Güneş’in Balık Transiti 20 Mart’a Kadar Devam Ediyor

Güneş’in Balık Transiti 20 Mart’a Kadar Devam Ediyor

Güneş’in balık zamanındayız sevgili okuyucularım. Güneş 19 Şubat tarihinde balık transitine başlamıştı. Bu balık geçişi 20 Mart’a kadar sürecek.

Hem Şubat, hem Mart ayı yorumlarınızda olasılıkları gördünüz burçlar üzerinden.

Şimdi burada ne yapalım ? İçinden geçtiğimiz balık günlerinde neler oluyor, gündem ile astrolojik göstergelerin eşleştirmesini yapalım. Böyle de incelemiş olalım transiti.

Balık burcu suları temsil eder. Güncelde en önemli gündem başlıklarından biri su. Deprem bölgelerindeki ihtiyaç çağrılarını görüyoruz. Bir yandan kuraklığı konuşuyoruz. Su bir gündem başlığımız, bir meselemiz şu anda.

Bunun böyle olmasında Satürn’ün balık burcuna gelişi çok büyük bir faktör. Ama Güneş de şu anda büyütüyor konuyu.

Balık burcu ihtiyaçları, eksik olan şeyleri, ihtiyaç duyma halini temsil eder. Yoksunluk hissetmekle ilgilidir. Bir yandan şifanın burcudur. Şifalandırmak, iyileştirmek, iyi etmektir balık. Toplum olarak depremden etkilenen kardeşlerimiz için çabalıyoruz biz de.

Ne yazık ki hala çok eksik var. Onca üzüntünün, acının yanında insanların bir de çadır, yemek, içme suyu gibi temel ihtiyaçları için seslerini duyurmaya çalışıyor olmaları çok üzücü. Bazı bölgelerde çözülmesi gereken çok konu var hala. O da tabii ilk aşamada. En temel ihtiyaçlar kısmında. Çünkü bu zaten bir süreç ve süreç bu temel ihtiyaçları karşılamakla tamamlanmıyor. Bunlar en mecburi olanlar.

Bir yandan neler görüyoruz ? Siyasi tarafta birlik bilinci, birlik olma ihtiyacı, ‘Bir olursak güçlü oluruz’, ‘Biz olursak güçlü oluruz’ söylemleri. Birleşme çağrıları.

Birlik, bütünlük demektir balık. Bir şeyi bütünün hayrına olacak şekilde yapmak, bir şeyi bütünün iyiliği için seçiyor olmak..Balığın tavrıdır bu.

Ülkenin siyasi gündeminde farklı renklerin bir araya geldiği, güzel bir birlik hali görüyoruz.

Başka neler oluyor ? Başka neler var ?

Bireysel yaşamlarımızda zihnimizi temizlemek istiyoruz. Ruhumuzu hafifletmek istiyoruz. Psikolojimizi iyi etmek istiyoruz. Duygularla ilişkimizi dengelemek, merkezimizi bulmak, huzurumuzu büyütmek istiyoruz. Balığın konularıdır bunlar.

Şifa, iyileşme, sakinleşme, dinginlik, duygusal denge, hafiflik..Bunlara çağırıyor balık vaktinin enerjisi bizi.

Şimdi de Güneş’in balık transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini hatırlayalım.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 12.evinizde.

Ruhsal alanda bir Güneş transiti deneyimliyorsunuz.

Bu ev duygusal konularla, duygu dünyamızda yaşadığımız zorlanmalarla, psikolojik konularla ilgili bir ev.

Ülkemiz öyle bir resmin içinde ki, hepimiz olanlardan çok etkilendik. Bütün ülke travmatize olduk. Ama şifalanmamız, dengeye gelmemiz gerekiyor.

Dengeye gelelim, toparlanalım ki, iyi olabilelim. İyi olabilelim ki bu afeti yaşayan insanlarımıza yardımcı olabilelim. İyi ve güçlü olalım ki, bundan sonrasını güzel kılmak için katkımızı sunabilelim. Sizler de ruhunuzu şifalandıracak şeyler yapın. Spor yapmak mı size iyi geliyor, resim yapmak mı sizi medite ediyor, örgü örmek mi size iyi hissettiriyor, yapın. Hem ördüklerinizi de ihtiyaç sahiplerine gönderebilirsiniz.

Ruhunuzu, duygularınızı iyileştirin, dengeyi bulun inşallah bu transitte.


Yükselen Boğalar :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 11.evinizde.

11.ev grupları, aynı amaç için bir araya gelen insanları, ekipleri, projeleri, eğitimleri, sınıfları, grup çalışmalarını simgeler.

Güneş burada neler getirebilir size ? Balık temalarında eğitimler, gruplar çalışmaları, sınıf ortamları getirebilir. Yüz yüze eğitimler de olabilir, online eğitimler de olabilir.

Balık spiritüel alanlarla ilgili bir burç. Sizi ruhsal konularda derinleştirecek, farkındalığınızı artıracak, güzel eğitimleriniz olabilir bu dönemde.

Bir yoga kursuna katılmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Spiritüel alanlarla ilgisi olan kişilerle tanışabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Balık burcu sularla da ilgilidir. Havuzlar, denizler balık temasıdır. O yüzden bir yüzme eğitimi de olasılıklarınız arasında.


Güneş’in Balık Transiti 20 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen İkizler :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 10.evinizde.

Diğer zamanlara nazaran daha yoğun geçebilir bu dönem. Yapmanız gereken şeyler, teslim etmeniz gereken  işler biraz üst üste gelebilir. Tarihler çakışabilir. Bir yoğunluk ihtimali var.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Resmi olarak yapmanız gereken bir şeyler de olabilir. Devlet dairelerinde yapacağınız başvurular, ödemeler, tahsilatlar, kayıtlar, beyanlar gibi.


Yükselen Yengeçler :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 9.evinizde.

9.evin en temel temalarından biri eğitimdir. Hocalarımızdır.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeler. 9.ev ise bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir. Hatta ilimler de bu evle ilgilidir. Bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek çok güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta iken.

Seyahatleriniz de olabilir bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantısı olan konular arasında.


Güneş’in Balık Transiti 20 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Aslanlar :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 8.evinizde.

Parasal konular, özellikle borçlarınız, ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Kredi kartı harcamalarınızda ölçüye dikkat.

Para kayıplarına da dikkat. Balık burcu kandırılmalarla, dolandırıcılıkla ilgilidir. Yeterince tanımadığınız kimseyle alışveriş yapmamanızı, borç alma verme konularına girmemenizi öneririm.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) bu konularda gelişmeler yaşanabilir.


Yükselen Başaklar :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 7.evinizde.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler 7.evin konusudur. Güneş ile bu temalar hareketli.

Eşinizle/partnerinizle ya da ilişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Evlilik hazırlığında olanlar için yoğun bir zaman.

Eşinizin/partnerinizin bir sorunu çözülebilir. Yeni bir şeye başlayabilir.

İşinizde ortaklıklar kurmak, iş birlikleri yapmak istiyorsanız, yeni bağlantılar elde etmek için şanslı bir dönemdesiniz.

Balık burcu spiritüel konuları simgeler. 7.ev ise danışmanlıkları, danışmanları, rehber kişileri. Manevi derinliği olan, ruhsal bir alanda, spiritüel konularda danışmanlıklar alabilirsiniz bu dönemde. Eğitimleriniz, seminerleriniz de olabilir. Güzel çalışmalara katılabilirsiniz. Bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.


Güneş’in Balık Transiti 20 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Teraziler :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 6.evinizde.

Güneş ile birlikte çalışma hayatınız, iş ortamınızla ve düzeninizle ilgili konular, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor. Muhtemelen yapmanız gerekenler artar.

Bol bol temizlikler yapabileceğiniz bir zaman ayrıca. 6.ev başak burcunun evidir. Temizlik, hijyen ve düzen ile ilgilidir. Evinizde, işinizde, ofisinizde enerjinizi aşağı çeken, kalabalık yaratan, gereksiz şeylerden, fazlalıklardan arınabilirsiniz. Zaten balık burcu da bırakmakla ilgili bir burç ve bu bir balık transiti.


Yükselen Akrepler : 

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 5.evinizde.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler getirebilir size.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir 5.ev aktive olduğu için.


Güneş’in Balık Transiti 20 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Yaylar :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 4.evinizde.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Düzene koymanız, temizlemeniz, çöpe atmanız, yenilemeniz gereken şeylerle ilgilenebilirsiniz. Elden geçirebilirsiniz odalarınızı, eşyalarınızı.

Kombi bakımları, tesisat yenileme, tamir, vb konularınız olabilir.

Aileniz için yapmak istediğiniz şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Aile içi konular, çözülmesi gereken şeyler olabilir. Siz devreye girebilirsiniz. Gerekeni siz yapabilirsiniz.


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 3.evinizde.

Hayatınızda iletişimlerin, dialogların, haberleşmelerin artabileceği bir zaman.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla belki daha fazla dialog kurabileceğiniz, belki yeni haberlerini alabileceğiniz bir dönem. 3.ev bu kişileri simgeler. Ayrıca yakın çevre demektir.

Kardeşleriniz yeni şeylere başlayabilirler. Balık burcu sağlık sorunları ile ilgilidir. Güneş ise güçlenmek demektir. Kardeşlerinizin sağlık sorunları varsa (büyük şeyler kastetmiyorum, herkesin irikli ufaklı sağlık sorunları olabilir), doktora göründükleri bir gündemleri varsa, bu sorunun çözülebileceği bir süreç.


Güneş’in Balık Transiti 20 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Kovalar : 

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 2.evinizde.

Yani para evinizde.

Daha iyi kazanmak için, ihtiyaçların ötesinde keyiflere de bütçe ayırabilmek için, gelirinizi büyütmek için yeni adımlarınız olabilir bu süreçte.

Maddi güvence konusunda girişimleriniz olabilir ayrıca. Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir.


Yükselen Balıklar :

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 1.evinizde.

Yılın içindeki balık dönemi. Balıkların zamanı.

1.evden geçen bir Güneş başlangıç demektir. Yeni bir dönemin başladığını anlatır.

Kendiniz için, hayatı daha güzel yaşamak için değiştirmeye niyet ettiğiniz neler var ? İşte onlar için harekete geçin. Güneş ihtiyacınız olan özgüveni, kararlılığı, iradeyi getiriyor size. Bunları temsil eder Güneş.

Hayatın içinde ilerlemek, yol almak, parlamak, donanımları ortaya koymak için iyi bir zaman.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!