7-13 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

7-13 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Haftalık burç yorumlarıma bu hafta büyük gezegen açıları üzerinden notlar düştüm. Ay’ın transitlerine ek olarak onlar da var.

Önce haftalık gündemi vereyim ↓ Sonra burçlara başlayalım.

7-13 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Bu arada iletişim adresim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Venüs Uranüs karesinden olumsuz etki almamak için alışverişleri aceleye getirmeyin derim haftanın ilk yarısında. Hiçbir şeyi alternatiflere bakmadan, hızlıca seçmeyin.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda.

2.evinizde. 2.ev geçişleri parasal açıdan şanslı zamanlardır. Güzel bir kazancınız olabilir.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 3.evinizde. Dialoglar, mailler, mesajlar var. Bildireceğiniz, bildiriminizi alacağınız konular var.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 4.evinize geliyor bu kez. Ev içinde yapılacaklarla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Gardrop düzenlemek, çekmece, dolap düzenlemek, temizlikler yapmak, mutfakta kışlık hazırlıklar yapmak gibi işleriniz olabilir.


Yükselen Boğalar :

Bir Merkür Jüpiter üçgeni var bu hafta. Güzel bir toprak açısı var. Kendinizi son iki haftaya kıyasla daha iyi hissedebilir, ertelediğiniz, beklettiğiniz şeyleri yapabilirsiniz bu hafta.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 1.evinizde. Bir konunuz için nasıl ilerleyeceğinizi bulabilirsiniz. Bir fikir doğabilir. Bir irtibatınız olabilir, destek alabilirsiniz. Yeni bir şeye başlıyorsunuz sanırım.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 2.evinizde. Parasal alan hareketli. İyi bir sipariş, bereketli bir anlaşma mümkün. İkizler burcu ticari faaliyetleri, 2.ev ise para kazanmayı simgeler.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 3.evinizde. Akrabalarınızla, kardeşlerinizle, kuzenlerinizle bir araya gelebileceğiniz bir zaman. Birbirinizden fikir alacağınız konular olabilir. Misafirlikler olabilir.


7-13 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Güneş Kiron üçgeni ile moralinizi toparlıyorsunuz. Biraz sosyalleşmek, bir süre yaptığınız, ara verdiğiniz şeylere dönmek iyi gelebilir size. Kendinizi iletişimler içinde tutun diyeceğim.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gündüz saatlerine kadar yarısında Ay boğa burcunda. 12.evinizde. Ay’ın 12.ev günleri sönük geçebiliyor biraz. Enerjimiz düşük olabiliyor, hevesler, motivasyonlar azalıyor. Ama bu modu yaşamak zorunda değiliz. Bize iyi gelen şeyleri yaparak değiştirebiliriz ya da etkileri küçültebiliriz örneğin.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. Burada 12.evin aksine bir canlılık var. Modunuzu, enerjinizi toparlayıp sosyalleşebileceğiniz bir gün. Planlarınızı gerçekleştirmek, aklınızda olan şeyleri yapmak, gitmek istediğiniz yerlere gitmek, vb için destekleyici bir zaman.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 2.evinize geliyor. Eviniz için satın alacağınız şeyler olabilir. Aile içinde para alışverişleriniz, yardımlaşmalarınız olabilir.


Yükselen Yengeçler :

Venüs Uranüs karesinden parasal konularda etki alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir arada iken yaptığınız harcamalarda ölçüyü korumanız gerekiyor. 11.evden yapıyor açısını Uranüs. Bu ev arkadaşları simgeler. Venüs aslanda, 2.evinizde, para alanınızda. Aslan eğlence demektir. Eğlenceler, etkinlikler, tatiller içinde denge bozulabilir. Dikkat etmeniz adına söylemiş olayım.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 11.evinizde. Arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz, birlikte gideceğiniz yerler olabilir. Haftanın sosyal günleri sizin için.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 12.evinizde. Bu kez biraz sessizleşmek, kendinizle kalmak istiyorsunuz. Halsizlikler, üşütmeler, dinlenmek, istirahat etmek isteyeceğiniz durumlar da olabilir.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. Enerjiniz yerine geliyor 🙂 Dışarıya program yapmak, aklınızda olan bir yeri gezmek, planladığınız bir şeyi başlatmak için iyi bir gün.


7-13 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Venüs Uranüs karesinin Venüs ayağı sizde, aslan burcunda. Bir şeyi yanlış anlayıp birden yükselmek, fevri davranışlarda bulunmak mümkün. Birini üzebilirsiniz. Bunu yapmamaya çalışın. Dinlemek, anlamak hatalı kararlardan korur bizi her zaman. Fevri şeyler sonradan pişmanlık getiriyor. Kendinizi de, başkasını da üzmeyin diyeceğim o yüzden.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 10.evinizde. Bir iş yoğunluğu var gibi. Bugün bitirmeniz, bugün tamamlamanız gereken, süresi dolmuş, teslim vakti gelmiş şeyler olabilir.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 11.evinizde. Diğer zamanlara kıyasla daha çok sosyalleşebileceğiniz günler. Özellikle kardeşlerle, kuzenlerle, yakın akrabalarla, komşularla birlikte yapılacak şeyler var gibi. Çünkü ikizler burcu bu kişileri temsil ediyor.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 12.evinizde. Bir kaygı, bir korku, gidişatını öngörmekte zorlandığınız bir konu var sanırım. Kaygılarınızı dizginlemeye çalışıp konu için yapabilecekleriniz varsa, içinizin rahat etmesini sağlayacak şeyler varsa onları yapmaya çalışın. Edilgen kaldığımızda kaygılar yükseliyor çünkü.


Yükselen Başaklar :

Bir Güneş Venüs kavuşumu var bu hafta, haftanın sonunda. Topraksız hissettiğiniz, köklenme hissini yaşayamadığınız, hayata güvenemediğiniz, belirsizlik içinde, kaygı içinde kaldığınız bir şeyleri çözmeye başlıyorsunuz. O köklenme hissini yakalamaya başlıyorsunuz. Kaygılarınızı azaltacak şeyler yaparak, değişim getirecek, fayda edecek şeyler yaparak, konunun çözümü yönünde aksiyon alarak dengeyi bulmaya başlıyorsunuz.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gündüz saatlerine kadar Ay boğa burcunda. 9.evinizde. Bir seyahatiniz olabilir. Planladığınız bir tatilin başlangıcı olabilir bugünler. Çünkü 9.ev yolculukları simgeler.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 10.evinizde. İşinizde bazı konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Tatilde bile olsanız, sizin bakmanız, sizin yanıtlamanız gereken şeyler olabilir. Tatilde değilseniz, işinizde diğer günlere kıyasla daha yoğun günler olacaktır Perşembe ve Cuma.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 11.evinizde. İnsan içine karışmak, sohbet etmek, muhabbetler etmek istiyorsunuz. Bunlar da bize lazım elbette. Arkadaşlarınızla bir araya gelebileceğiniz günler.


7-13 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Merkür Jüpiter üçgeni 8. ve 12.evlerinizde. Korkularınızı aşmanızı istiyor hayat sizden. Fazlaca konfor alanınızda kaldığınızı düşündüğünüz noktalar varsa oradan çıkacak bir şey yapın bu hafta, olur mu ? Küçücük bir şey bile olsa yapın.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 8.evinizde. Borçları ödemek, düzenli ödemeleri yapmak gibi işlemler, aylık bütçe konuları oluyor Ay burada iken.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 9.evinize geliyor. Bir gezi + Yeni bir yerin keşfi + Ufkunuzu büyütecek bir şeyin keşfi + Yurt dışı bağlantılı konular + Başka şehirler + Yabancılar + Yabancı diller + Yabancılarla iletişimler olabilir ikizler ve 9.ev etkisiyle.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 10.evinizde. Hafta sonu ama iş anlamında yoğun günler olabilir bunlar sizin için. Zaten hafta sonları herkes için tatil anlamını taşımıyor. İş gününüz olmasa bile bir şekilde işinizle ilgili konularla meşgul olabileceğiniz, sorumluluk alanlarınızın başında olabileceğiniz günler.


Yükselen Akrepler : 

Venüs Uranüs karesinin bir ayağı 7.eviniz, bir ayağı 10.eviniz. Yönetimle, üstlerle ilgili konularda fevri, keskin, beklenmedik şeyler olabilir. Değişimler olabilir. İşinizde yönetim tarafı hararetli gibi. Siz kendi adınıza iletişimlerde kontrollü ve ölçülü olun.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 7.evinizde. İlişkilerde diplomasi ve politika gerekiyor biraz. Yerine stratejik olmak zorunda kalıyoruz. Haklarımızı bazen ancak bu şekilde koruyabiliyoruz, gücünü kötüye kullanabilecek insanlara karşı. En azından o sırada aynı güç ve yetkide değilsek.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 8.evinizde. Yapmanız gereken bir resmi ödeme olabilir. Devlet birimlerinde, e-devlet üzerinden işlemleriniz olabilir.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 9.evinizde. Uzaklaşmak istiyorsunuz ve de zaten uzaklaşıyorsunuz sanırım 🙂 Gidişler, yolculuklar var. Memleket demektir yengeç. Memleketinize de gidiyor olabilirsiniz.


7-13 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Güneş Kiron üçgeni, kendinize kendinizi hatırlatmanızı istiyor sizden. ‘Çok daha fazlasını yapabileceğini biliyorsun. Layık olduğunun daha bir yaşam olduğunu biliyorsun. Huzuru, mutluluğu hak ediyorsun. Geçmişi geçmişte bırak, önüne bak artık. Üreteceklerine odaklan. Kendine güzel şeyler sun. Kendine hediyelerin olsun’ diyor 🙂

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 6.evinizde. Görevler, rutin işler, sorumluluklar, koşturmalar var gibi. Biraz da hesaplama, kontrol işleri olabilir 6.ev etkisiyle. Bazı şeylerin üzerinden geçmeniz, sağlamasını yapmanız gerekebilir.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 7.evinizde. Hocalarınız, özel ders aldığınız alanlar varsa onlarla bir araya gelebilirsiniz. İletişimler olabilir. Bir ders günü olabilir sizin için Perşembe ve Cuma.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 8.evinizde. Aile içinde ödemelere destek verebilirsiniz, ailenizle para alışverişleriniz olabilir. Evin bir masrafını siz üstlenebilirsiniz.


Yükselen Oğlaklar : 

Venüs Uranüs karesi beklenmedik para çıkışlarının, para kayıplarının olabileceğini söylüyor. Yatırımlar, döviz alışverişleri, parasal hamleler için çok önermem bu vakti. Haftanın ilk yarısı diyeyim özellikle.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 5.evinizde. Çocuklarla ilgili konular, çocuklara hediyeler, onlar için yapacağımız kutlamalar olabilir. Onları anlatan ev burası 🙂

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 6.evinizde. İşinizde halledilmesi gereken şeyler var. Düzeninin, işleyişinin, şeklinin kararlaştırılması gereken şeyler var. Yönetimle iletişimler artıyor.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 7.evinizde. İlişkiler, birbirimize eşlik ettiğimiz yerler, birlikte yaptığımız şeyler bu evin konusudur. Başkaları ile yapacağımız şeyler var.


7-13 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Merkür Jüpiter üçgeni 4. ve 8.evlerinizde. Kendi bütçenizle çözemediğiniz bir parasal konuda ailenizin desteğini alabilirsiniz. Bir ödemenizi yapabilirsiniz.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 4.evinizde. Aile içinde yardımlaşmalar var. Evinizi düzenleyebileceğiniz günler ayrıca. Tadilat işleriniz de olabilir.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 5.evinize geliyor. Yakın yerlere gezileriniz olabilir. Biraz yer değiştirmek, gezmek, eğlenmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla katılacağınız etkinlikler olabilir.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. Bu kez 6.evinizde.

Temizlik günleri bunlar, belli 🙂 Hem yengeç, hem 6.ev etkisi 🙂 Yengeç burcu ev düzeni, başak burcu temizlik yapmak demektir.


Yükselen Balıklar :

Aslan burcunda bir Güneş Venüs kavuşumu gerçekleşiyor bu haftanın sonunda. Burası sizin 6.eviniz. Başkalarına ihtiyaç duyduğunuz yerleri fark ettiğiniz, bunlardan özgürleşmeniz gerektiğini gördüğünüz günlerden geçiyorsunuz belki son zamanlarda. İşte tam bu konularda kendinizi kendinize gösterebileceğiniz, kendi merkezinize biraz daha yaklaşacağınız, bireysel gücünüzü büyütmeye odaklanacağınız bir zaman. Hafta boyunca olacak şeyler sizi bu kavuşumun işaret ettiği tarafa götürecektir. Kendinizle olan ilişkinizin güçlenmesi, topraklanma, merkezi bulma..Tam buralar gelişiyor. Bağımlılıklar, ihtiyaçlar azalıyor.

Pazartesi, Salı günü ve Çarşamba gününün yarısında Ay boğa burcunda. 3.evinizde. Yakınlarınızla, arkadaş çevrenizle dialoglar diğer günlerden daha fazla. İşinizde de haberleşmeler, irtibatlar artıyor.

Perşembe ve Cuma günlerinde Ay ikizler burcunda. 4.evinizde. Ailenizin ve evinizin ihtiyaçları ile, ev düzeniniz ile meşgulsünüz.

Cumartesi ve Pazar günlerinde Ay yengeç burcunda. 5.evinizde bu kez. Parklar, bahçeler, havuzlar, tatiller, geziler, etkinlikler, organizasyonlar, festivaller, kutlamalar..Hepsi 5.evin konusu. Keyifli şeyler yapabilir, güzelce değerlendirebilirsiniz bu hafta sonunu.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!