Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024

Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024

Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024

Venüs 23 Ocak Salı günü 11:51’de oğlak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Burada 16 Şubat’a kadar kalacak.

Bir toprak grubu burca geliyor.

Venüs da zaten toprağın temsilcilerinden. Toprak konularıyla ilgili bir gezegen.

Bedenimiz, bedensel sağlığımız, somut varlıklarımız, somutta sahip olduklarımız, dünyevi nimetlerimiz, işimiz, gücümüz, paramız, kazancımız Venüs ile ilgili.

Oğlakta nasıl çalışabilir ?

Yaşam düzenimiz içinde nerelerde iyi bakmıyoruz kendimize, bunları fark edebilir, değiştirebiliriz.

İşimizde yükselmeye odaklanabileceğimiz, başarılı çalışmalar yapabileceğimiz bir zaman.

Sunumlar, önemli toplantılar için iyi bir zaman. İyi izlenim bırakmak, başarılı olmak, iyi iş bağlantıları kurmak, müşteri ağını büyütmek, çalışmaları başarıyla tanıtmak..Burada böyle şeyler var.

Gelirlerimizi artırmaya fokuslanabiliriz.

İş başarısı anlamında güzel bir transit. Fakat şunu ekleyeceğim : Oğlak burcunun doğasında dengenin ötesinde yüksek arzular, büyük hedefler, ruhu yoran hırslar var. Kendimize yüklenmeyelim. Gücümüz ölçüsünde olsun hedeflerimiz ve işimizi, gücümüzü yaparken kendimizi de ihmal etmeyelim.

Venüs ile üretimlerimizi yenileyebiliriz. İşimizde bu yönde çalışır. Ama daha ziyade sistemlerle ilgilidir oğlak. O yüzden iş düzenimiz içinde kullandığımız sistemleri yenileyebileceğimiz bir zaman. Bu değişimler de üretime, yönetime, ‘kar’a, kazanca, müşteri ilişkilerine pozitif şekilde yansıyabilir.

Resmi konular, resmi işlemler vardır ayrıca oğlakta. Venüs böyle şeyler de getirebilir. Bunlar güzelce gerçekleşebilir. Resmileştirmek gereken konular için değerlendirebilirsiniz transiti.

Birlikte transitin burçlara neler getirebileceğine de bakacağız.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

Venüs 10.evinizde olacak oğlakta iken. İş hayatınızda güzel gelişmelere işaret ediyor.

Bu evin konularını sayayım size.

İşimiz, kariyerimiz, sorumluluk alanlarımız, üretimlerimiz, projelerimiz, iş düzenimiz, sistemimiz oğlak burcu ile ilgilidir. Satışlarımız, siparişlerimiz, kazançlarımız, verimimiz, iş başarılarımız oğlağın konusudur.

Venüs ile güzel şeyler olabilir. Sistemleşmek, düzene girmek gibi bir değişim var burada.

Daha çok üretmek, hedef odaklı, hedefe daha uygun şekilde üretmek, taleplere göre ürün/hizmet oluşturmak, üretimleri daha iyi tanıtmak, daha güzel anlatmak gibi şeyler de var. Bu yönde bir hareket var.

Bunların da güzel karşılıkları olacaktır. Kazançlarınızı artırabileceğiniz bir dönem.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Boğalar :

Venüs 9.evinize geliyor.

9.evin ve oğlak burcunun konularını birleştirerek bakalım olasılıklara.

9.ev eğitimi, akademiyi, akademik çalışmaları simgeler.

Oğlak burcu ise yetkiyi, konumu, yetki sahibi kimseleri, hocaları, okul yönetimini, eğitim hayatınızda yapmanız gereken işleri.

Bu konularda bir şeyler güzelce akacaktır. Yoluna girecektir.

Kurullar, jüriler, karar verici konumda olanlar oğlağın konusu. Akademik yaşamınızda bir tez sunumunuz, tez inceleme sunumunuz, raporlamanız olacaksa bunları güzelce yapabilirsiniz.

Belki bir makalenizin yayınlanması için bir dergiye başvurunuz olduysa onay, kabul alabilirsiniz. Çalışmanız yayınlanabilir. Bir projenize kaynak bütçe almak yönünde bir başvurunuz olduysa bu kabul edilebilir. Başka kaynaklar da doğabilir.

Akademik konular için şanslı bir dönem.

Oğlak burcu işimizi simgeliyor aynı zamanda. 9.ev ise uzakları. Yurt dışı bağlantılı yeni anlaşmaların doğabileceği, yeni müşteri bağlantıları kurabileceğiniz, bu açıdan da kolaylıklı, şanslı, bereketli bir zaman.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen İkizler :

Venüs 8.evinize geliyor.

Oğlak burcu devleti, devlet birimlerini, resmi ödemeleri, kuralları, kurallar doğrultusunda yapılacakları, bu anlamda özellikle parasal konuları temsil ediyor.

8.ev de zaten yasal paralarla, devlet birimlerine ödemelerle ilgili. Bir ödemenizi yapabilirsiniz. Bir süredir yaptığınız bir ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir, yapılandırmadan yararlanabilirsiniz.

Yasal olarak hak ettiğiniz bir para, bir tazminat konusu ya da belki miras, mal paylaşımı, nafaka konuları varsa, bunlar istediğiniz yönde neticelenebilir ya da iyi yönde yeni gelişmeler olabilir.

Bütçenizi dengeleyecek paralar geçebilir elinize. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Parasal konular var bu transitte.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Yengeçler :

Venüs 7.evinize geliyor.

İşinizde yapmanız gereken resmi işleri yapabilirsiniz. Hangi devlet birimine neyi beyan etmeniz gerekiyor ? Nereye başvuru, kayıt yapmak gerekiyor ? Böyle işleriniz varsa güzel bir akışla, doğru biçimde, kolayca yapabilirsiniz bunları.

İş bağlantılarınızın artabileceği bir zaman ayrıca.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Aslanlar :

Venüs 6.evinize geliyor.

İş düzeniniz içinde sistemlerinizi, akışlarınızı yenileyebileceğiniz bir zaman.

İş yapma şeklini yenilemek, sistemleri yenilemek gibi şeyler var burada. Bunların da iyi karşılıklarını alabileceğiniz bir dönem. Hem başarı, iş tatmini, hem de maddi kazanç anlamında söylüyorum.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Başaklar :

Venüs 5.evinizde olacak bu yeni transitinde.

5.ev kurslarla, sanatla, sporla, sanat eğitimleriyle, spor etkinlikleriyle ilgili. Oğlak burcu ise devleti ve devletin hizmetlerini simgeliyor. Belediyelerin spor, sanat eğitimlerine katılabileceğiniz bir zaman. Bir spor salonuna başlayabilirsiniz ya da.

5.ev çocukları da simgeliyor. Çocuklarınız için yapmanız gereken kayıt, başvuru konuları varsa bunları yapabilirsiniz.

Yetişkin yaşta iseler onların resmi konuları olabilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir. Onlarla meşgul olabilirler. Venüs ile kolaylıklar olur. Güzellikler olur.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Teraziler :

Venüs 4.evinize geçiyor.

4.evin ve oğlak burcunun konuları birleşecek. Bu konularda şanslarınız olacak Venüs ile.

Venüs transitleri daha çok dünyevi şanslarla, maddi, maddesel fırsatlarla ilgilidir.

4.ev aileyi anlatıyor. Oğlak burcu ise işi, çalışmayı, iş hayatımızı.

Aileden biri çalışmaya başlayabilir. Bir iş değişikliği yaşayabilir, güzel bir teklif alabilir.

Terfi edebilir. Yeni bir görev alanına geçebilir. Kendi işini kurabilir.

4.ev, evimizi temsil eden alan. Evden çalışmaya başlayacak, iş kuracak olanlar konunun resmi gereklilikleriyle meşgul olabilirler. Evi, ofis olarak göstermek, mülkün kime ait olduğu, bu doğrultuda vergi, stopaj konuları gibi yapılacak işlerle ilgilenebilirler.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Akrepler : 

Venüs 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yakın çevremizi, kardeşlerimizi, akrabalarımızı anlatır bu ev. Oğlak burcu ise iş, meslek, kariyer demektir. Bir yakınınız, bir kardeşiniz işe başlayabilir. Yeni bir işe girebilir. Güzel bir iş değişikliği yaşayabilir. Terfi alabilir, bir yükselişi olabilir.

Resmi/yasal bir konusu varsa, o açıdan da şanslı bir transit. Oğlağın konuları arasında bunlar da var. Devlet bağlantılı işler güzelce, doğru biçimde ilerler Venüs ile.

3.ev başka anlamlara da geliyor. Eğitimler, danışmanlıklar, bilginin paylaşıldığı platformlar, iletişim üzerine kurulu işler, website, internet, sosyal medya alanları, içerik üreticiliği gibi işler 3.evin konusu. Oğlak burcu ise iş hayatımızı anlatan burç. Bu yönde işleri olanlar için hareketli, bereketli bir Venüs transiti.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Yaylar :

Venüs 2.evinize geliyor.

Kazançları büyütmek, birikim yapmak, maddi varlıkları güçlendirmek..Bu tarafa çağırıyor Venüs sizi. Paraya daha çok odaklanabileceğiniz bir dönem. Burası paranın evi.

Güven, güvence demektir 2.ev. Özellikle dünyevi/maddesel boyutta sahip olduklarımızla ilgili bir alan.

Maddi güvencelerinizi sağlamlaştırmak, büyütmek, çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir. Büyük resmi, ileriyi düşünerek yapacağınız şeyler olabilir.

Daha günlük, gündelik düşünürsek işinizde satışlarınızın, siparişlerinizin, kazançlarınızın artabileceği bir Venüs zamanı.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Oğlaklar : 

Venüs oğlakta iken 1.evinizde olacak.

Yaşam düzeniniz içinde (iş, ev düzeni, günlük akışlar, günlük düzen, spor, beslenme, rutinler, alışkanlıklar) güzel değişimler yapabilirsiniz bu transitte.

Günlerinizi, yaşam bileşenlerinizi daha faydalı, daha verimli bir forma dönüştürmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Beslenme düzeninizde değişimlere gidebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Günlük veriminizi artıracak şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde yeni üretimleriniz olabilir. Bunların karşılığı muhtemelen bir sonraki transitte, Venüs 2.evinizdeyken gelir. Bu transitte de gelir ama 2.ev sürecinde daha güçlü şekilde gelebilir.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Kovalar : 

Venüs 12.evinize yerleşiyor.

Devlet birimlerine/bankalara ödemeleriniz olabilir. Bunlardan bazıları unutulmuş olabilir. Fark ettiğinizde üst üste denk gelenler olabilir. Bütçe konuları, parasal konular var gibi biraz.

Başka şeyleri de anlatıyor bu transit. Oğlak burcu iş hayatımızla ilgili. 12.ev ise göremediğimiz fırsatları anlatıyor. Venüs burada size o fırsat noktalarını gösterebilir.

Kendinizi yetersiz hissettiğiniz konularla da ilgili 12.ev. Herkesin eksikleri olabilir.

Önemli olan üzerinde çalışıyor olmak. Tamamlıyor olmak o şeyleri. Kendinizi daha emin, konulara daha hakim hissetmek istediğiniz noktaları fark edip geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bu Venüs transiti bunun başlangıcı olabilir.


 Venüs Oğlak Burcunda 23 Ocak-16 Şubat 2024


Yükselen Balıklar :

Venüs 11.evinize geliyor.

Oğlak burcu işimizi, iş hayatımızı anlatır. 11.ev ise ekip demek, grup demek, takım demek. Birim, bölüm, departman demek.

İşinizde departmanlar içinde değişecek şeyler olabilir.

Oğlak burcu yönetimi ve yöneticileri temsil ediyor. Yönetim departmanları/departmanların görev tanımlarını düzenleyebilir. İş akışlarını geliştirmek, düzenlemek için yapabilir bunu.

Bu değişimler de size çok iyi gelebilir. Vaktiyle sizin olmayan sorumlulukları üstlenmeniz gerektiyse, şimdi konular düzene girebilir Venüs ile.

Bunun dışında iş arkadaşlarınızla güzel paylaşımlarınız olabilir. Kutlayacağınız şeyler olabilir. Doğum günü kutlamaları da olabilir bunlar, bir iş başarısını kutlamak diyebileceğim organizasyonlar da olabilir.

Venüs’ün olduğu yerde güzel şeyler olur. İyi bir transit.

Bir arkadaşınız işe başlayabilir ayrıca. 11.ev arkadaşlarımızı simgeliyor. Bir yakınınız çalışmaya başlayabilir. İşinde yükselebilir.

İş başarıları, ekip arkadaşlarıyla güzel paylaşımlar, arkadaşlardan yana sevinçler, mutluluklar var burada.


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!