19 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Yeniay

19 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Yeniay

19 Mayıs Cuma günü 18:53’te boğa burcunun 28 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Toprak elementi bir burçta gerçekleşiyor. O yüzden de en temelde toprak konularını getirecektir önümüze. Güven, huzur, konfor, maddi imkanlar, para, kazanç konuları bu yeniayın ana temaları arasında.

Yeniaylar başlangıç noktasıdır. Yeni oluşumları temsil ederler. Yeniay hangi burçta gerçekleşiyorsa, o burcun konularında yeni şeyler başlar hayatımızda.

Boğa burcu paramızı, ekonomimizi, bütçemizi, kazançlarımızı, alım gücümüzü, maddi imkanlarımızı, somutta sahip olduklarımızı, dünyevi konforumuzu, keyiflerimizi, huzurumuzu, köklenme ve aidiyet duygumuzu temsil eden bir burç.

Ağırlıklı olarak maddi/maddesel konularla ilgili. İşte bu konularda yeni başlangıçlar, yeni ihtimaller, değişim olasılıkları geliyor yeniay ile.

Peki yeniay sırasında gökyüzünü ne durumda ? Gezegenler arasında nasıl açılar var ?

Önce şu noktaya bakalım : Doğrudan yeniaya (Güneş Ay kavuşumuna) gelen açılar var mı ? Bir yeniayı analiz ediyorsak, öncelikli konu bu.

Evet, var. Güneş Ay kavuşumuna, Mars’tan ve Neptün’den gelen uyumlu açılar var.

Mars’tan bir altmışlık + Neptün’den bir yüz yirmilik (üçgen) açı geliyor.

Bu pozitif açılar, yeniayın iyi olasılıklarını kuvvetlendiren faktörler.

Mars ile bir canlılık var. Girişkenlik ve girişimler var.

Neptün ise gücün sakin ve dingin biçimde kullanılabileceğini söylüyor. Burada Neptün, Marsiyen enerjiye bir denge getirmiş.

Su (Neptün), ateşi (Mars) dengeliyor burada.

Mars ile güzel bir başlangıç enerjisi var. Neptün ile telaşsız, dingin bir ilerleyiş var.

Mantıklı, makul, sakin, stratejik, hedef yönünde adımlar atmamızı istiyor boğa yeniayı. Yeniayın bereketinden payımızı böyle alacağız.

Bir boğa yeniayı olduğundan hediyesi bereket olacaktır. İşimizde satışlar, siparişler, anlaşmalar, karlı/kazançlı müşteri bağlantıları, yeni yeni olanaklar var yeniayın içinde.

Maddi tarafta güçlenmeyle gelecek bir konfor hali, bir rahatlama var.

Huzur, denge, keyif, konfor, köklenme, bereket. Yeniayın temel çatısı bu.

Pluto ile bir uyum var ayrıca. Pluto Güneş ‘e ve Ay’a uyumlu bir konumda.

Pluto yüksek bir ateş elementini temsil eder. Daha iddialı, daha görünür olmamızı, yaptığımız işleri tanıtmamızı, duyurmamızı, reklamını yapmamızı, kendimizi anlatmamızı, yapabildiklerimizi, işlerimizi, çalışmalarımızı daha görünür kılmamızı ve ‘Ben’ dememizi istiyor Pluto.

Daha iddialı bir tavırda olmamız gerekiyor. Daha çok üretmek, hedef yönünde çalışmak, hedefe uygun hamleler yapmak ve bunları da görünür kılmamız gerekiyor.

Bunları yapan boğa yeniayının bereketinden payını alacak.

Yeniay sırasında gezegenlerin kendi aralarında yaptığı açılar da var. Onlara da bakalım.

Merkür ve Satürn arasında bir uyum var.

Merkür = Fikir, karar      Satürn = Akıl, mantık

Demek ki mantıklı kararlarımız var, akılcı fikirlerimiz var.

Merkür = Üretimlerimiz, çalışmalarımız  Satürn = Fayda

Demek ki fayda yaratacak güzel işlerimiz, iyi projelerimiz var. Yaptığımız iyi şeylerin karşılığını alabileceğimiz bir zamandayız. Emeklerin karşılığının gelebileceğini söylüyor Satürn.

Bereketli bir yeniay.

Peki hangi burç için nasıl ihtimaller var ? Burçlar üzerinden de konuşalım yeniayı.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

2.evinizde bir yeniay.

Çok güzel bir evden alıyorsunuz yeniay etkisini. Toprak evlerinden biri. Dünyevi mutluluğu, dünyevi huzuru, bereketi, maddi olanakları, köklenmiş hissetmeyi, düzen kurmayı, düzeni ve toprağı büyütmeyi, dünyevi tarafta güçlenmeyi anlatır bu ev.

İşte burada yeni güzel şeyler var. Ama girişimlerinizle, emeklerinizle ortaya çıkabilir bu güzel şeyler. İşinizi, maddi imkanlarınızı büyütecek şeyler yapın. Projeler üretin.

Büyüme sağlayacak fikirleriniz olsun. Planlamalarınız olsun, sistemli şekilde ilerleyin.

Hedefleriniz ile eylemleriniz paralel olmalı istediğiniz sonuçların ortaya çıkabilmesi için. Stratejik hamleler gerekiyor. Üretimler gerekiyor. Devamlılık, istikrar gerekiyor. Bundan sonrası şimdiye kadar olandan daha iyi olsun istiyorsanız, değerlendirin derim bu yeniayı.


Yükselen Boğalar :

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel bir yeniay. Yeniaylar başlangıçları simgeler. Bu yeniay, şanslı bir başlangıç enerjisi.

Üstelik böyle destekleyici bir etkiyi 1.evden alıyorsunuz.

1.ev de yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz, pek çok konuda yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zamandasınız. Şahane bir yenilenme etkisi. Biten şeylerin ardından, şimdi yeniliklerin, yeni insanların, yeni ortamların, değişimlerin, açılımların zamanı.

Hayatınızı ya da hayat resminiz içinde herhangi bir durumu, önemli bir konuyu iyileştirmek, düzeltmek için mutlaka değerlendirin bu yeniayı.

Beklemeyin, ertelemeyin, geri durmayın !

Donanımlarınızın farkında olun ve yapabileceklerinizi yapın. Hünerlerinizi gösterin. Çözüm yaratacak fikirlerinizi hayata geçirin.

İşinizi, sosyal hayatınızı, kendinizle olan ilişkinizi, yaşam alanınızı, evinizi, keyif alanlarınızı yeniden düzenleyebileceğiniz, kendiniz için yeni bir dönem başlatabileceğiniz, enerjisi taptaze, şanslı bir zamandasınız.


19 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

12.evinizde gerçekleşiyor. Şanslar var yeniay paketinin içinde 🙂 Yeniaya eşlik eden güzel gezegen açıları var. Dolayısıyla iyicil olasılıklar var.

12.ev şifadır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir şifalanma etkisi alacağınızı düşünebiliriz.

Bir şeyler düzeliyor, iyiye gidiyor, çözülüyor gibi. Boğa toprak elementinden bir burçtur. Güçlü bir topraklanma ve köklenme var. Beden ve sağlık, toprak konusudur. Toprak elementiniz güçleniyor, temizleniyor, şifalanıyor.

İç dünyanızda açılımlar var ayrıca. Ferahlık var. Farkındalık var. Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.


Yükselen Yengeçler :

Güzel bir yeniay. 11.evinizde gerçekleşecek.

Grup çalışmaları, online çalışmalar, dijital projeler, internetle ilgili konular, elektronik aletlerle ilgili konularda güzel yenilikler yaşayabilirsiniz. Bir elektroniği yenileyebilirsiniz. Bu yönde bir alışverişiniz olabilir. Dijital platformlarda yeni başlangıçlarınız olabilir. İnternet üzerinden grup çalışmalarına, seminerlere katılabilirsiniz.

Gruplar, iş hayatınızda ekipler, sosyal hayatınızda arkadaş grupları içinde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay bu.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Dostlarınız, arkadaş gruplarınız içinde sorun yaşadığınız kişilerle konuyu çözebilir, iletişimlerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Bir kampanyaya bağışınız da olabilir bu yeniay ile. Çünkü 11.ev toplumsal duyarlılığı, sosyal sorumluluk konusunu, bütüne katkı olmayı, birlik bilincini anlatıyor çünkü.


19 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

10.evinizde güzel bir yeniay gerçekleşecek.

İş, kariyer, üstlerle ilgili konular, yönetimin/yöneticilerin kararına bağlı olan konular, yetki ve sorumluluk alanlarımız, otoritenin talepleri, ayrıca yasal konular, devlet bağlantısı olan konular/başvurular, kayıtlar/resmi süreçler gibi temalarda güzel gelişmeleriniz, yeni başlangıçlarınız olabilir yeniay ve yakınındaki günlerde. Bunlar 10.ev temasıdır. Bu alan aktive oluyor.

İşinizde yönetimin yeni kararları olabilir. Sorunlu durumlara çözüm yaratacak yeni düzenlemeler yapılabilir.

Çalışma hayatınızda memnun olacağınız yeni bir görev üstlenebilirsiniz.

İş kurma sürecinde iseniz hızlanabilirsiniz. Resmi evrak konularında ilerleyebilirsiniz.

Yasal bir süreç varsa gündeminizde, konuyla ilgili güzel gelişmeleriniz olabilir. Sizi rahatlatacak değişimler olabilir.

İş, kariyer, işe dair konular, üstlerle ilgili konular, ayrıca resmi/yasal konular bu yeniayın ana temaları arasında sizin için.

Boğa burcu parayı temsil eder. 10.ev ise yasal haklarla, kazanımlarla ilgilidir. Hakkınız olan bir para elinize geçebilir. Devlet birimlerinde işlemleriniz olabilir.

Ayrıca hayatın içinde genel olarak (her tür konu olabilir bu) bir süredir sıkışmış ve tıkanmış hissettiğiniz noktalarda açılımlar yaşayabilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir. Bu kararlar ve atacağınız adımlar, güçlü değişimler yaratabilir.

Neptün’ün ve Mars’ın yeniaya uyumlu açıları rahatlamayı, rahatlık getirecek değişimleri ifade ediyor.


Yükselen Başaklar :

9.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay. İyi açılar var gökyüzünde yeniay sırasında.

Eğitim hayatınız, uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler bu evle ilgili. Bu konularda yeni başlangıçlarınız, açılımlarınız, değişimleriniz olabilir bu yeniay ile. Bazı konular düşündüğünüzden daha güzel şekilde gerçekleşebilir, istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Eğitim almak istediğiniz bir ilgi alanınız varsa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili güzel şeyler olabilir. Sorunlu konularda ferahlıklar olabilir.

Yabancı dillerle, yabancı kültürlerle ilgili başlangıçlarınız olabilir.

Gündem konularınızda ilerleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yardımını alacağınız insanlar olabilir. Destekler, kolaylıklar var.

Mars’ın ve Neptün’ü yeniaya uyumlu açıları var. Mars ile hareket ve girişimler var. Neptün ile iyileşme, şifalanma, bir arınma ve ferahlık var. Güzel bir yeniay.


19 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

8.evinizde gerçekleşecek bu yeniay. Güzel açılar eşliğinde doğuyor. Şanslarımız var. İyi bir yeniay.

Bir borç konusu bugünlerde çözülebilir. Bir yapılandırma gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden parasal bir destek gelebilir.

Bir kredi ödemesi, vergi ödemesi, birikmiş bir prim borcu, vb durumlar varsa, bu borç yükünden özgürleşebilirsiniz. Kolaylıklar doğabilir. Yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir para ya da mülk konusu varsa, konuyla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu kazançları temsil eder. 8.ev ise başkalarından gelen kaynakları. Eşinizin geliri artabilir, gelirini artıracak yeni başlangıçları olabilir. Ailenizin, anne babanızın maddi konularında güzel değişimler olabilir.

Mars + Pluto + Neptün etkisi var yeniayda. Hepsinin yeniaya uyumlu açıları var. En iyi olasılıklar gerçek olsun.


Yükselen Akrepler : 

7.evinizde gerçekleşecek. Mars’ın, Neptün’ün ve Pluto’nun uyumlu açıları var yeniaya. Güzel bir yeniay.

7.ev ilişkiler alanıdır. Sizin için bu yeniayın ana teması, ilişkileri dönüştürmek, iyileştirmek.

Eşinizle ya da hayatınızdaki kişiyle bağınız içerisinde bir yeniden yapılandırma etkisi yaratacak şeyler olabilir. Anlaşamadığınız konuları daha derin şekilde ele almak ve uzlaşmak için iyi bir zaman.

Güçlü bağlantılar, iş birlikleri de doğabilir bu yeniay ile. Hayatınıza yeni insanlar dahil olabilir. Yaptığınız şeylerde size eşlik edecek insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Bir konuda bireysel kuvvetinizin, bilginizin, motivasyonunuzun hedeflediğiniz şey için yeterli gelmeyeceğini, en azından şu an için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, başkalarıyla iş birliği yapabilirsiniz. İşinizde ya da kişisel hayatınızda birinin sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz. Örneğin spiritüel bir eğitmen, bir terapist, bir diyetisyen, bir danışman, bir hoca, bir eğitmen gibi.


19 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

6.evinizde gerçekleşecek olan şanslı, bereketli bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açıları olan, iyi bir yeniay.

Bu evin temaları üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

İş aramakta iseniz çevrenizin desteği, yardımı olabilir. Yeni fırsatlar doğabilir.

İşinizle, iş ortamınızla, çalışma şeklinizle, görev tanımızla ilgili konular içinde bir şeyler istediğiniz yönde şekillenebilir. Bir düzenleme yapılabilir. Bir dönüşüm olabilir.

Günlük yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir ayrıca.

Kendinize daha iyi bakmaya, daha sağlıklı yaşamaya karar verseniz, bugünkü yaşam resminizden neleri çıkarırsınız ? Neleri yapmaya başlarsınız, buralara bir bakın ve kendiniz için yeni kararlar alın. Bu yeniaydan en güzel şekilde yararlanmanın yolu, bu sizin için.


Yükselen Oğlaklar : 

5.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açıları var.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir zaman. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, sürecinizi başlatabilirsiniz yeniay ile. Tıbbi bir süreç içinde iseniz, hamile kalmanız için şanslı zamanlardan geçiyor olabilirsiniz. Yaptıklarınız sonuç verebilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda, değiştirmek istediğiniz şeyler için şanslı bir yeniay ayrıca. Onlar için satın almak istediğiniz, başlatmak istediğiniz, düzenlemek istediğiniz şeyler varsa, bunu bu yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onlar güzel şeyler yaşayabilirler. Bir boğa yeniayı olduğu için özellikle parasal konularda şansları var.

Sanat 5.evin konusudur. Bir sanat dalında çalışmalarınız varsa daha görünür hale getirebilirsiniz yaptığınız, ürettiğiniz işleri. Boğa demek para kazanmak demektir. Sanatsal üretimlerinizden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Bir kazancınız varsa, büyütecek yönde yeni şeyler yapabilirsiniz.

Spor alanında da aynı olasılıklar var.

Bir hobinizi işe çevirebilirsiniz ayrıca. 5.ev hobi demektir. Boğa burcu ise para kazanmak demek. Böyle bir başlangıç da ihtimaller arasında.


19 Mayıs 2023 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

4.evinizde gerçekleşecek olan parlak bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açıları var. Bu kez elimiz epey güçlü 🙂

Ev konusunda sorunlu bir durum varsa, örneğin kiracı iseniz ve ev sahibinizle ilgili bir sorun varsa, yaşadığınız yer ile ilgili sorununuz varsa, bu konularda güzel değişimler mümkün. Sorunları çözecek yönde yeni şeyler olabilir. Evinizden çıkmanız gerekiyorsa, bu gereklilik ortadan kalkabilir.

Taşınmak isteyenler taşınabilirler.

Evinizin içinde değişimlere gidebilirsiniz. Dekorasyon anlamında söylüyorum. Tadilatlarınız olabilir. Yeni alışverişleriniz olabilir eviniz için.

Aile içinde sorunlu durumlar çözülebilir. Ailenizden birinin meşgul olduğu krizli bir durum varsa, bunu aşabilir, çözebilir, bir yerden bir kolaylık doğabilir.

Aile, ev, yaşam yeri, yaşam alanı temaları bu yeniayın ana çerçevesini oluşturuyor sizin için.


Yükselen Balıklar :

3.evinizde gerçekleşecek olan iyi bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açılar görüyoruz.

Ulaşmak istediğiniz kişilerle irtibata geçmek için şanslı bir zamandasınız. Önemli görüşmeleriniz, yazışmalarınız olabilir.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kardeşlerinizin güzel başlangıçları olabilir. Özellikle parasal konularda. Çünkü bu bir boğa yeniayı.

İnternet üzerinden yapılan işler, sosyal medya konuları, dijital faaliyetler varsa hayatınızda, buralarda mevcut durumu güzelleştirecek, kazançlarınızı büyütecek yeni şeyler olabilir. Bu yönde bir şey yoksa hayatınızda, yepyeni bir başlangıç da olabilir. İnternet üzerinden bir gelir kapısı açabilirsiniz kendinize.


Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Günceli anlatan diğer önemli yazılarımı da ekleyeyim.

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!