İkizler Burcu Haziran 2023

İkizler Burcu Haziran 2023

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Yılın ortasına vardık. Haziran ayını inceleyeceğiz birlikte.

Bu ay hangi gezegen ne zaman nerede olacak ? Yeniay ve dolunay hangi burçlarda gerçekleşecek ? Nasıl etkiler alabilirsiniz ayın gelişmelerinden, birlikte bakalım.

Yükseleniniz ikizler ise bu öngörülerden yararlanabilirsiniz. Çünkü ancak o zaman ev hesabı doğru olur. Teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor öngörüler. Yükselenimiz 1.evimiz. Evlerin başlangıç noktası.

Öncelikle her zaman yaptığım gibi ayın gündemini bırakayım buraya ↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓

Haziran 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 1.evinizde.

Her yıl 1 kez yaşarız bu dönemi. Yıl içinde 1 defa Güneş’i 1.evimizde ağırlarız.

Şanslı, destekleyici, diğer zamanlara göre daha parlak, fırsatlara açık zamanlardır Güneş’in 1.ev geçişleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem. Rüzgar istediğiniz yönden eser Güneş burada iken. O yüzden kullanmak lazım.

Kararlılık, cesaret, sorumluluk alma gücü, motivasyon, enerjinin yükselmesi, özgüven..Hepsi bu transitin anlattığı şeyler.

Bu rüzgarla güzel şeyler başlatın kendiniz için. Belki uzun zamandır niyet ettiğiniz, öylece beklettiğiniz şeyler var. İşte artık beklemesin o şeyler. Çünkü kendinizi, nasiplerinizi, nimetlerinizi bekletmiş oluyorsunuz esasen. Yeniliklere açılma zamanındasınız. Hareketlenin.

12.ev vaktinde dinlendiniz, şimdi canlanma zamanı 🙂

İşten sosyal yaşama, eğitimden kariyere, kendinizle ilişkinizden paraya, spora, sanata, hobilere kadar pek çok konuda güzel bir tazelenme enerjisi getiriyor Güneş.

Hedeflediğiniz ve yaşamak istediğiniz şeyler için kararlılıkla aksiyon alma vakti.

İletişimlerde şanslı bir zaman. Çevrenizden destekler de alıyorsunuz.

21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Yengeç burcu evimizi ve ailemizi temsil eder. 2.ev ise parayı, kazançları, harcamaları, alışverişleri.

Eviniz için yapacağınız harcamalar olabilir bu dönemde.

Aileniz, anne babanız için almak istediğiniz, bir süredir aklınızda olan şeyleri alabilirsiniz.

Onların iyiliği, sağlığı, konforu, keyfi için satın alacağınız şeyler olabilir.

Aile içinde birbiriniz için devreye gireceğiniz konular olabilir. Maddi anlamda birbirinize yardımcı olabilirsiniz.


İkizler Burcu Haziran 2023


MERKÜR

Merkür 11 Haziran’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde.

12.ev duyulmayan, görülmeyen, açıkta olmayan, açık olmayan şeylerle ilgilidir.

Merkür ise düşünceleri, konuşmaları, iletişimleri simgeliyor.

Yakın çevreniz içinde şu ana dek haberinizin olmadığı bir şeyleri öğrenebilirsiniz bu dönemde. Bazı kişileri daha iyi tanımanızı sağlayacak şeyler vesileler ile önünüze gelebilir.

Bazı şeylere üzülebilirsiniz biraz. Ama bu şeylerin farkında ve haberdar olmanız çok daha iyi.

Bazı ahbaplıklar içinde mesafelenmeyi seçebilirsiniz. Azaltacağınız, sonlandıracağınız dialoglar olabilir.

Para kayıpları da olası bir boğa ve 12.ev geçişi olduğu için. Boğa burcu parayı simgeler. 12.ev transitlerinde elimizden bir şeyler çıkabiliyor.

Bir karmaya karşılık geliyor bunlar esasen. Karmik bedel olarak yaşanabiliyor. Bir miktar paranız plansız şekilde elinizden çıkarsa, bir yerde düşürürseniz ya da değmeyecek bir alışverişle giderse, canınızı sıkmayın. Bir karmik bedel olabileceğinin farkında olun.

11 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Yeni kararlar, fikirler, planlar, başlangıçlar var Merkür ile.

Yaşamınızda memnun olmadığınız ama aslında değişimi elinizde olan, size bağlı olan, isterseniz şekil verebileceğiniz durumlar varsa harekete geçebilirsiniz.

Mental anlamda bir canlanma var. Mantıklı analizler, güzel kararlar var. İyi stratejiler, doğru hamleler var. Güzel bir değişim dönemindesiniz. Her konunuz, her gündeminiz için değerlendirin Merkür’ü.

27 Haziran’da bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Yengeç burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Yani para alanına.

2.ev çalışarak elde ettiğimiz parayı, bireysel kazançlarımızı, harcamalarımızı, bütçemizi, birikimlerimizi, maddi güvence niyetiyle yaptığımız şeyleri, yatırımları, mülkleri, maddi olanakları anlatan bir ev. Sigorta yine bir 2.ev konusu.

Yengeç burcu ise evimizi, ailemizi temsil ediyor. Aileniz için, evinizde değiştirmek ve yenilemek istediğiniz şeyler için harcamalarınız olabilir bu dönemde.

Evi için sigorta yaptırmak gibi bir niyeti olanlar bunu yapabilirler bu dönemde. Karar vermek, seçmek, yaptırmak değilse bile araştırmalarınız, fikir alışverişleriniz olabilir.

Aile içinde bir para konunuz olabilir. Anne babanıza yardımcı olacağınız konular olabilir. İhtiyaç duydukları ya da almak istedikleri bir şeyi siz onlar için satın alabilirsiniz.


İkizler Burcu Haziran 2023


VENÜS

Venüs 5 Haziran’a kadar yengeç burcunda. 2.evinizde.

Parasal konularda fırsatlar var. Daha çok kazanabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz şeyler varsa, kendiniz, keyfiniz, konforunuz için, eviniz için, aileniz için güzel şeyler almak istiyorsanız, bu dönemde yapabilirsiniz bunları.

5 Haziran’da aslan burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

Arkadaşlarınızla buluşmalar, sohbetler, muhabbetler artıyor gibi 🙂

Gezmek demektir ayrıca 3.ev. Yakın mesafeleri temsil eder. Şehrin içinde güzel gezileriniz de olabilir. Merak ettiğiniz semtleri görebilirsiniz.

Aslan sanat demektir. 3.ev ise paylaşmakla ilgili bir ev. Sosyal medya da bir 3.ev teması.

Sanatla bağınız, hobileriniz varsa sosyal medyada yeteneklerinizi paylaşmak isteyebilirsiniz. Çalışmalarınızı gösterebilirsiniz.


İkizler Burcu Haziran 2023


MARS

Mars ay boyunca aslan transitine devam ediyor. 3.evinizde.

İletişimleriniz çoğalıyor, haberleşmeler hızlanıyor Mars ile. Bir süredir irtibatınızın olmadığı kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili konular olabilir, bu kişiler 3.ev kişileri olduğundan.

Aslan burcu ise çocukları temsil ediyor. O yüzden çocuklarınızla, yeğenlerinizle de ilgili bir zaman. Yeni yeni şeylere başlayabilirler. Bir spor etkinliği, bir sanat kursu örneğin.

Siz de yapabilirsiniz bunları. Aslan burcu hobi, 3.ev ise eğitim demektir, öğrenmek demektir.

Yeni hobiler edinebileceğiniz, yaşam enerjinizi yükseltecek keyifli başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem.


İkizler Burcu Haziran 2023


Haziran 2023 Ay Döngüleri :

4 Haziran : Yay Burcunda Dolunay :  Ay 13° Yay, Güneş 13° İkizler

7.evinizde bir dolunay. İlişkiler evinde. Nasıl ilişkileri kastediyorum ?

Evlilik (+ sevgililik) ve iş ortaklıkları başta olmak üzere, yakın ilişkiler, yol arkadaşlarımız, birbirimize eşlik ettiğimiz konular, başkaları ile birlikte yaptığımız şeyler bu evle ilgili.

Eşinizle/partnerinizle ilgili bir gündeminiz olabilir. Yay burcu uzak yerleri simgeler. İş ya da başka bir sebeple bir yolculuk yapması gerekebilir eşinizin. Bir yolculuğu olabilir.

Yay burcu akademiyi temsil eder. 7.ev ise hocalarımızı, danışman hocalarımızı.

Danışman hocanızla ilgili bir konunuz olabilir. İletişimlerinizde gereken durumlarda stratejik olmanızı öneririm. Belki biraz kızdırabilir sizi. Kontrolünüzü koruyun süreçlerinizin iyiliği için. Bir süreciniz tamamlanıyor da olabilir. Bir çalışmanızı tamamlıyor olabilirsiniz.

Yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir konuda bir uzmandan danışmanlık alabilirsiniz. Vize/ pasaport almak isteyenler işlemlerini yapabilirler. Mülakatınız gerçekleşebilir. Oldu ise sonucunu alabilirsiniz dolunay yakınındaki günlerde.

Yay burcunun derin konuları var. Kendimizle ilişkimizi, hayatla ilişkimizi, nasıl biri olarak yaşadığımızı, ruhsal olgunluğumuzu, derinliğimizi temsil ediyor. 7.ev ise ilişkiler demiştik.

İnsan ilişkileriniz içinde kendinizi nasıl konumlandırdığınıza dönüp bakabileceğiniz, belki gereken noktalarda geri çekilmek, tavrınızı, duruşunuzu korumak isteyeceğiniz, davranışlarınızla/halinizle/tavrınızla yarattığınız izlenimleri gözden geçirebileceğiniz bir yenilenme dönemi bu sizin için.

Hangi ilişkinin içinde nasıl hissediyorsunuz ? Kim size iyi geliyor, kim iyi gelmiyor ? Buralara  bakabileceğiniz bir zaman. Buna vesile olacak bir şeyler olabilir. Birilerini eliyorsunuz sanırım hayatınızdan.

18 Haziran : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 26° İkizler, Güneş 26° İkizler

1.evinizde doğacak bir yeniay. Neptün’ün yeniaya uyumsuz bir açısı var. Kare açı konumunda.

Bir netleşme ile gelecek bir bitiş kararı, bir şeyi sonlandırma isteği gibi bir şey görüyorum burada. ‘Bu şey bana iyi gelmiyor’ dediğiniz bir şeyi sonlandırabilirsiniz.

Belki bu zamana kıyamadınız o şeye. Bir şeylerin hatrına sürdürdünüz. Ama emeğiniz, çabanız karşılık bulmadı belki.

İkizler burcu arkadaşlık demektir. Özellikle küçük yaşlarda kurulmuş arkadaşlıklarla ilgilidir. Bir arkadaşlığınızı bitirebilirsiniz.

Karşı tarafın beklemediği bir şey olabilir bu. Bir hayal kırıklığı etkisi olabilir ama bazı şeylerin hatrı sizde bitmiş gibi.

Bir ortam da olabilir bırakacağınız bu şey.

Akrabalarınızla ilgili konularınız olabilir ayrıca. Değişen fikirleriniz olabilir. İletişimlerinizi düzenliyorsunuz, gereken noktalarda mesafe alıyorsunuz gibi geldi bana.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!