19-25 Haziran 2023 Astroloji Gündemi

19-25 Haziran 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni haftaya Jüpiter ve Satürn arasındaki uyumlu açıyla başlıyoruz. Önemli bir görünüm. Çok iyi bir görünüm.

Açıların olasılıkları sadece gününde değil, yaklaşırken de açığa çıkıyor. Hatta esasen yaklaşırken daha güçlü oluyor. O yüzden bir süredir zaten alıyoruz bu etkiyi.

Jüpiter toprak elementinde, boğa burcunda. Satürn su elementinde, balık burcunda.

Balık temalarında deneyimlerin içinden geçiyor olabiliriz. Zaten 18 Haziran ikizler yeniayı da Neptünyen bir yeniay. Neptün balık burcunun yöneticisidir.

Neptün ve balık burcu ne yazık ki şifa gerektiren, şifaya ihtiyaç duyan konularla, hastalıklarla, hastanelerle, tedavilerle ilgili. Belki böyle deneyimlerin içinden geçiyoruz. Ama Jüpiter ile sağlam bir duruş var. Gerekenleri yapmak, yapabilmek için ayaktayız. Toprak elementinin kuvvetiyle köklerimize sıkıca tutunuyoruz. Duygulara kapılıp gitmiyoruz.

Mantıklı, makul ve olgun bir tutum her zaman önemli. Ama özellikle de böyle zamanlarda en gerekli şey.

Sadece sağlık konuları da değil. Zaten böyle şeyler hiç olmasın. Yazarken bile rahat yazamıyoum. Ama sadece bunları da kastetmiyorum. Kırgınlıklar, dargınlıklar, pişmanlıklar var içinden geçtiğimiz günlerin enerjisinde. Belki birileri bir şeylere üzülüyor. Birileri birilerini hayatından çıkarıyor.

Biliyoruz ki olan olması gerektiği için oluyor. Bunu biliyoruz, değil mi sevgili okuyucularım ?

Hayır sandığımız şer olabiliyor, şer dediğimizin içinden hayırlar çıkabiliyor. Belki o hayrı hemen görebiliyoruz, belki sonradan anlıyoruz ama her şeyin bir matematiği var. Bu net. Bu böyle.

Yaşamın elbette öğretileri var. Bizi geliştirmek istiyor. Olanların içindeki hayırlara odaklanarak geçirelim bu Neptünyen günleri. Jüpiter Satürn uyumu da bize : ”Toprağına köklen, dik dur, duygulara kapılıp gitme, ayakta kal” diyor.

Köklenenler, aklıyla düşünenler, akılcı davrananlar, kabul duygusunda olanlar, yaşamın ilahi senaryosunu okuyabilenler, teslimiyet ve güven içinde olanlar güçlü kalır. Su elementinden toprak elementine gidiyoruz Jüpiter & Satürn desteği ile.

21 Haziran Çarşamba günü 17:57’de Güneş’in yengeç transiti başlıyor.

1 ay sürer Güneş transitleri. İkizler dönemi bitiyor. Yengeç burcunun zamanı başlıyor.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Bu arada ↓

Yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair tüm transitlerin linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


19-25 Haziran haftasının gezegen açıları :

19 Haziran : Jüpiter Satürn altmışlığı : Jüpiter 7° Boğada, Satürn 7° Balıkta

Bu açıyı yazımın giriş bölümünde anlattım. Dereceleri görmeniz için ekliyorum buraya.

19 Haziran : Güneş Neptün karesi : Güneş 27° İkizlerde, Neptün 27° Balıkta

Yeniayın en belirleyici açısı. İkizler yeniayı, bu Neptün etkisiyle gerçekleşti. Bugünlerde yakın çevre içinde Neptünyen sebeplerle bir araya gelişler olabilir. Özellikle sağlık konuları geliyor akla. Birbirimize destek vereceğimiz konular, durumlar olabilir. Duygulara kapılıp gitmeden yapılması gerekenlere odaklanmaya gayret edelim.

21 Haziran : Merkür Mars altmışlığı : Merkür 18° İkizlerde, Mars 18° Aslanda

Merkür kendi evinde. İkizler burcunda. İletişimin temsilcisidir Merkür. İkizler burcunda iletişimleri hareketlendiriyor. Ek olarak burada bir Mars açısı var. Çok dialog görüyorum burada. En azından diğer zamanlara kıyasla daha fazla diyebilirim.

Hem yakın çevre içinde, hem işimizde dialoglar, haberleşmeler var. Ahbap, akraba çevrelerinde birbirimize bir şeyler duyuruyoruz. İşimizde tanıtımlar yapıyoruz. İletişimde hareketli bir zaman.

23 Haziran : Mars Kiron üçgeni : Mars 19° Aslanda, Kiron 19° Koçta

Memnun olmadığımız, mevcut haliyle iyi hissettirmeyen, sorun yaratan durumları çözmek için yeni adımlarımız olabilir bu hafta. Bir iyileştirme niyeti ile harekete geçebiliriz.

Ayrıca fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, tedaviye ihtiyaç duyanlar için güçlü bir şifalanma zamanını simgeliyor bu üçgen. Başlayacak olan tedaviler olabilir, tamamlanacak olan tedaviler olabilir. Özellikle kalp damar sağlığı ile ilgili konuları söylemek mümkün. Çünkü Mars aslan burcunda alıyor bu açıyı. Aslan burcu vücudumuzda kalbimizle, dolaşım sistemimizle ilgilidir.

İyi hekimlerle tanışabilirsiniz, nasıl ilerleyeceğinizi netleştirebilirsiniz. Bir arayış halinde iseniz işinde başarılı, şifaya vesile olacak bir terapistle tanışabilirsiniz.

İç dünyamızda bir şeyleri şifalandıracak şeyler olabilir.

23 Haziran : Güneş Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Güneş 1° Yengeçte, Kuzey Ay Düğümü 1° Boğada

Aile, anne baba, özellikle ‘anne’ kavramı yengeç burcuyla bağlantılı. Kuzey Ay düğümü toprak elementinde. Aile içinde gündemimiz olan konular kadersel olarak şekil alabilir. Olması gereken ne ise o oluyor. Olanların içindeki hayırları okumaya niyet edelim.

Başka şeyler de ekleyeceğim :

Kuzey Ay düğümü temasları yaşamımızda kırılma noktalarını, farkındalık anlarını, dönüm noktalarını, değişimi başlattığımız ve daha iyi bir hale geçiş yaptığımız vakitleri temsil ediyor.

Üstelik burada Güneş var. Aklı, mantığı, iradeyi, kararlılığı, gücü, yaşam gücünü temsil ediyor Güneş.

Ne yapıyoruz ? Yolumuzu çiziyoruz, sorumluluk alıyoruz. Hayattan bekleyenlerin hep bekleyeceğini, kimsenin bizim kurtarıcımız ve kahramanımız olmayacağını, yaşamımıza ancak kendimiz sahip çıkarsak iyi şeyler olacağını daha güçlü şekilde fark ediyor ve gücümüzü toplayıp aksiyon alıyoruz. Bir irade ve kararlılık var. Atılımlar var.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

19 Haziran Pazartesi

Ay’ın yengeç transitindeyiz. Bugün Jüpiter ve Satürn arasındaki uyumlu açının tam olarak kesinleşeceği gün. Ayrıca Ay’ın her ikisiyle irtibatları olacak, güzel etkileri büyütecek Ay.

Sabah erken saatlerde Ay, Jüpiter ve Satürn ile olumlu açılar yapıyor. Bir şeylere karşı olgunluk göstermek, olgun ve güçlü durabilmek..Böyle şeyler var burada. Günlük işlerimiz, iletişimlerimiz, parasal konularımız, işimizle ilgili konular açısından da şanslı bir vakit.


20 Haziran Salı

Ay gün boyunca yengeç burcunda olacak yine.

Sabah saatlerinde Ay ve Uranüs arasında güzel bir altmışlık açı var. Güzel bir yenilik başlatabiliriz. Değişime gitmek istediğimiz konular için kullanabileceğimiz bir açı.

Gündüz saatlerinde Ay Neptün üçgeni geliyor bu kez. Sağlık gündemleri olanlar hastane, kontrol, muayene, vb işlerini yapabilirler.

Gece saatlerinde Ay Pluto ile karşıt açıda. Tamamlanacak konular olabilir.


19-25 Haziran 2023 Astroloji Gündemi


21 Haziran Çarşamba

Ay gün başlarken 01:04’te aslan transitine başlıyor.

Sabah saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü arasında bir kare açı var. Yapacağımız şeyler pürüzlü durumlara takılabilir biraz.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Jüpiter karesi duyguların gereğinden büyük yaşanabileceğini, tepkilerin kontrolsüz olabileceğini söylüyor. Kendimizde olalım. Bir şeylere sinirlenebiliriz. Ama kontrolümüz önemli. Kimseyi kontrolümüzü kaybedecek kadar önemsememek de en güzeli.

Güneş’in yengeç transiti başlıyor bugün.


22 Haziran Perşembe

Ay aslan burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Venüs ile, öğle vaktinde Mars ile kavuşuyor. Hevesler var. Yapmak istediğimiz başlangıçlar var. Ama bir şeyler ölçüsünden taşabilir. Abartılı hallerden sakınalım.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay, Merkür ile uyumlu açıda (altmışlık). Günlük işler daha rahat akabilir bu vakitlerde.

Akşam saatlerinde bir Ay Uranüs karesi (uyumsuz açı) var. Bazı hatalı davranışların karmik karşılığı gelebilir. Kibirli, üstten, nezaketsiz davranışlarla karşılaşmak mümkün. Ama kimsenin seviyesi ile eşleşmek zorunda değiliz.


19-25 Haziran 2023 Astroloji Gündemi


23 Haziran Cuma

Ay 13:35’e kadar aslan burcunda ve boşlukta (açısız). 13:35’te başak burcuna geçiyor.

Bir şeyleri ayırırız, ayıklarız, düzenleriz bugün. Başak günlerinde genellikle böyle şeyler yapıyoruz.

Gündüz saatlerinde Ay Güneş altmışlığı aktif. Çok güzel bir açı. Evimizle ilgilenebiliriz. Güneş yengeçte. Yengeç burcu evimizi simgeler. Yaşam alanımızı daha konforlu, daha düzenli ve işlevsel hale getirmek için yapacağımız şeyler olabilir.

İletişimler, bir araya gelişler, buluşmalar, görüşmeler için de değerlendirebileceğimiz bir açı.

Gece saatlerinde Ay Satürn karşıtlığını görüyoruz. Bizi düşündüren bir şeyler var gibi. Düzen oluşturmak istediğimiz konuları düşünüyoruz. Karamsar olmayalım. Emekle, çabayla her şey yoluna giriyor nasipte varsa.


24 Haziran Cumartesi

Ay’ın başak transiti devam ediyor.

Sabah erken saatlerde bir Ay Jüpiter üçgeni var. Güzel başlıyoruz güne. Gündem konularımızda pratik çözümler bulabileceğimiz, bir şeyleri yoluna koyabileceğimiz, daha faydalı, daha işlevsel hale getirebileceğimiz bir gün.

Başak burcu fayda odaklıdır. Aynı sebepten sorunlar da doğar bazen. Çıkarına fazla odaklanabilir. Bunu yapmamaya çalışalım.

Yapanlara da gerekenleri düzgün bir üslupla söyleyebiliriz. İyi niyetimizin kötüye kullanılmasına müsaade etmemize gerek yok. Başak günlerinde böyle şeyler olabiliyor. Not düşmüş olayım.


25 Haziran Pazar

Ay yine gün boyunca başak burcunda bugün de.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs üçgeni ile parasal şanslar var. İşimizde güzel şeyler olabilir. Yaşam düzenimizi oluşturan şeylerde yeniliklere gidebiliriz ayrıca.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Merkür karesi aktif. Dialoglarda tatlar kaçabilir biraz. Birilerinin kişisel menfaatine fazla odaklandığını, bencil davrandığını düşünebilirsiniz. Yani bunu düşündürecek şeyler olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Neptün karşıtlığı geliyor. Modumuzu aşağı çekecek şeyler olabilir. Moralimizi, ruh halimizi kimsenin yaptığı şeylere bağlamayalım. Bunu yaparsak her gün yeni bir hikayemiz olur. Kendi içimizde duygusal dengemizi koruyalım her zaman.


Haziran ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Koç Burcu Haziran 2023, Boğa Burcu Haziran 2023,

İkizler Burcu Haziran 2023, Yengeç Burcu Haziran 2023,

Aslan Burcu Haziran 2023, Başak Burcu Haziran 2023,

Terazi Burcu Haziran 2023, Akrep Burcu Haziran 2023,

Yay Burcu Haziran 2023,   Oğlak Burcu Haziran 2023,

Kova Burcu Haziran 2023, Balık Burcu Haziran 2023

İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Merkür İkizler Burcunda 11 Haziran-27 Haziran 2023

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel hafta bir diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!