Boğa Burcu Temmuz 2021

Boğa Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Temmuz nasıl bir ay olabilir sizin için ?

Bu ay şanslar, destekler, fırsatlar nerelerden gelebilir ? Nelere dikkat etmeniz iyi olur ? Bu yazımda anlatacağım.


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 3.evinizde.

Hayatınızda iletişimlerin, haberleşmelerin artacağı, kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla daha fazla dialog kuracağınız, yeni haberlerini alacağınız, yakın çevreniz içinde hareketlilik yaşayacağınız bir dönem bu.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 4.evinize geçiyor Güneş.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili konularınız olabilir bu süreçte. Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgelediğinden, özellikle aile içinde çocuklarınızla ilgili konular olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için şanslı bir Güneş geçişi.

Yetişkin yaşta çocukları olanlar için ayrı eve çıkma, evden ayrılma niyetleri, planları gündeme gelebilir. Çocukları evlilik hazırlığında olanlar için evi hazırlama, eşya yerleştirme gibi hareketlilikler olabilir.


Merkür‘ü bu ay epey hızlı görüyoruz. 3 farklı burçta transit edecek.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 2.evinizde.

Haziran ayında retrosunu yaşamıştık. Temmuz’da artık Dünya’dan baktığımızda ileri hareketinde, normal seyrinde göreceğiz Merkür’ü. Ayrıca yöneticisi olduğu, dolayısıyla güçlü çalıştığı ikizler burcunda. Bu çok güzel.

2.evinizde hızlı bir Merkür, parasal konularda bir hareketlilik getirebilir size. İkizler transiti olduğu için, özellikle internet üzerinden yapılan işler, dijital alanlar, sosyal medya, e-ticaret konularında yenilikleriniz olabilir. Fikirleriniz, planlarınız, başlangıçlarınız olabilir.

Bütçenizi daha iyi yönetmek için kayıt tutmak isteyebilirsiniz ayrıca. Harcamalarınızı daha iyi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunun için aplikasyonlardan yararlanabilirsiniz. Defter tutmak isteyebilirsiniz.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 3.evinize geçiyor bu defa.

Yakın akrabalarla, aile içinde kardeşlerinizle konularınız olabilir. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir. Özellikle ev, emlak konularında, memleketinizde arsa, arazi, tarla, vb alım satım konularında, ailenin mülkleri ile ilgili konularda.

Kardeşlerinizle anne babanızın ihtiyaçlarını konuşabilirsiniz ayrıca. Kararlarınız olabilir. Başlatacağınız yeni şeyler olabilir.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 4.evinize geliyor Merkür.

Yaşam alanınız, aileniz, eviniz, düzeniniz olacak bu süreçte odağınız.

Ailenizle birlikte daha çok eğleneceğiniz bir zaman. Tatile çıkabilirsiniz. Birlikte daha çok şey yapabilirsiniz. Güzel gezileriniz olabilir şehrin içinde.

Çocukları olanlar için onlarla ilgili yeni güzel fikirlerin, planların olabileceği bir dönem bu. Çocuklarınızın eğitim hayatı varsa, sınavlar, başvurular, mülakatlar, kurs kayıtları, vb gündemleriniz olabilir bu süreçte.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 4.evinizde.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zaman. Yeni keyif alanları oluşturabilirsiniz kendinize. Dekoratif değişikliklerle yaşam alanınızı daha renkli, daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Aile içindeki huzurunuz, uyumunuz, bağınız, birliğiniz açısından da güzel bir dönem.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 5.evinize geliyor Venüs.

5.ev hobilerle, başak burcu ise el becerisi isteyen alanlarla ilgili.

Venüs buradan geçerken hayatınıza yeni, eğlenceli meşguliyetler dahil olabilir. Yeni hobiler ekleyebilirsiniz hayatınıza. Kabiliyetlerinizi daha görünür hale getirebilirsiniz. Yaptıklarınızı, yapabildiklerinizi göstermek isteyebilirsiniz.

Günlük yaşamınız içinde daha çok keyif alacağınız, daha çok eğleneceğiniz bir zaman. Başak transiti olduğu için temizlikler yapabilirsiniz, evinizi/ofisinizi/çalışma alanınızı keyifle yeniden düzenleyebilirsiniz.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. Yani neredeyse ayın tamamında burada.

4.evinizde bir Mars. Ev içinde yapmak istedikleriniz var sanırım. Mars’ın bulunduğu alan, enerjimizi nereye harcadığımızı gösterir. Mars’ın olduğu yer, efor alanımızdır.

Ev içinde değiştirmek, düzenlemek, daha konforlu, daha keyifli, hatta belki daha gösterişli hale getirmek istediğiniz şeyler varsa aklınızda bir süredir, bunları şimdi Mars’ın aslan transitinde yapabilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Spor, sanat, eğlenceler, keyifler, etkinlikler, yetenekler, yaratıcılık isteyen işler, çocuklar, bebekler bu evin konuları arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor.

Spora başlayabilirsiniz. Başak düzen demektir. Spor güncel durumda ara ara zaman ayırdığınız bir şeyse, bunu bir düzene oturtabilirsiniz. Daha planlı, programlı, daha istikrarlı şekilde spor yapabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam düzenine geçmek isteyebilir, beslenmenizde değişikliğe gidebilirsiniz.

Sanatta başlangıçlarınız olabilir. İlgilendiğiniz ya da daha ötesinde yolunu yürüdüğünüz bir sanat dalı varsa, bu alanda yeni üretimleriniz, girişimleriniz olabilir.

5.evin temaları arasında çocuklar da var. Başak burcu ise çalışmakla, üretmekle ilgili bir burç. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, iş konuları hareketlenebilir, çalışmaya başlayabilirler. İş fırsatları doğabilir. İşlerinde değişimler, yenilikler olabilir.

Yaşam bileşenleriniz içinde bir şeyleri daha düzenli, daha derli toplu, daha temiz, daha programlı bir forma dönüştüreceğiniz, verimli bir dönem.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

3.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Neptün’den uyumlu açısı var.

Akrabalarınızla, aile içinde kardeşlerlerinizle sorunlar, anlaşamadığınız konular, ortak karar alamadığınız durumlar varsa, bu yeniayın yakınındaki (öncesi/sonrası) günlerde bu konularınızı çözebilirsiniz. Beklemede kalmış olan konularda artık adım atabilirsiniz.

Evinizle, anne babanızla ilgili konularda, aile içi düzeninizi ilgilendiren konularda başlangıçlarınız olabilir.

Anne babanızın bakıma, bir sağlık personeline, evde onlara günlük işlerinde destek verecek bir yardımcıya ihtiyaç varsa, böyle konularda da yeni başlangıçlar olabilir. Sağlık sorunları varsa, bir şifaya işaret ediyor bu yeniay. Neptün’ün uyumlu açıları, iyileşmeyi simgeler. Ferahlıklar dilerim.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

10.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İşinizde yönetimle ilgili bir konu, yeni bir kural, yeni bir uygulama gündeme gelebilir.

Otoriteyi temsil eden kişilerle ilgili belirsizlikte olan konular sonuçlanabilir. Bir değişim de yaşanabilir. Yöneticilerinizden ayrılanlar olabilir, görev yeri, birimi değişenler olabilir.

Dolunayın yakınındaki günlerde, iş ortamında yönetilmesi gereken krizli bir durum doğabilir. Strese kapılmadan çözüme odaklanın. Bunun dolunay enerjisi olduğunu kendinize hatırlatın. Bir şekilde geride kalacaktır.

İşinizle ilgili ani, fevri, üzerinde yeterince düşünülmemiş kararlardan uzak durmanızı önereceğim ayrıca.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum ! Yazın enerjisine, eğlenmeye, gülmeye, gezmeye hepimizin çok ihtiyacı var. Keyifli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!