14-20 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

14-20 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bu haftanın en önemli gündem başlığı aslan burcunda gerçekleşecek olan Uranüsyen yeniay. Uranüs bu yeniayda tüm ihtimalleri belirleyen faktör.

Büyük bir farkındalık. Güçlü bir uyanış. Net bir bitiş. Bir bitişle gelebilecek bir yenilik. Bir değişim gerekliliği. Yaşam enerjimizi temizlemek. Enerjimizi kirleten ve eksilten şeylerden uzaklaşmak. Sıfırlanmak ve yeniden başlamak. Böyle bir yeniay.

Aslan temaları üzerinden çok detaylı anlattım. Yazım burada, bu linki tıklayabilirsiniz ↓

16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay

Venüs retrosu devam ediyor. 4 Eylül’e kadar bu retronun içindeyiz. Venüs içeriği de ekleyeyim ↓

Venüs Retrosu Aslan Burcunda 23 Temmuz-4 Eylül 2023

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. Bu transitin getirebilecekleri de burada ↓

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Ağustos ayı yorumlarım burada ↓

Koç Burcu Ağustos 2023,  Boğa Burcu Ağustos 2023,

İkizler Burcu Ağustos 2023,  Yengeç Burcu Ağustos 2023,

Aslan Burcu Ağustos 2023,  Başak Burcu Ağustos 2023,

Terazi Burcu Ağustos 2023,  Akrep Burcu Ağustos 2023,

Yay Burcu Ağustos 2023,  Oğlak Burcu Ağustos 2023,

Kova Burcu Ağustos 2023,  Balık Burcu Ağustos 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Ayrıca ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


14-20 Ağustos haftasının gezegen açıları :

16 Ağustos : Mars Uranüs üçgeni : Mars 23° Başakta, Uranüs 23° Boğada

Başak burcunda bir Mars alıyor bu açıyı.

Mars = Hareket    Başak = Fayda   Uranüs = Değişim, yön değişikliği

Birleştirelim hepsini : Faydaya yönelmek, fayda getirecek değişiklikler yapmak, fayda getirmeyen şeyleri değiştirmek.

İşimizde, aile hayatımızda, sosyal hayatımızda, rutinlerimizde, kendimizle ilişkimizde, bir gün içinde yaptıklarımızda, yaşamla ilişkinizde, bakış açılarımızda, her konuda düşünebiliriz bunu. Güzel bir değişim hareketi var. Değişim yönünde yeni bir hareketlilik var. Toparlanıyoruz. Yaşamımızı, günlerimizi, düzenimizi toparlıyoruz. Bir temizlik etkisi en temelde. Bir arınma vakti.

19 Ağustos : Güneş Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Güneş 26° Aslanda, Kuzey Ay Düğümü 26° Koçta

Bir macera, bir heyecan isteği görüyorum burada 🙂 Güneş aslanda. Aslanın çocuksu bir doğası var. Macera istiyor, eğlenmek istiyor 🙂 Koç ise hareketi, enerjiyi, dinamizmi ifade ediyor. Moralimizi, enerjimizi, modumuzu yukarı taşıyacak, eğlenceli bir şeyler yapacağız sanırım 🙂


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

14 Ağustos Pazartesi

Ay bugün 13:36’ya kadar yengeç burcunda. Sabah erken saatlerde önce bir Ay Neptün üçgeni geliyor. Güne yumuşak, dingin bir başlangıç yapıyoruz. Ardından gelen Ay Pluto karşıtlığı bir şeye sinirlenebileceğimizi söylüyor.

10:46-13:36 arasında Ay boşlukta. Yengeçte iken başka bir açısı olmayacak. 13:36’da aslan burcuna geçiyor. Yeniayın gerçekleşeceği yere geliyor Ay. Çarşamba günü bir aslan yeniayı var.


15 Ağustos Salı

Ay aslan burcunda ilerliyor. Yeniay öncesindeyiz. Burada, aslanda bir yeniay doğacak yarın.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter arasında bir kare açı oluşuyor. Kare açı uyumsuz bir kalıp. İlgili gezegenin gölge yönleri çıkıyor ortaya. Ay aslanda. Ego konusu ile ilgili bir yerde. Jüpiter karesinden de gelen abartılar var. Erdem demektir ayrıca Jüpiter. Burada erdemsiz şeyler görüyorum. Kibir, böbürlenmek, bir şeyi olduğundan fazla göstermeye çalışmak, bir durumu abartmak, başarıları büyütmek, bunun dışında çok da kötü olmayan durumları dramatize etmek, abartılı duygular..Hepsi mümkün. Biri böyle şeyler yaparsa, bu onun hikayesi diyelim. Öfkelenmeye gerek yok ama kişisel haklarımız zarar görüyorsa hakkımızı savunalım tabii. Sınırlarımızı koruyalım.

Gece saatlerinde Ay, Venüs ile kavuşuyor. Bu kavuşum Kiron ile uyumlu açıda olacak. İçinden geçtiğimiz günler iyileşme, geçmişi bırakma döngüsü. Zamanın öyle bir ruhu var. Bu iyileşme sürecinde işimize yarayacak yollar, yöntemler, kişiler, videolar, sözler, bakış açıları çıkabilir karşımıza Kiron ile.


14-20 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


16 Ağustos Çarşamba

Ay günün tamamında aslan burcunda olacak. Burada bir yeniay doğacak bugün.

Sabah saatlerinde Güneş Ay kavuşumu, Uranüs ile kare açıda. Yeniayın ana temasını Uranüs belirliyor. Ani çıkışlar, kontrolsüz fevri davranışlar olası. Münakaşalar olası. Ateşi, tansiyonu yükseltmeyecek, sönümleyecek şekilde davranalım.

12:38’de yeniay doğuyor. Yeniayın, yani Ay’ın Güneş ile kavuştuğu bu vaktin ardından günün geri kalanında Ay boşlukta olacak. Açısız ilerleyecek aslan yolunun geri kalan kısmını.


17 Ağustos Perşembe

02:14’te, günün başında Ay başak burcuna geçiyor.

Başak günlerinde düzene gireriz. İşlerimizi toparlarız. Planlamalarımız olur. Toplantılar artar. İşleyişi, düzeni, şekli, akışı belirlenecek konular olur. Böyle bir başak günündeyiz.

Sabah saatlerinde Ay ve Satürn karşı karşıya. Yeniden ele alınması gereken konular olabilir. Pürüzler üzerine yeniden düşünülecek, planlanacak, değiştirilecek şeyler olabilir. Beklemeyi gerektiren durumlar olabilir. Bir şeyin onayı, bildirimi, kabulü gerekebilir.

Günün ilk yarısı çok akışkan görünmüyor. Ama stres yapmadan ilerlemeye çalışalım.

Günün geri kalan kısmında koşullar daha destekleyici.


14-20 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


18 Ağustos Cuma

Ay başak transitine devam ediyor.

Sabah saatlerinde bir Ay Jüpiter üçgeni var. Bir taraf başak burcu, başak iş demek. Bir taraf boğa burcu, boğa para demek. İşimizde güzel kazançlarımız olabilir bu sabah.

Gündüz saatlerinde Ay, Merkür ile kavuşuyor. İletişimler var. Mailler, mesajlar, telefon konuşmaları, haberleşmeler, satışlar, siparişler var. Ticari faaliyetlerde hareketli bir zaman.

Akşam saatlerinde yine güzel şeyler görüyoruz. Ay Uranüs üçgeni geliyor 🙂 Mutlu olacağımız güzel değişimlere açık bir vakitteyiz. Bir durumu çözüme kavuşturmak. Bir kısıttan özgürleşmek. Stres yaratan bir konunun neticelenmesi. Bir ‘oohhh’ var burada 🙂


19 Ağustos Cumartesi

Ay bugün 14:53’e kadar başak burcunda.

Sabahın erken vaktinde Ay Neptün karşıtlığı var. Uykudan zor uyanmak, enerji düşüklüğü, yetersiz uyku gibi anlamlara geliyor bu açı. Bir şeyin saatini de kaçırabiliriz. Alarmımızı doğru kuralım bir planımız varsa.

Sabahın ilerleyen kısmında Ay Pluto üçgeni geliyor. Toparlanmak, hareketlenmek, yapılacakları yapmak, yaptığını iyi yapmak, doğru yapmak..Böyle bir üçgen.

11:50-14:53 arasında Ay boşlukta. Başakta iken başka bir açısı olmayacak. 14:53’te terazi burcuna geçiyor.

Yakın çevremizle iletişimlerimiz artıyor. Başkalarının bilgisiyle, yönlendirmesiyle, aracılığıyla, yardımı, katkısı, eşliğiyle yağacağımız şeyler olabilir.


14-20 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


20 Ağustos Pazar

Ay terazi burcunda ilerliyor bugün de.

Bir konumuz için birinden yardım alabiliriz. Tecrübe sahibi biri bizi yönlendirebilir. Özel ders aldığımız alanlara varsa, hocalarımızla bir araya gelebiliriz. Ders günümüz olabilir bugün. Derslerimiz için kararlaştıracağımız şeyleri konuşabiliriz, dialoglarımız olabilir. Bağlantılarımızla iletişim halindeyiz.

Akşam saatlerinde Ay Venüs altmışlığı geliyor. Venüsyen, keyifli, güzel bir akşam. Yapmaya niyetlendiğimiz şeyler için kullanabiliriz. Yapacağımız şeylerden güzel sonuçlar almak mümkün. Dışarıya program yapabiliriz. Sevdiklerimizle bir araya gelebiliriz. İletişimler güzel akıyor. Güzel bir vakit.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!