Yay Burcu Şubat 2024

Yay Burcu Şubat 2024

Yay Burcu Şubat 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Şubat ayını inceleyelim birlikte. Sizin için nasıl bir ay olabilir, bakalım.

Öngörüler yükselene göre yapılabiliyor. Teknik olarak bu böyle. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni yay olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 3.eviniz.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir alan burası.

Ayrıca kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler bu evle ilgili.

Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle iletişimleriniz artabilir. Ortak konularınız olabilir. Onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir. Birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Şehrin içinde daha aktif, daha hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz ayrıca.

Online/dijital alanlar, sosyal medya faaliyetleri varsa hayatınızda, buralarda yenilenmek, büyümek,  hızlanmak için iyi bir zaman. 3.ev bu konuları da temsil eden bir ev. İletişim evi. Bilgiyi, bilgiyi paylaşmayı, bilgiyi paylaştığımız platformları sembolize ediyor. Kova burcu da zaten dijital platformlarla bağlantılı. Tam da bu konuların zamanı diyebilirim o yüzden.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Sizin için ev ve aile odaklı 1 aylık yeni bir döngü başlıyor.

Evinizde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Düzene koymanız, temizlemeniz gereken alanlarla, yenilemeniz gereken şeylerle ilgilenebilirsiniz. Elden geçirebilirsiniz odalarınızı, eşyalarınızı.

Kombi bakımları, tesisat yenileme, tamir, vb konularınız olabilir.

Aileniz için yapmak istediğiniz şeyleri hayata geçirebilirsiniz. Aile içi konular, çözülmesi gereken şeyler olabilir. Siz devreye girebilirsiniz. Gerekeni siz yapabilirsiniz.

Geçmişi, çocukluğunuzu, aile köklerinizi, eskileri daha çok anacağınız bir zaman bu sizin için. 4.ev biraz nostaljik bir ev 🙂 Aile köklerinizi daha yakından tanıyacağınız hikayeler de dinleyebilirsiniz anne babanızdan. Bilmediğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz.


Yay Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 2.evinizde.

2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir. Harcamalarımızla da ilgili ayrıca.

İşinizde kazançlarınızı büyütecek yeni fırsatlar doğabilir. Gelirinizi artıracak iş fikirleri de bulabilirsiniz.

Bir emeklilik, bir sigorta, ileriye dönük bir maddi güvence konusu başlayabilir. Resmi işlemleriniz olabilir bu doğrultuda.

Ayrıca alım satım konularında gündemleri olanlar buralarda yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Bunlar olabilir, olmuş olabilir.

Para, iş, resmi işlemler bu transitin ana konuları arasındaydı sizin için. Artık Merkür buradan çıkıyor.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 3.evinizde olacak.

İletişim evinizden iletişim gezegeni geçiyor olacak. Bu da size daha çok dialog, haberleşme, iletişim, yazışma, görüşme getirebilir. Hem yakın çevre içinde, hem işinizde iletişim trafiğinin yükseleceği bir zaman.

Kova burcu arkadaşlarımızı sembolize ediyor. Arkadaş çevreniz içinde güzel şeyler planlayabilirsiniz. Birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

İş arkadaşlarınızla ekip olarak planlamasını, organizasyonunu, iş bölümünü yapacağınız şeyler olabilir. Destek ve dayanışmayı, yardımlaşmayı, takım ruhunu simgeler kova.

İlişkilerden, iletişimlerden yana hareketli bir dönem.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Bu ev ailemizi, evimizi, evimizle ilgili konuları, yaşadığımız yeri anlatır.

O yüzden bu Merkür transiti size evinizle, yaşam alanınızla ve aile bireylerinizle ilgili konular getirebilir.

Aile içi iletişimleriniz artabilir. Birlikte planlayacağınız şeyler olabilir. Eviniz için birlikte seçeceğiniz, kararlaştıracağınız şeyler olabilir örneğin.

Evinizde enerjinizi yenileyecek değişimler yapmak için güzel bir dönem.

Fazlalıkları yaşam alanınızdan çıkarın diyeceğim. Bozuk, kırık, görevini tamamlamış şeyleri tutmayın alanınızda. Hayatın içinde her şey bir sembol. Yaşamın bir sembol mekanizması var. Evinizden gereksiz olan şeyleri çıkarırsanız, yaşamınızın başka alanlarından da size hizmet etmeyen şeyler çıkar ve bir arınma yaşarsınız.

Evimizin düzeni, yaşamımızın düzenidir. Evimiz dağınıksa, kirliyse, olmaması gereken şeyler evin içinde ise, yaşamımız da benzer şekilde karışık ve karmaşık olur.

Temizlikler yapın. Düzenleyin yaşam alanınızı bu süreçte.

Zaten balık burcu sonlanmalarla, tamamlanmalarla, bitişlerle ilgilidir. Eskiyi ve görevini/hizmetini tamamlamış olandan arınıp yeniye geçişi anlatır. Yeni bir hale geçişin hazırlığıdır balık.

Bu Merkür transitinde yapın bunları. Evinizi arındırın. Bunu yapınca yaşamınızda yeni ve çok daha iyi olasılıklara alan açmış olacaksınız.


Yay Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 2.evinizde.

Kazançları büyütmek, birikim yapmak, maddi varlıkları güçlendirmek..Bu tarafa çağırıyor Venüs sizi. Paraya daha çok odaklanabileceğiniz bir dönem. Burası paranın evi.

Güven, güvence demektir 2.ev. Özellikle dünyevi/maddesel boyutta sahip olduklarımızla ilgili bir alan.

Maddi güvencelerinizi sağlamlaştırmak, büyütmek, çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir. Büyük resmi, ileriyi düşünerek yapacağınız şeyler olabilir.

Daha günlük, gündelik düşünürsek işinizde satışlarınızın, siparişlerinizin, kazançlarınızın artabileceği bir Venüs zamanı.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

Sosyalleşmek. Daha çok iletişim kurmak. Yeni insanlarla tanışmak. Kalabalıklar içinde olmak. Gruplar içinde olmak. Etkinliklere katılmak. Eğitimlere katılmak. Böyle güzel ihtimalleriniz var 🙂

Kardeşler, akrabalar da bu evin konusu. Venüs ile onlardan yana sevineceğiniz şeyler de olabilir. Yakın akrabalarınızla bir araya geleceğiniz vesileler olabilir. Kutlamalar olabilir.

3.ev sosyal medya ile, kova burcu ise internetle, dijital platformlarla ilgili. İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, işinizde de güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Transiti değerlendirin.


Yay Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 2.evinizde.

Oğlak burcu işimizi, çalışma hayatımızı, mesleki yaşamımızı, kariyerimizi simgeliyor. 2.ev ise Venüs başlığında söylediğim gibi parayla, gelirimizle, maddi olanaklarımızla ilgili.

İşinizde gelirinizi büyütecek yeniliklere gitmek, yeni bir işe başlamak, kendinize ikinci bir gelir kaynağı oluşturmak, maddi olanaklarınızı büyütmek, büyütecek şeyler yapmak..Mars odağınızı bu konulara taşır.

Enerji, efor, hareket, girişim demektir Mars. Enerjinizi buraya fokuslayacağınız bir transit olabilir o yüzden.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 3.evinize geliyor.

Mars ile bir hareketlilik başlıyor. Yakın çevrenizden kişilerle daha çok, daha sık irtibat kurabilirsiniz.

Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. 3.ev özellikle bu kişilerle ilgili çünkü.

Yakın yerler, şehir içinde gidiş gelişler de 3.evle ilgilidir. Bu yönde bir hareketlilik de olabilir. Gezeceğiniz yerler olabilir ya da gitmeniz gereken, bulunmanız gereken yerler olabilir.

Günlerinizin bir parçası olan yerler, semtler de değişebilir. Yeni yerlere gitmeye başlayabilirsiniz. Belki işiniz sebebiyle, belki başka vesilelerle bu da olabilir.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder. Kova ise zaten teknoloji demektir. Dijital platformlar demektir.

Bu Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için ya da belki de hayatınızı paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir. Bunu zaten yapıyorsanız, dijital faaliyetleriniz varsa, hızlanma/ilerleme zamanı.


Yay Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

3.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Kare açı, uyumlu bir açı kalıbı değil.

3.ev eğitimleri, kursları, eğitim merkezlerini, eğitim ortamlarını simgeler. Kova burcu da benzer temalara sahip. Sınıfları, grup çalışmalarını, eğitim gruplarını sembolize ediyor.

Gittiğiniz bir kursu, bir çalışma ortamını bırakmak isteyebilirsiniz. Mevcut yeri bırakıp yeni bir yer araştırabilirsiniz kendiniz için.

Spor salonunuzu değiştirebilirsiniz.

3.ev yakın çevre iletişimlerimizle ilgilidir. Kova burcu ise arkadaşlarımızı anlatıyor.

Bir arkadaşlığı bitirme kararı da olasılıklar içinde. Uzaklaşacağınız kişiler, ortamlar olabilir.

Yakın akrabalarınızla ilgili konularınız da olabilir. Onlar da 3.ev kişileri arasında.

Uranüs şaşırmak, şaşırtmak demektir. Bir yakınınızla ilgili bir duruma şaşırabilirsiniz. Kendisi için bir karar almış olabilir. Bu size ya da birilerine çok da makul görünmeyebilir. Biraz da sivri, fevri, dürtüsel ve isyankar bir hareket olabilir bu. Bir şeyi aniden bırakabilir. Bütünüyle bırakmak isteyebilir. Siz de diğer yakınlarıyla birlikte oturup konuşmak, ona yol göstermek isteyebilirsiniz.


Yay Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

10.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, yönetici ve patron figürleri, otorite bağlantılı konularınız bu evle ilgili.

Bu temalarda gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Bir şeye öfkelenebilirsiniz. Yönetimin bir bildirimi istediğiniz yönde olmayabilir. Yeni bir uygulama başlatılabilir, bu şey herhangi bir açıdan çalışanlara kısıt yaratacak olabilir.

ya da bir fikir, bir proje yönetimin engeline takılabilir. Tepe yönetimden onay gelmeyebilir.

Ama Jüpiter’in güzel açısı iyi ihtimallere işaret ediyor. ‘Şöyle olsun, şöyle olursa güzel olur’ dediğiniz bir şey aslında öyle olmayabilir. Bugün olan şey, sizin istediğiniz yönde gerçekleşmeyebilir ama sonra ‘İyi ki böyle olmuş. Böylesi daha iyi oldu’ diyebilirsiniz.

Kendi işinize sahipseniz bir şeyler uğraştırabilir sizi. Pürüzlü durumlar yaşanabilir. Ama bunlar farkındalıklara ve iyi  değişimlere vesile olabilir. Bir şey sorun yaratabilir ve size değiştirmeniz gereken şeyi gösterebilir.

Esasen güzel bir dolunay. Faydamıza olacak şekilde kullanalım. Okuyalım mesajlarını.


Yay Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yay Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yay Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!