Koç Burcu Şubat 2024

Koç Burcu Şubat 2024

Koç Burcu Şubat 2024

Merhabalar hepinize,

Birlikte yılın ikinci ayına bakacağız sevgili okuyucularım.

Hatırlatmamı yapayım, başlayalım. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 11.eviniz.

Bir kalabalıklaşma var. İletişimler artıyor. Yeni ortamlar, yeni insanlar var.

Sosyal açıdan hareketli bir dönem. Ama sadece sosyal hayat anlamında söylemiyorum bunu. İş bağlantılarınız da artabilir.

Kova ve 11.ev, eğitimlerle ilgilidir. Güneş’in kovada, 11.evinizde olacağı bu dönemde eğitimler, sınıflar, grup çalışmaları içinde yer alabilirsiniz.

Ders vermek, gruplara ders anlatmak kovanın konusudur. İşinizde eğitim vermeye hazırlanıyorsanız, bunun başlayabileceği bir Güneş transiti. Böyle bir niyetiniz varsa, bu transiti değerlendirin derim.

Eğitmen konumunda da olabilirsiniz, öğrenci de olabilirsiniz. Eğitimler alabilirsiniz. Eğitimler verebilirsiniz. Sınıf ortamları, grup çalışmaları var burada.

Kova burcu teknolojiyle ilgilidir. O yüzden bunlar internet üzerinden yapılacak/online/dijital eğitimler de olabilir.

Sosyal medya teması, takipçiler, kalabalıklar vardır 11.evde. Dijital platformlarda, sosyal medyada içerik üretiyorsanız, büyüyebileceğiniz, daha çok insana ulaşabileceğiniz bir zaman.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Bu ev Neptün’ün evi. Neptün, alma verme dengesinde ‘alması’ eksik olan gezegen.

Fazla verici olmak, kendini eksiltmek, sınırlarını koruyamamak, kendi menfaatini koruyamamak gibi bir sembol taşıyor.

Güneş’in geldiği yer güçlenir. Bu Güneş transitinde hayatın içinde verdiğiniz ama almadığınız, yeterince ve layıkınca almadığınız yerleri fark edebilirsiniz.

İşinizde ortaya koyduğunuz emek – kazançlarınız.

Ahbaplıklar, dostluklar içinde sunduklarınız – karşılığında aldıklarınız.

Maddi manevi, her konuya uyarlayabilirsiniz bunu.

Denklik var mı ? Denge var mı ? Buralara bakacağınız bir zaman.

Fazla verici davrandığınız yerleri görün ve geri çekin kendinizi. Hayatla ilişkinizde alma verme dengesini kurun ki ; toprağınız (toprak elementiniz) güçlü olsun.

Sağlığınız, işiniz, gücünüz, paranız, bereketiniz, ilişkileriniz..Hepsi toprağın konusudur.

Sizi besleyen, karşılıklı beslendiğiniz hallerin içinde olun. Dengede olun.


Koç Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 10.evinizde.

Odağınız işiniz, iş ve iş dışında sorumluluklarınız olacaktır bu günlerde. Yapılması gerekenleri disiplinle ele alacağınız, bol çalışmalı, ayrıca iletişim trafiği yüksek bir süreç.

İşinizde toplantılar, görüşmeler artabilir. Kişisel yaşamınızda haberleşmeleriniz artabilir.

İş kurma aşamasında olanlar için çok verimli bir dönem olduğunu da söyleyeyim. Fikirlerle dolacaktır zihniniz.

Güzergahınızı belirlemek için, içeriklerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi kararlaştırmak için, hedef kitle belirlemek için, yapmanız gereken resmi işlemleri öğrenmek için araştırma yapabileceğiniz bir zaman.

Neyin nasıl olmasını istiyorsunuz, ne nasıl olursa iyi olur, işin yasal tarafında nelerin yapılması gerekiyor, buralarda yoğunlaşıyorsunuz. İş odaklı bir zaman.

Merkür 5 Şubat’ta kova burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor. 23 Şubat’a kadar burada olacak.

Dijital alanlarda, sosyal medya platformlarında işleri, üretimleri olanlar için güzel bir transit. Merkür fikirleri simgeler. Kova zaten Uranüs’ün evi.

Uranüs, Merkür’ün babası gibidir. Merkür de, Uranüs de akıl demektir, zeka demektir, yaratıcılıktır.

Bu Merkür ile yeni projeler üretebilirsiniz. Yeni içerikler tasarlayabilir, yeni şeyler deneyebilirsiniz.

İşiniz için planladığınız, hazırladığınız, yapmaya fırsat bulamadığınız şeyleri hayata geçirebileceğiniz bir zaman. Planlar uygulamaya geçebilir. Bunların da güzel karşılıkları gelebilir. İşinizde sizi sevindirecek, maddi manevi tatmin yaratacak güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Bunun dışında sosyal hayatınızı da canlandırır 11.evde bir Merkür. Kalabalıklaştırır sizi. İletişimleriniz artar.

Kova burcu ve 11.ev eğitimlerle, sınıflarla, eğitim gruplarıyla ilgilidir ayrıca. Bir eğitime de başlayabilirsiniz Merkür ile. Katılacağınız, kaydını yapacağınız eğitimler olabilir.

Kova teknolojinin burcu. Dijital platformlarla ilgili bir burç. O yüzden bu eğitimler online eğitimler de olabilir. Eğitim amaçlı kullanmaya başlayacağınız aplikasyonlar da getirebilir bu transit size.

23 Şubat’ta bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Balık burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Merkür balıkta iken dalgınlıklarımız olabiliyor. Bir şeyleri yapmayı unutabiliyoruz. Eşyalarımızı bir yerlerde unutabiliyoruz. Bu herkes için geçerli. Özellikle siz 12.evden etki aldığınız için, daha dikkatli olmanız gerekiyor. Siz daha çok açın gözünüzü 🙂

Yapılacak işleri ajandanıza yazın. Bir şeylerin teslim tarihleri yaklaşıyor olabilir. Hatırlatıcılar kurun kendinize. Eşyalarınıza da dikkat edin.

Bir şey daha söyleyeyim :

Pluto kova burcuna geçti. Kova burcu dijital alanları simgeliyor. Pluto burada yeterince güvenilir olmayan noktaları gösterebilir.

Balık burcu ve 12.ev çalmak, kandırmak, dolandırmak gibi anlamlar taşıyor. Böyle konularla ilgili. Dijital alanlarda kişisel verilerinizi iyi koruyun diyeceğim. Pluto etkisine eşlik eden bir Merkür transiti de olduğu için söylüyorum.

Örneğin internet üzerinden yaptığınız işler, işlemler içinde güvenilir olmayan noktalar var mı ? Bunları tespit edin. Riskli noktalar için önlem alın. Kişisel verilerinizi mümkün olduğunca paylaşmayın.


Koç Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 10.evinizde.

Venüs iş hayatınızda güzel gelişmelere işaret ediyor.

Bu evin konularını sayayım size.

İşimiz, kariyerimiz, sorumluluk alanlarımız, üretimlerimiz, projelerimiz, iş düzenimiz, sistemimiz oğlak burcu ile ilgilidir. Satışlarımız, siparişlerimiz, kazançlarımız, verimimiz, iş başarılarımız oğlağın konusudur.

Venüs ile güzel şeyler olabilir. Sistemleşmek, düzene girmek gibi bir değişim var burada.

Daha çok üretmek, hedef odaklı, hedefe daha uygun şekilde üretmek, taleplere göre ürün/hizmet oluşturmak, üretimleri daha iyi tanıtmak, daha güzel anlatmak gibi şeyler de var. Bu yönde bir hareket var.

Bunların da güzel karşılıkları olacaktır. Kazançlarınızı artırabileceğiniz bir dönem.

16 Şubat 19:06’da kova burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Burada çok güzel ihtimaller var 🙂 Hem iş konusunda iyi fırsatlar doğabilir. Hem de sosyal hayatınızda renklendirir, canlandırır, hareketlendirir Venüs sizi.

İşinizde hitap ettiğiniz kalabalıkları, grupları (bu kova temasıdır) büyütebileceğiniz bir zaman. İyi üretimlerle işinizi, iş hacminizi büyütebilirsiniz.

11.ev sosyal hayatımızı da anlatıyor. Yeni ortamlara girebilirsiniz. Güzel insanlarla tanışabilirsiniz. İletişim kurmak, sohbet etmek, sosyalleşmek, yeni ortamlar içinde yeni insanlardan ilham almak, güzel şeyler öğrenmek çok iyi gelebilir size.

Venüs ile yaşam enerjiniz yükseliyor.


Koç Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 10.evinizde.

Yıl önemli değişimlerle başlıyor sizin için. İş hayatınızda bir hareketlilik var.

Yeni hedefleriniz var. Hazırlıklarınız var.

Bu hazırlık süreci içinde yol alabileceğiniz, yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz, tamamlayabileceğiniz bir Mars dönemi.

Enerji, efor, hareket, girişim demektir Mars. Bu enerjiyle çok şeyi yapıp bitirebilirsiniz 🙂

Yapmaya hazırlandığınız şeylerin resmi, yasal gerekliliklerine, kurallara, yönetmeliklere çalışabileceğiniz bir dönem ayrıca. 10.ev ve oğlak devleti, yasaları, kuralları anlatır. Oturup ders çalışır gibi, nerede/ne aşamada ne yapmanız gerekiyor, araştırabilir, öğrenebilirsiniz.

Yeni projeler için çalışma zamanı.

Bir de şu var bu ay : Vitrini yenilemek diyeyim mecazen. İşinizde tanıtım, reklam çalışmaları yapabilirsiniz. Anlatacağınız, göstereceğiniz şeyler olabilir. Bu konulara da ağırlık verebilirsiniz.

İş temposu yüksek bir zamandasınız. Yıl hareketli başlıyor.

Mars 13 Şubat 09:05’te kova burcuna geçiyor, 11.evinize geliyor.

11.evde bir Mars, yeni bağlantılar getirir size.

Önemli bir şey söyleyeceğim : Yükselen koçlar için Mars’ın hareketleri önemli. Çünkü yükselen yöneticiniz Mars sizin. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır.

Yükselen yöneticisi olan gezegenin halihazırda hangi burçta olduğu, hangi evden geçtiği önemlidir.

11.ev konularını, kova konularını dolu dolu yaşayacağınız bir zaman olacaktır bu.

Çalışma hayatınızda, yaptığınız işte daha çok insana ulaşabileceğiniz, görünürlüğünüzün artabileceği, dolayısıyla daha çok talep/sipariş/istek alabileceğiniz bir zaman.

11.ev dönemlerinde kalabalıklaşırız. Mars ise hedeflerimizle ilgilidir. Hedeflerimiz yönünde attığımız adımları, girişimlerimizi simgeler Mars.

İşinizde planladığınız, hazırladığınız şeyler varsa, henüz uygulamaya almadığınız şeyler varsa, fikirlerinizden, çalışmalarınızdan eminseniz mutlaka hayata geçirin onları. Beklemeyin. Kendinizi bekletmeyin. Büyüme fırsatları var bu transitin içinde. Motivasyonunuzu, hareket gücünüzü artıracak bu Marsiyen enerjiyi iyi değerlendirin.


Koç Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

11.evinizde bir yeniay. Uranüsyen bir yeniay.

Yeniaylarda, dolunaylarda öne çıkan bir gezegen olabiliyor. Ben ‘başrol’ diyorum ona. Bu yeniayın başrolü Uranüs.

Yeniaya, yani Güneş&Ay kavuşumuna uyumsuz bir açıda duruyor olacak Uranüs. Bir kare açısı var.

Uranüs değişim sembolüdür. Bir şeylerin değişebileceğini söyleyen bir yeniay geliyor.

Durumlara göre şekil almanız gerekebilir. Taktik geliştirmeniz, yeni durumlara adapte olmanız, bir şeyler için yeni yollar bulmanız gerekebilir.

İşler istediğiniz gibi gitmezse, soruna odaklanıp stres yaşamak yerine, mümkün olduğunca çözüme odaklanın. Ne yapmak çözüm yaratabilir, odağınız bu olsun.

Hangi konularda etki alabilirsiniz yeniaydan ?

Kova burcunun ve 11.evin konularından. Neler onlar ?

Online/dijital alanlar. Dijital üretimler. Dijital sistemler, yazılımlar. Aplikasyonlar.

Online eğitimler. Grup çalışmaları. Sınıflar, öğrenciler.

İşinizde hitap ettiğiniz kalabalıklar. Bunlar kovanın/11.evin konusudur. Yeniay bu alanlarda çalışabilir.

Bir uyarım olsun. Uranüs şaşırtmak demektir. Şaşırtıcı şeyleri sembolize ediyor.

11.ev ise sosyal medyamızla, sosyal medya paylaşımlarımızla ilgili bir ev. Paylaşımlarınızda ölçüyü korumaya dikkat edin, daha çok dikkat edin diyeceğim. Böyle Uranüsyen bir kova yeniayı bunu gerektiriyor.

Bu yeniay size sivri, fevri, keskin, fazla iddialı bir şey yaptırabilir ya da herhangi bir açıdan sizden beklenmeyecek bir şey yaptırabilir. Dürtüsel bir enerji var. O yüzden paylaşımlarınızda ‘ölçü’ konusuna daha çok özenin. Bir şey paylaşacak olduğunuzda öncesinde ölçün, tartın konuyu. Üzerinde düşünün. Nasıl bir etki yaratır, nasıl anlaşılır bunu öngörmeye çalışarak paylaşın.

Sosyal hayatımızı, arkadaş gruplarımızı, ahbaplarımızı simgeliyor ayrıca kova ve 11.ev.

Arkadaş çevreleriniz içinde değişimlere de götürebilir bu yeniay sizi. Elemeleriniz olabilir. Tabiatınızla ve sınırlarınızla, değerlerinizle örtüşmeyen birilerini hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Gittiğiniz bir yeri bırakabilirsiniz. Bu bir kurs olabilir, bir spor salonu olabilir. Yeni bir yer araştırabilirsiniz kendiniz için.

Kiron ve kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda yeniay. İyi tarafa taşıyacak bizi. İyiden daha iyi bir yere ya da.

Bazı şeyler sorun yaratabilir. Uranüsyen kopuşlar yaşanabilir. Ama bu şeyler vesilesi ile kendiniz için çok daha iyi seçimler yapabilirsiniz. Doğru kararlarla daha iyisini seçebilirsiniz kendiniz için. Yeni hal, öncekinden çok daha güzel olabilir.


Koç Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

6.evinizde bir dolunay.

Merkür ve Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Merkür’ün karşıt açısı geri planda biraz. O zayıf bir karşıtlık. Derece olarak geride kalmış Merkür.

Daha çok Jüpiter ve Satürn şekillendirir olasılıkları.

Satürn ne yapar ? Kısıtları fark ettirir. Sorun yaratan eksikleri/hatalı noktaları gösterir. Bunu da deneyimlerle yapar. Problemli durumlar, aksaklıklar yaşanabilir ama bunlar yol üstünde rota düzeltmeleridir hayatın içinde.

Jüpiter ile kendimizi çok daha iyi bir resme taşırız.

Siz dolunayın etkisini 6.ev konuları üzerinden deneyimleyeceksiniz.

6.ev iş demektir, çalışmak demektir. İş hayatımızı temsil ediyor.

İş sorumluluklarımız, günlük görevlerimiz, rutinlerimiz, düzenli olarak yaptığımız/yapmamız gereken şeyler bu evle ilgili.

İş dışında da genel olarak günlük düzenimiz, yaşam düzenimiz bu evin konusu.

Üretim, verimlilik, düzen, disiplin, emek, hasat demektir 6.ev. Zodyakta da zaten başak burcunun evi.

Bu başak dolunayı ; günlerinizi düzenlemenizi istiyor sizden. Yaşamınıza çekidüzen vermenizi istiyor. Yapmayı unuttuğunuz şeyler oluyor belki. İstikrarınızın zayıf olduğu, yapmayı aksattığınız şeyler var belki. Oraları düzeltmenizi istiyor. Bunun için o konular üzerinden deneyimler verebilir. Bir şeyler bize ders olunca, dersimizi alınca düzeltiyoruz çünkü yaptığımızı.

Sağlık da başak burcunun konusu. Bedeninize özenmediğiniz durumlar varsa, belki beslenme düzeninizde, belki uyku düzeninizde, sistem oralardan da uyarı verebilir.

Bir istirahat getirebilir bu 6.ev dolunayı size. Birkaç gün rutinlerinizin dışında olabilirsiniz. Günlük düzeninize ara vermeniz gerekebilir. Deneyimlerin mesajını alın. Bundan sonrası daha güzel olsun.


Koç Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Koç Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Koç Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!