Koç Burcu Haziran 2023

Koç Burcu Haziran 2023

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Yılın ortasına vardık artık. Haziran ayını anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bu ay sizleri neler bekliyor ? Nasıl olasılıklarınız var ? Şanslar nerelerden gelebilir ? Nelere dikkat etmeniz fayda getirir ? Ayı detaylıca konuşalım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Onu da belirtmiş olayım. Sıklıkla söylüyorum.

Önce bir takvim olarak ayın gündemini veriyorum yine. İçinde tarihler var. Ayın transitleri ve yeniay & dolunay döngüleri var. Akışı görebilirsiniz ↓

Haziran 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler transitinde. 3.evinizde.

Arkadaş çevreleri içinde dialoglar, bir araya gelişler artacaktır. Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla görüşmeleriniz olacaktır, bu ev bu kişileri temsil ettiğinden.

Bir süredir görmediğiniz akrabalarınızla görüşebilirsiniz. Misafirlikler olabilir.

Oturduğunuz yerde komşularınızla birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir, apartmanınız için yapacağınız şeyler olabilir. Gerekliliklerin ötesinde sohbetlerde, güzel sofralarda da bir araya gelebilirsiniz. Komşularınızı ağırlayabilirsiniz evinizde.

Arkadaşlarınızla buluşmalar artıyor.

İletişim ve ulaşım bu evin iki temel konusudur. Dolayısıyla iletişim ve ulaşım araçları da 3.evle ilgilidir. Arabalarla ilgili konular da olası o yüzden. Araba alım satım konuları olanlar için aktif bir süreç. Arabanızın satışını gerçekleştirebilirsiniz ya da bir süredir hazırlığında iseniz arabanızı alabilirsiniz.

Ehliyet alacaklar da olabilir. Sınavlarınızı geçebilirsiniz.

Günlük yaşamınız hızlanıyor. Bildirimler, haberleşmeler, dialoglar var. Sohbetler, muhabbetler, bir araya gelişler var.

21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Ev düzenimizle ilgilidir 4.ev. Yaşadığımız yerle, evimizle ilgilidir. Evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa, bunları yapabilirsiniz bu Güneş döneminde.

Bir yer değişikliği gündemi olanlar, yeni bir eve geçiş sürecinde olanlar, memlekete gitmek/memleketten dönmek gibi konuları olanlar, taşınmak üzere olanlar bu süreçte bu değişimleri yaşayabilirler.

Kökleriniz, ailenizle bağınız, aile bireylerinize karşı duygularınız, köklenme ve aidiyet duygunuz, toprak elementinizle ilgilidir. Buralarda şifalanma yönünde açılımlar var. Bir şeylerin farkına varmak, bir şeylerle barışmak, deneyimlerin ilahi matematikteki yerini ve öğretisini görebilmek gibi bir bilinç değişimi var.

Köklerinizle bağınız şifalanıyor.


Koç Burcu Haziran 2023


MERKÜR

Merkür 11 Haziran’a kadar boğa burcunda. 2.evinizde.

Parasal konular hareketli. Kazançlarınızı büyütmenin yollarını deniyorsunuz sanırım. Güzel fikirler getirir Merkür ise. Yeni denemeler, yeni çalışmalar var.

11 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

Merkür zodyakta ikizler burcunun yöneticisidir ve 3.evin sahibidir. Kendi evinde, yöneticisi olduğu burçta, güçlü konumda olacak burada Merkür. Bu transiti iyi değerlendirirseniz getirisi çok olur.

3.ev bilgimizi paylaşmayı, bilgimizle yön göstermeyi, rehberlik etmeyi, rehber kişi olmayı anlatır. Eğitmenlik ve danışmanlık iki temel ikizler-3.ev temasıdır. Bilgimizi paylaşmak için kullandığımız platformlar, websiteler, sosyal medya ikizler burcu ile bağlantılıdır.

İçerik üretmek bir 3.ev işidir. Bu konularda bir başlangıcınız olabilir Merkür ile. Halihazırda zaten bu tür işleriniz varsa, bunlar çeşitlenecektir, artıp büyüyecektir.

Ama kendiliğinden mi olacak bunlar ? Elbette hayır. Bu transit sizin için bir büyüme fırsatı. Yeni içerikler sunun, yeni formatlar yaratın. Çalışmalarınızı artırın. Karşılığı kolayca, güzelce gelebilir.

Başka konuları da var bu evin, onlara da bakalım.

Yakın çevre demektir 3.ev. İletişim kurmak, haberleşmek, bildirmek, duyurmak, haber vermek demektir.

Günlük hayatınızın bir parçası olan kişiler, arkadaş çevreniz, ayrıca kardeş ve akrabalarınız, komşularınız bu evle bağlantılı.

Yakın çevre içinde haberleşme trafiğiniz artabilir. Birbirinize haber vereceğiniz, birlikte planlayacağınız, kararlaştıracağınız şeyler olabilir. Bir araya gelişler, sohbetler, muhabbetler de artıyor Merkür ile.

Merkür 27 Haziran’da bir kez daha burç değiştiriyor. Yengeç transitine başlıyor. 4.evinize yerleşiyor.

Bu kez bu evin konularında yeni fikirler, yeni niyetler getirecek size. Planlayıp uygulayacağınız şeyler olacak.

Evimiz bir 4.ev konusudur.

Evinizin düzeni, temizliği, konforu, şıklığı için yapacağınız şeyler olabilir. Ayırıp atacağınız şeyler olabilir. Değiştirip yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Eşya/alet alışverişleriniz olabilir.

Aile demektir ayrıca 4.ev. Özellikle anne ve babayı temsil eder. O yüzden onlarla ilgili konularınız da olabilir. Onların yeni kararları olur örneğin. Yeni şeylere başlarlar. Bazı şeylerde yardımınızı da isteyebilirler.


Koç Burcu Haziran 2023


VENÜS

Venüs 5 Haziran’a kadar yengeç burcunda. 4.evinizde.

Bu ev, evimizi, yuvamızı, hanemizi anlatan ev.

Venüs’ün bu transitinde evdeki huzurunuzu, keyfinizi, konforunuzu artıracak şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Evinizle, evinizin şıklığıyla, dekorasyonunuzla, ev düzeninizle ilgileneceğiniz, değişiklikler yapabileceğiniz, güzel bir dönem. Kendinize keyifli alanlar yaratabilirsiniz. Örneğin bir okuma alanı. Örneğin bir meditasyon alanı gibi.

Aile içi bağlarınız, anne babanızla iletişimleriniz, ailenizle ilişkiniz yine bu evin konusu. Venüs ile güzelleşen şeyler olacaktır.

5 Haziran’da aslan burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Venüs parasal şanslarla ilgili bir gezegen.

5.ev konularında işleriniz varsa güzel fırsatlar doğabilir, kazançlarınızı büyütecek yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Sanat, spor, yaratıcı işler, zanaat işleri, bunlar dışında reklam, tanıtım işleri, ayrıca kutlama, organizasyon faaliyetleri aslanın ve 5.evin konusudur.

Sadece iş ve kazanç anlamında değil, genel anlamda bu konulardan yana şanslı olacağınız bir süreç.

Hobiler işe dönüşebilir ayrıca. Hobiler de 5.ev temasıdır.

Sanatta, sporda kendinize yeni keyifler yaratabilirsiniz. Bir kursa başlayabilirsiniz. Kendi kendinize yapacağınız, öğreneceğiniz şeyler de olabilir.

Tatil, eğlence, kutlama, parti, keyif demektir 5.ev. Venüs enerjinizi yükseltmeye geliyor.


Koç Burcu Haziran 2023


MARS

Mars ay boyunca aslan transitine devam ediyor. 5.evinizde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda biraz daha çaba halinde olabilirler. Onlar için yeni başlangıçlar planlayabilirler. Bu bir aslan transiti olduğu için, özellikle hobiler, sanat ve spor gibi konular olabilir bunlar.

Sanatla bağlantınız varsa eğer, yeteneklerinizi ve donanımınızı sergilemek için, daha görünür olmak için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz Mars ile.

Sadece sanat da değil. İşinizde, alanınızda tanınır hale gelmek, görünür olmak yönünde çabalarınız varsa, ilgili yerlere reklam verebilirsiniz. Sosyal medyayı kullanmaya/daha aktif kullanmaya başlayabilirsiniz. Şöhret demektir 5.ev 🙂 Herkesin de kendince, kendi çevresi içinde bir şöhreti vardır. Daha görünür, daha bilinir olmak isteyebilirsiniz. Bu yönde şeyler yapabilirsiniz.


Koç Burcu Haziran 2023


Haziran 2023 Ay Döngüleri :

4 Haziran : Yay Burcunda Dolunay :  Ay 13° Yay, Güneş 13° İkizler

9.evinizde bir dolunay.

Yolculuklar gündeme gelebilir. İş sebebiyle olabilir bu. Planladığınız bir seyahat olabilir. Ailenizin yanına gitmek, bir yakınınıza gitmek gibi bir şey olabilir. Size gelecek kişiler de olabilir. Bir gidiş geliş konusu var gibi.

Eğitimler 9.evle ilgili. Bir eğitim sürecinizi tamamlıyor olabilirsiniz. Üniversite, akademi 9.evin konusudur. Mezun oluyor olabilirsiniz. Bir makalenizi, tezinizi, bir projenizi tamamlayabilirsiniz.

Akademik hayatınızda net bir gelişme olabilir. Bir konu tamamlanıyor sanırım.

Soyut anlamda da değişimler var. Farkındalığımızla ilgili bir ev burası. Daha yüksek bir bilince varmak, bir deneyimle gelecek bir netleşme. Perspektif kazanmak, olanı biteni doğru okuyabilmek. Belki işinizle, belki ilişkilerinizle ilgili net bir karar. ‘Bunu şimdi görebiliyorum’ ya da ‘Mantığını şimdi anladım. Şimdi yerine oturdu’ diyeceğiniz bir şey var gibi. Pozitif değişimler var.

18 Haziran : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 26° İkizler, Güneş 26° İkizler

3.evinizde doğacak bir yeniay.

Neptün’ün uyumsuz açısı var. Kare açı yapıyor yeniaya Neptün.

İkizler burcu ve 3.ev yakın çevre iletişimlerimizi, yakın arkadaşlıklarımızı temsil eder. Buralarda bir değişim var.

Bir arkadaşınıza mesafe koymak, bir dialogu azaltmak, sonlandırmak isteyebilirsiniz. Karşı tarafın beklemediği bir şey olabilir bu. Neptün hayal kırıklığını anlatıyor.

Şimdiye dek bir şeylere tolerans göstermiş, rahatsızlık duyduğunuz şeyleri söylememiş, konuşmamış olabilirsiniz. Aslında bazı arkadaşlıklar içinizde çoktan bitmiş olabilir. Artık bir şeyleri içiniz almıyor belki. Artık hiçbir şey yokmuş gibi, her şey yolundaymış gibi yapmak istemiyorsunuz. Karşı tarafın sizde artık bir yeri kalmadığını net biçimde anlayacağı vakit olabilir bu.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!