Yengeç Burcu 2024

Yengeç Burcu 2024

Yengeç Burcu 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yeni yılı konuşmaya hazır mıyız 🙂 2024 nasıl bir yıl ? Nasıl transitleri var ? Jüpiter nerede olacak yeni yılda ? Satürn nerede olacak ? Ay düğümleri nerede ?

2024 neler getirebilir size ? Önemli tüm konuları ele alacağız, birlikte inceleyeceğiz yılı.

Yılın astrolojik gelişmelerini tarihleriyle paylaştığım bir gündem yazım var. Onu da ekleyeyim buraya. İçinde yılın transitleri, tutulmaları, retroları yer alıyor. Bu linki tıklayarak görebilirsiniz :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

↑  ↑  ↑  ↑  ↑  ↑

Hatırlatmamı da yapacağım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

Buradan görebilirsiniz :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yengeç Burcu 2024


JÜPİTER

26 Mayıs 2024’e kadar boğa transitine devam ediyor. 11.evinizde olacak.

Hayatınızda kalabalık, renkli, sosyal bir dönem bu. Yeni sosyal ortamlar, yeni arkadaşlar, arkadaş grupları, takım çalışmaları, gruplar, iletişimler, dostluklar, ahbaplıklar var bu transitin içinde.

Yeni yılda ne olabilir ? Yeni ortamlara girebilirsiniz, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Kalabalıklar içinde görüyorum sizi 🙂

Eğitim için olabilir, spor için olabilir, sanat için olabilir, bir hobiniz, bir ilgi alanınız için olabilir, yeni ortamlara girebilirsiniz.

Güzel eğitim programlarının içinde, düzgün insanların arasında, işinde başarılı kişilerle bir arada olabilirsiniz.

Kendinize yeni donanımlar oluştururken, ilgi duyduğunuz alanlarda becerilerinizi geliştirirken sosyalleşmenin keyfini yaşayabileceğiniz bir Jüpiter dönemi.

Sosyal hayatınız renkleniyor.

Tanıyacağınız yeni insanlar hayatınızda başka başka kapıların açılmasına da vesile olabilirler. Bu da olabilir.

Takım olarak yapacağınız şeyler olabilir. Sporda, sanatta, grup çalışmalarınız olabilir.

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Ekipleri, departmanları, bir ekip içinde olmayı da anlatıyor çünkü bu ev.

Mevcut işinizde çalışmalar, projeler de artabilir. Yeni hizmetler için üreteceğiniz projeler, proje bazlı bir araya gelişler olabilir.

Çokça yeni insan, pek çok yeni bağlantı görünüyor size Jüpiter ile 🙂


Yengeç Burcu 2024


26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçiyor Jüpiter. Yeni transitine başlıyor. 12.evinize geliyor.

İkizler burcu eğitmenlikle, danışmanlıkla ilgili. Bilgiyle yol göstermeyi simgeliyor. 2024, 12.ev konularında eğitim vermeye, danışmanlık vermeye başlayabileceğiniz bir yıl. Elbette yaşamınızda bu yönde konular varsa, gerçekleşecektir bu şeyler.

12.evin nasıl konuları var ? Psikoloji bir 12.ev teması. Psikolojik danışmanlık vermeye başlamak örneğin. Spiritüel alanlar 12.evin konusu. Spiritüel alanlarda eğitimler vermek örneğin. Bu arada alan taraf konumunda da olabilirsiniz. Bir terapi niyetinde iseniz, iyi bir terapist ile bir araya gelebilirsiniz. Böyle bir yola çıkabilirsiniz.

İlmi, spiritüel alanlarda kurslara, eğitim programlarına katılabilirsiniz. Böyle ihtimaller de var.

Kardeşler ikizler burcunun konusudur. 12.ev ise aynı zamanda tamamlanmalarla ilgili. Zodyağın son burcu. Kardeşlerinizin yaşamında önemli bir konu tamamlanabilir. Onları uğraştıran bir konu varsa, içinden geçtikleri bir süreç varsa, bu konu tamamlanabilir, sonlanabilir, bir neticeye varabilir.

Araçlar, arabalar 12.evin konusudur. Araba satışınız olabilir. Arabanızı elden çıkarmak isteyebilirsiniz. Size masraf oluşturduğunu, yük olduğunu düşünüyorsanız ya da ederini/parasını başka türlü kullanmak istiyorsanız, aracınızı satabilirsiniz.


Yengeç Burcu 2024


SATÜRN

2024 boyunca Satürn yine balıkta olacak. Balık burcu transitine devam ediyor Satürn.

Hatta tam olarak söyleyeyim ; 14 Şubat 2026’ya kadar balıkta olacak.

Balık burcu 9.eviniz. Sizin için bir 9.ev transiti.

9.ev eğitim, öğrenim, bilgi, bilgilenmek, öğrenmek demektir.

Bilinci yükseltmek, ufkunu büyütmek demektir.

Yüksek öğrenimde yeni bir başlangıcınız olabilir. Belki lisans eğitiminiz başlayacak. Belki bir yüksek lisans yapmak istiyorsunuz. Belki doktora hazırlığınız var ya da belki bir akademisyensiniz. Akademinin içinde olanlar için çokça sorumluluk, çokça görev, bol bol çalışma anlamına geliyor bu Satürn transiti. Biraz yorucu olabilir ama gereken emeği verir, çaba gösterirseniz önemli başarılar elde edebileceğiniz bir dönem.

Mesafeler, uzak şehirlerle, başka ülkelerle bağlantılı konular getirebilir bu transit ayrıca size.

Bir şehir/ülke değişikliği hazırlığınız varsa, bir okul/eğitim/dil kursu için ya da yerleşmek için gideceğiniz bir yer varsa bu yer değişikliği gerçekleşebilir.

Bir yakınınız, bir aile bireyiniz, sevdiğiniz biri, bir dostunuz da yapabilir bunu. Araya mesafeler girebilir. 9.ev-Satürn geçişi bir hasretliği, bir gurbetliği, bir özlem duygusunu da anlatır çünkü.

Hayat görüşünüz pek çok açıdan güncelleniyor.

Bu transit ile yeni bir vizyon yaratıyorsunuz kendinize. Kabınıza sığamadığınızı, artık içinde yüzdüğünüz suyun size küçük geldiğini düşünüyorsanız, daha büyük sularda yüzmek istiyorsanız işte o açılımlar bu Satürn döneminde gerçekleşebilir.

Yeni bir vizyon, o vizyon ile yeni bir yaşam tasarlıyorsunuz kendinize.


Yengeç Burcu 2024


PLUTO

Pluto’da önemli değişimler var 2024’te.

Kova burcuna geçecek, retrosunda oğlağa dönecek Pluto. Sonra bir kez daha kova burcuna geçecek. Bu kez uzun yıllar kalmak üzere geliyor olacak kovaya.

2023’te de kova burcuna geçip retrosunda oğlağa döndü. Ama 2024’te kova transiti tam anlamıyla başlıyor artık.

21 Ocak-2 Eylül arası kova dönemi. 2 Eylül-19 Kasım arası oğlak dönemi. Tabii oğlak döneminde de, kova burcuna çok yakın bir noktada olacak artık.

19 Kasım 2024’te ne olacak ? Uzun yıllar kalmak üzere kova burcuna yerleşecek Pluto.

Kova sizin 8.eviniz.

Bir yatırım, bir alım satım konusu, bir şeyi satmak, parasını yatırım için kullanmak, bir kredi, büyük bir şey satın almak, örneğin ev almak gibi olasılıklar var.

Miras, nafaka, mal paylaşımları gibi konular da var bu evde. Yasal kazanımlar, tazminat gibi paralar var. Böyle bir konunuz da olabilir. Birine bir tazminat ödeyebilirsiniz. Biri size ödeyecek olabilir. Aile içinde ortaklı bir malın, paranın, mülk/kira/hasat gelirinin paylaşımı olabilir. Maddi konular getirebilir burada size Pluto.


Yengeç Burcu 2024


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ay düğümleri 2024’ün tamamında koç terazi aksında olacak. Bu hattın başlangıcı 17 Temmuz 2023’te oldu. 12 Ocak 2025’e kadar sürecek.

Yeni yılın tamamında kuzey Ay düğümü koç burcunda, 10.evinizde. Güney Ay düğümü terazi burcunda, 4.evinizde.

10.evinizde olacak kuzey Ay düğümü. Yaşam içinde bir yükseliş, hedefleriniz yönünde olumlu değişimler, yeni bir sıfat, yeni bir görev alanı, bir ünvan, belki bir mezuniyet, belki işe giriş, belki işinizde bir terfi, bir yükseliş, bir görev değişikliği, yeni bir görev birimi, kariyerinizde bir değişim. Bunlar olasılıklarınız arasında.

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, bu yolculuk başlıyor gibi görünüyor.

Devleti, kuralları, kanunları, yönetmelikleri, yasal gereklilikleri temsil eder bu ev. İşini kurmak isteyenler yasal boyutta yapılması gereken işlerle ve işlemlerle meşgul olacaktır.

İş dışında da yaşamınızda resmi konular, devlet birimlerine başvurular, beyanlar olabilir. Kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir. Hayatınızın herhangi bir alanında resmileşmesi, imzaya dökülmesi, kurallara uygun hale gelmesi gereken şeyler varsa, bu değişimler bu döngüde gerçekleşebilir.


Yengeç Burcu 2024


TUTULMALAR

Ay düğümleri tutulma aksını simgeliyor.

2024 boyunca tutulmalar koç ve terazi burçlarında olacak.

Yılın gündeminde paylaştım. Buraya da ekleyeyim tutulmaları :

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Balıkta bir Ay tutulması var, başak balık aksının ilk tutulması olarak. Farklı olarak sadece o var. Diğer üç tutulma da koç ve terazi burçlarında meydana gelecek.


Yengeç Burcu 2024Yeni yıl genel hatlarıyla böyle. Elbette herkes doğum haritasına göre etki alacaktır. Danışmanlık almak isteyenler anlatburcak@gmail.com e-posta adresimden ulaşabilirler, dediğim gibi.

Güzel bir yıl diliyorum. İyi şeyler olsun. Mutluluk olsun, keyif olsun, huzur olsun. 2023’ten çok daha bereketli bir yıl olsun 2024.

İyi seneler 🙂 !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!