Akrep Burcu Ağustos 2023

Akrep Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ? Nasıl geçiyor yazınız ?

Ağustos ayını anlatacağım için mutluyum 🙂 Çünkü yaz bitiyor diye mutluyum 🙂 Temmuz bitti diye mutluyum :)) Yaz sevmiyorum ben anladığınız şekilde, evet :))

Ağustos özellikle Merkür’ün ve Venüs’ün retroları ile dikkat çekiyor. Retrolu bir ay.

Ama tabii ayın tek gündemi bunlar değil. Her bir gündem başlığına ayrı ayrı bakacağız.

Önce aylık takvimi vereyim ↓ Burada ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Sabit bir bilgilendirme metnim var, buraya da ekliyorum önemli br hatırlatma olarak.

Bu yazıyı yükseleni akrep olan biri okursa öngörülerden yararlanabilir. Diğer türlü bu olasılıklarla yaşanacaklar uyumlu olmaz.

Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 10.evinizde.

İş yaşamınız, otorite bağlantılı konularınız, kariyerinizi ilgilendiren konular, görevleriniz, projeleriniz, sorumluluklarınız bu evle ilgili. Güneş’in geldiği bir yerde bir güçlenme olur. Bir canlanma olur. Yeni başlangıçlar olur.

Özgüvenimiz yükselir. Kendimize olan inancımız yükselir. Yapabileceklerimizi fark ederiz. İnisiyatif alırız.

Yeni görevler üstlenebileceğiniz bir dönem. Yeni bir yetki alanı tanımlanabilir sizin için. Terfi edebilirsiniz. Önemli bir konunun, bir birimin, bir projenin sorumluluğu size verilebilir.

İşinizde otorite figürleri ile, sosyal hayatınızda konum sahibi kişilerle iletişimlerin artacağı, görüşmeler yapabileceğiniz, belki daha fazla destek bulabileceğiniz, güçlü bir dönem.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

Burası sosyal alan.

Sosyal alandan geçecek bir Güneş, yeni insanlar getirebilir size. İşinizde, sosyal hayatınızda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Grup çalışmalarınız olabilir.

Kurslar, spor etkinlikleri, sanat eğitimleri, hobileriniz için katılacağınız yerler olabilir.

İş hayatımızda içinde bulunduğumuz ekip de bir 11.ev konusudur.

Bu bir başak transiti. Başak düzenlemek demektir. Ekibiniz içinde yeni bir iş bölümü yapılabilir. Günlük sorumluluk alanları yeniden belirlenebilir her bir kişi için. Üstleneceğiniz ya da başkasına devredeceğiniz görevler olabilir. Yeni bir günlük düzen başlayabilir.


Akrep Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz sonunda başak burcuna yerleşiyor. Ağustos boyunca başakta olacak. Sizin 11.eviniz oluyor bu alan.

Başak burcu işlerimizi, sunduğumuz hizmetleri, çalışmalarımızı temsil eder. 11.ev ise ekipleri. İşinizde hareketli bir zaman olabilir o yüzden.

Departmanınız, biriminiz içinde yeni işler, yeni projeler, bunlar doğrultusunda yapılacak planlamalar olabilir.

Düzenini, gününü, saatini belirlemeniz, programlamanız gereken şeyler olabilir.

Çalışma, düzenleme, üretme zamanı.

Kendi işinize sahipseniz hedefleriniz yönünde üretimlerinizi artırabilirsiniz.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

11.evinizde bu kez bir retro etkisi olacak.

Çevrenizden birileri ile ilgili görüşlerinizin değişebileceği bir dönem. Daha önce görmediklerinizi görebilir, daha doğru analiz yapabilirsiniz insanlar hakkında. Varsayımlarınızda yanıldığınızı fark edebilirsiniz. Düşünceleriniz olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir.

İnsanları daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman. Öyle söyleyeyim. Deneyimler içinde böyle farkındalıklar gelecektir.

İşinizde ekip içinde, iş bölümlerinde anlaşmazlıklar olabilir.

Kişisel menfaatine fazla odaklanan, karşı tarafın hakkını eksilten kişiler olabilir.

Küçük şeylerin hesabını yapan insanlar görebilirsiniz.

Arkadaşlıklar içinde biraz tatsız bir zaman belki ama yanılgılardan arınmak iyidir. Bundan sonrası için faydanıza olan bu.


Akrep Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 10.ev üzerinden etki alıyorsunuz.

İşinizde en çok nelerden keyif alıyorsunuz, hangi durum neye dönüşürse daha çok keyif alabilirsiniz, daha verimli olabilirsiniz, hangi durumda konforunuz artar ?

Ne yapmak istiyorsunuz, neleri istemiyorsunuz ? Nasıl bir işiniz olmalı ?

Buralara bakabilirsiniz retro ile.

10.ev toplum önünde bulunduğumuz konumu, ünvanlarımızı simgeler. Aslan burcu ise egomuzla ilgili.

İşinizle ilgili yaptığınız seçimleri gerçekten istediğiniz için mi yapıyorsunuz, yoksa başkalarının algısında önemli ve değerli olmak için mi ? İstediğiniz kariyer, gerçekten sizin isteğiniz mi ? Yoksa başkalarının gözünde ideal olanı mı ? Yaptığınız şeyleri ego tatmini ihtiyacıyla mı yapıyorsunuz, keyifle, içinizden gelerek mi ?

Hayatta durduğunuz yere, orada neden durduğunuza bakabilirsiniz bu retro ile.

Başka neler olabilir ? Geçmişten tanıdığınız kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir. Yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz onlarla. Tekrar işler, projeler, alışverişler olabilir. Geçmiş müşteri bağlantılarınızdan yana şanslı bir zaman. Yeniden kapınızı çalabilirler.

Şunu da ekleyeyim :

Retrolar, sıfırdan başlayacak, bütünüyle yeni olan girişimler için uygun değildir. Bu dönemde böyle şeyler yapmamaya çalışın. Güncelde kurulu olan düzeninizi analiz edip iyileştirmek için kullanın derim bu süreci.


Akrep Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 11.evinizde.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

12.ev kapanışları anlatan evdir. Yeni döngüyü başlatan 1.ev sürecinin öncesindeki hazırlık ve bekleme evresidir.

Yaşamınız için mümkün olan noktalarda biraz geri çekilmenin, dinlenmenin, ara vermenin, güç toplamanın zamanı bu.

Hatta bir istirahat de olabilir. Ufak tefek rahatsızlıklar, ateşlenmeler, halsizlikler olabilir.

Hastahaneler, tedaviler, rehabilitasyon merkezleri, terapiler 12.ev yönetimindedir. Eğer bedensel ya da ruhsal anlamda uğraştığınız konular varsa, Mars’ın 12.evinizi hareketlendirdiği bu süreçte tedavinize başlayabilirsiniz. Konu doğrudan sizinle ilgili bir şey olabileceği gibi, bir yakınınızla ilgili de olabilir.

Spiritüel alanlarla daha fazla ilgilenebileceğiniz bir dönem ayrıca. Size ruhsal anlamda bir farkındalık, bir derinlik ve idrak kazandıracak, yaşamın içindeki sebep sonuç bağlantılarını okuyabilmenizi sağlayacak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yeni bilgiler edinebilirsiniz.


Akrep Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Ana temayı bu açı belirliyor.

4.ev evinizde bir dolunay. Burası evi, aileyi, ev içi düzeni anlatan yer.

Kova burcu ise bireyselliğimizle ilgili. Bireysel sınırlarımız, bireysel haklarımız, neyi yapıp yapamayacağımız..Bunlar kovanın konusu.

Yalnız yaşamıyorsak, ailemizle bir aradaysak ya da bir şekilde başkaları da varsa ev içinde, dikkat etmemiz gereken şeyler de var demektir. Gürültü yapmamak, başkalarını rahatsız etmemek, kimsenin bir hakkını almamak, ders çalışan varsa rahatsızlık yaratmamak, evden çalışan varsa iş düzenini etkilememek..Bunlar önemli şeyler.

Dolunay bugünlerde bu sınırların aşılabileceğini söylüyor. Ev içinde huzursuzluklar olabilir o yüzden. Ortak bir yaşam alanı içinde isek herkesin kişisel haklarına ve sınırlarına özenli olalım.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

10.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten yeniaya kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Aslan burcunun aydınlık ve erdemli olmayan yönleri (her burcun var böyle tarafları) açığa çıkabilir bu uyumsuz açıyla.

Ne mesela ? Egosantrik davranışlar. Kibirli davranışlar. Haddini, amacını aşan sözler.

10.ev etki aldığı için otorite figürleri geliyor akla. Patronlardan, yöneticilerden, amirlerden, yetki sahibi kimselerden yana böyle şeyler yaşanabilir.

Müsaade etmemek, kabul etmemek gerekiyor. İnsanlar işini kaybetmemek için bir şeyleri tolere edebiliyorlar, etmek zorunda hissedebiliyorlar. Hele de böyle bir ekonomik ortamda işini kaybetme korkusu yaşamak çok normal.

Ama kabul ettiğimiz her yanlış büyüyor. Ne yazık ki sistem içinde bu böyle. Kendimize olan saygımızla tavır koymamız gereken yerlerde sustukça, susmaya devam ettikçe yaşam biz konuşana, ses çıkarana kadar deneyimler göndermeye devam ediyor. Üstelik gitgide büyüyor o deneyimler.

Kavga, gürültü olmak zorunda değil. Uygun bir zamanı seçmek, üslubunca, insani değerlerle, sevgi diliyle kendini ifade etmek işe yarayabilir diye düşünüyorum.

İkili ilişkiler, flörtler içinde de karşı tarafın sizin üzerinizde bir hakimiyet kurmak istediğini, eşit olmak yerine güç sahibi olmak, böyle bir taraf olmak, kendine konfor yaratmak, ilişki içinde kendine istediğini rahatça yapabileceği bir alan yaratmak, ayrıca egoyu tatmin etmek için güç gösterisi yapmak istediğini gözlemleyebilirsiniz. Çizginizi çekmenizi öneririm. Bunlar kabul edilebilecek şeyler değil.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

5.ev şans oyunlarıyla, balık burcu ise para kayıpları ile ilgili. Şans oyunlarından uzak durmanız faydanıza olabilir. Spekülatif yatırımlar da risk yaratabilir, aynı olasılık burada da geçerli. Bu tür şeylere çok dahil olmamanızı önereceğim.

5.ev etki aldığı için çocuklarla ilgili konular, onlar için yapılması gereken işler de gündeminizde olabilir bugünlerde. Onlar için koşturmalarınız olabilir. Bir konuyu tamamlayabilir, bir şeylerini hazırlayabilirsiniz.

Sanat, spor, hobiler, meşguliyetler, işimiz dışında bir ilgi alanı olarak yaptığımız şeyler, keyif alanlarımız, etkinliklerimiz bu evle ilgili.

Balık burcu dolunayı rahatsızlanmak, düzenli yaptığınız şeyleri yapamamak, birkaç gün rutinlere ara vermek, çalışamamak, istirahat etmek gibi olasılıklara işaret ediyor. O yüzden kurslarınıza, özel derslerinize gidemeyebilirsiniz belki.

Kendi tercihinizle dinlenmeyi, mola vermeyi de seçebilirsiniz. Biraz kendinizle kalmak istiyorsunuz, durmak, dinlenmek, istiyorsunuz gibi bir görüntü var.


Akrep Burcu Ağustos 2023


Bu ayın içeriğine de ekleyeceğim çok yeni bir gelişme var : Ay düğümleri aks değiştirdi.

17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da aşağıda görebilirsiniz :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/6.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 12.evinizde olacak.

İş, çalışma hayatı, hizmet, günlük düzen, yaşam düzeni, bedensel sağlık gibi temaları var bu evin.

Hayatınızda bu konuların daha iyi hale gelmesi için nelerin değişmesi gerektiğini görebileceğiniz bir zaman başlıyor.

İş hayatınızı yoluna koymak istiyorsunuz belki. Belki iş değişikliği yapmak. Yeni fırsat alanları ve gelir kapıları oluşmadan mevcutta sahip olduklarınızı bırakmamanızı, terk etmemenizi öneririm.

İlk defa çalışmaya başlayacak olanlarınız var. Uzun yılların ardından iş hayatına dönecek olanlarınız var. Bu kuzey Ay düğümü transiti bunların işaretçisi.

Yaşam düzeninizi oluşturacağınız bir zaman. Elbette zorlanmalar da olacaktır. Hiçbir şey bir günde inşa olmuyor.

Hizmet sunduğunuz alanlar içinde gelişebileceğiniz bir dönem. Hep teknik bilgi, mesleki tecrübe anlamında söylüyorum, hem de hayatın bilgisi anlamında.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!