Boğa Burcu Ağustos 2023

Boğa Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Ağustos başlamak üzere. Nasıl bir ay, içinde neler var, konuşacağız.

Ağustos bol retrolu, bol dolunaylı bir ay 🙂 Bol dolunaylı ne demek ? 🙂

Normal akış içinde ayda 1 kez dolunay yaşıyoruz. Ağustos ayına ise iki dolunay denk geliyor. Biri ayın ilk günü, biri son günü.

Bol retrolu derken neyi kastettim ? Hem Venüs’ün, hem Merkür’ün retrosu var bu ay. İki retronun etkileri bir arada.

Ayın transitleri ağırlıklı olarak aslan ve başak tarafında. Yılın bu zamanlarında böyle oluyor.

Her bir gelişmeyi açıp detaylandıracağım.

Önce her zamanki hatırlatmamı yapayım 🙂 Güncelde nasıl etkiler alıyorsunuz, sizin için nasıl bir ay olabilir görmek için, öngörülerin tutarlı olabilmesi için yükseleninizi okuyun. Gökyüzünü yükseleniniz ile takip edin her zaman. Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Yükseleniniz boğa ise doğru yerdesiniz.

Aylık takvim de burada ↓ Onu da vereyim başlamadan ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 4.evinizde.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili konularınız olabilir bu süreçte.

Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgelediğinden, özellikle aile içinde çocuklarınızla ilgili konular olabilir.

Çocukları evlilik hazırlığında olanlar için evi hazırlama, eşya yerleştirme gibi hareketlilikler olabilir.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman.

Yeni bir eve, yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu transit döneminde taşınabilirler.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Yeni şeyler yapmaya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bir süredir bazı şeyler hep aynı şekilde ilerlemiş olabilir. Belki şimdi enerjinizi yükseltecek bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Örneğin tenise başlamak. Örneğin bir enstrüman öğrenmeye başlamak. Yeni bir hobi edinmek. Böyle bir başlangıcınız olabilir Güneş bu evinizi hareketlendirirken.

5.ev ayrıca görünür olmayı simgeliyor. Görünmek, görünecek yerde durmak, yapabildiklerini göstermek. Böyle bir sembolü var aslanın evi olduğu için. Başak burcu ise iş hayatımızı temsil ediyor. İşinizde çalışmalarınızı daha çok anlatmak, daha doğru anlatmak, tanıtmak, duyurmak, reklam çalışmaları yapmak için iyi bir zaman.


Boğa Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz sonundan itibaren başak burcunda, 5.evinizde olacak. Ağustos’un tamamında burada.

Bir retrosu olacak bu ay Merkür’ün. 23’ünde başlayacak. İlk olarak retro öncesine bakalım.

Çocukları simgeler bu ev.

Peki başak burcu neleri anlatıyor ? Yapılacak işleri, görevlerimizi, sorumluluklarımızı, yapılması gereken işleri, işlemleri.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.  Özellikle eğitim konuları, okul kayıtları, okul hazırlıkları gibi. Çünkü zaten Merkür eğitimi temsil ediyor.

Kendi ilgi alanlarınızda da eğitim almaya başlayabileceğiniz bir zaman. Bir eğitime, bir kursa katılmasanız bile kendiniz araştırarak, internetten, dijital içeriklerden yararlanarak öğreneceğiniz şeyler olabilir.

Hobilerinizde teknik olarak ilerlemek istiyorsanız, kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu vakitte hareketlenmeleriniz olabilir. Bir süredir aklınızda olan şeyleri yapabilirsiniz. Keyifle öğreneceğiniz şeyler olabilir.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

5.evinizde bu kez bir retro etkisi olacak.

5.ev ateş elementimizle ilgili. Potansiyellerimizi çalıştırmak, iyi şeyler üretmek, ürettiklerimizi göstermek, görünür kılmak, hem kendi alanımızı oluşturmak, imajımızı, reputasyonumuzu oluşturmak, hem de başkalarına ilham olmak, yaratıcı şeyler yapmak, farklı şeyler üretmek. Görünür olmak, görünür alana çıkmak, yetenekleri saklamamak..Hepsi 5.evin konusu.

Başak burcu ise özellikle iş hayatımızla ve yaşam düzenimizle ilgili. Bu konular yaşamınızda ne durumda ? Yaptığınız işleri hak ettikleri yere koyuyor musunuz ? En başta ‘siz’ layıkınca onurlandırıyor musunuz ? İşinizde hangi noktalarda konuya hakim hissediyorsunuz ve kendinizden eminsiniz ? Daha görünür bir alana çıkmak için/çıkmadan evvel hangi tarafları geliştirmeye ihtiyacınız var ? Buralara daha detaylı bakın. Bir dönüşüm etkisi var. Kullanmak adına iyi bakın.

Ayrıca reklam, tanıtım konuları bu retronun ana konuları arasında sizin için.


Boğa Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Siz 4.ev üzerinden etki alıyorsunuz. Neler olabilir ?

Emlak, konut, yer değiştirme, ev kiralama, arsa alım satım konuları bu evle ilgili. Bu yönde planlarınız varsa, beklemenizi öneririm. Retroda verdiğimiz kararlar ve gerçekleştirdiğimiz şeyler, memnuniyet getirmeyebiliyor çünkü. Bu süreci araştırma yapmak, alternatifleri değerlendirmek için kullanmanız ve beklemeniz faydanıza olabilir.

Taşınmak isterseniz ani karar almayın derim.

Aile bireylerinizle zaman zaman tartışmalar, anlaşmazlıklar da yaşanabilir Venüs burada retro iken.

Aslan burcu konuları büyütmeye, durumları dramatize etmeye eğilimlidir. Doğasında vardır bu. Yaşadığınız sorunları büyütmemeniz, birçok insanın benzer şeyler yaşadığının farkında olmanız, büyük yanlışlar ve kötü niyet yoksa ailenize karşı daha hoşgörülü olmanız güzel olur. Biraz esneklik gerekiyor hayatın içinde.

Ama elbette yanlışlar varsa ifade edeceğiz. Bunu yaparken ne yapalım ?

Bir şeyler daha iyi olabilecekse, daha iyisini biliyorsak, değiştirmek istiyorsak güzelce söyleyelim, sevgi diliyle söyleyelim söyleyeceklerimizi.


Boğa Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 5.evinizde.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Etkinliklere, aktivitelere, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Başak burcu ise günlük düzen demektir. Günlük akışlarına yeni şeyler eklenebilir. Eğitimlere, kurslara başlayabilirler. Düzenli olarak yapacakları bir şeyler bu ay başlayabilir.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Bu transitin ana konusu sizin için iş hayatınız ve ilişkiler. İş ortamınızda insan ilişkileriniz. İşinizde müşteri bağlantılarınız. Kimlerle çalıştığınız. İş birliği yaptığınız kişiler. İş birlikleri içindeki konumunuz. Alma verme dengesi. Tarafların çıkarlarının eşit olması. Bu konuları öne çıkaracaktır Mars.

İlişkiler anlamında bir hareketlilik var. Fakat Mars hareketin yanında agresyonu da simgelediği için zaman zaman sorunların da yaşanabileceği bir süreç.

İşinizde karşılıklı olarak kazanmak için güçlerinizi birleştirdiğiniz firmalarla, iş birliği yaptığınız kişilerle olan bağlantılarınızda kazançların, menfaatlerin eşit olması konusu daha çok odağınıza yerleşebilir. Eşit olmayan durumlar varsa, özellikle de bir süredir tahammül gösterdiyseniz bunları artık ifade edebileceğiniz, bazı iş birliklerini bitirebileceğiniz, belki alışverişinizin çerçevesini yeniden konuşacağınız, yeniden belirleyeceğiniz bir zaman.

Kimlerle çalışmaya devam edeceksiniz ? Kimlerle bağınız fayda getirmiyor ? Bu konulara bakacağınız bir dönem.

İş ortamınızda ekip arkadaşlarınızla ilişkileriniz de öne çıkıyor. Mars rekabeti simgeler. Rekabetçi tavırlar içine girmemenizi, bunu hayatınızın hiçbir yerinde yapmamanızı, kendinizi kimseyle kıyaslamamanızı öneririm. En güzel sonuçlar yarışımız kendimizle olunca çıkıyor ortaya. Kendimizle meşgul olalım.

Agresif olasılıklar var ama sadece bunlar değil elbette. İş arkadaşlıklarınızla birbirinizi asiste edeceğiniz, birbirinizin işini kolaylaştıracağınız şeyler de var. Yeni iş bağlantıları da var. İlişkileri özenle, yerine göre de diplomatik biçimde yönetmek gerekiyor sadece.


Boğa Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

10.ev evinizde bir dolunay. İşinizle ilgili konular ön planda. Kova burcu ekip olmayı, takım olmayı, takım ruhunu temsil eder. O yüzden özellikle iş arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Uyumsuz bir açı. Uyumsuz açılarında karanlık tarafları ortaya çıkıyor gezegenlerin. Temsil ettikleri iyi özelliklerin zıttı diyebileceğimiz şeyler oluyor. Jüpiter neleri temsil eder ? Erdemleri, erdemli biri olmayı, hakkaniyeti simgeler. Bu kare açısında buralardan yana sorunlar olabilir o yüzden.

Kova burcu eşitliği simgeleyen bir burç. Takım olmak. Takımın bir parçası olmak. Takım içinde herkesin eşit olması. Herkesin ortak çabaya eşit katkı sunması. Başarıyı eşit şekilde paylaşması. Başarının kazançlarının eşit şekilde dağıtılması.

10.ev ise otorite olmakla, eşitliği bozmakla, üstün gelmeye çalışmakla, kendini daha yukarıda göstermeye çalışmakla ilgili bir ev.

Bir iş arkadaşınız bu yönde bir şey yapabilir. Takım ruhunu bozacak şekilde, öne çıkmak yönünde bir şey yapabilir. Başarıyı üstlenebilir. Öyle olmadığı halde büyük ölçüde kendisinin başarısı gibi göstermek isteyebilir.

Haklarınızı korumanızı, başarıdaki payınızı kimseye temsil etmemenizi önereceğim. Bunu adabınızı, görgünüzü koruyarak yapabilirsiniz. Yaptıklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Başarılarımızı kimseye teslim etmeyelim.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

4.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten kare (uyumsuz) açısı var.

4.ev evimizi, ailemizi, hane halkını simgeliyor. Burada bir aslan etkisi olduğu için, aile içinde huzursuzlukların olabileceği geliyor akla. Çünkü aslan, ateş elementinin dengenin ötesinde yüksek hali. Kuvvetli bir ateşi temsil ediyor. Kibirli, üstten tavırlar var gölgesinde. Olanı olduğundan daha büyük gösterme eğilimi var. Durumları dramatize etme eğilimi var.

Ne olabilir ? Küçük şeyler büyüyebilir. Eften püften meseleler deriz hani. Basit şeyler konu olabilir. Tartışmalar olabilir. Uranüs etkisi var. Uranüs dürtüsel bir gezegen. Uyumsuz açıları kontrolsüz şeyleri simgeliyor. Tatsız şeyler olabilir.

O yüzden sakince, doğru bir üslupla yapalım konuşmalarımızı. Konuları büyütmeden, oldukları haliyle ele alalım. Niyetimiz çözmekse çözüm getirecek şeyler yapalım.

Kontrol istiyor bu yeniay.

Bunun dışında evimiz için yeni şeyler yapacaksak seçimlerimizde, alışverişlerimizde aceleci davranmayalım. Aslan şıklık demektir. Dekorasyon bir aslan konusudur. Dekoratif değişiklikler olacaksa, tadilatlar olacaksa bilmediğimiz insanlarla çalışmayalım.

Aciliyeti olmayan konular için bekleyelim derim. Yeniaylar başlangıç ve girişim vaktidir ama bu yeniayı girişimler için öneremiyorum çok.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

11.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar bitişleri simgeler. Balık burcunun da böyle bir sembolizmi var. Çünkü zodyakta son burç. Bir döngünün sonunu, bitişleri temsil ediyor.

11.ev neleri simgeliyor peki ? Sosyal hayatınızı. Arkadaşlarınızı. Dostlarınızı. İçinde olduğunuz sosyal ortamları. Arkadaş grupları.

Bir arkadaşlığı bitirebilirsiniz bu dolunay ile. Bir arkadaşlığın, belki bir ortamın, belki bazı çevrelerin içinde olmanın size iyi gelmediği konusunda netleşebilirsiniz. Küslük olmak zorunda değil ama uzaklaşmalar olası.

Bunun dışında balık burcu spiritüel alanlarla ilgilidir. 11.ev ise eğitimlerle, eğitim grupları ile. Bir alanda bir kursa başlayabilir, bir sınıfa katılabilirsiniz ya da böyle bir şey tamamlanıyor da olabilir. Eğitimin sonuna gelmiş olabilirsiniz.

Bir tamamlanış var gibi.


Bu arada Ay düğümleri aks değiştirdi. 17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da görebilirsiniz aşağıda :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/12.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 6.evinizde olacak.

Sizin için ne ifade ediyor bu yeni dönem ? Neler olabilir ?

Bu döngü içinde 12.ev konuları ile daha fazla meşgul olacağınızı, buralarda gündemlerinizin, çabalarınızın olacağını düşünebiliriz.

Şifayı, iyileşmeyi, bedensel bir konuyu iyileştirmeyi, bir tedaviyi, ruhsal bir konuyu çözmeyi, bir terapiyi, şifalanmaya vesile olacak kişi, ortam ve araçları, yolları, yöntemleri anlatır bu ev.

Biraz da içe dönüşü, ruhsal anlamda bir inzivayı, içeriyi güçlendirmeyi, kendinizle kalma isteğini anlatır.

Ama bütünüyle bir inziva süreci olarak düşünmeyin bunu. Hayatınızın bazı alanlarında çalışacaktır.

Jüpiter’in boğa transiti-1.ev geçişi ile önemli başlangıçlar, yenilikler yaşamanız çok olası. Çok aktif bir yıl geçirebilirsiniz.

Ama kendi içinizde, kendi duygu dünyanızda bir inziva, bir geri çekilme ya da belki bazı sosyal ortamlardan geri çekilme, bazı hobilere ara verme, biraz sakinleşme, biraz durulma zamanı olabilir bu.

Enerjinizi bazı noktalardan çekip o noktalarda hareketsizleşip başka yerlere akıtabilirsiniz o enerjiyi.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Bir yoga eğitimine katılabilirsiniz. Evde kendiniz yoga yapabilirsiniz. Spiritüel bir altyapınız varsa yeni çok şey öğrenebileceğiniz, o zemin üzerine çok kat çıkabileceğiniz, ruhsal yanı güçlü bir dönem.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!