Aslan Burcu Temmuz 2023

Aslan Burcu Temmuz 2023

Merhabalar, selamlar sevgili okuyucularım !

Temmuz ayından alabileceğiniz olası etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce ay içindeki transitlere, ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.

Önemli bir gelişme var bu ay. Kuzey güney Ay düğümleri aks değiştiriyor.

Ayrıca bir Venüs retrosu var. Ayın önemli tüm gündem başlıklarına bakacağız.

Ama şu önemli noktanın altını çizelim : Yükseleniniz aslan ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ancak o zaman ev hesabı doğru olur. Öngörüler teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor. Yükseleniniz aslan ise tutarlı olur sizin için bu yorumlarım. Bu kısım önemli.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓ Ayın bir gazetesi gibi, tüm önemli gelişmeleri özet halinde tarihleriyle görebilirsiniz ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 12.evinizde.

Daha çok kendinizle olacağınız, belki günlük işlerin azalacağı, belki iletişimlerin, şehrin içindeki gidiş gelişlerinizin azalacağı bir zaman. Temposu göreceli olarak daha aşağıda olan bir zaman.

Doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz.

Ufak tefek ateşlenmeler, üşütmeler, halsizlikler de olabilir. Sağlık ve şifa alanıdır burası.

Aile içinde doktor, muayene, tahlil konuları olabilir. Çünkü yengeç burcu, aileyi simgeler. Ev ve aile yengecin iki temel temasıdır.

Ruhsal konular bu evin konusu ayrıca. Duygularımız, psikolojimiz 12.evle ilgili.

Ruhunuzda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Size iyi gelecek, içinizi, ruhunuzu arındıracak, güzel şeylere adım atabilirsiniz. Ruhsal anlamda bir dinlenme, bir güç toplama zamanı.

Bir şeyleri bırakıyorsunuz ayrıca. Bir şeyler tamamlanıyor. Hayatınızdaki hizmetini tamamlıyor.

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 1.evinizde olacak bu transit sürecinde.

Güneş’i 1.evimizde ağırladığımız zamanlar güzeldir. Güç, başarı, yenilenme dönemleridir Güneş transitleri. Güneş buradan geçerken hayatımızda yeni sayfalar açılır. Yeni şeylere başlarız.

Ayrıca burada şöyle bir durum da var :

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi. Güçlü olduğu bir yer. Bu anlamda da iyi bir transit.

Kendiniz için yapmak istediğiniz şeyleri, niyetlerinizi hayata geçirebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni atılımlarınız olabilir. Bekleyen projeler hayata geçebilir. Bir yükseliş, bir büyüme, bir yenilik yaşayabilirsiniz. Aslan yaratım demektir. Yaratıcılıktır aslan. Yaratıcı, orijinal, başarılı işleriniz olabilir.

Kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporun ve sanatın zamanı bu ayrıca sizin için. Bunlar aslan temasıdır. Sporda, sanatta hobilerinizde, ilgi alanlarınızda ilerleyebileceğiniz, eğitimlere, etkinliklere katılabileceğiniz, keyif aldığınız konulara daha fazla zaman ayırabileceğiniz bir Güneş dönemi.

Reklam demektir aslan. 1.ev de görünür olmakla ilgili. Çalışmalarınızı, donanımlarınızı, yeteneklerinizi daha görünür kılabileceğiniz, daha iyi anlatabileceğiniz, işlerinizi tanıtabileceğiniz bir zaman.


Aslan Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 12.evinizde. 

Bu ev kendimizle ilişkimizi, hayatla ilişkimizi, maneviyatımızı, sezgiselliğimizi, ruhsal derinliğimizi simgeliyor. Ruhsal konular, spiritüel öğretiler, spiritüel alanlar, bu evin konusu.

Merkür ise bilgiyi, yeni şeyler öğrenmeyi sembolize eden bir gezegen.

Bu Merkür döneminde yeni spiritüel bilgiler edinebilirsiniz. Bu öğrendiğiniz şeyler hayatınızda değişim yaratabilir. Çünkü bu şeyler zorlandığınız konularda bir farkındalık kazandırabilir size. Yaşamınızda neyin neden olduğunu, neyin neye hizmet ettiğini çok daha net görebilirsiniz. Anlamlandırabilirsiniz bir şeyleri. İç huzurunuzu yukarı taşıyacak şeyler olabilir.

Ayrıca 12.ev sağlıkla ilgili. Yengeç burcu ise aileyi temsil ediyor. Anne babayı temsil ediyor.

Aile içinde bir sağlık konusu varsa muayene, tahlil konuları olabilir anne babanızın. Büyük şeyler kastetmiyorum, kendinizi korkutmayın. Doktor kontrolleri olabilir. Hastane işleri olabilir. Şifanın evidir 12.ev. İhtiyaç duydukları noktalarda doktora görünebilirler.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Görünür olmak. Bir şeyi duyurmak, tanıtmak, haber vermek gibi şeyler var burada. Aktif bir zaman.

Bir iletişim trafiği doğacaktır. Merkür dialoglar, görüşmeler getirecektir size.

Aynı zamanda yeni fikirleriniz, yeni planlarınız, yeni yeni projeleriniz, üretimleriniz olacaktır. Zihinsel anlamda hareketli, verimli bir süreç.

Sanatsal konularda, sporda aktif olanlar, bu yönde konuları olanlar için güzel bir Merkür geçişi. Bugüne kadar olandan daha fazla, daha farklı, yeni şeyler yapabilirsiniz.

Arkadaşlık ilişkilerinizde, iletişimlerinizde de bir canlılık olur. Sosyal bir zaman geliyor.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. 2.evinize geliyor.

Daha çok kazanmak, daha çok biriktirebilmek, daha rahat, daha güzel yaşayabilmek için gelirinizi nasıl büyütebilirsiniz ? Yapabileceğiniz neler var ? Zihniniz buralarda olacaktır Merkür’ün başak geçişinde.

Başak burcu fayda odaklıdır. Kişisel menfaatlerinizi büyütmeye odaklanabileceğiniz bir dönem.

İş ve gelir bu transitin ana konuları sizin için. Başak burcu çalışmak, üretmek, iş yapmak, 2.ev ise kazanmak demektir.

Üretimlerinizi büyütmek, daha faydalı hale getirmek, müşteri bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız yeni şeyler olabilir. Merkür iyi fikirler getirecektir size.


Aslan Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 1.evinizde.

Toprak elementinizin güçleneceği, bunu sağlayacak şeyler yapacağınız bir dönem. Özgüven, öz değer konuları, kendine olan inancınız, kendinizle ilişkiniz, hayata güven duygunuz, aidiyet duygunuz, kabul ve uyum duygunuz, yaşamın dinamiklerine dair farkındalığınız, iç huzurunuz, duygusal dengeniz..Buralarda bir değişim var. Toprağın gücü, sabitliği, düzeni, huzuru var burada.

Sadece ruhsal konular değil, dış görünüşünüzde de değişim yaratmak isteyebilirsiniz. Cildinize daha iyi bakmak, saçlarınıza daha iyi bakmak, dağıldığınızı ve fazla kendi haline bıraktığınızı düşündüğünüz konularda daha özenli, daha derli toplu olmak isteyebilirsiniz. Bir toparlanma var.

Aslan demek keyif demektir. Eğlence demektir. Sanatsal gösteriler, sahne performansları, etkinlikler, kutlamalar aslan temasıdır. Bir eğlenceye, bir gösteriye katılabilirsiniz. Yakın çevre içinde bir kutlamanız olabilir. Tatilleriniz, gezileriniz olabilir. Keyifli bir aslan zamanı.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Aslan burcunda, 1.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

Aile içi bağlarda, sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde bir güncellenme zamanı. İlişkileriniz içinde size iyi gelen şeyler, eksik hissettiğiniz şeyler, sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyler, duygusal ihtiyaçlarınız..buralara bakma zamanı.

Tutumları, davranışları gözden geçirme zamanı.

Bu etkiyle birlikte sınır çekeceğiniz şeyler olabilir. ‘Bunu artık böyle istemiyorum. Böyle olmasın. Şöyle olsun’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Bunları ifade edebilirsiniz. Bağlarınızı güçlendirmek, yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz.

En temelde öz sevgi, öz saygı, öz değer kavramlarını sorgulayacağınız, kendinizi bu anlamda analiz edeceğiniz bir süreç bu. Kendi değerinizi daha güçlü şekilde idrak etme, ilişkilerde sınırları netleştirme zamanı.

Bu süreçte estetik operasyonlardan, imaj, stil değişikliklerinden de uzak durmanızı öneririm. Çünkü istediğiniz gibi olmayabilir. Venüsyen konular bunlar. Retroda yapılırsa memnuniyet getirmeyebilir. Büyük alışverişler için de retronun bitmesini bekleyin derim ayrıca.


Aslan Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 1.evinizde.

Mars ile hayatınızda bir canlanma, bir yenilenme, bir hareketlenme hali var.

Mars’ın aslan transiti sizin için yeni başlangıçların zamanı olacaktır. Bu başlangıçlar özellikle şimdiye dek beklemeyi tercih ettiğiniz ya da beklemenizi gerektirmiş konularda olacaktır. Şu ana kadar özgüven, motivasyon, cesaret, yetkinlik, koşulların uygunluğu, vb sebeplerle hazır hissetmediğiniz ama aslında yapmak istediğiniz, görünür kılmak, parlatmak istediğiniz şeyler varsa, işte Mars 1.evinizde iken ihtiyaç duyduğunuz iştahı, coşkuyu, girişim cesaretini verecektir size.

Hareket, girişim, atılım, yenilik, cesaret, değişim. Transitin sizin için özeti bu.

Sağlığınıza daha fazla özeneceğiniz bir dönem de olabilir. Bağışıklıktır Mars. Kas gücüdür. Enerjidir. Bedenin kuvvetidir. Burada bir güçlenme var.

Sporla ilgili planlarınız varsa, Mars’ın enerjisini bu anlamda da mutlaka kullanın.

10 Temmuz Pazartesi günü yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 2.evinize geliyor.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, maddi olanaklarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size. ‘Niye bekliyorum, niye erteliyorum ?’ dediğiniz şeyler için bir hareket noktası.

Bu arada harcamalarınız da artabilir. Kaynaklarınızı koruma gayretinde olmanızı öneririm.


Aslan Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz ayı, Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim noktası. 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/10.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/4.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Ay düğümleri boğa/akrep aksında iken sizi hangi konular üzerinden sınamış, büyütmüş, geliştirmiş olabilir ? Neleri öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz bu süreçten ?

İşiniz, kariyeriniz, çalışma hayatınız, aileniz, ailenizle ilgili sorumluluklarınız, onlar için yapmanız gerekenler..Böyle bir çatısı vardı, böyle konuları vardı bu sürecin.

Özellikle iş hayatınızda sorumluluklar, otorite ile ilişkiler, yönetim konuları, yönetici figürleri tekamül aracınız olmuş olabilir bu dönemde.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/9.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 3.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

9.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Mesafeler, uzaklar, yer değişiklikleri, başka bir şehre taşınma, başka bir ülkeye yerleşme gibi olasılıkları anlatır buradan geçen kuzey Ay düğümü.

Bu yönde planlar, istekler, hazırlıklar varsa böyle değişimler olabilir yaşamınızda. Bunları yapan siz de olabilirsiniz, ailenizden biri, bir yakınınız da olabilir.

Yeni yeni keşifler geliyor ayrıca. Bu keşifler seyahatler, geziler içinde olabilir. Eğitimler içinde olabilir. Bilimlerle, ilimlerle, hayatla ilişkinizi güçlendirecek spiritüel alanlarla meşgul olmaya başlayabilirsiniz.

Çünkü 9.ev anlamak, idrak etmek, hayatın derinliğini kavramak, fark etmek, olgunlaşmak, ehlileşmek demektir. Tam bir dönüşüm dönemi.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor. Merkür’ü görüyoruz dolunay aksının içinde. Yeni fikir ve uygulamalar var.

Oğlak sistemleşmek, 6.ev ise düzen kurmak demektir. Bir şeylerin işleyişi değişiyor ve düzenleniyor.

Jüpiter ve Satürn’ün uyumlu açıları, bu düzenlemelerin fayda getireceğini söylüyor.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde yönetimin yeni bildirimleri olabilir ve günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile yeni bir işleyiş başlayabilir. Görev alanınız değişebilir. İş yapma şekliniz değişebilir. Çalışma saatleriniz güncellenebilir.

Sağlık da bir 6.ev teması. Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sorununuz için adım atabilirsiniz. Bir şifa etkisi alıyorsunuz. Bir konunun çözülme zamanı.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onlarla ilgili bir pürüz varsa bunu da aşabileceğiniz, aşmak için yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz bir zamandasınız.

Oğlak burcu sorumluluk almak ve gerekeni yapmak demektir. Sorumluluk almanızı gerektirecek gündemleriniz olabilir. Gerekeni yapmanız halinde çözümler, iyileşmeler, Yaradan’ın nasibiyle güzel neticeler olası. Her şeyin hayırlısı, iyisi, güzeli olsun.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

12.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açıları var bu yeniayın.

Bir de karşıtlık var bu açıların yanında. Pluto ve yeniay karşı karşıya. Birbirine zıt açıda. Dönüşümler var. Eski hali bırakmak, yeniyi oluşturmak gibi bir dönüşüm var.

12.ev şifanın evidir. Konu bedensel sağlığımız olabilir, ruhsal sağlığımız olabilir, iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Ruhunuzda, içinizde, kendinizle ve yaşamla ilişkinizde değişimler yaratacak, güzel başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile. Bir şeylere adım atabilirsiniz ve o şeyler size çok iyi gelebilir. Yaşayabileceğiniz duygu değişimleri ve ruhsal ferahlık, yaşam bileşenlerinize çok güzel şekilde yansıyabilir daha uzun vadede.

Bu yeniay sizin için güçlü bir dönüşümün başlangıç noktası olabilir.

Bir bırakış hali var burada. Hizmetini tamamlamış olanı fark etmek. Tutunmamak. Değişime direnmemek. Bırakmanın getireceği ferahlık. Böyle bir yeniay sizin için.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!