10-16 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

10-16 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Nasılsınız ? Nasıl geçiyor yaz ?

Ben kendi adıma 25 derecenin üstü ile pek uyumlanabildiğimi söyleyemem 🙂 Şimdiden sonbahar gelsin, kış olsun demeye başladım 🙂

Yeni haftada iki değişim var. Başlayacak olan iki transit var. Biri diğerinden daha uzun. Daha yavaş hareket eden bir gezegenin transiti. Mars efendiden bahsediyorum 🙂

Mars’ın aslan transitinin sonuna geldik. 10 Temmuz günü 14:41’de başak burcuna geçecek Mars.

27 Ağustos tarihine kadar başakta olacak. Başak burcunun temsil ettiği konularda hareketleneceğimiz, ilerleyeceğimiz bir dönem başlıyor.

Başak burcunun nasıl temaları var ? Mars burada nasıl çalışır ? Kimlere neler getirir, anlattım sizler için. Mars yazım burada ↓

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

Başlayacak olan diğer transit ; Merkür’ün aslan transiti.

Merkür 11 Temmuz Salı günü 07:11’de aslan burcuna geçiyor.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Venüs’ün aslan transiti devam diyor. Bu ay burada bir retroya başlayacak. 23 Temmuz’da başlayacak retro. O diğer haftanın içinde.

Güneş’in yengeç transiti devam ediyor. Hatta yazımı ekleyeyim ↓

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

Yeni haftada Güneş’in ve Merkür’ün açıları var. Onlara da bakacağız.

Bu arada Temmuz için aylık burç yorumlarımı da buraya ekliyorum. Aşağıdaki linkleri tıklayarak istediğiniz burcu görebilirsiniz ↓ Yükseleninizi okursanız öngörüler isabetli olacaktır sizin için.

Koç Burcu Temmuz 2023,  Boğa Burcu Temmuz 2023,

İkizler Burcu Temmuz 2023,  Yengeç Burcu Temmuz 2023,

Aslan Burcu Temmuz 2023,  Başak Burcu Temmuz 2023,

Terazi Burcu Temmuz 2023,  Akrep Burcu Temmuz 2023,

Yay Burcu Temmuz 2023,  Oğlak Burcu Temmuz 2023,

Kova Burcu Temmuz 2023,  Balık Burcu Temmuz 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Bir not düşüyorum buraya

Yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair transitlerin linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


10-16 Temmuz haftasının gezegen açıları :

10 Temmuz : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 27° Yengeçte, Neptün 27° Balıkta

Bir bırakış var burada. Bir ferahlık. Duyguların temizlenmesi. Bir serbest bırakma hali. Ruhsal anlamda iyileşmeler. Bedensel sağlık konularında iyi gelişmeler. Şifa. Huzur. Uyum. Kabul. Bunlar var.

11 Temmuz : Merkür Kuzey Ay Düğümü karesi : Merkür 0° Aslan, Kuzey Ay Düğümü 0° Boğada

Aslan burcunda bir Merkür alıyor bu açıyı. İletişimler içinde bizi rahatsız eden şeyleri ifade etmek isteyebiliriz. Ama bunun için sesimizi yükseltmemiz gerekmiyor. İşi tartışmaya çevirmeden konuşmak esasen marifet. Asıl marifet de bu marifete varmak J Yetişkinlik olgunluk gerektirir. Tepkilerimizin ölçüsü olmalı. Kontrolümüz olmalı. Bugünlerde buna daha çok dikkat edelim.

11 Temmuz : Merkür Pluto karşıtlığı : Merkür 29° Yengeçte, Pluto 29° derecede

Güneş Kiron karesi ile benzer şeyleri söyleyen bir karşıtlık. Merkür iletişimin gezegeni ve aileyi, özellikle ailenin kadın figürlerini temsil eden yengeç burcunda. Pluto’nun uyumsuz açılarında sesler yükselebiliyor. Kızgınlıklar, tartışmalar olabiliyor. Aile içi iletişimlerde kontrol isteyen günlerdeyiz.

11 Temmuz : Mars Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Mars 0 Başakta, Kuzey Ay Düğümü 0 Boğada

Burada güzel bir hareket enerjisi var. Başak burcu işimizle, ürettiklerimizle ilgili. Çalışma hayatımız, düzenimiz, verimliliğimiz başak burcunun konusu. Kuzey Ay düğümü boğadan, düzeni, gücü, parayı temsil eden burçtan yapıyor açısını.

İşimizde yeni kararlarımız olabilir. Daha çok kazanmak, belirsizlikleri aşmak, daha düzenli akan bir gelir yaratmak için, maddi güvence oluşturmak için yapacağımız değişimler olabilir işimizde.

Bir düzene girme hali var. Daha çok üretmek, daha düzenli üretmek, hem karşı taraf, hem kendimiz için ‘daha fayda odaklı üretmek’ gibi bir resim var burada. İstediğimiz sonuçları getirecek şeyler sunmak, geri dönüşleri artıracak biçimde sunmak. Burada bu var.

12 Temmuz : Güneş Kiron karesi : Güneş 19° Yengeçte, Kiron 19° Koçta

Güneş ailenin kadın figürlerini, anneyi, anneanneyi, babaanneyi, teyzeleri, halaları temsil eden yengeçte. Kiron ise uyumsuz açılarında kalp kırıklıklarını anlatıyor. Tartışmalara, küslüklere açık bir zamandayız. Birbirimize karşı toleranslı ve özenli olalım.

15 Temmuz : Güneş Uranüs altmışlığı : Güneş 22° Yengeçte, Uranüs 22° Boğada

Güneş yengeçte. Aileyi, haneyi, evi, evle ilgili konuları, ortak yaşamla ilgili konuları temsil eder yengeç.

Aile içinde herkesin sorumluluk üstleneceği, iş bölümüyle tamamlayacağımız işler olabilir. Hem aile bireyleriyle ilgili konular önde. Hem de evimizle ilgileniyoruz bugünlerde.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

10 Temmuz Pazartesi

Ay bugün koç burcunda ilerliyor sevgili okuyucularım.

Sabah saatlerinde Ay ve Kiron’u kavuşumda görüyoruz. Bir durumu düzeltmek için yapacağımız bir şey olabilir. Sağlık konuları, muayene, kontrol, vb konular da olabilir. Şifa demektir Kiron.

Gündüz ve akşam üstü vakitlerde Ay Venüs üçgeni aktif. Çok güzel bir açı. İşimizde tanıtacağımız, duyuracağımız, reklamını yapacağımız şeyler olabilir. Güzel de karşılık bulabilir bu şeyler.

Arkadaş buluşmaları için, kutlamalar için de keyifli bir vakit. Başka neler olabilir ? Bir etkinliğe, gösteriye, sosyal bir ortama katılabiliriz. Bir kurs başlangıcı olabilir. Hobilerimize zaman ayırabiliriz.

Gece saatlerinde Ay Merkür karesi geliyor. Kelimelerimizi çok iyi seçemeyebiliyoruz böyle zamanlarda. İletişim sorunları olabiliyor.  O yüzden bu açılarda mümkün olduğunca kimseyle dialoga girmemek belki de  en güzeli.


11 Temmuz Salı

Ay 02:55’e kadar koç burcunda. 02:11-02:55 arasında boşlukta, 02:55’te boğa burcuna geçiyor.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Satürn altmışlığını görüyoruz. İşimizde iyi bir bağlantı kurabiliriz.

Ay’ın boğa günlerinde parasal şanslarımız oluyor. Güzel bir anlaşma yapabiliriz. İyi bir sipariş alabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşuyor. Parasal konularda iyi gelişmeler olabilir. Yeni para akışları olabilir. İstediğimiz bir alışverişi yapabiliriz. Uzaklarla parasal işlemlerimiz, para transferlerimiz olabilir. Jüpiter yay burcunun yöneticisi ve uzakları temsil ediyor. O yüzden böyle bir ihtimal ekledim.


10-16 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


12 Temmuz Çarşamba

Ay boğa burcunda olacak gün boyunca.

Öğle ve gündüz saatlerinde bir Ay Güneş altmışlığı var. Toplantılar, görüşmeler için iyi bir vakit. İletişimler için güzel. Alışverişler için güzel. Rahat bir akış var. Yapılacak işler için değerlendirebiliriz.

Gündüz ve akşam üstü vakitlerde Ay, Uranüs’e çok yakın duruyor. Bir kavuşum var. Uranüs parayı temsil eden boğa burcunda olduğu için, Ay burayı hareketlendirdiğinde çoğunlukla parasal konularda yeni şeyler oluyor. Güzel bir para geçebilir elimize.

Ayrıca boğa düzen, Uranüs değişim demektir. Düzenini, mevcut halini değiştirmek istediğimiz şeyleri ele alabiliriz bugün. Bir yenilik isteği, ihtiyacı var.

Ay’ın boğa günlerinde konforumuzu besleyecek, keyfimizi artıracak, bize iyi hissettirecek şeyler yapmak isteriz. Bugün de öyle bir gün.

Gece saatlerinde Ay Venüs karesi geliyor. Alışverişlerde iyi seçimler yapamayabiliriz. İyi seçimler olsa da gereği olmayan alışverişler olabilir. Biraz fazla harcayabiliriz. Venüs aslandan yapıyor çünkü açıyı. Aslan burcunun iradesi zayıftır ve hayatın lükslerine, keyiflerine düşkündür. Ay ise boğada, parayı temsil eden yerde. Venüs, Ay’ı bu kare açıyla zedeliyor gibi düşünebiliriz. İsteklerimize hakim olalım. Doğru kullanalım bütçemizi.


13 Temmuz Perşembe

Ay bugün 10:25’e kadar boğa burcunda.

Sabah erken saatlerde önce Ay Neptün altmışlığını görüyoruz. Güne güzel bir başlangıç var. Yapılacak işler rahatça akabilir, istediğimiz gibi olabilir.

Ardından Ay Pluto üçgeni geliyor. Parasal konularda şanslı bir görünüm.

09:10-10:25 arasında Ay boşlukta. Boğada olmaya devam ediyor ama buradaki açılarını tamamlamış durumda. 10:25’te ikizler burcuna geçiyor.

Geçer geçmez Mars ile bir açısı var. Mars başak burcunun ilk derecelerinde. Aralarında bir kare açı oluşuyor. Bir zıtlaşma var. Ay iletişimin burcunda, ikizlerde. Mars ise işi, düzeni, hizmet üretmeyi, çalışmayı, verimi, verimliliği anlatan başak burcunda. İşinizde iş arkadaşlarınızla anlaşmazlıklar olabilir. İş düzenizle, çalışma şeklinizle ilgili konularda, akışta, iş bölümünde anlaşamadığınız konular olabilir. Haklı, hakkaniyetli ve de mantıklı olanı seçmek gerekiyor.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde bu kez bir Ay Merkür altmışlığı var. Toplantılar, ticari anlaşmalar, haberleşmeler, bildirimler, reklam çalışmaları, tanıtımlar için güzel bir vakit. Merkür aslandan yapıyor bu açıyı. Aslan burcu reklam yapmakla ilgilidir. O yüzden reklam konusunu kattım olasılıklara.

Akşam saatlerinde gelen Ay Satürn karesi biraz karamsar bir tarafa taşıyor bizi. Modumuzu düşürecek şeyler olabilir ya da biz kendi elimizle düşürebiliriz modumuzu :)) Bunun dışında sorumluluklar, yapılacak işler yorabilir gibi görünüyor bu akşam.


10-16 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


14 Temmuz Cuma

Ay’ın ikizler transitindeyiz.

İletişim anlamında hareketli bir gün. Yazışmalar, birlikte planlanacak, organize edilecek şeyler, duyurulacak şeyler, bildirimler, haberleşmeler, işimizde yeni anlaşmalar, alışverişler..Hepsi ikizler burcu ile ilgili. Buralarda güzel bir hareketlilik var.

Beklediğimiz yönde mailler, mesajlar, bildirimler alabiliriz.

Arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Sosyal anlamda aktif bir gün.

Akşam saatlerinde Ay ve Kiron uyumlu açıda. Bir durumun iyiye gitmesi, bir çözüm yolu bulmak, bir şeyi yoluna koymak, iyi etmek gibi bir görüntü var burada.


15 Temmuz Cumartesi

Ay bugün 20:13’e kadar ikizler burcunda.

Öğle saatlerinde Ay Venüs uyumunu görüyoruz. Aralarında bir altmışlık var. Buluşmalar, görüşmeler için güzel, keyifli bir vakit. Gezmek isteyebiliriz. Sosyalleşmek isteyebiliriz. Hepsi için güzel.

Gündüz saatlerinde bir Ay Neptün karesi var. İletişimler etki alıyor Neptün’den. Pot kırmak, kelimeleri ayarlamamak gibi şeyler olabilir. Şakaların dozu, ölçüsü kaçabilir. Kelimelerimizi ayarınca seçelim.

Ay 15:35-20:13 arasında boşlukta. 20:13’te yengeç burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü arasında bir altmışlık var. İşler, iletişimler güzel akıyor böyle vakitlerde. Özellikle aile içi konularda güzel şeyler olabilir.


16 Temmuz Pazar

Ay gün boyunca yengeç burcunda. Sabah erken saatlerde Ay Satürn üçgeni ile dengedeyiz. Merkezimizdeyiz. Güne huzurlu bir başlangıç var.

Gündüz saatlerinde yine uyumlu bir açısı olacak Ay’ın. Hem de Jüpiter ile 🙂 Jüpiteryen vakitlerin şansları vardır. Kolaylıkları, fırsatları vardır. Bir şeyler istediğimiz gibi olur bu zamanlarda. Yapmak istediğimiz şeyler, gitmek istediğimiz yerler için değerlendirebileceğimiz bir gün.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-23 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir hafta diliyorum, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!