘boyumuzu aşabileceğini’ öngörürsek ve girmezsek o şeyin içine, dolunay amacına hizmet etmiş olur. Çünkü bu dolunay bizden gücümüzün ölçüsünü doğru tespit etmemizi istiyor.

Aslan burcu görünürlükle ilgilidir ayrıca. Fakat görünürlük arzusu ilham olmaktan ziyade, kendini göstermek, kişisel tatmin sağlamak yönünde olabiliyor. Özellikle de bu dolunaya Jüpiter’in uyumsuz açısı var.

Görünme isteği gösteriş gibi amaçlarla olabilir. Ego tatmin ihtiyacı gibi duygusal boşluklarla olabilir.

Temelde bir öz değer konusudur bu. Orası sağlam olursa, merkezimize başkalarını almayız, başkalarına iyi görünmeye çalışmayız.

Şunu söyleyeyim bir de : Aslan reklam yapmakla, tanıtmakla ilgili bir burç. Yeteneklerimizi göstermek, yetkinliklerimizi ortaya koymak, çalışmalarımızı tanıtmak isteyebiliriz. İşimiz için gerekli bir şey zaten bu. Ama bunu yaparken abartılı ve fazla iddialı tavırlardan kaçınalım. Kibir gibi algılanabilecek büyük cümlelerden kaçınalım. Ayarında tutalım işi diyeceğim 🙂

Şimdi dolunayın burçlara neler getirebileceğini konuşacağız.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

5.evinizde bir dolunay. 5.ev görünmekle, görünür bir konumda olmakla, görünür alana çıkmakla ilgilidir. Sahnedeki kişi olmak, konuşan, dinlenen kişi olmak, ön planda olmak gibi bir sembol taşıyor.

Hayatınızın bir yerlerinde, işinizde, sosyal hayatınızda, sosyal ortamlarınızda öne çıkabileceğiniz bir zaman.

İşinizde çalışmalarınızı daha çok gösterebileceğimiz, reklam, tanıtım çalışmaları yapabileceğiniz bir zaman.

Yeteneklerinizi, becerilerinizi göstermek istediğiniz konularda kullanabileceğiniz bir dolunay bu. Değerlendirin.

Bunlarla birlikte Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

‘Kibre düşme. Abartıya gitme. Ölçüde kal, dengeden taşma’ diyor Jüpiter.

Alkışlar, takdirler gelebilir. Görünür alana çıkmanın özgüveni ile enerji yükselebilir. Bunu iyi yönetmek, coşkulu duygulara fazla kapılmamak, sözleri ölçüsünde tutmak, davranışlarda aşırılıklara gitmemek önemli. Star gibi hissetmek gibi bir hal burada 🙂 O yüzden uyarılarımı paylaşıyorum.

Kendimizi bilmek, haddimizi bilmek, yaptığımız şeyde ölçüyü gözetmek, ayrında, kararında durmak en güzel şeyler yaşamın içinde. Siz de bu anlamda işin ölçüsünü koruyun diyeceğim.


25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Boğalar :

4.evinizde olacak bu dolunay. Jüpiter’den uyumsuz açıları var.

4.ev evimizi, ailemizi, hane halkını simgeliyor. Burada bir aslan etkisi olduğu için, aile içinde huzursuzlukların olabileceği geliyor akla. Çünkü aslan, ateş elementinin dengenin ötesinde yüksek hali. Kuvvetli bir ateşi temsil ediyor. Kibirli, üstten tavırlar var gölgesinde. Olanı olduğundan daha büyük gösterme eğilimi var. Durumları dramatize etme eğilimi var.

Ne olabilir ? Küçük şeyler büyüyebilir. Basit şeyler konu olabilir. Tartışmalar olabilir.

O yüzden sakin, oturaklı bir üslupla yapalım konuşmalarımızı. Konuları büyütmeden, oldukları haliyle ele alalım. Niyetimiz çözmekse, çözüm getirecek şeyler yapalım.

Bunun dışında evimiz için yeni şeyler yapacaksak alışverişlerimizde aceleci davranmayalım. Bilmediğimiz insanlarla çalışmayalım.

Aciliyeti olmayan konular için bekleyelim derim.


25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

3.evinizde bir dolunay. Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

Aslan burcunun da, Jüpiter’in de gölgesinde kibir vardır. Hakkaniyetsiz şekilde üstün gelmeye çalışmak, haklı değilken haklı gibi davranmak, üstten davranışlar, adil ve erdemli olmayan davranışlar görünüyor bu dolunayda gözüme.

3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları simgeler. Bu kişilerden yana gelebilir örneğin böyle şeyler. Sınırları çekmek, hakları korumak, saygısı, sevgisi, erdemleri eksik olan şeyleri kabul etmemek gerekiyor. Bir öz değer konusu bu.

Yanlışa tolerans göstermek her zaman daha fazlasını getirir. O durumda kişiler yanlışlarını göremiyorlar bile üstelik. Gereken tavrı ve mesafeyi koymak gerekiyor.

Bunlar dışında neler olabilir ?

Eğitimler, kurslar da 3.evin konusu. Dolunay tamamlanma işaretidir. Bir eğitim tamamlanabilir.

Aslan dolunayı olduğu için özellikle bir hobi, bir el sanatı, sporun bir dalı, müzik, resim gibi bir sanat dalında olan bir eğitim süreci bitebilir örneğin. Bitiş değilse bile, bir değişim kararınız olabilir. Belki bir hoca değişikliği. Belki yeni bir eğitim merkezi gibi.


25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Yengeçler :

2.evinizde bir dolunay. Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

2.ev parayı, maddesel boyutta sahip olduklarımızı temsil ediyor. Ani para çıkışları, hesapta olmayan bir masraf, hesapta olmayan alışverişler, bir şeyin mecburen satın alınması, bir şeyin kırılıp bozulması ve yeniden alınması gerekliliği, bir para kaybı, bir paranın bir yerde unutulması, düşürülmesi, bir kandırılma ihtimali gibi olasılıklar var burada. O yüzden dikkatli olmanızı öneriyorum.

Astroloji tedbir için var. Korkmamız için değil, önlem alabilmemiz için var. Parasal konularda daha dikkatli olmanızı öneririm dolunaya yakın günlerde.

Başka bir şey daha söyleyeyim. Aslan burcu lüks tüketimlerle, pahalı markalarla ilgilidir.

Yapacağınız bir alışveriş, ihtiyaç olmadığı halde keyif ve zevk için alınacak bir ürün sorun yaratabilir bugünlerde. Bir para kaybına neden olabilir. Beklediğiniz paralar gecikebilir. ‘O yüzden keşke paramı bu alışverişe harcamasaydım. Şimdi lazım oldu’ diyebilirsiniz. Harcamalara dikkat.

Aslan burcu flört demektir ayrıca. Burada Jüpiter’in gölgesi var. Jüpiter erdemleri, gölgesi ise erdemsiz şeyleri anlatır. Ahlaki açıdan doğru olmayan flörtlerden, sizin için doğru olmayacak şeylerden de sakının kendinizi.


 25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

1.evinizde bir dolunay.

Net bir karar getirebilir bu dolunay size. Bir şeyi sonlandırma kararınız olabilir.

Bitmesi gereken, bu zamana kadar bir şekilde devam etmiş ama aslında etmemesi gereken bir şeyi hayatınızdan artık çıkarabilirsiniz.

Bu bir kişi olabilir. Bir iş olabilir. Bir sosyal ortam olabilir. Hobileriniz için gittiğiniz bir kurs, bir yer olabilir. Birlikte çalıştığınız, birlikte yol aldığınız, yol arkadaşlığı yaptığınız biri olabilir.

Bir hedeften/istekten vazgeçmek, yapmak istediğiniz bir şeyin size uymayacağını, sizin için iyi olmayacağını fark etmek gibi ihtimaller de var bu dolunayda.


25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Başaklar :

12.evinizde bir dolunay.

12.ev Neptün’ün evi. Burası etki alınca su elementimiz yükseliyor. Farkındalığımız yükseliyor. Bu da tabii deneyimlerle oluyor. Bakıyoruz ki bir şeyler aslında düşündüğümüz gibi değil. Yanılgılarımızı görüyoruz.

Alma verme dengesinde ‘verme’ tarafıdır 12.ev. İlişkilerimiz içinde eşit olmayan yerleri daha iyi görüyoruz. Bunu gösterecek şeyler oluyor.

Verdiğiniz değerin, gösterdiğiniz özenin karşılığının layıkınca gelmediği ilişkilerden, arkadaşlıklardan uzaklaşabileceğiniz bir zaman.

Eğlence demektir aslan. Birilerinin iyi hallerde, keyiflerde, eğlencelerde yanınızda olurken, ihtiyaç zamanlarında olmadıklarınızı görebilirsiniz.

Başka bir şey de söyleyeceğim. Uyarım olacak.

Aslan burcu flörtlerle ilgili. 12.ev ise gizli saklı işlerle.

Kendinizi erdemlerin uzağına düşecek her tür şeyden koruyun diyeceğim. Duygusal boşluklarla bir tarafa çekilebilir bazen insan. Çekilmeyin.

Kökleriniz olduğunuz yerde, kendi içinizde sağlam olsun. Öyle olmalıyız ki, savrulmayalım.


 25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

11.evinizde bir dolunay. Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

11.ev arkadaşlarımızı, sosyal ortamlarımızı anlatan ev. Aslan ise aşk demek, flört demek. Arkadaş grubunuz içinde böyle bir şey görünür olabilir.

11.ev çalışma arkadaşlarımızı, işimizde ekibimizi de simgeliyor. İşinizde böyle bir şey olabilir. Arkadaşlarınız içinde çift olanlar olabilir.

Konu doğrudan sizin de olabilir.

Aşk bir toprak elementi eksikliği. Böyle bir duygunun içinde iseniz karşı tarafa hangi ihtiyaçlarla ve duygusal boşluklarla çekildiğinize bakın.

Aşk ve ikili ilişkiler bir tekamül aracı esasen. Biz kendi toprağımızı oluşturdukça, kendimizi bütünledikçe başkalarına ihtiyaç duymadığımız bir hale varıyoruz ve böyle şeyler hayatımızdan çıkıyor.


25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Akrepler : 

10.evinizde bir dolunay.

Burası da kariyerinizi, mesleki yaşamınızı, işinizi ve işle ilgili konularınızı anlatan ev. Bu ay işiniz, iş planlarınız odak noktanız.

Yaşamınızda olduğunuz yere bakacağınız, olmak istediğiniz yer daha yukarıda ise, daha başka ise yeni bir vizyon oluşturacağınız, belki yön değişikleri yapacağınız, yeni hedefler belirleyeceğiniz bir zaman.

İmajımızla, toplum önündeki sıfatlarımızla, ünvanlarımızla ilgili bir evdir burası.

Buraları elden geçirmek, yenilemek istiyorsunuz. Üzerinizdeki tozları atmak, parlamak, ışıldamak istiyorsunuz. Aslan tam da budur. Işıktır, parlamaktır. Star ışığıdır :))

Yaşamınızda (özellikle mesleki anlamda söylüyorum) bir imaj yenileme dönemi.

Kartvizit oluşturmak, kartvizit yenilemek, website hazırlamak, website/sosyal medya profili yenilemek gibi şeyler de yapabilirsiniz.

Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

Egosantrik davranışlardan sakının diyeceğim. Kendinizi doğru konumlandırın. Olduğunuzdan ne aşağıda, ne yukarıda olsun gösterdiğiniz konum.


 25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

9.evinizde bir dolunay.

Bir tatil, bir seyahat, bir yer değişikliği, bir yolculuk konu olabilir. Aslan burcu tatillerle ilgili. 9.ev ise uzakları, başka şehirleri, başka ülkeleri anlatıyor. Böyle bir seyahat planınız olabilir.

Jüpiter’in kare açıları var dolunaya. Yani dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a.

Bir vize/pasaport konusu olabilir. Vize başvurunuz istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir.

Yolculukta, gideceğiniz yerde sizi uğraştıracak bir şeyler olabilir. Para değişim, döviz konularında sorunlar olabilir. Başka bir zaman seçmenizi öneririm tatil planınız için.

9.ev eğitimleri simgeliyor. Aslan burcunda ise sanat var.

Sanatla bağınız varsa, bir sanat eğitimi içinde iseniz yeni bir kararınız olabilir süreciniz ile ilgili.

Hocalarınızdan, eğitim merkezinizden memnun değilseniz, yeni bir yere geçiş yapabilirsiniz.

Rasyonel kararlar, mantıklı seçimler korur tabii sizi.

Bunun dışında şu noktada bir uyarım olacak : Bu aslan dolunayında abartılar da var biraz. Gereğinden büyük hareketler, iddialı sözler..Böyle şeyler kastediyorum. Sonradan zorlanmamak adına, büyük hareketlerden kaçının diyeceğim. Mantıklı seçimler, haklı olduğumuz durumlar, doğru kararlar için söylemiyorum bunu. Bir kez daha altını çizeyim.


 25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Oğlaklar : 

8.evinizde bir dolunay.

Bütçeyi yanlış kullanmak şeklinde anlatabilirim bu gördüğüm resmi.

Parayı, önemi ve zaruriyeti olmayan şeylere harcamak, sonra ihtiyaç noktalarına bütçe bulamamak gibi parasal sorunlar olabilir. Bunun olmaması adına bütçenizi doğru kullanarak ilerleyin.


 25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

7.evinizde bir dolunay.

7.ev ilişkilerle ilgili bir alan. Evlilik, sevgililik, iş ortaklıkları, iş birlikleri, imzalı işler, sözleşmeler, kontratlar bu evin konusu. Hizmet aldığımız, birlikte ilerlediğimiz kişiler/firmalar, taahhütlü/kayıtlı/beyanlı/imzalı işler 7.evle ilgili.

Bu konular içinde şekil değiştirecek şeyler olabilir dolunaya doğru giderken.

Bitişler de olabilir, yeniden yapılandırılacak şeyler de olabilir.

Bir ilişki içinde kişisel sınırlar konu olabilir. Bir sözleşme içinde anlaşma koşulları, sözleşme maddeleri konu olabilir. Ortaklıklar içinde emeğin, çabanın eşit olması, iş bölümünde paylaşımların eşit olması, kar paylaşımlarının adil olması konu olabilir.

Taahhüt verdiğiniz, hizmet satın aldığınız bir firma ile görüşeceğiniz bir şey olabilir. Memnun olmadığınız bir durumu ifade edebilirsiniz.

Hak, hakkaniyet, eşitlik, adil paylaşımlar, karşılıklı hakların korunması..Böyle konular var bu dolunayda. Jüpiter dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açılarda. O yüzden gölgesi açığa çıkabilir.

Jüpiter hakkı, hakkaniyeti simgeleyen gezegen. Uyumsuz açısı olduğu için tam tersi şeylerin olabileceğini söylüyor dolunay.

Bir haksızlık durumu olabilir. Sesler yükselebilir. Böyle bir durum yaşarsanız, kendinizi haklı iken haksız konuma düşürmeyecek şekilde kontrollü davranın. Ama haklarınızı en güzel şekilde koruyun tabii. Gereken tavrı ortaya koyun.


25 Ocak 2024 Aslan Burcunda Dolunay


Yükselen Balıklar :

6.evinizde bir dolunay.

İş hayatınızı anlatan yer burası. Bu dolunayda Jüpiter’in uyumsuz açıları var.

Jüpiter’in uyumsuz açıları, kibri, üstten davranışları, hakkaniyetli olmayan şeyleri, erdemli olmayan şeyleri simgeler.

Çalışma arkadaşlarınızdan biri, bir amiriniz, bir yöneticiniz bu yönde bir şey yapabilir.

Adabı koruyarak kendini ifade etmek gerekiyor. Kaliteli bir üslupla sınırları çizmek, göstermek gerekiyor. Yoksa daha fazlası geliyor. Buna müsaade etmemek lazım.

Bunun dışında eğlence odaklı, keyif odaklı bir hali anlatır aslan. İş akışları içinde keyfi durumlar oluyorsa, özensiz şeyler oluyorsa bunların uyarı alabileceği bir zaman. Ekip içinde, departmanlar arasında böyle konular da olabilir.


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!