Balık Burcu Mart 2023 – Başlangıçlar & Kazançlar

Balık Burcu Mart 2023 – Başlangıçlar & Kazançlar

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz balık ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni balık olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 1.evinizde.

Yılın içindeki balık dönemi. Balıkların zamanı.

1.evden geçen bir Güneş başlangıç demektir. Yeni bir dönemin başladığını anlatır.

Kendiniz için, hayatı daha güzel yaşamak için değiştirmeye niyet ettiğiniz neler var ? İşte onlar için harekete geçin. Güneş ihtiyacınız olan özgüveni, kararlılığı, iradeyi getiriyor size. Bunları temsil eder Güneş.

Hayatın içinde ilerlemek, yol almak, parlamak, donanımları ortaya koymak için iyi bir zaman.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Burası para alanı. Kazançlarımızı, gelirlerimizi temsil ediyor.

Güneş transitleri nasıl bir sembolizme sahip sevgili okuyucularım ? Güneş’in geçtiği ev konularında neler olur ? Nasıl şeyler yaşarız ?

Bir toparlanma yaşarız. Dağıldığını, kontrolden çıktığını düşündüğümüz şeyleri derleriz, toplarız. Konulara yön vermeye, şekil vermeye başlarız.

Mental anlamda gücümüzü toplar, o konuları daha rasyonel biçimde ele alırız. Neler yapabileceğimize bakarız.

Ruhsal anlamda çok daha iyi hissederiz. Daha çok güveniriz kendimize. O evin temsil ettiği konularda özgüvenle ilerleriz.

Güzel fırsatlar doğar. Yeni şeyler olur.

Parasal konular 2.evle ilgilidir. Kazançlarımız, paramızı nereden kazandığımız, gelir kaynaklarımız, harcamalarımız, maddi olanaklarımız bu evin konusudur.

Güneş’in bu alandan geçecek olması, maddi konularda yeni fırsatların doğabileceğini söylüyor. Büyüme imkanı yakalayabileceğinizi söylüyor.

Kazançlarınızın artabileceği, ödemelerinizi daha kolay yapabileceğiniz, bir süredir satın almak istediğiniz, bütçe yaratmaya çalıştığınız şeyler varsa, o alışverişlerinizi yapabileceğiniz bir zaman.


Balık Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 12.evinizde.

Önemli başlangıçlar ve yenilikler için bir hazırlık zamanı bu.

12.ev geçişlerinde büyük girişimlerden sakınmamız gerekiyor. Siz de bu anlamda dikkat edin. 12.ev zamanında başlayan işler, istenildiği şekilde ilerlemeyebiliyor. Hiçbir konuda önemli adımlar atmamaya çalışın derim.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 1.evinizde olacak balıkta iken.

Merkür iletişim gezegenidir. Ayrıca günlük yaşamımızla ilgili olan gezegen.

Merkür’ün 1.eve gelişiyle hayatınızda bir şeyler hız kazanacaktır. İletişimler artacaktır.

Günlük yaşam temponuzu yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir.

Düşüncelerimizi simgeler ayrıca Merkür. O yüzden yeni fikirler, yeni kararlar da getirecektir size.

Yaşam kalitenizi yükseltecek, hayatınızı güzelleştirecek, güncel meselelerinize çözüm olacak, güzel fikirler bulabilirsiniz. Bunları uygulamak üzere harekete geçebilirsiniz. Yaşamınızda bir hız, bir ivme, bir canlanma etkisi bu.

Görüşmeler, sunumlar, mülakatlar, başvurular, kayıtlar, evrak konuları yine Merküryen şeyler. Bu yönde bir hareketlilik olabilir yaşamınızda.

Görüşeceğiniz kişiler olabilir. İşinizde önemli sunumlarınız olabilir.

Başvuru yapacağınız yerler olabilir.

Kurslar, eğitimler, seminerler, etkinlikler, grup çalışmaları, sınıflar, bilginin paylaşıldığı platformlar da Merkür yönetiminde olan konular.

Bir kursa başlayabilirsiniz. Bir grup çalışmasına katılabilirsiniz. Hem yeni şeyler öğreneceğiniz, hem sosyalleşeceğiniz bir ortam eklenebilir güncel yaşamınıza. İletişimleriniz artabilir. Kendinizi daha çok hayatın içinde hissedeceğiniz bir zaman.

Merkür 19 Mart’ta koç burcuna geçiyor. Bir yeni transiti daha başlıyor. 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir hareketlilik doğacaktır.

Kazancınızı büyütecek fikirleriniz, kazançlarınız olabilir.

Zihinsel anlamda maddi konulara, ilerisi için maddi güvence olacak sigorta, emeklilik planı gibi konulara odaklanabileceğiniz bir zaman. Bu yönde araştırmalarınız olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Balık Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 2.evinizde.

Parasal anlamda şanslı bir zaman başlıyor sizin için.

2.ev varlıklarımızı, gelirlerimizi, maddi kuvvetimizi temsil eder. Bu dönemde maddi anlamda yeni kaynaklar geçebilir elinize ya da kaynaklarınızı büyütmenin yollarını bulabilirsiniz.

Hayatın keyifleridir, duyusal hazlardır 2.ev. Venüs de güzellikleri sembolize ediyor.

Venüs 2.evinizde iken güzel alışverişleriniz olabilir. Hayatınızı daha konforlu hale getirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Keyiflere odaklanıyorsunuz Venüs ile.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Renkli bir dönem olabilir bu sizin için. Çünkü 3.ev iletişimlerimizi, yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, şehrin içindeki hareketliliğimizi simgeliyor.

Geziler, keşifler, kitap alışverişleri, entelektüel aktiviteler 3.evin anlattığı şeyler.

Arkadaşlarınızla güzel programlar yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir.

İletişimleriniz artabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğitimlere katılabilirsiniz. Kitap alışverişleriniz olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Balık Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 4.evinizde. 

Aile içi konular, ailenizle iletişimleriniz, evinizi ilgilendiren meseleler, belki ev içinde arızalar, tadilatlar, tesisat yenileme, tamir, bakım, vb konular meşgul ediyor olabilir sizi bir süredir.

Bu da geçici bir zaman. Bunlar da geride kalacak. Yapılması gerekenleri ertelemeyin. Mars’ın enerjisiyle aradan çıksın, çözülsün bu konular. İletişimlerde ise kontrollü, sakin, uyumlu ve çözüm odaklı bir tutumda olmanızı önereceğim.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Etkinlikler, aktiviteler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Onlar için eğitimler, kurslar, etkinlikler planlayabilirsiniz. Hem eğitim alacakları, hem sosyalleşecekleri ortamlara dahil olabilirler.

Çocuklarınızla ilgili sorumluluklar artabilir. Yeni başlangıçlar yapabilirler.

Ev içinde çocuklarla ilgili konularda huzursuzluklar da olabilir zaman zaman. Mars güçlü bir başlangıç enerjisi. Bununla birlikte gölgesinde agresyon var. Çocuklar için ortaklaşa alınacak kararlarda anlaşamamak olabilir. Çocuklar için yapılması gereken, hesapta olmayan masraflar doğabilir. Çocukların riskli hareketleri olabilir, bir korku, bir huzursuzluk yaratabilir aile içinde. Yapmak istedikleri şeylere doğru sınırları koymak, faydanıza olur.


Balık Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor. Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 12.evinizdeydi.

12.evde Satürn etkisi kolay değildir. Sizin için de muhtemelen zordu.

Hayatınızda önemli bir dönem yaşadınız.

Elbette pozitif anlamda pek çok getirisi de olmuştur, çokça dersi, öğretisi de olmuştur Satürn’ün.

Ruhsal anlamda bir temizlik dönemi yaşamış olabilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmek için bu temizliği yapmak zorunda kalmış olabilirsiniz.

Psikolojik desteğe ihtiyaç duymuş olabilirsiniz.

Spiritüel alanlarla tanışmış olabilirsiniz. Bu alanlarda bir zemininiz varsa daha çok gelişmiş, ilerlemiş, ustalaşmış olabilirsiniz. Hatta spiritüel eğitimler almış, eğitmen bile olmuş olabilirsiniz böyle bir alanda. Örneğin nefes çalışmaları, örneğin meditasyon, örneğin yoga.

Yalnızlıkla, tek başınalıkla, hayattan biraz elini, eteğini çekmekle ilgilidir 12.ev.

Yalnız kalmış olabilirsiniz, fakat bu size çok iyi gelmiş olabilir. Seçilmiş bir yalnızlık olabilir bu.

Kendinizi sosyal çevrelerden, arkadaşlarınızdan biraz geri çekmiş, kendi isteğinizle uzaklaşmış olabilirsiniz.

Kendinizle ilişkinizde, yaşamla ilişkinizde, Yaradan ile ilişkinizde çok şey değişmiş olabilir.

İç dünyanızda, duygularla ilişkinizde ustalaşmış, kendi içinizde dengeyi bulmuş olabilirsiniz.

12.ev duygularımızla, psikolojimizle ilgilidir. Satürn ise olgunluk, ustalık demektir. Bir arınma ve yeniye geçiş öncesi eski defterleri kapatma zamanıydı bu kova dönemi sizin için.

12.ev kapanışları sembolize eder. Hayatınızda bir şeyler bitmiş olabilir. Yeni ve daha güzel şeyler başlayabilsin diye bitmiş olabilir o şeyler.

İşte şimdi Satürn’ün 1.evinize gelişi ile yeni bir dönem başlıyor. 7 Mart’ta balık burcuna geçiyor Satürn. Yeni bir sayfa açılıyor hayatınızda.

Önemli başlangıçlar olacaktır. 1.evden etki aldığınız için her konuda olabilir bu başlangıçlar.

Yeni bir faaliyet alanına girebilir, yeni bir iş yapmaya başlayabilirsiniz.

İlk defa iş hayatına girecek, çalışmaya başlayacak olabilirsiniz. Kendi işinizi kuracak olabilirsiniz.

İlişkiler içinde yeni şeyler başlayabilir. İkili ilişki, sevgililik anlamında bir başlangıcınız olabilir. Biri girebilir hayatınıza. Evlenebilirsiniz. Anne/baba olabilirsiniz.

Yeni bir yerde, yeni bir düzen kurabilirsiniz.

Yatırımlar yapabilirsiniz, mülk edinebilirsiniz.

Ev, araba satın alabilirsiniz. Bunların ödemeleri olabilir. Kazançlarınızı maddi varlıklara dönüştürmek isteyebilirsiniz.

Sahip olmak demektir Satürn. Toprak elementinin temsilcisi olan gezegendir. Hayat size bu dönemde yeni birçok şey verebilir. Ama verdiği her bir şeyin sorumluluğu da olacaktır tabii.

O şeyler olsun, olabilsin diye sarf edeceğiniz bir çaba olacaktır. Uğraşlarınız olacaktır.

Emeği görmek ister Satürn. Hayatınızı inşa etmek için bir emek verme dönemi esasen.

Sorumluluk aldığınız, kendinize, hayata olan güveninizi koruduğunuz, emek verdiğiniz, çaba gösterdiğiniz ölçüde fayda bulursunuz bu transitten.

Yerine göre atılım, yerine göre beklemek, yerine göre cesaret, yerine göre çekilmek. Mantıklı kararlar almanızı isteyecek Satürn burada iken sizden. ‘Ne korkak ol, ne gözü kara. Ne fazla ileri git, ne geride kal’ diyecek. Akıllıca, rasyonel seçimler yapmanızı isteyecek.

Ruhsal anlamda büyütecektir sizi 1.evden geçen bir Satürn.

1.ev yaşam yolumuzu simgeler. Yolunuzdaki yabani otları temizleyeceksiniz muhtemelen bu transitte. Yolunuzdaki taşları kaldırıp kenara koyacaksınız. Çiçeklendireceksiniz bastığınız yerleri. Emek, zahmet, çaba, yorgunluk, hepsi olacak. Ama sonu güzel olur Yaradan’ın nasibiyle.

Yaşamınızı önemli ölçüde değiştirecek şeyler geliyor. Yeni düzenler kurmaya başlıyorsunuz.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 12.evinize geliyor.

Burada önemli dönüşümlere işaret ediyor Pluto. 12.ev ruhsal alandır. Soyut şeylerle ilgilidir. Dünyevi olanla değil, ruhsal olanla ilgilidir. Maddesel varlıklarımızı, somutta sahip olduklarımızı değil, soyut anlamda sahip olduğumuz şeyleri temsil eder.

Örneğin kendimizle ilişkimiz, yaşama dair farkındalığımız, ruhsal olgunluğumuz, erdemlerimiz, değerlerimiz, nasıl bir insan olduğumuz, vicdanımız, merhametimiz, duygusal yanımız, hayatı nasıl yaşadığımız. Sevgimiz, sevecenliğimiz. Hoşgörümüz, anlayışımız. Maneviyatımız, Yaradan ile ilişkimiz. Hepsi 12.evin konusu.

Pluto sizi dönüştürmeye geliyor. Maddesel taraftan ruhsal tarafa gitme, soyut-somut dengesini kurma zamanı başlıyor.

Dünyevi boyutta sahip olduklarımız kadar, ruhsal derinliğimiz de önemli. Maddede ileri giden, dünyevi olana fazla meyil eden, dünyevi olanı fazla arzulayan ruhsal tarafta acı çeker. Ruhsal tarafta sınanır. Ruh ve maddenin dengede olması gerekiyor. İşte bu dengeyi daha doğru biçimde kurmaya başlayacağınız bir yeni dönemi anlatıyor Pluto’nun kovaya gelişi.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

7.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgilidir. 7.evin böyle temaları var.

Bu bağlarınızın/bağlantılarınızın içinde dönüşümler olabilir. Dönüşmesi gereken şeyler olabilir. Bir şeyler sizi kızdırabilir. Siz de gereken tavrı koyabilirsiniz. Bu zamana dek tolere ettiğiniz şeylere bir çizgi çekebilirsiniz.

Bitmesi gereken dialoglar bitebilir. Devam edecek iseler de yapılandırma gerekir bu ilişkilere.

Ne istediğinizi, ne istemediğinizi, neyin sizin için uygun olduğunu, neyin olmadığını net biçimde söylemeniz faydanıza olabilir. Kavga etmek değil amaç. Kendimizi ifade etmek.

Bir şey için artık uyarınızı yapmanız gerekebilir.

Bunlar dışında eşinizin/partnerinizin bir konusu olabilir. Sorunlu bir gündem doğabilir. Bir şey ile ilgilenmesi, uğraşması gerekebilir. Mars’ın uyumsuz açıları bunu söylüyor. Ama Uranüs’ün uyumlu açıları, ‘Bu şey için gerekeni yaparsa, söz konusu şey eskisinden daha iyi olabilir, hatta başka kapıları da açabilir. Başka iyi şeylere vesile olabilir’ diyor.

Sağlık bir başak temasıdır. Tedavi süreçleri olanlar bir çözüme varabilirler.

Danışmanlık alacağınız bir konu olabilir. Herhangi bir alanda bir uzmanla çalışıyorsanız, çalıştığınız kişiyi değiştirmeniz de mümkün.

Hizmet, hizmet kalitesi, hizmet çeşitliliği gibi temaları da var başak burcunun. İşinizde sunduklarınızı güncellemek, daha iyi hale getirmek isteyebileceğiniz bir zaman. Bir pürüz, müşterilerden gelebilecek olumsuz bir geri bildirim, bir memnuniyetsizlik neden olabilir buna. Konu tatsız olabilir ama güzel değişimlerin yolunu açabilir.

Biraz agresyonu var. Uğraşı, çabası var. Fakat pozitif değişimler getirebilecek bir dolunay. O yüzden çözüm yönünde gerekenleri yapalım.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

2.evinizde bir yeniay doğuyor. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek olan bir yeniay.

Merkür ile yeni fikirler var. Pluto ile güçlenme yönünde dönüşümler var.

Maddi konuların, paranın evidir burası. Gelirlerimizi, kişisel kazançlarımızı, maddi konforumuzu ve maddi güvencemizi anlatan evdir.

Maddi anlamda bir hareketlilik var. Parasal konularda başlangıçlar var.

Yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz günlerdesiniz. Ama fırsatları beklemekten ziyade harekete geçmek, neler yapabileceğinize bakmak ve adım atmak olacaktır faydanıza olan.

İşinizi büyütmek, gelirinizi artırmak, yeni gelir kaynakları oluşturmak için destekleyici bir döngüdesiniz.

Şu ana kadar yaptığınız ama aslında çok da fayda getirmemiş olan neler var, bir bakın buralara. Neler değişmeli, neler değişebilir ? Neler nasıl olursa, size daha fazla kazandırır ? Size daha doyumlu bir hayat sağlar. Buraları gözden geçirin.

Bunun dışında yeni yatırımlar, parasal konularda yeni hareketler de olası. Maddi konular üzerinden etki alıyorsunuz.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!