1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay

1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay

1 Ağustos Salı günü 21:31’de kova burcunun 9 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Ağustos ayına bir dolunay ile giriş yapıyoruz. Bu ayın içine iki dolunay denk geliyor. Normal akışta her ay 1 kez dolunay olur.

Ağustos ayının iki dolunayı var. Biri ayın ilk gününde, diğeri son gününde gerçekleşecek.

Şimdi ilkine bakacağız. Kova dolunayı nasıl bir dolunay ? Bize neler söylüyor ?

Dolunay olasılıklarını Jüpiter şekillendiriyor. Jüpiter, dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare açı konumunda.

Dolunayda Güneş ve Ay karşı karşıya gelir. Gelince dolunay oluşur. Bu karşıtlığa kare açılarla temas ediyor Jüpiter. Kare açı kalıbı, uyumsuz açılardan biri.

Jüpiter erdemleri, iyi, doğru ve ahlaklı olanı, hakkı, hakkaniyeti simgeler.

Burada uyumsuz açıları olduğundan, temsil ettiği kavramları zedeleyecek şeyler olabileceğini anlıyoruz.

Haksızlıklar, adil olmayan, hakkaniyetli olmayan şeyler, erdemsiz şeyler..Kova dolunayı olduğu için toplum yararına olmayan şeyler..Böyle olasılıklar var bu kez.

Çünkü kova burcu ise toplumsal konuları, toplumun iyiliğini, sağlığını, refahını, huzurunu ilgilendiren konuları, bütünün faydasına olan şeyleri simgeleyen bir burç.

Toplumların zararına olan şeylere karşı durmayı, ses çıkarmayı, protestoları, eylemleri sembolize ediyor.

Bugünlerde ormanlarla ilgili üzücü gelişmeler görüyoruz haberlerde. Halk ağaçlar için çırpınıyor. Protestolar var. İşte tam bir kova dolunayı bu. Dolunayla doğrudan bağlantılı bir gelişme.

Ağaçlar en kıymetlimiz. En değerlimiz. Onları korumak için insanların mücadele etmesine gerek kalıyorsa orada bir mantık hatası vardır diye düşünüyorum. Aklın yolunu kaybetmeyelim. Ne yaptığımızın farkında olalım. Ağaçlar dostumuz. Dosta düşmanlık olmaz.

Kova dolunayı başka nasıl anlamlara geliyor bizim için ?

Kova kalabalıklara hitap etmekle, önderlik etmekle, yol göstericilik ile, işinde kalabalıklara hitap eden kişilerle ilgili.

Sevdiğimiz, saydığımız, hürmet ettiğimiz, her söylediğine kulak verdiğimiz, bilgisi ile ilerlediğimiz bazı kişilerin düşündüğümüz gibi olmadığını görebiliriz bugünlerde.

Düşündüğümüz kadar erdemli olmadıklarını, sandığımız kadar aydınlık olmadıklarını fark edebiliriz.

Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Kimseyi öyle kolay kolay alıp başının üstüne koymamak gerekiyor. Çok da tanımadan yaptıysak bunu, şimdi gerçek yüzlerin görünme zamanı diyebilirim.

Arkadaşlar, ahbaplar yine kovanın temsil ettiği kişiler arasında. Arkadaşlıklar içinde hakkaniyetsiz, erdemlerin uzağına düşen, adabın uzağına düşen, kalitesi eksik şeyler oluyorsa buralara artık kapıyı kapatabileceğimiz bir dolunay vaktindeyiz.

Dolunaya eşlik eden bir Merkür Satürn karşıtlığı ve Mars Jüpiter üçgeni var.

Merkür Satürn karşıtlığı ile yarattığımız hayal balonlarından arınıyoruz. Gerçekçi gözlerle bakıyoruz olana, bitene. Kişilere, konulara bu kez objektif gözle bakıyoruz. Haklıyı, haksızı daha net görüyoruz. Siyahı, beyazı, temizi, kirliyi daha iyi ayırıyoruz. Mars Jüpiter üçgeni ile aydınlık tarafa geçiş var. Hakkı sahibine teslim ediyoruz.

Bu dolunayın hediyesi hatalardan dönmek. Hatalı analizleri, yanlış varsayımları, yanılgıları fak etmek. Elbette kimin nasibi ise, hangi hikaye içinde vakit geldiyse onlar görecek hakikatleri.

Dolunay ihtimallerini burçlar üzerinden de inceleyelim.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresim de gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

11.ev evinizde bir dolunay. Bu dolunayda arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir. Dostlarınız, arkadaşlarınız, içinde olduğunuz gruplar, sosyal ortamlarınız bu evle ilgili.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare (uyumsuz) açı görüyoruz. Gezegenlerin uyumsuz açılarında, temsil ettikleri iyi özelliklerin zıttı ortaya çıkıyor. Jüpiter erdemleri, hakkaniyeti simgeler. Bu kare açısında erdemsiz, hakkaniyetsiz şeyler olabilir.

Arkadaşlarınızdan yana içinize sinmeyen, adil ve eşit olmadığını düşündüğünüz, hakkaniyetli olmayan, verdiğiniz değerin, gösterdiğiniz özenin karşılığı olmayan, adabın, görgünün uzağına düşen şeyler olabilir.

Özellikle de bir süredir tolere ettiğiniz şeyler olabilir bunlar. İlk defa olmayan, daha önce de gördüğünüz şeyler olabilir. Ama bu sefer bir şeyler net karara götürebilir sizi. Bir arkadaşlığı bitirebilirsiniz. Gittiğiniz bir sosyal ortamı bırakabilirsiniz.

11.ev eğitimlerle de ilgilidir. O yüzden bir kurs ortamı olabilir bu. Bir etkinlik/faaliyet alanı, bir atölye olabilir. Bir spor salonu olabilir. Bir takım çalışması olabilir. Sosyal sorumluluk da 11.ev temasıdır. Bir gönüllü faaliyet grubu olabilir. Bir süredir hoşunuza gitmeyen, içinize sinmeyen şeyler varsa artık bir tamamlanma, sonlanma zamanında olduğunuzu söylüyor olabilir dolunay. Bazı şeyler hizmetini tamamlıyor ve hayatınızdan çıkıyor sanırım.


Yükselen Boğalar :

10.ev evinizde bir dolunay. İşinizle ilgili konular ön planda. Kova burcu ekip olmayı, takım olmayı, takım ruhunu temsil eder. O yüzden özellikle iş arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Uyumsuz bir açı. Uyumsuz açılarında karanlık tarafları ortaya çıkıyor gezegenlerin. Temsil ettikleri iyi özelliklerin zıttı diyebileceğimiz şeyler oluyor. Jüpiter neleri temsil eder ? Erdemleri, erdemli biri olmayı, hakkaniyeti simgeler. Bu kare açısında buralardan yana sorunlar olabilir o yüzden.

Kova burcu eşitliği simgeleyen bir burç. Takım olmak. Takımın bir parçası olmak. Takım içinde herkesin eşit olması. Herkesin ortak çabaya eşit katkı sunması. Başarıyı eşit şekilde paylaşması. Başarının kazançlarının eşit şekilde dağıtılması.

10.ev ise otorite olmakla, eşitliği bozmakla, üstün gelmeye çalışmakla, kendini daha yukarıda göstermeye çalışmakla ilgili bir ev.

Bir iş arkadaşınız bu yönde bir şey yapabilir. Takım ruhunu bozacak şekilde, öne çıkmak yönünde bir şey yapabilir. Başarıyı üstlenebilir. Öyle olmadığı halde büyük ölçüde kendisinin başarısı gibi göstermek isteyebilir.

Haklarınızı korumanızı, başarıdaki payınızı kimseye temsil etmemenizi önereceğim. Bunu adabınızı, görgünüzü koruyarak yapabilirsiniz. Yaptıklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Başarılarımızı kimseye teslim etmeyelim.


1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

9.ev evinizde bir dolunay.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Uyumsuz bir açı bu.

9.ev erdemlerimizi temsil ediyor. Bu evin sahibi Jüpiter. Hem 9.ev, hem Jüpiter etkisi var. Jüpiter’in uyumsuz açısı olduğu için erdemsiz, haksız, hakkaniyetsiz şeyler var olasılıklar arasında.

Kova burcu arkadaşlarımızı, ahbaplarımızı simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde bir haksızlık olabilir. Birinin size yanlış bir davranışı, haksız bir ifadesi, hakkaniyetsiz bir tutumu olabilir.

Bir arkadaşlığı bitirebilirsiniz. Bitirmek değilse bile artık algınızda aynı yerde durmayabilir o kişi.

Jüpiter yabancı ülkeler demek aynı zamanda. Yurt dışı planlarınızda bazı şeyler düşündüğünüz, beklediğiniz gibi akmayabilir.

Başka şeyler de ekleyeceğim. Dolunay sepetinin içinde başka temalar da var.

Kova burcu sosyal medya ile, dijital platformlarla ilgili. Jüpiter ise uyumsuz açılarında gereksiz, abartılı, ölçüden taşan davranışlar getirebiliyor. O yüzden paylaşımlarınızda seçici, özenli, dikkatli olmanızı, hassasiyetlere temas eden şeyler paylaşmamanızı, ölçüden, çizgiden uzaklaşmamanızı önereceğim.


Yükselen Yengeçler :

8.ev evinizde bir dolunay. Jüpiter kareli 🙂 Öyle söyleyeyim.

Jüpiter’in Güneş’e ve Ay’a kare açıları var dolunay sırasında.

Kare açı kalıbı, uyumsuz bir açıdır. O yüzden Jüpiter’in temsil ettiği kavramlarda eksikler, sorunlar olabilir.

Erdemleri simgeler Jüpiter. Erdemsiz şeyler olabilir. Hakkaniyet demektir Jüpiter. Hakkaniyetsiz şeyler olabilir.

8.ev ortaklı parasal konularla, ortaklı mülklerle ilgili.

Bir mal paylaşımı, aile içinde bir gelir paylaşımı, bir kira gelirinin, tarla/hasat gelirinin paylaşımı, kardeşler arası mal paylaşımları, işinizde bir sigorta/tazminat/ bir hak arayışı konusu varsa, buralarda biraz tatsız diyebileceğimiz yeni gelişmeler olabilir.

Paylaşımın hakkaniyetli şekilde yapılmadığınız düşünebilirsiniz. Bir resmi konu istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir.

Biriyle ilgili görüşleriniz değişebilir. ‘Ben hakkaniyetli biri sanmıştım’ diyebilirsiniz.

Kova burcu dostlarımızı simgeliyor. Ahbaplıklar içinde bir borç, bir para alışverişi konusu da olabilir. Verdiğiniz para gelmeyebilir. İstemeniz gerekebilir. Bunu sizden şimdi isteyen biri olursa temkinli olmanızı öneririm.


1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

7.ev evinizde bir dolunay.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Olasılıklar bu açıyla şekilleniyor.

7.ev ilişkilerimizi, yakın bağlantılarımızı, yakın bağlarımızı, ortak şeylere sahip olduğumuz ve birlikte hareket ettiğimiz kişileri temsil eder.

Eş, evlilik, sevgililik, iş ortaklığı, danışman-danışan bağlantısı, hoca-öğrenci bağlantısı, ev sahibi-kiracı bağlantısı, kontratlar, imzalı işler, firmalara taahhütler, karşılıklı kazanılan anlaşmalar ve iş birlikleri..Hepsi 7.evin konusu.

Jüpiter erdemleri, adil ve eşit olmayı, hakkaniyetli olmayı simgeler. Uyumsuz açılarında ne oluyor ? Gölgesi çıkıyor ortaya.

Bu bağlantılar içinde haklı, adil, eşit ve hakkaniyetli olmadığını düşündüğünüz, karşı tarafın kendi menfaatini fazlaca koruduğunu, bunu yaparken sizin iyiliğinizi, menfaatinizi, payınızı eksilttiğini düşündüğünüz durumlar varsa bunları bitirmeyi seçebilirsiniz.

Bitirmek değilse bile itirazınızı ifade edebilirsiniz. Hakkınızı korumak için ses çıkarmanız için gerekebilir. Kimsenin kimseye böyle şeyler yapmaya hakkı yok. Karma kişiye ait. Ama tabii bize de haklarımıza, kişisel alanımıza sahip çıkmak düşüyor.

Erdemsiz bir davranış, yeterince temiz olmayan, iyi ve doğru olmayan bir davranış üzerine bırakacağınız bir şey olabilir. Bir iletişimi sonlanabilirsiniz. Bir eğitim olabilir bu. Bir iş birliği olabilir. Bir yakın ahbaplık olabilir. Net bir kararınız var.


Yükselen Başaklar :

6.ev evinizde bir dolunay.

Bu ev iş hayatınızla ilgili. İş ortamınız, çalışma koşullarınız, iş arkadaşlarınız, görev paylaşımınız, bireysel sorumluluklarınız..Bunlar 6.evle ilgili.

Kova burcu ise takım demek. Ekip demek. Ekip içi iş bölümü demek.

Bugünlerde bir haksızlık olabilir ekip içinde.

Görevler, yapılacak işler hakkaniyetli biçimde paylaştırılmayabilir.

Sorumluluk ve yetki alanları birileri tarafından erdemli olmayan biçimde, kişisel menfaatler için kullanılmak üzere alınabilir.

Yaptığınız işleri kendisi yapmış gibi göstermek isteyenler olabilir. Takım olarak yaptığınız güzel şeyleri bireysel olarak üstlenmeye çalışanlar olabilir. Farklı algı yaratmak isteyenler olabilir.

Haklarınıza, emeğinize, yaptığınız işlere sahip çıkın diyeceğim o yüzden. İletişimlerde adabı korumak. Haklıyken haksız duruma düşmemek için sınırları korumak. Evet. Ama ses çıkarmak. Gereken bu.


1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

5.evinizde gerçekleşiyor bu dolunay.

5.ev hobilerimizle, ilgi alanlarımızla, keyif almak için yaptığımız şeylerle ilgili. Kurslar, eğitim ortamları, atölye çalışmaları, etkinlikler, sosyal ortamlar 5.evle ilgili. Özellikle sanat ve spor bu evin iki temel teması.

Bir sanat kursu gibi, bir spor salonu gibi bir etkinlik ortamı varsa hayatınızda, burada bir şeyler keyfinizi kaçırabilir.

Örneklendireyim. Örneğin bir hocanın davranışı..Yönetimin bir kararı..Belki bir arkadaşınızın erdemsiz bir davranışı..Bir takım çalışması ise (kova söz konusu olduğu için mümkün) grup içinde bir anlaşmazlık..Hepsi olabilir. Bu şeyin içinden çıkmak da isteyebilirsiniz, devam edecekseniz de tabii görüşünüzü ortaya koymak, rahatsız olduğunuz şeyleri söylemek faydanıza olur.

Ortaya bir tavır koymak gerekiyor.


Yükselen Akrepler : 

Kova dolunayı 4.evinizde gerçekleşiyor.

Evi, aileyi, ev içi düzeni anlatan yer burası.

Kova burcu ise bireyselliğimizle ilgili. Bireysel sınırlarımız, bireysel haklarımız, neyi yapıp yapamayacağımız..Bunlar kovanın konusu.

Yalnız yaşamıyorsak, ailemizle bir aradaysak ya da bir şekilde başkaları da varsa ev içinde, dikkat etmemiz gereken şeyler de var demektir. Gürültü yapmamak, başkalarını rahatsız etmemek, kimsenin bir hakkını almamak, ders çalışan varsa rahatsızlık yaratmamak, evden çalışan varsa iş düzenini etkilememek..Bunlar önemli şeyler.

Dolunay bugünlerde bu sınırların aşılabileceğini söylüyor. Ev içinde huzursuzluklar olabilir o yüzden. Ortak bir yaşam alanı içinde isek herkesin kişisel haklarına ve sınırlarına özenli olalım.


1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

Sizin için bir 3.ev dolunayı.

Kardeşler ve yakın akrabalar, kuzenler, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, okul arkadaşlarımız, yakın arkadaş çevremiz bu evle ilgili.

Bu kişilerden yana keyfiniz eksilebilir biraz. Adil ve hakkaniyetli olmadığını, erdemli olmadığını düşüneceğiniz bir şey olabilir. Bir davranış, bir tavır hoşunuza gitmeyebilir. Doğru bulmayabilirsiniz. Değerlerinizle örtüşmeyebilir.

Yaptığınız güzel şeylerin karşılığının olmadığını düşünebilirsiniz.

Bir soğukluk girebilir araya.

Kişisel menfaatler ortalığı karıştırıyor gibi 🙂 Öyle bir dolunay var elimizde.


Yükselen Oğlaklar : 

2.evinizde Jüpiter kareli bir dolunay gerçekleşecek.

Burası para alanı. Kazançlarla ilgili bir ev.

Jüpiter’in uyumsuz açısı parasal konularda erdemli olmayan bir duruma işaret ediyor.

Karşınıza etik açıdan doğru olmayan, fakat iyi bir para kazandıracak bir fırsat çıkarsa bunu kabul etmeyin. Bu hataya düşmeyin. Bir karma yüklenmiş olursunuz bu şey ile. O karmanın da elbette bir karşılığı olur. Elinizden bir şekilde çıkar o para. Çok tatsız bir yere de gidebilir.

Böyle konuları var bu dolunayın sizin için.

İş yapma şeklinizde, para kazanma şeklinizde erdemlerin uzağına düşen bir şey var mı, buralara bakmanızı istiyor olabilir. Temiz olanı daha temiz hale getirmek de mümkün. Resme objektif bakın.


1 Ağustos 2023 Kova Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

Dolunay 1.evinizde. En çok sizinle ilgili. Bir kova dolunayı.

Erdemli, temiz, adil, eşit ve hakkaniyetli olmadığını düşündüğünüz bir durum karşısında net bir tavrınız olabilir. Bir şeyi bitirebilirsiniz. Hakkınızı korumak için yapacağınız bir şey olabilir. Güçlü bir çıkış var burada. Net bir duruş var.

Kişisel anlamda kendinizde değiştireceğiniz bir şey de olabilir. ‘Ben bu şeyi yapıyorum ama iyi etmiyorum aslında. Bu şey etik değil. Ben artık bunu böyle yapmayayım’ diyeceğiniz bir şey de olabilir.

Erdemler, erdemli olanı seçmek, karmayı temiz tutmak..Bu dolunayın hediyesi işte bu farkındalık diyebilirim. Temiz olmayan bir şeyi sonlandırmak.


Yükselen Balıklar :

Kova dolunayı 12.evinizde gerçekleşiyor. Bu ev bitişlerle ilgili. Var olan bir halin sonlanması gibi bir sembolü var.

Dolunay içindeki Jüpiter’in uyumsuz açısı ise erdemsiz, haksız, adaletsiz şeyleri simgeliyor.

Haksızlık olduğunu düşündüğünüz bir konuda net bir itirazınız olabilir. Haklarınızı korumak için masaya elinizi vurabilirsiniz.

12.ev etkisi olduğu için vaktiyle yapılmış erdemsiz bir şeyden şimdi haberdar olmanız da mümkün. Konu bir şekilde açığa çıkabilir. Bir şekilde önünüze gelebilir.

Erdemli olmayan, iyi, temiz ve doğru olmayan şeyler var belki. Oralara karşı ‘Ben buradayım ve buna müsaade etmiyorum’ duruşu gerekiyor.

Kişisel anlamda böyle bir karmanız varsa, bu dolunay ile karşılığı da gelebilir. Karmik olarak biri de size aynı şeyi yapabilir. Böyle deneyimlerle öğreniyoruz hayatı.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Kovada gerçekleşecek bu dolunay bir uyanış etkisi. Yanılgıları fark etmek dolunayın hediyesi olacaktır.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!