Balık Burcu Ocak 2024

Balık Burcu Ocak 2024

Balık Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ocak ayı ihtimallerinizi anlatacağım sizlere.

Bu öngörüler yükseleni balık olanlar için tutarlı olacaktır, en baştan söyleyeyim her zamanki gibi. Çünkü öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 11.eviniz burası sizin.

11.ev ekip demek. Takım demek. Takımın bir parçası olmak demek. Takım ruhu demek. Oğlak burcu ise işimizi, iş sorumluluklarımızı anlatıyor. Hatta biraz da yüksek bir çalışma temposunu anlatıyor.

Bu Güneş transitinde ekip olarak her zamankinden daha çok çalışabilirsiniz. Harıl harıl bir arı kovanı görüyorum burada 🙂

Kimi zaman kuvvetli bir takım ruhu yakalayabilir, güzel işler başarabilirsiniz birlikte. Yorulsanız da keyif alacağınız şeyler yapabilirsiniz.

Kimi zaman da sorunlar, pürüzler olabilir tabii. Öyle zamanlar da olabilir. Özellikle iş bölümü konusunda. Yorucu tempolar içinde tahammüller daha düşük olabiliyor. Birbirinizi kırmamaya çalışın.

İş dışında nasıl olasılıklar var ? Sosyalleşebileceğiniz ortamlar var. Grup çalışmaları, kurslar var olasılıklarınız içinde. Dijital platformlarda alacağınız eğitimler de olabilir.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 12.evinize geliyor Güneş.

11.ev dönemine kıyasla daha sessiz, durgun, daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz.

Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

İçinizi dinlemek, duygusal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek..Böyle bir zaman bu.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem, onu da ekleyeyim. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmesi gereken konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.


Balık Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 10.evinizde.

İş hayatınızda yeni kararlar, rotayı düzeltmek diyebileceğimiz değişimler getirmiş olabilir retro size.

Önemli noktalarda bundan sonrasına şekil verecek farkındalıklar yaşamış olabilirsiniz. Şimdi yeni bir yol, yeni bir akış planlıyorsunuz. Yeni hedefleriniz var.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

Sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Yeni yeni bağlantılar doğabilir.

Kayıt yapacağınız kurslar, eğitimler olabilir. 11.evin temalarından biridir eğitim ve grup çalışmaları.

İşinizde de yeni, güzel bağlantılar olası.

Çalışma hayatınızda biraz yoğunluk artabilir. Ekip olarak hızınız, temponuz yükselebilir. İş bölümünüzde değişimler olabilir ayrıca.


Balık Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 10.evinizde.

Yaşamımız içinde kendimizi nasıl görüyoruz ? Nasıl konumlandırıyoruz ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Bunlar 10.evle ilgili şeyler. Venüs ile bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Çalışıyorsanız işinizde kendinize yeni hedefler belirleyebilir, işinize daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkabilir, çalışmalarınızı tanıtmak, göstermek, görünür kılmak, parlatmak için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Devlet bağlantılı konularınız, başvurularınız varsa, buralarda istediğiniz yönde sonuçlar alabilirsiniz ayrıca. 10.ev devleti, otoriteyi simgeler. Yay burcu ise uluslararası konuları. Örneğin bir vize başvurusu. Örneğin ithalat ihracat faaliyetleri. Yurt dışı bağlantılı herhangi bir konunuz varsa, bunlar için şanslı bir zaman.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 11.evinizde olacak oğlakta iken.

Oğlak burcu işimizi, iş hayatımızı anlatır. 11.ev ise ekip demek, grup demek, takım demek. Birim, bölüm, departman demek.

İşinizde departmanlar içinde değişecek şeyler olabilir.

Oğlak burcu yönetimi ve yöneticileri temsil ediyor. Yönetim departmanları/departmanların görev tanımlarını düzenleyebilir. İş akışlarını geliştirmek, düzenlemek için yapabilir bunu.

Bu değişimler de size çok iyi gelebilir. Vaktiyle sizin olmayan sorumlulukları üstlenmeniz gerektiyse, şimdi konular düzene girebilir Venüs ile.

Bunun dışında iş arkadaşlarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Kutlayacağınız şeyler olabilir. Doğum günü kutlamaları da olabilir bunlar, bir iş başarısını kutlamak diyebileceğim organizasyonlar da olabilir.

Venüs’ün olduğu yerde güzel şeyler olur. İyi bir transit.

Bir arkadaşınız işe başlayabilir ayrıca. 11.ev arkadaşlarımızı simgeliyor. Bir yakınınız çalışmaya başlayabilir. İşinde yükselebilir.

İş başarıları, ekip arkadaşlarıyla güzel paylaşımlar, arkadaşlardan yana sevinçler, mutluluklar var burada.


Balık Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 10.evinizde.

İş. İşinizde yeni hedefler. Yeni bağlantılar. Özellikle uzaklarla bağlantılar. İthalat. İhracat. Uluslar arası işler. İnternet üzerinden tüm dünyaya satış yapabileceğiniz işler.

Büyüme fırsatları. Fırsatları doğru değerlendirmek. Büyümek. Yükselişler.

Kendi işini kurmak. Var olan işi büyütmek.

Bir şirket içinde yükselmek. Terfi almak.

Hepsi bu transitin olasılıkları arasında. Herkes kendi hayat resmine göre etki alır tabii.

İş seyahatleri de olabilir bu dönemde.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 11.evinize yerleşiyor.

11.evinizde bir Mars. Yeni ortamlara girebileceğiniz, yeni insanlarla tanışabileceğiniz bir zaman. Hem iş bağlantıları, hem sosyal bağlantılar anlamında söylüyorum.

Yeni bağlantılar doğar 11.evde bir Mars ile.

Venüs başlığında anlattığım gibi işimizde ekimizi simgeliyor bu ev. Oğlak demek zaten iş demek.

Ekip içinde yoğun, hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. İş bölümünde her birimin daha çok şey üstlenmesi gerekebilir.

Sunumlar olur, toplantılar artar. Kalabalıklara hitap edeceğiniz konuşmalar da yapabilirsiniz.

İşinizde organizasyonlarda yer alabileceğiniz bir zaman.


Balık Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 3.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

İşi eğitmenlik olanlar, danışmanlık olanlar, internet/sosyal medya üzerinden işleri olalar, e-ticaret yapanlar için güzel bir gelişme bu. 3.ev tam bunlarla ilgilidir. Jüpiter burada hızlanacak.

Retro döneminde sorunlar olduysa bunların yoluna girebileceği bit zaman başlıyor. Büyüme fırsatları yakalayabileceğiniz, iyi değerlendirebileceğiniz, işinizi büyütebileceğiniz bir zaman başlıyor.

İş düzeninizi kurabilir, gelir akışınızı güçlendirebilirsiniz bu Jüpiter transitinde. Gerekenleri yapın. Kullanın bu şansı.

Bunlar dışında kardeşler var bu evde. Kardeşlerinizin hayatında son dönemde aksayan şeyler olduysa, şimdi oralar da toparlanabilir. Özellikle iş, gelir, yaşam düzeni konularında şansları var. Onlardan yana sevineceğiniz şeyler olabilir.


Balık Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

11.ev organizasyonlarla ve bu şeylerin planlamalarıyla ilgili. Bir organizasyonu sizin planlamanız, konunun, günün detaylarıyla sizin ilgilenmeniz istenebilir.

Bir organizasyonun sorumluluğunu alabilirsiniz.

Oğlak demek yönetim/yönetici demektir. 11.ev ise grup çalışmalarını anlatıyor. Bir grup çalışmasının başında olabilirsiniz. Böyle bir görev verilebilir size.

İşinizde takımınızı, grubunuzu organize tutmanız, takım duygusunda, birlik duygusunda tutmanız gerekebilir. Farklı seslerin yükseldiği konular olabilir. Bunları düzene koymanız gerekebilir. Gruplar içinde sorumlu kişi olabileceğiniz, sorumluluk üstlenebileceğiniz bir zaman.


Balık Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

6.evinizde bir dolunay.

İş hayatınızı anlatan yer burası. Bu dolunayda Jüpiter’in uyumsuz açıları var.

Jüpiter’in uyumsuz açıları, kibri, üstten davranışları, hakkaniyetli olmayan şeyleri, erdemli olmayan şeyleri simgeler.

Çalışma arkadaşlarınızdan biri, bir amiriniz, bir yöneticiniz bu yönde bir şey yapabilir.

Adabı koruyarak kendini ifade etmek gerekiyor. Kaliteli bir üslupla sınırları çizmek, göstermek gerekiyor. Yoksa daha fazlası geliyor. Buna müsaade etmemek lazım.

Bunun dışında eğlence odaklı, keyif odaklı bir hali anlatır aslan. İş akışları içinde keyfi durumlar oluyorsa, özensiz şeyler oluyorsa bunların uyarı alabileceği bir zaman. Ekip içinde, departmanlar arasında böyle konular da olabilir.


Balık Burcu Ocak 2024


Ay böyle görünüyor.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Balık Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Balık Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!