22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi

22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi

22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımızı kutlayacağız bu hafta. Çocuk neşesini koruyan herkesin bayramı kutlu olsun :)) Atamıza sevgimizle, minnetimizle en güzel şekilde kutlayalım inşallah bu güzel günü.

Astrolojik olarak nasıl bir haftaya giriyoruz ?

İki önemli gelişmesi var bu haftanın. Öne çıkan iki başlığımız var :

1. 24 Nisan’da bir akrep dolunayı var.

2. 26 Nisan itibariyle Merkür retrosu bitiyor (iki gün öncesinde bitiyor esasen ama durağan konumda olacağı iki günlük bir süreci de var).

Koç burcunda, Güneş tutulmasının olduğu yerde önemli bir retro yaşadık. ‘Ben, kendim’ demektir koç. Bu retro bize bizi fark ettirdi. Kendimizi fark ettik.

Seçimlerimizi, nerede nasıl davrandığımızı, tutumlarımızı gözden geçirdik.

Neyi nasıl yapıyoruz, aslında nasıl yapmalıyız, nasıl yaparsak daha iyi olur, bize bunları gösteren bir retroydu. Bitiyor artık.

Akrep dolunayı da içinden geçtiğimiz bu değişim enerjisinde çok tamamlayıcı bir rolde.

Bir Ay tutulması, ardından bir Güneş tutulması geldi. Eş zamanlı olarak bir Merkür retrosu yaşadık. Çok şey değişti. En başta bilinç değişti. Uyandık, fark ettik, idrak ettik. Gerçekleri gördüğümüz noktalarda değişimlere gittik.

Akrep dolunayı da bir şeyler gösteriyor bize. Plutonik bir dolunay.

Kirli olanı gösteriyor. Kurnaz olanı. Erdemsiz olanı. İyi niyetleri kendi çıkarı için kullananı gösteriyor. Değer vermeyeni, değer mekanizması olmayanı, kendine saygısı olmayanı, menfaatlerine odaklanırken başkasını düşünmeyeni gösteriyor.

Bu anlamda da güzel bir temizlik yapacağız hayatımızda. Başka işaretler de taşıyor dolunay. Çok detaylı anlattım.

Yazım burada : 24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay

Bu linki tıklayabilirsiniz ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑

Şimdi gün gün detaylara geçeceğiz. Öncesinde ; danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım : @anlatburcak

Burayı tıklayabilirsiniz ↑ ↑ ↑ ↑Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

22 Nisan Pazartesi

Ay terazi burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında güney Ay düğümü ile kavuşumda.

Koç burcunda bir Güneş tutulması + Merkür retrosu yaşadık. Kendi yoluna gitmeyi anlatıyor bu göstergeler. Bazı ilişkilerin, ortaklıkların, iş birliklerinin bitebileceği bir dönemdeyiz. Ay’ın güney Ay düğümü ile kavuşması da bitişler yönünde çalışıyor.

İş hayatınızda sonlanacak bağlantılar, iş birlikleri olabilir. İlişkilerde bitişler olabilir. Boşanma yönünde karar almış olanlar hukuksal/resmi işlemlerini yapabilirler.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Merkür’ün  karşısında. İletişimlerde kopmalar olabilir. Dediğim gibi güney Ay düğümü de aynı yönde bir gösterge. Bitecek olan bir şey varsa bunu münakaşasız yapmaya, kavgasız bitirmeye çalışalım.

Akşam saatlerinde Ay Kiron karşıtlığı var. İlişkiler içinde bize neyin bugüne dek nasıl etki ettiğini, hangi konularımıza nasıl yansıdığını görüyoruz. Bir analiz, bir muhasebe içindeyiz.


22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi


23 Nisan Salı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun ! 🙂 Yeryüzünde çocuklardan daha güzel hiçbir şey yok. Minnoşlar hep mutlu olsun.

Ay bugün 18:19’a kadar terazi burcunda.

02:24-18:19 arasında boşlukta olacak. Terazi transitinde önünde bir açısı yok artık. Açı almayacak yani. 18:19’da akrep burcuna geçiyor.

Akşam saatleri Plütonik. Kurnazlıklar, haksızlıklar, erdemsizlikler..Bunlar var zihnimizde. Bir şeyleri daha net görüyoruz. Kim neyi neden yapmış, kendi çıkarı için nasıl davranmış, idrak ediyoruz.


22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi


24 Nisan Çarşamba

Ay akrep transitinde. Dolunay günündeyiz. Gün, dolunay ile başlıyor. 02:48’de gerçekleşiyor dolunay. Hayatımızda temizleri, kirlileri ayrıştırdığımız günlerden geçiyoruz.

Bugün akrep etkisiyle parasal konular da olabilir.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Satürn ile uyumlu açıda olacak. Yaptığımız bir şeyden memnuniyet duymak, verdiğimiz bir kararın doğruluğunu görmek gibi bir şey var burada. Kendinle gurur duymak. Kendin için iyi olanı seçtiğini görmek.


22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi


25 Nisan Perşembe

Ay akrep burcunda yine bugün. Günün ilk yarısında Uranüs’ün karşısında. Vaktiyle yapılmış yanlış şeyler, hakkaniyetsiz, erdemsiz şeyler karşılıklarını alabilir.

Uranüs ile uyanışlar olur ayrıca. İyi niyetli görünen birilerinin aslında kişisel menfaati için öyle görünmeye, öyle davranmaya çalıştığını fark edebiliriz. Kurnazlıkları görebiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay iyi açılarda. Akşam vaktinde Ay Mars üçgeni geliyor önce. Beklettiğimiz bir şeyi yapabiliriz. Ardından Neptün üçgeni geliyor. O şeyi yapmış olmak, hayata geçirmiş olmak çok iyi gelebilir size.


22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi


26 Nisan Cuma

Ay 04:36’da yay transitine başlıyor sabaha varırken.

Günün ilk yarısında Plüto ile uyumlu açıda olacak. Bir canlanma olacak. Bir neşe var. Modumuzu yükseltecek güzel şeyler olabilir.

Ama bunlar bizim seçimlerimizle, yaptığımız şeylerin karşılığı olarak gelebilir tabii. Hayatın içinde olalım. Aktif olalım. Hareket halinde olalım. Güzel ihtimaller taşıyor bu sabah.

Ay’ın yay transiti olduğu için uzaklardaki sevdiklerimizle iletişimlerimiz de olabilir. Güzel haberler alabiliriz onlardan.


22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi


27 Nisan Cumartesi

Ay yay transitinde ilerliyor. Ağırlıklı olarak iyi açıları olacak bugün. Satürn’ün uyumsuz bir açısı var sadece.

Sabah saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ve Merkür ile uyumlu açılarda. Eş zamanlı olarak bir Ay Satürn karesi var ama günlük işler içinde ilerleyebileceğimiz, yeni şeyler başlatabileceğimiz, destekleyici etkiler de var. Güzel bir sabah.

Gündüz ve akşam üstü vaktinde Ay bu kez Kiron ile uyumlu (üçgen) açıda. Bir durum iyi yönde değişebilir. Bir konu yoluna girebilir. Bir ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Bir şey bize çok iyi gelebilir. İyileşme yönünde bir enerji var.


22-28 Nisan 2024 Astroloji Gündemi


28 Nisan Pazar

Ay bugün 12:37’ye kadar yay burcunda olmaya devam ediyor.

Bugünün açıları biraz karışık. Sabah saatlerinde Ay, Mars ve Neptün ile kare (uyumsuz) açılarda. Eş zamanlı bir Venüs üçgeni de var ama karelerin etkisi çalışabilir daha çok. Önemli bir işimizi bu sabah yapmayalım dedim. Bir zorlanma, bir efor hali doğabilir. İlerlemekte zorlanabileceğimiz bir vakit.

Bir yavaşlık var. Uykuda kalmak, uyanamamak, geç kalmak gibi durumlar da olabilir bu Neptünyen etkilerde. Ay yayda alıyor bu açıları. Seyahat, yolculuk konularında da planlar şaşabilir. Yolculuk demektir yay.

10:30-12:37 arasında Ay boşlukta. Yay transitinin kalan kısmında bir açısı olmayacak. 12:37’de oğlak burcuna geçiyor. Odağımızı işe güce taşıyacak burada.


22-28 Nisan 2024 Astroloji GündemiBir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıda görebilirsiniz. Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir hafta diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!