Yengeç Burcu Şubat 2023

Yengeç Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen yengeç okuyucularım !

Şubat ayı nasıl geçebilir sizin için ? Anlatmaya geldim, her ay yaptığım gibi.

Eğer yükseleniniz yengeç ise doğru içeriktesiniz. Ev hesabı yükselenimizden başladığı için, yükselenimiz 1.evimiz olduğu için, teknik olarak yükselen yengeçler yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayı genel hatlarıyla görebileceğiniz gündem yazımı bırakıyorum öncelikle ↓↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. 8.evinizde bir Güneş.

8.ev kendini tekrar eden sorunlarla ilgili bir ev. Hemen çözülmeyen, zamana yayılan problemler, kronikleşmiş konular, geçici çözümler bulunsa bile bir şekilde yeniden kendini gösteren durumlar var bu evde.

Yaşamınızda böyle konular var mı ? Maddi ya da manevi, somut ya da soyut, böyle durumlar var mı, bakın buralara bu transitte. ‘Bu artık bu şekilde devam edemez. Buna kesin bir çözüm bulayım. Kesin çözüm ve değişim yönünde bir başlangıç yapayım’ diyebileceğiniz şeyler olabilir. Özellikle parasal konulara bakın.

Başkalarından gelen kaynaklarla mı ilerliyorsunuz, çalışmakta iseniz kendi ekonomik gücünüz yeterli mi ? Ailenize yük oluşturduğunuzu düşündüğünüz durumlar var mı ?

Hayatın nerelerinde doğrulmanız ve gücünüzü artırmanız gerekiyor ? Bu transiti bu yönde bir gözlem için, değişimler için kullanın.

19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor balık transiti ile.

9.evin en temel temalarından biri eğitimdir. Hocalarımızdır.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeler. 9.ev ise bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir. Hatta ilimler de bu evle ilgilidir. Bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek çok güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta iken.

Seyahatleriniz de olabilir bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantısı olan konular arasında.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda.

7.evinizde, artık ileri hareketinde bir Merkür.

Yakın zamanda, geçtiğimiz ay bir retrosu oldu. Gerçekleri doğru analiz etmediğimiz noktalarda dersler verdi bize Merkür. Görmezden geldiklerimizi daha görünür kıldı.

Siz bu etkiyi ilişkiler, ortaklıklar içinde, iş birliği yaptığınız, karşılıklı olarak kazandığınız bağlantılar içinde + sözleşme, kontrat, taahhütler gibi konularda yaşadınız. Şimdi bu tecrübelerle dengeye geliyor sorunlu noktalar. Daha doğru adımlar atmaya başlıyorsunuz.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Aile içinde parasal konular, yapılması gereken ödemeler gündeme gelebilir.

Bankacılık işlemleriniz, maddi varlıklarınızla ilgili yeni kararlarınız olabilir. Yatırımlar, sigorta konuları, maddi güvence diyebileceğimiz araçlar gündeminize yerleşebilir.

Kredi çekme planı olanlar bunu gerçekleştirebilirler.

Kişisel kazançlarınızın dışında başkalarından gelen maddi kaynaklarınız varsa, bunlarla ilgili gelişmeler olabilir. Ortaklı kazançlarda karara bağlayacağınız, yeni bir şekil vereceğiniz, oturup konuşacağınız şeyler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 9.evinizde.

Hem 9.ev güzel bir ev, hem Venüs balıkta güçlü. O yüzden iyi bir transit bu.

Bir yolculuk, planlanmış bir seyahat gerçekleşebilir. Aile içinde/yakın çevre içinde şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı bir konu varsa bu şey güzelce gerçekleşebilir.

Bu evin seyahatler, yolculuklar gibi temaları var. Eğitim, akademi gibi temaları var. Bu konularda işlerin rahatça ilerleyebileceği, destekleyici bir zaman.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından şanslı, iyicil bir transit. 10.ev bunlarla ilgilidir.

İş hayatınızda güzel projeler içinde yer alabilirsiniz.  İşinizle ilgili motivasyonunuzu yükseltecek yeni güzel şeyler olabilir.

Güzel iletişimler, yardımlaşmalar da geliyor. Özellikle konum sahibi, yetki sahibi kişilerden.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda. 12.evinizde.

12.evinizde bir retro oldu Kasım-Aralık-Ocak döneminde. 12.evin temaları itibariyle hayatınızda bazı şeyler yakın zamanda bitmiş olabilir.

Bazı şeylerin aslında sizin yolunuz olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Somut tarafta bedensel sağlık sorunları, hastalıklar, halsizlikler, güçsüzlükler olmuş olabilir. Duygusal olarak karışmış, dengenizi korumakta zorlanmış olabilirsiniz. Artık ileri hareketinde Mars.

Burada da bu retroyla bir şeyleri yoluna koydunuz. Ne yapınca ne oluyor ? Öyleyse neyi yapmamanız gerekiyor, görmüş oldunuz. Şimdi daha daha doğru seçimlerle, daha akılcı yaklaşımlarla, daha gerçekçi bakış açılarıyla ilerleme vakti. Her konu için düşünebilirsiniz söylediğim bu şeyleri.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

2.evinizde gerçekleşecek.

Uranüsyen bir dolunay. Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a uyumsuz açıları var bu dolunayda. Bu evin temaları üzerinden beklenmedik durumlar olası.

Dolunay bir bitiş, sonlanma, yol olma, tamamlanma sembolüdür. 2.ev ise parayı, maddesel boyutta sahip olduklarımızı temsil ediyor. Ani para çıkışları, hesapta olmayan masraflar, hesapta olmayan alışverişler, bir şeyin mecburen satın alınması, bir şeyin kırılıp bozulması ve yeniden alınması gerekliliği, bir para kaybı, bir paranın bir yerde unutulması, düşürülmesi, bir kandırılma ihtimali gibi olasılıklar var burada. O yüzden dikkatli olmanızı öneriyorum.

Astroloji tedbir için var. Korkmamız için değil, önlem alabilmemiz için var. Parasal konularda daha bir dikkatli olmanızı öneririm dolunaya yakın günlerde.

Başka bir şey daha söyleyeyim. Aslan burcu lüks tüketimlerle, pahalı markalarla ilgilidir. Biraz gösterişi seven bir burç, biliyorsunuz 🙂

Yapacağınız bir alışveriş, ihtiyaç olmadığı halde keyif ve zevk için alınacak bir ürün sorun yaratabilir bugünlerde. Bir para kaybına neden olabilir. Beklediğiniz paralar gecikebilir. ‘O yüzden keşke paramı bu alışverişe harcamasaydım. Şimdi lazım oldu’ diyebilirsiniz. Harcamalara dikkat.

Aslan burcu flört demektir ayrıca. Ahlaki açıdan doğru olmayan flörtlerden, sizin için doğru olmayacak kişilerden de sakının kendinizi.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

Siz yeniayın etkisini 9.ev temaları üzerinden alıyorsunuz.

Bu evin konularında sorunlu bir gündem, pürüz yaratan ve sizi uğraştıran bir konu çözülebilir. Konuda yeni pozitif gelişmeler olabilir.

9.evin konularını sayayım : Eğitim, akademi, yolculuklar, seyahatler, uzaklarla bağlantılı konular, uzaklarda yaşayan sevdikleriniz, yabancı diller, yabancı kültürler.

Yeni bir eğitime adım atabilirsiniz. Bir ilgi alanınızda eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu bir balık yeniayı olduğundan, özellikle spiritüel alanda bir eğitime başlayabilirsiniz.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, okulunuzla ve akademik çalışmalarınızla ilgili güzel şeyler olabilir.

Bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Uzaklarda olan sevdiklerinizle ilgili sorunlu durumlar çözülebilir. İletişimlerde kopukluk olduysa, dargınlıklar olduysa barışabilirsiniz. Durumlar tatlıya bağlanabilir.


Başka yazılarda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!