Balık Burcu Temmuz 2023

Balık Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ? Nasıl geçiyor yaz 🙂

Ben kendi adıma bayram tatilinde güzel bir enerji depoladım. Şimdi o enerjiyle Temmuz ayını anlatacağım 🙂

Kuzey güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Bir Venüs retrosu olacak. Ayın önemli gündemleri var.

Transitleri, yeniayı, dolunayı da var tabii. Onlar hep var. Her birine bakalım.

Önce şu kısımda anlaşalım ama : Bu içerikteki öngörülerden yükseleniniz balık ise yararlanabilirsiniz. Çünkü ancak o durumda ev hesabı doğru olur. Öngörüler teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor.

Öncelikle ayın gündemi burada ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 5.evinizde.

Eğlenceli, renkli bir ev burası. Tatiller, geziler, alışverişler, keyifler, kutlamalar.. Sanat, spor..Hobiler. Böyle temaları var.

Yaşam enerjinizi yukarı taşıyacak, güzel şeyler yapabilirsiniz Güneş burada iken. Gezileriniz olabilir. Tatile çıkabilirsiniz.

Zihninize, ruhunuza iyi gelecek yeni hobiler edinebilirsiniz.

Yengeç ev demektir. Evinizde vereceğiniz davetler olabilir. Kutlamalarınız, misafirleriniz olabilir.

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 6.evinizde olacak bu transit sürecinde.

6.ev işimizle, üretimlerimizle ilgili.

İşinizde aslan enerjisiyle yaratıcı, renkli, yeni şeyler üreteceğiniz, yeni üretimlerle daha görünür olabileceğiniz bir dönem olabilir bu. Görünmek, bilinmek, tanınır hale gelmek demektir aslan.

Aynı zamanda reklamlarla, tanıtımlarla ilgili. İşinizde reklam verebilirsiniz. Kendi reklamlarınızı kendiniz oluşturabilir, yaptığınız çalışmaları tanıtabilirsiniz.


Balık Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 5.evinizde. 

Güzel bir yerde.  İşlere biraz ara verip dinlenmek, tatil yapmak, şehirden uzaklaşmak istiyorsanız, bu transit sürecinde yapabilirsiniz bunu. Yengeç burcu memleketimizi, doğduğumuz, büyüdüğümüz yerleri, aile köklerimizi simgeler. Memleketinize de gidebilirsiniz. Bu size çok iyi gelebilir.

Ailenizle keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Aile büyüklerinizle iletişimleriniz artabilir. Bir arada olabilirsiniz.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 

Günlük hayatımızı temsil eder bu ev.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. 7.evinize geliyor.

Artan bir iletişim hali. Mesajlar, konuşmalar, haberleşmeler, başkaları ile birlikte planlayacağınız, organize edeceğiniz şeyler, yakınlarınızla birlikte yapacağınız şeyler..

Çevrenizin katkısı, desteği, rehberliği ile yapacağınız şeyler..Bunları görüyorum burada.

7.ev ağımızı, bağlantılarımızı, Merkür ise iletişimlerimizi sembolize eder.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı temsil ediyor. İşinizde bağlantılarınızın artabileceği, daha çok kazanabileceğiniz, verimli, bereketli bir zaman. Ama tabii transiti değerlendirirseniz ortaya çıkabilir bu şeyler.


Balık Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 6.evinizde.

İş hayatınızda, günlük temponuzda, kişisel yaşamınızda bir düzen ihtiyacı, düzene koyacağınız şeyler, yeni rutinler görüyorum burada.

İşinizde, bireysel yaşamınızda, evinizde, çalışma alanınızda bir şeyleri düzenleyerek, sadeleştirerek, sistem kurmak, kendinize işlevsel, verimli bir düzen oluşturmak isteyebileceğiniz bir zaman. Daha verimli, daha üretken olmak için yapacağınız şeyler var.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Aslan burcunda, 6.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

Aynı yerden bu kez bir retro etkisi geliyor. Ama tam olarak ayın 23’ünden itibaren düşünmeyin bunu. Retro yaklaşırken başlıyor bu etkiler.

Çalışma arkadaşlarınızla ufak tefek anlaşmazlıklar doğabilir. Aslan burcu ego problemleri ile ilgilidir. Kibirli davranışlar olabilir.

Görevlerin paylaştırılmasında, iş bölümünde kişiler bir şeylere itiraz edebilirler.

Hizmet sunduğunuz, ürettiğiniz alanlarda keyifsiz hissettirecek bazı şeyler olabilir. Bir motivasyon kaybı olası. Ama yola devam. Böyle zamanlar elbette olabilir. Bunları da yönetmeyi öğrenmemizi istiyor hayat.

Çok duygusal davranmadan objektif kalmak, konulara biraz teknik bakmak, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Daha önce birlikte çalıştığınız kişilerle, belki astlarınızla, belki eviniz için hizmet aldığınız kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz. 6.ev sadece hizmet sunduğumuz alanları değil, hizmet aldığımız kişi ve alanları da simgeliyor. Bir tamir, bir temizlik, vb bir konuda daha önce çalıştığınız kişilerden yeniden yardım isteyebilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla daha içten, daha samimi şekilde, bir şeylerin iç yüzünü konuşacağınız durumlar olabilir. Öğreneceğiniz şeyler de olabilir. Onları daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ön yargılı düşünmüşüm’ diyeceğiniz şeyler olabilir.


Balık Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 6.evinizde.

Bir hareketlenme, hızlanma anlamına geliyor bu transit sizin için. Mars yüksek bir enerji. 6.ev günlük yaşamımızı, gündelik hayatımızı simgeliyor.

İşinizde yeni görevler gündeme gelebilir. Kişisel hayatınızda yapmanız gereken bazı şeyler olabilir.

Aslan sporla ilgili bir burç. Mars da sporu anlatan gezegen. 6.ev ise rutinlerimizi simgeliyor. Düzenli olarak spor yapmaya başlayabilirsiniz. Bedensel sağlığınız için yapacağınız şeyler olabilir.

Bir kurs kaydınız olabilir. Bir alanda ders almak isteyebilirsiniz. Düzenli olarak yapmaya başlayacağınız böyle bir şey olabilir.

Mars 10 Temmuz’da yeni transitine başlıyor. Başak burcuna geliyor. Bu kez 7.evinizde olacak.

Başak burcu işimizi, 7.ev ise bağlantılarımızı simgeliyor.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız bazı başlangıçlara vesile olabilirler sizin için. Size referans olabilirler. Birileri ile bağlantıya geçmenizi sağlayabilirler. Araştırmasını yaptığınız konularda tanıdıkları kimselerle tanıştırabilirler sizi.


Balık Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim zamanı geldi. Ay düğümleri 17 Temmuz günü aks değiştirecek.

Kuzey Ay düğümünün boğada/3.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/9.evinizde olduğu bir süreç deneyimlediniz. Bitmek üzere.

Kardeşler, akrabalar, komşular, yakın çevremizi oluşturan kişiler, sokağımızla/muhitimizle ilgili konular bu evin temaları arasında.

Bu konularda değişmesi gereken şeyler değişmiş, yeni bir form kazanmış olabilir. Bu dönemde bu konular, tekamül aracınız olmuş olabilir. Kardeşlerinizle ilgili konularınız olmuş olabilir.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/2.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 8.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

2.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Para evinize gelen bir kuzey Ay düğümü, paranızı doğru kullanmanız konusunda uyarıyor sizi. Gereksiz harcamaları kısmak, israf olan noktaları dengeye getirmek, tasarruf yapmak, borçlanmamak, bu dönemde önemli.

Kişisel kazancınızı oluşturmakta zorlanabilirsiniz.  O yüzden yeni bir gelir kapısı açılmadan, elinizdeki gelir kaynağını bırakmamanızı öneririm.

Bunun dışında bu transit size toprak elementinizi güçlendirmeyi öğretecektir. Maddi imkanlarınızı oluşturmak, büyütmek, hayatta kimseye ihtiyaç duymayacak hale gelmek, muhtaç hissetmeden bağlar kurmak, ilişkilere sahip olmak, iyi hissetmek, mutlu olmak, hayata köklenmiş hissetmek..Hepsi toprak elementinin konusudur.

Bu temalarda iyileştirilmesi gereken neler var hayatınızda, işte buraları yapılandırma dönemi başlıyor.

Sizin için buraya toprak elementi yazımı da ekleyeceğim ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Astrolojide Toprak Elementi


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’ün destekleyici açılarını görüyoruz.  Bir şeylerin düzeninin oturması, sistemleşmesi, şeklini alması gibi olasılıklar var.

Bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler, takım çalışmaları, sosyal hayatınız, arkadaşlıklar 11.evin konusudur.

Oğlak burcu ise yönetim demek. Yöneticiler demek. Kurallar demek. İşleyiş demek.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren yeni bildirimler gelebilir yönetimden. Yeni düzenlemeler olabilir.

Yeni görevlendirmeler yapılabilir. Sizin de üstleneceğiniz sorumluluklar olabilir.

Otorite demektir oğlak. Arkadaşlıklarınız içinde size kendisiyle eşit hissettirmeyen, bir otoriteymiş gibi davranan, yakın hissedemediğiniz, yanında rahat hissedemediğiniz kişilerden uzaklaşma kararı da getirebilir size bu dolunay. Oğlak burcu mesafeyi simgeler. Birilerinden yana bir soğuma oldu belki, iyi duygularınız eksildi belki. Şimdi oralardan gitme zamanı.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

5.evinizde doğacak. Güzel bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den iyi açılar geliyor. Yeniay başlangıçları simgeler. Burada güzel ihtimaller var. Uranüs ile değişimler var. Neptün ile daha huzurlu bir hale geçiş var.

Yengeç burcu evimizi simgeliyor. 5.ev ise keyfi, konforu, şıklığı. Eviniz için yapacağınız alışverişler olabilir. Ev içinde düzenlemeleriniz olabilir. Yaşadığınız yerdeki, yaşam alanınızdaki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Evinizden çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir hobi bir işe dönebilir.

Size iyi gelecek bir yolculuğunuz olabilir. Memleketimizi simgeler yengeç. Memleketinize gidebilirsiniz.

Ailenizle bir araya gelebilirsiniz.

5.ev çocukları temsil ediyor. Çocuklarınız için planladığınız şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Bir okul, bir oyun atölyesi konusu örneğin.

Aile içinde kutlamalar da olabilir. 5.evin bu teması da var 🙂


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, eğlenceli bir yaz diliyorum 🙂 Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!