Yengeç Burcu Mart 2024

Yengeç Burcu Mart 2024

Yengeç Burcu Mart 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bahar geliyor. İlkbaharı karşılamaya hazırlanıyoruz bir kez daha. Yılın bu vakitlerinin başlangıç enerjisini çok seviyorum. Doğa uyanmaya hazırlanıyor.

Nasıl bir ay Mart ? İçinde neler var ? Yılın ilk tutulması var mesela 🙂 Terazi burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Tutulmaya da, ayın diğer gelişmelerine de bakacağız.

Bu öngörüler ; yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olur. Çünkü ; Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Her zamanki gibi söylemiş olayım.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 9.evinizde.

9.ev yay burcunun evi. Bilgelik demektir yay.

Kendinize, yaptıklarınıza, söylediklerinize, seçimlerinize, tercihlerinize, yaşam şeklinize daha objektif şekilde bakabileceğiniz bir dönem. Yanlışlardan arınmak gibi tarif edebileceğim bir kişisel gelişim dönemi, dönüşüm dönemi.

9.evin başka nasıl konuları var ?

9.evin temel temalarından biri eğitimdir. Hocalardır. Yol gösteren kimselerdir.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeliyor. Derinlikli, hayata dair ufkunuzu açacak, bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta iken. Kanallar, sayfalar, kitaplar, uzmanlar keşfedebilirsiniz. Eğitimlere katılabilirsiniz.

Bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir 9.ev. İlimler de bu evle ilgilidir. İlmi alanlarda bilgilerinizi büyütmenizi sağlayacak güzel şeyler çıkabilir karşınıza.

Seyahatleriniz de olabilir. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantılı konular arasında.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

10.ev geçişlerinde çoğunlukla şu olur : ‘Sorumluluklar’ artar.

Çalışma hayatımızda yapılacak işler artar. Yönetimin talepleri artar. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur, bunlarla meşgul oluruz.

İş değil sadece konu. Aile büyüklerimiz için yapmamız, ilgilenmemiz gereken şeyler olur.

Resmi konular da 10.evin konusu. Yasal işlemler de getirebilir o yüzden size bu Güneş transiti.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Yanıt alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Konunuz ilerleyebilir.

Devletin bir hizmeti için bir kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunları yapabilirsiniz.


Yengeç Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 9.evinizde.

Bu evin temalarında bir hareketlilik olur burada iken.

Yurt dışında ya da uzak şehirlerde yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, dostlarınız varsa, onlarla irtibatlarınız, iletişimleriniz artabilir. Sizden bir ricaları da olabilir. Belki sizin onlardan bir isteğiniz olabilir. Birlikte planlayacağınız bir şey olabilir, bir organizasyon yapabilirsiniz. Aranızda kararlaştıracağınız bir şey olabilir.

Bir yolculuk gündeme gelebilir. Bu yolculuk yapmanız gereken bir seyahat de olabilir, keyfi diyebileceğimiz bir gezi de olabilir.

Öğrenci iseniz eğitim hayatınızda konular hızlanacaktır. Hocalarla dialoglar aratacaktır.

Bunun dışında yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Bu bir balık transiti. Balık spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir alanda bir eğitime, bir seminere katılabilirsiniz.

Konular içinde zaman zaman tek hissettiğiniz durumlar olabilir. Balık etkisiyle yalnız hissedebilirsiniz kendinizi. Destek alamadığınız noktalar olabilir. Ama sizi geliştirmek için olacaktır bu şeyler. Bireysel gücünüzü büyütmek için olacaktır. Balık zamanlarının öğretisi, hediyesi bu oluyor.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Resmi işlemler, kayıt işlemleri, yasal başvurular, e-devlet üzerinden/devlet dairelerinde yapılacak işler getirebilir size burada iken.

İşinizde yoğun bir dönem olabilir. Özelikle iletişimler üzerinden. Görüşmeler, toplantılar, bildirimler, duyurular, haberleşmeler organize edilecek işler. Yeni fikirler, yeni projeler. Bunların hazırlıkları. Böyle bir tablo görüyorum bu Merkür’e bakınca.

Koç transiti olduğu için yeni başlayacak şeyler var. Başlangıç demektir, yenilik demektir koç.


Yengeç Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 8.evinizde.

Bu ev parasal konuların evidir. Nasıl paralar ? Özellikle ödemeler, harcamalar, ortaklaşa kazançlar, alım satım konuları, yasal boyutu olan paralar, vergi ödemeleri, sigorta prim ödemeleri, maddi güvence olarak söyleyebileceğimiz şeyler, yatırımlar.

Venüs’ün pozitif etkileri olur. Bu konular üzerinden alırsınız desteğini.

Bir ödemenizi kolayca yapmanızı sağlayacak bir fırsat doğabilir. Elinize bütçenizi rahatlatacak paralar geçebilir. Bazı borçları bütünüyle bitirebilirsiniz.

Aileden gelecek kaynaklar olabilir.

Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Kova burcu arkadaşlarımızı simgeliyor. Bir ahbabınıza borç verdiyseniz, ödeyebilir borcunu.

Ticari işlerde bir aracılık, bir komisyon kazancı olabilir.

Prim, sigorta ödemelerinizi yapabilirsiniz. Birikmiş borçlar varsa, bunları küçültebilirsiniz.

Kova burcu teknoloji demektir. Dijital alanlar kovanın konusu. 8.ev ise bankacılık işlemleriyle ilgili. Dijital alanda yeni bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Atm’lerden, şubelerden yaptığınız bazı işlemleri artık online olarak yapmaya başlayabilirsiniz.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 9.evinize geliyor.

Yolculuklar, geziler, seyahatler, uzaklar var bu evde. Uzaklardaki dostlar var.

Eğitim, akademi, hocalar, eğitimle ilgili konular da 9.evin temaları içinde.

Buradan Venüs geçecek. Güzel şeyler olur 🙂 Yapılacak işlerde kolaylıklar olur. Sevindirecek şeyler olur. İyi haberler, irtibatlar, iletişimler olur.

İlgi alanlarınızda entelektüel altyapınızı büyütebileceğiniz, bu yönde başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem ayrıca. 9.ev konularında olur bunlar özellikle. Dünya kültürleri, dünya mutfakları, başka kültürlerin müzikleri, dansları, kültürel bileşenleri, yaşam biçimleri gibi.

9.ev ilimleri de simgeliyor. Balık ise spiritüel konularla ilgili bir burç. Ruhunuza şifa olacak şeyler var burada. İlimlerle, spiritüel öğretilerle daha çok ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak da var ihtimaller içinde.


Yengeç Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 8.evinizde.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bu adımı atabilirler. Daha önce kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Parasal konular, ödemeler, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler, alacak verecek konuları bu evle ilgilidir. Bir süredir beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bir süredir tahsil edemediğiniz paralar elinize geçebilir. Alacaklarınızı tahsil etmek yönünde hatırlatmalar yapabilirsiniz ilgili kişilere.

Maddi güvence niyetiyle yapacağınız bir parasal başlangıç olabilir. Bir birikim oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bir hesap açabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi varlıkları çoğaltmak için neler yapabileceğinize bakmak isteyebileceğiniz bir dönem. Daha iyi yaşam standartları için yeni kararlarınız olabilir.

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 9.evinize geliyor.

9.evin konularını sayacağım size.

Akademik konular, yüksek öğrenim. Eğitim, basın, yayıncılık. Seyahatler, uzaklara yolculuklar, uzaklardaki sevdiklerinizle ilgili konular. Geziler, keşifler.

Uluslararası ticari faaliyetler, yurt dışı bağlantılı işler, yurt dışı para transferleri, şehirler arası taşımacılık, lojistik konuları.

Yüksek öğrenimde öğrenci ya da akademisyen iseniz, burada koşturmalar olabilir. Eğitim hayatınız için yapmanız gerekenler artabilir . Sınavlar, projeler, ödev teslimleri, makale, tez çalışmaları gibi.

Heves duyduğunuz, öğrenmek, ilerlemek istediğiniz bir alanda eğitime başlayabilirsiniz.

Balık burcunda spiritüel alanlar var. Bu yönde bir şey olabilir bu.

Uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınız ile ilgili konularınız olabilir. Onlar için yapmanız gerekenler olabilir.

Şehirler arası konular doğabilir. Yer değişiklikleri, yolculuklar olabilir.


Yengeç Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

9.evinizde doğacak. Bu yeniayın Uranüs’ten uyumlu açısı var. İyi bir yeniay. Güzel bir yeniay 🙂 Şanslarımız var. İyi ihtimaller var.

Siz yeniayın etkisini 9.ev temaları üzerinden alıyorsunuz.

Bu evin konularında sorun yaratmış, sizi uğraştırmış bir konu çözülebilir. Güzel şeyler olabilir.

Okul hayatınız. Hocalarla iletişimler. Uzaklar, yolculuklar, seyahatler. Taşınma, taşımacılık konuları.

Eğitimler, kurslar. Bilgiyi paylaştığımız platformlar.

Bunlar var 9.evde.

Bir ilgi alanınızda eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, okulunuzla ve akademik çalışmalarınızla ilgili güzel şeyler olabilir.

Bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

İnzivadır, uzaklaşmaktır, dinginleşmektir balık burcu. Böyle bir seyahatiniz de olabilir. Kendinizle kalacağınız bir şey planlayabilirsiniz.

Uzaklarda olan sevdiklerinizle ilgili sorunlu durumlar çözülebilir. İletişimlerde kopukluk olduysa, dargınlıklar olduysa barışabilirsiniz. Durumlar tatlıya bağlanabilir. Konular yoluna girebilir.


Yengeç Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

4.evinizde gerçekleşecek. Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama sembol olarak, mana olarak dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler.

4.ev temaları üzerinden olasılıklara bakalım.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, ev düzeni, ikamet, taşınma, yerleşim, emlak, konut, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu, evin bakımı gibi temalar var bu evde.

Terazi burcu kontratları simgeliyor. Bir kontratı, sözleşmeyi bitirebilirsiniz. Kiracı iseniz yerinizden taşınabilirsiniz.

Ev almak, ev satmak isteyenler, bir mülkün satışını gerçekleştirmek isteyenler, bunu yapabilirler. Bir el sıkışma olabilir. Ev alacak olanlar olabilir.

Hukuki süreçleri simgeler terazi. Boşanma sürecinde olanlar resmi düzlemde işlemlerini gerçekleştirebilirler. Konu tamamlanabilir.

Evlilik hazırlığında olanlar bu yönde adımlar atabilirler.

Yeni bir düzen kurmak. Yeni bir yerleşim. Böyle şeyler görünüyor bu tutulma resminde.


Yengeç Burcu Mart 2024


Mart ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yengeç Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yengeç Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!