Koç Burcu Mayıs 2024

Koç Burcu Mayıs 2024

Koç Burcu Mayıs 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Sizlere Mayıs ayını anlatacağım bu yazımda.

Yeni bir ay. Yeni ihtimaller. Yeni başlangıçlar. Değişimler. Hayat hep bir devinim halinde.

Değişimler her zaman var. Her daim yeni şeyler başlıyor, yeni şeyler oluyor hayatımızda.

Bakalım Mayıs ayı sizin için nasıl ihtimaller taşıyor.

Bu ayın en önemli gelişmesi Jüpiter’in burç değiştirecek olması. 1 yıllık boğa dönemi bitiyor, ikizler transiti başlıyor Jüpiter’in. Konuşacağız.

Her zamanki gibi ayın transitlerine, yeniayına dolunayına da bakacağız birlikte.

Şunu söyleyeyim yine mutlaka. Hep hatırlatıyorum ; Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 2.evinizde.

Yıl içinde parasal açıdan şanslı bir zaman. Maddi konulara odaklanacağınız, paranızı, kazançlarınızı çoğaltabileceğiniz, bereketli bir dönem.

Mart ve Nisan ayı içinde balık transitleri vardı/var. Balıkta ateş enerjisi düşüktür. O yüzden balık zamanlarında kazançlar düşebiliyor, işler durağanlaşabiliyor. O balık etkisinin ardından Güneş’in boğaya, 2.evinize gelmesi parasal açıdan olumlu bir değişim etkisi sizin için.

Güzel işler yapabilir, iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bütçenizi rahatlatacak, ödemelerinizi yapmanızı sağlayacak kazançlarınız olabilir.

Stratejilerinizi oluşturun. Talep görecek iyi üretimleriniz olursa, bu Güneş transitinde iyi karşılıkları olabilir.

20 Mayıs günü 16:00’da ikizler burcuna geçiyor, 3.evinize geliyor Güneş.

Yıl içinde keyifli zamanlardandır hava elementi transitleri. 3.ev de temaları güzel bir ev.

İkizler ve 3.ev konularda neler olabilir bu transitte ? Nasıl şeyler olur ?

En temelde iletişimleriniz artar. Yakın çevre içinde, işinizde, sosyal hayatınızda daha çok insan içinde, daha çok iletişim halinde olursunuz. İş hayatınızda günleriniz daha çok yazışarak, daha çok konuşarak geçer.

Yakın çevre içinde kardeşlerle, kuzenlerle, akrabalarla, komşularla, okul arkadaşlarınızla iletişim halinde, bir arada olursunuz. Bunlar 3.ev kişileridir.

Yeni sosyal ortamlar anlamına da geliyor bu transit sizin için. Bunlar özellikle eğitim, kurs yönünde şeyler olabilir. Çünkü eğitim demek, öğrencilik demek ikizler.

Şehri gezmek, kısa seyahatler, yakınlara geziler, şehrin içinde geziler..Bunlar da ikizlerin anlattığı şeyler. Güzel bir hareketlilik ve bolca iletişim anlamına geliyor bu transit sizin için 🙂

İnternet ve sosyal medya üzerinden işler yapanlar, içerik üretenler için de güzel bir zaman. Başarılı işler yapabilir, bir yükseliş/büyüme yaşayabilirsiniz. Yolun devamında neler yapmak iyi olur, bunları da tespit edip planlamalar yapabileceğiniz bir zaman.


Koç Burcu Mayıs 2024


MERKÜR

Merkür 25 Nisan’da tamamladı retrosunu. +1 gün de durağan konumdaydı. 26 Nisan itibariyle koçta, ileri seyrinde. Bu ayın 15’ine kadar da koçta olmaya devam edecek. 1.evinizde.

Retronun ardından gelen, gezegenin aynı yerde bu kez ileri harekette olduğu zamanlar önemlidir. Çünkü retrodan bir sürü şey öğrenmiş olarak çıkıyoruz.

Yeni kararlarla çıkıyoruz. ‘Ben artık şunu şöyle yapmayacağım. Bunu böyle yapacağım’ diyoruz. Bu transitte de tam bu var. Retrodan öğrendiklerinizle düzeltmeniz gerekenleri, kendinizde, yaşamınızda değiştirmeniz gerekenleri değiştireceğiniz zaman.

Koç = Ben, kendim demektir. Zaten koç burcunun evinden, 1.evden etki aldınız.

Kendi seçimlerinize, tavırlarınıza, tutumlarınıza, olaylar/durumlar karşısında tepkilerinize baktınız bu retroda.

‘Kişisel gelişim’ gibi bir güncelleme oldu bu retro sizin için. Şimdi bu güncellemeyle çok daha doğru yapacaksınız bir şeyleri.

15 Mayıs günü 20:06’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor. Ayın geri kalanında burada olacak.

Bakınca, ooo paralar mı geliyor dedim :)) Gelsinler, gelsinler 🙂

Özellikle işinizle ilgili bu transit. Daha çok iletişim, daha çok müşteri bağlantısı, daha çok kazanç anlamına geliyor.

Boğa berekettir. Bu bir bereket enerjisi.

Ama bereket ne ile gelecek ? Merküryen eylemlerle.

Merkür konuşmaktır, yazmaktır, anlatmaktır, tanıtmaktır. İletişimdir. Reklamdır. Duyurudur. İşte buraları çalıştırın. Doğru çalıştırırsanız çok güzel karşılıkları olur.

Daha büyük resimde toprağınızı güçlendirmekle ilgili bu transit. Hayata köklenme duygusu, ‘Ben her yerde iyiyim, her yerde güvendeyim. Yaşamla birim. Yaşam beni destekler’ duygusu.

‘Her yer benim evim, çünkü ben kendi içindeyim. Benim evim benim öz varlığım. Öz varlığımla hayata güvenle köklenebilirim’ duygusu.

‘Hayatın hepimiz için güzel planları var, elbette benim için de vardır’ duygusu.

Hayatla ilişkinizde buralarda bir güçlenme olur. Bu transitte toprağınızı ve köklerinizi güçlendireceksiniz.


Koç Burcu Mayıs 2024


VENÜS

Venüs 23 Mayıs’a kadar boğa burcunda. Sizin için bir 2.ev transiti.

2.evde bir Venüs, akla en başta ‘para’yı getiriyor. Bu ev paranın evi. Venüs paranın temsilcilerinden ve zaten 2.evin sahibi 🙂 Boğanın yöneticisi Venüs. Bu transitte kendi evinde. En güçlü olduğu yerde.

Bir gezegen iyi konumda olunca etkilerini güzel şekilde yaşıyoruz. Sizin için bu transitte en çok paradan yana şanslar var. Maddi kazançlar, kısmetler var.

23 Mayıs 23:31’de Venüs’ün ikizler transiti başlayacak. Bu kez 3.evinizde olacak Venüs.

‘İletişimler ve paralar’ 🙂 Bu resmin adı bu :))

İş hayatınızda güzel şeyler olabilir. Reklam, tanıtım çalışmalarıyla gelirlerinizi büyütebilirsiniz. Daha çok iletişimde olabilir, daha çok insana ulaşabilirsiniz.

Bunlar dışında sosyal anlamda keyiflidir Venüs’ün üçüncü ev geçişleri. Arkadaşlarınızla, ahbaplarınızla daha çok bir araya gelirsiniz. Birlikte gezersiniz, birlikte programlar yaparsınız. Sohbetler, muhabbetler içinde olursunuz. Venüs keyifler getirir size 🙂


Koç Burcu Mayıs 2024


MARS

Mars ay boyunca koç burcunda, 1.evinizde olacak.

Diğerlerinden farklı bir Mars transiti bu. Mars koçta iken kendi evinde olacak. Koç burcunun yönetici gezegenidir Mars. Zodyakta burası kendi evi. O yüzden burada gümbür gümbür çalışacak. Koç en güçlü olduğu yer.

Yukarıda Venüs’ü konuştuk. Ne dedik ? Boğada, kendi evinde olacak dedik. Mars da aynı şekilde.

Bu dönem böyle avantajlarımız var. Gezegenler iyi çalıştığı yerlerdeler. Bu avantajları kullanalım.

Mars’ın koç transiti neleri anlatıyor ?

Yıl içinde hareketli bir zamanı. Bir canlılık var.

Yaptığınız işlerde, hedeflediğiniz şeylerde daha fazlasını elde etmek için yapacağınız şeyler olabilir. Geçen ay koç burcunda gerçekleşen Merkür retrosunun da getirdiği farkındalıklarla şimdiye dek tıkanıklık yaratmış noktaları fark edip çözebilirsiniz. Bu değişim de bir açılım etkisi yaratabilir konularınızda. Bugüne dek elde ettiklerinizden daha iyilerini, daha fazlasını getirebilir.

Mars’ın koç transitinde somut adımlarınız olur. Girişimleriniz olur.

Planladığınız, rotasını oluşturduğunuz konuları hayata geçirmek için kullanın bu dönemi.

Vakit tam bunun vakti çünkü.

Sadece neye dikkat edin ? Aceleci olmayın. Planlarınızı iyi yapın. Sadece ilk hamleyi değil, sonraki hamlelerinizi de planlayın. B planlarınız da olsun.

Mars rotasız yolculuklarda ders getirir !

Ama iyi bir rota varsa, yolu açar, işi kolaylaştırır. Kilit nokta burası. Hareket ama planlı hareket ! Spontan değil.


Koç Burcu Mayıs 2024


JÜPİTER

Jüpiter 26 Mayıs günü (02:15’te) yeni transitine başlıyor. Bu büyük bir gelişme !

Transitleri ortalama olarak bir yıl sürer, bir burçta 1 yıl kadar kalır Jüpiter.

1 yıllık boğa döneminin sonundayız. Boğa transiti tamamlanıyor. Sizin için bir 2.ev zamanıydı.

Öz değer, öz güven, kendi merkezinde olmak, kendinden emin olmak. Duygusal dirayeti büyütmek, sağlamlık, dayanıklılık. Toprağını beslemek, köklenmek. Aidiyet. Dünyevi tarafta güvende hissetmek. Biz iyi insanlar oldukça, iyi şeyler yaptıkça, çalıştıkça, eylem halinde oldukça yaşamın bizi destekleyeceğini bilmek.

Parayla ilişkimizi düzeltmek. Paranın gelişine izin vermek. Maddi endişelerden arınmak. Hayata güvenmek. Güvenle köklenmek. Bir rızk planımızın olduğunu bilmek. Biz çalışıp ürettikçe hep daha fazlasının gelebileceğini bilmek.

Bunlardı sizin için bu transitin konusu. Maddi dünyayla ilişkinizi kuvvetlendirmekti. Bu konularda değişimler yaşamış, kendinizde bir şeyleri değiştirmiş olabilirsiniz. Elinizden geleni yapın her zaman. Bu transitten bunlarla çıkıyorsunuz.

Jüpiter artık ikizler burcunda, 3.evinizde olacak. 26 Mayıs’tan başlayarak 1 yıl boyunca ikizler konularında, 3.ev konularında destekleyecek sizi.

Bu kez konu iletişim. Bağlantılar. Daha çok insan, daha çok irtibat, daha çok bağlantı. Tanışmalar. Yeni insanlar. Yeni ortamlar. Hayatın daha çok içinde olmak diyebileceğimiz bir iletişim hali.

Sosyal medya. Website. İnternet üzerinden yapılan işler. Bilginin paylaşıldığı platformlar. Yazmak. Konuşmak, anlatmak. İçerik üretmek. Eğitmenlik yapmak. Danışmanlık yapmak.

Eğitimler. Kurslar. Eğitim ortamları. Çalışma alanları. Kütüphaneler. Kitap alışverişleri. Bilgi birikimlerinizi büyütecek şeyler.

İşinizde iletişimleri artıracak fikirler, çalışmalar. Tanıtım, reklam çalışmaları.

Daha çok konuşmak. Daha görünür konumda olmak. Daha çok anlatmak. Daha çok bilgi vermek. Yaptığınız işleri daha iyi anlatmak.

Günlük yaşamın, günlerin içinde daha çok insanla irtibat kurmak.

Böyle bir Jüpiter dönemi başlıyor. Tam da 3.eviniz, yani ikizlerin evi çalışacağı için gürül gürül bir Jüpiter etkisi olur sizin için 🙂

İletişim dışında ulaşım var ikizler burcunun temel konuları arasında. Arabalar, araçlar. Ehliyet almak, araba almak gibi konular da olasılıklarınız içinde.

Bunlar dışında kardeşlerle ilgili güzel gelişmeler olabilir. Onların hayatında iyi değişimler olabilir. Onlardan yana yaşanacak sevinçler, mutluluklar göründü gözüme 🙂

Bu yeni Jüpiter transiti, sizin için böyle güzel ihtimaller taşıyor.


Koç Burcu Mayıs 2024


Mayıs 2024 Ay Döngüleri :

8 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 18° Boğa, Güneş 18° Boğa

2.evinizde Uranüsyen bir yeniay. Neden Uranüsyen diyorum ? Çünkü Uranüs ile çok yakın bir derecede, Uranüs ile kavuşumda diyebileceğimiz bir yerde gerçekleşiyor.

Ayrıca Satürn ve Jüpiter ile temasta. Bu iki gezegenden iyi açıları var yeniayın. Mis gibi bir yeniay.

2.ev para eviniz. Bu ev işinizi, gelirlerinizi, kazançlarınızı, maddi olanaklarınızı temsil eden alan.

Uranüs değişimdir. Özgürlük getiren ve açılım yaratan değişimdir. Kısıtlayan koşulları aşmak yönünde değişimdir. Daha iyisine, daha fazlasına ulaşmanın getirdiği konfor ve özgürlüktür.

Boğada bir Uranüs bu zaten. Konfor deyince boğa, biliyorsunuz :))

Daha çok kazanabilir, parasal tarafta bir rahatlama yaşayabilirsiniz bu ay.

Ama değişimi sadece bu ay için, bu yeni ay için söylemiyorum. Bundan sonrasına şekil verir her gerçekleşen şey.

İşinizi, gücünüzü, paranızı, maddi imkanlarınızı iyileştirmek için başlatacağınız şeyler görüyorum. Bu yeni ay, böyle bir değişim basamağı yaşamınızda.


Koç Burcu Mayıs 2024


23 Mayıs : Yay Burcunda Dolunay  : Ay 2° Yay, Güneş 2° İkizler

9.evinizde olacak.

Plüto ile uyumlu açılarda gerçekleşiyor yay dolunayı. Bu çok iyi bir şey.

Nisan ayının dolunayı zorluydu biraz. Akrep dolunayı kaotik, problematik bir dolunaydı. Bu ayın dolunayı güzel görünüyor 🙂

9.ev konularında pozitif anlamda dönüştürücü, yenileyici bir dolunay etkisi alacaksınız.

Bu evin birçok teması var. Temalar üzerinden ihtimallere bakacağız.

Ama en temelde hayatla ilişkimizde olduğumuz yeri, bilinç seviyemizi, bakış açılarımızın kalitesini simgeliyor yay. Olgunluğumuzu. Hayatı yüksek bir bilinçle, kaliteli bakış açılarıyla yaşamayı. Erdemleri. Değerleri. Bilgeliği.

Bu dolunay vaktinde yaşayacağınız bazı deneyimler, sizin için ruhsal anlamda yükseltici bir etki olabilir. Bir üst basamağa, birkaç basamak yukarıya çıkmak, erdemli, olgun bir davranış göstermek, kendinle gurur duymak, kendinden memnun olmak..Böyle bir hal geliyor gözümün önüne.

Olgunlaşmak hayatı kolaylaştıran bir şey. Bu anlamda bir yükseliş var. Bu zamana kadar önemsediğiniz, zihninizde olmayı hak etmediği halde kendinize mesele ettiğiniz bir şeylerin yükünden özgürleşmek, daha üst bir bilince, daha yukarıda bakış açılarına varmak, oradan bakınca  o şeylerin aslında ne kadar küçük ve önemsiz olduğunu görmek..Böyle bir değişim var.

Bunlar dışında neler söyleyeceğim ? Eğitim bir yay teması. Okul, yüksek öğrenim konuları, akademi, akademik çalışmalar, tez, makale konuları, akademik sınavlar, yabancı dil kursları, yabancı dil sınavları. Bunlar yay teması. Bu yönde konuları, gayretleri, gündemleri olanlar güzel şeyler yaşayabilirler. Bir süreç mutlu edecek biçimde tamamlanabilir. Emekler karşılık bulabilir.

Yurt dışında bağlantılı ticari işlerde, vize, pasaport, konsolosluk, mülakat, oturum, yerleşim konularında iyi şeyler olabilir. Yapılacak işler, işlemler güzelce tamamlanabilir.

İstediğiniz bir seyahati yapabilirsiniz ayrıca. Gönlünüzde olan, görmek istediğiniz bir yere gidiyor olabilirsiniz bu dolunayda.

Uzağınızda olan sevdiklerinizden güzel şeyler gelebilir. Onlar yeni bir şeylere başlıyor olabilirler. Müjdeler, iyi haberler verebilirler size. Bir araya gelişler de olabilir. Belki siz yanlarına gidiyorsunuz, belki onlar geliyorlar 🙂


Koç Burcu Mayıs 2024


Mayıs ayı güzel görünüyor 🙂 Sizde özellikle maddi tarafta bir açılım var gibi 🙂 Gönlünüze göre olsun.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Koç Burcu Mayıs 2024


Instagram hesabım :  @anlatburcak

Burayı tıklayabilirsiniz ↑ ↑ ↑ ↑

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz.


Koç Burcu Mayıs 2024


Huzurlu, keyifli, bereketli bir ay diliyorum. Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!