Merkür’ün Balık Transiti Başlıyor 3-19 Mart 2023

Merkür’ün Balık Transiti Başlıyor 3-19 Mart 2023

3 Mart Cuma günü 01:51’de Merkür’ün balık transiti başlıyor sevgili okuyucularım. 19 Mart tarihine kadar sürecek. Önümüzdeki 16 günlük süreçte balıkta ilerleyecek Merkür.

Güneş’in de balık zamanındayız. Balık burcu ihtiyaçları, eksikleri, yardımlaşmayı, paylaşmayı, destek vermeyi temsil eder.

Toplum olarak tam da bunlara ihtiyacımız olan bir süreçten geçiyoruz. Depremin ardından yaraları bütünüyle sarmak mümkün olmayacak. Ama iyi edebileceğimiz her şey için üzerimize düşenleri yapmamız gerekiyor.  Bu devletin görevi. Tabii vatandaş olarak bizler de katkımızı sunuyoruz.

Merkür balıkta nasıl çalışır derseniz, evet, saydığım temaları çalıştırır. Bu anlamda iyi bir transit.

Fakat esasen balık, Merkür için doğru bir zemin değil sevgili okuyucularım. Merkür’ün rahat etmediği burçlar arasında. Çünkü balığın doğası Merkür ile uyumlu değil. Hatta pek çok açıdan taban tabana zıt.

Balığın doğası, Merkür’e istediklerini veremiyor. O yüzden ben de bu transitten şahane bir dönem olarak bahsedemiyorum. Tam tersi, uyarılarım var. Dikkat etmemiz gerekenler var.

Merkür aklı, bilgiyi, mantığı, analitik yanımızı, düşüncelerimizi, rasyonelliği sembolize eder.

Balık burcu ise daha çok duyguları, ruhsal yanımızı, hayal dünyamızı simgeliyor. Neptün yönetiminde olan bir burç. Gerçeklerden uzaklaşma eğilimi olan bir burç. Neptün gerçekleri doğru analiz edememekle, yanılgılarla, aldanmalarla, hayallerle ilgili.

O yüzden Merküryen temalarda daha dikkatli olmamız gereken bir süreç diyebilirim.

Neler olabilir ? Nelere dikkat edelim ?

Düşüncelerimizde netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Olayları ve durumları, doğru analiz etmekte zorlanabiliriz.

Karar vermekte zorlanabiliriz. Kararsız kalabiliriz. Yönsüz hissedebiliriz.

Doğru bakış açılarında olamayabilir, gerçeklerden uzaklaşabiliriz. Gerçekleri olduğu haliyle kabul etmekte zorlanabiliriz.

Fazla hayalci davranabiliriz.

Hesap kitap işlerimizde dalgınlıklar yaşayabiliriz, hatalar yapabiliriz.

Unutkanlıklarımız olabilir. Şahsi eşyalarımızı gittiğimiz yerlerde unutabiliriz.

Bunlara dikkat edelim.

Konulara zaman tanıyalım. Etraflıca düşünelim bir şeyleri. Hızlı karar almayalım.

Olayları, durumları çok boyutlu şekilde analiz etmeye çalışalım.

Yanılıyor olabiliriz, hızlıca bir yargıya varmayalım hiçbir konuda. Anladıklarımızı doğru anladığımızdan emin olalım.

Girişimlerimizde aceleci davranmayalım. Bir şey satın alacaksak, bir işe başlayacaksak, önemli bir adımımız olacaksa araştırma yapalım. Bilgi toplayalım. Alternatifleri kıyaslayalım. Seçenekler üzerinde düşünelim.

Objektif olalım. Rasyonel olalım. Aklın yolundan uzaklaşmayalım.

Evrak işlerimizde eksiklerin olmaması adına tekrar tekrar kontrol edelim bir şeyleri.

Para hesaplarında doğru işlem yaptığımıza emin olalım.

Eğitimlerde, sınavlarda cevaplarımızı iyi kontrol edelim.

Başka neler olabilir Merkür balıkta iken ? Balık burcu ruhsal yanımızı temsil eder. Kendimize, içimize dönebiliriz. Sosyalleşmekten geri durabilir, kendimizle olmak isteyebiliriz. Ruhun ihtiyacı bu ise mümkün olan noktalarda bunu yapalım tabii ki.

Bazen ses istiyoruz, kalabalık istiyoruz, iletişim, sohbet, muhabbet istiyoruz. Bazense tam tersi sessizlik iyi geliyor bize, kabuğumuza çekiliyoruz. Bu da biraz kabuğun içinde bir dönem gibi olacak gibi duruyor. Bir inziva enerjisi var.

Spiritüel konular, ruhsal konular, sanatsal faaliyetler ve yaratıcılık gerektiren işler için çok güzel bir transit olduğunu söyleyeyim. Balık burcu ilham, yaratıcılık demektir.

Bir ilham etkisi. Bir üretim zamanı. Yaratım zamanı.

Yazı yazmak, resim yapmak, duygularımızı sanatla ifade etmek için, enerji çalışmaları yapmak için, yoga ve meditasyon için çok iyi bir zaman. Bu yönde başlangıçlarımız olabilir. Yaptıklarımızı artırabiliriz, daha çok zaman ayırabiliriz bu şeylere. Spiritüel tarafta derinleşeceğimizi söylüyor Merkür.

Ruhu dinlemek, içeriyi şifalandırmak için iyi bir zaman.

Şimdi Merkür’ün balık transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Merkür balık burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

İç dünyamız, psikolojimiz, ruh halimiz, duygu dünyamızla ilgili bir alan burası. Yukarıda Güneş başlığında anlatmıştım.

Toplum olarak çok yara aldık. Kimi insanımız ne yazık ki doğrudan bir travma yaşadı. Depremzede olmayanlar da ekran başında acı çekti günlerdir. Kalbinde sevgisi, merhameti olan herkesin canı yandı. Korkular, kaygılar da yüzeye çıktı. Anksiyeteler tırmandı. Şimdi iyileşmeye başlamak gerekiyor belki de. İyileşmezsek birbirimize yardımcı olamayız.

Elimizde değil, üzülüyoruz ama üzülmek bir sorun çözme biçimi değil.

Ruhlarımızı, zihnimizi iyileştirmek, iyi etmek yönünde seçimler yapmak, şifanın yollarına bakmak, güçlenmek ve gücümüzle hem kendi yaşamımız, hem başka yaşamlar için yapabileceklerimizi yapmak fayda yaratır diye düşünüyorum. İşte siz de 12.evden aldığınız bu Merküryen etki ile temizleyin ruhunuzu. Hafifleyin. Duygularınızı dengelemenin yollarına bakın.


Yükselen Boğalar :

Merkür 11.evinizde olacak balıkta iken.

Balık yardımlaşmayı, yardım etmeyi, destek olmayı temsil eder. 11.ev ise toplumsal konuları. Depremden etkilenen kardeşlerimize katkınızı sunmak için yapacağınız şeyler olabilir. Bir birey olarak sorumluluk almak, güzel şeylere vesile olmak isteyebilirsiniz. İyi fikirler de bulabilirsiniz.

İşinizde ekip içinde huzurunuzun artacağı bir süreç. Anlaşmazlıklar olduysa, bu dönemde çözülebilir.

Sosyal hayatınızda yaşayacağınız güzel şeyler çok iyi gelebilir size. Ne kadar sevildiğinizi, yalnız olmadığınızı görebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz noktalarda arkadaşlarınız devreye girebilir. Birlikte uyumla, güzelce yapacağınız şeyler olabilir.


Merkür Balık Burcunda 3-19 Mart 2023


Yükselen İkizler :

Merkür 10.evinizde olacak bu kez.

İş yaşamınızda üstlerle ilgili konular daha önde olabilir. Yönetimin planlayacağı, duyuracağı yeni şeyler olabilir.

Konum sahibi kişilerle iletişimler getirebilir size bu Merkür transiti.

İş yaşamınız, kariyeriniz, işinizle ilgili hedefleriniz açısından şanslı bir zaman. Yeni şeyler üretebilirsiniz. Şimdiye dek yapmadığınız şeyleri deneyerek açılımlar yaşayabilirsiniz.


Yükselen Yengeçler :

Merkür 9.evinizde olacak bu defa.

Bu evin temalarında bir hareketlilik getirecektir size.

Eğitim, öğretim, akademi, basın, yayıncılık, ticaret, uluslararası ticaret, başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konular, şehirler arası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konular bu ev kapsamında.

Merkür ise iletişim gezegeni. O yüzden bu transit bu konular üzerinden iletişimler, bildirimler, yazışmalar, başvurular, evrak işleri, görüşmeler, toplantılar getirebilir size.

Tabii ki hayat çerçevenize göre etki alırsınız. Gündeminizde olan, hayatınızda olan şeyler üzerinden çalışır bu Merkür etkisi.

Yurt dışında ya da uzak şehirlerde yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, dostlarınız varsa, onlarla irtibatlar, iletişimler artar. Belki sizden bir ricaları da olabilir. Belki sizin onlardan bir isteğiniz olabilir. Birlikte bir planlama, bir organizasyon yapabilirsiniz. Aranızda kararlaştıracağınız bir şey olabilir.

Bir yolculuk gündeme gelebilir.

Öğrenci iseniz eğitim hayatınızda bir şeyler hızlanacaktır. Hocalarla dialoglar aratacaktır. Teslim etmeniz gereken projeler, ödevler de olabilir.

Bunun dışında yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Bu bir balık transiti. Balık spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir alanda bir eğitime, bir seminere katılabilirsiniz. Ürettiklerinden, içeriklerinden yararlanabileceğiniz, çok güzel uzmanlar çıkabilir karşınıza. Kitaplar, internet sayfaları, kanallar, sosyal medya sayfaları keşfedebilirsiniz.


Merkür Balık Burcunda 3-19 Mart 2023


Yükselen Aslanlar :

Merkür 8.evinizde olacak.

Ödemeler ön planda. Özellikle banka/kredi/kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri, sigorta konuları. Gelir gider dengenizde odağınız. Nereden ne miktarda akış olacak, nerelere ödeme yapmanız gerekiyor, Merkür 8.evinizde iken zihniniz maddi konularla meşgul olacaktır.

Kredi kartı başvurularınız, kredi başvurularınız olabilir. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlayabilir.


Yükselen Başaklar :

Merkür 7.evinize geliyor.

Bu değişim ile birlikte ilişkileri vurguluyor Merkür. İş bağlantıları, bilgisine başvurduğunuz danışmanlar, birlikte ilerlediğiniz rehber kişiler, hocalar 7.evin konusudur.

Bireysel olarak ilerlediğiniz bazı alanlarda artık bir eğitmen ile çalışmak isteyebilirsiniz. Balık burcu spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir konu olabilir bu. Örneğin yogaya başlayabilirsiniz. Yolunuza rehber olacak harika eğitmenler keşfedebilirsiniz.

Yogayı bir örnek olarak verdim. Konu her şey olabilir. Ama özellikle ruhsal konular.

Terapiler, psikologlar, psikiyatristler de balık burcu kapsamındadır. Bir terapi de başlayabilir örneğin.

7.ev eşi/partneri simgelediği için, konu ona da ait olabilir.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni şeyler keşfedeceğiniz, yeni şeyler öğreneceğiniz, başkaları ile birlikte ilerleyeceğiniz bir zaman başlıyor bu transit ile.


Merkür Balık Burcunda 3-19 Mart 2023


Yükselen Teraziler :

Merkür 6.evinize geliyor.

Sağlık evidir burası. Balık burcu ise tedavileri, şifayı anlatır. Doktora görünmek, tahlil yaptırmak, muayene olmak istediğiniz konuları ele alabilirsiniz.

6.ev günlük düzenimizi simgeler. Balık burcu ise rutinlerin dışında olmayı, dinlenme ihtiyacını, istirahatleri.

Merkür burada iken günlük düzeninizde aksamalar olabilir. İstirahat ihtiyacı doğabilir. Koşturmaların ardından dinlenmek isteyebilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

Merkür 5.evinize geliyor.

Çocuk sahibi olanlar için hareketli bir dönem. Onlarla ilgili konulara şekil verebilirsiniz bu süreçte. Satın almayı planladığınız şeyleri alabilirsiniz. Onlar için hazırladığınız başlangıçlar olabilir. Kurs kayıtları, eğitimler, etkinlikler gündeme gelebilir.

Sanatın evidir burası. Balık burcu ise ilham demektir. Sanatsal konularda üretimler, yaratıcı fikirler, yaratım gücü yüksek işler, derinliği olan projeler çıkabilir o yüzden bu dönemde.

Kişisel hayatınızda, günlük yaşamınızda zihninizi daha iyi tutmak, huzurunuzu beslemek, yenilenmek, odağınızı yeni şeylere çevirmek isteyebilirsiniz ayrıca. Hobiler edinebilirsiniz. Yeni başlayacağınız bir şeyler olabilir ve bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.


Merkür Balık Burcunda 3-19 Mart 2023


Yükselen Yaylar :

Merkür 4.evinize geliyor.

Bu ev ailemizi, evimizi, evimize dair her tür konuyu, yaşadığımız yerle ilgili konuları simgeler.

O yüzden bu Merkür transiti size evinizle, yaşam alanınızla ve aile bireylerinizle ilgili konular getirebilir.

Aile içi iletişimleriniz artacaktır. Birlikte planlayacağınız şeyler de olabilir. Eviniz için birlikte seçeceğiniz, kararlaştıracağınız şeyler olabilir örneğin.

Evinizde enerjinizi yenileyecek değişimler yapmak için güzel bir dönem.


Yükselen Oğlaklar : 

Merkür 3.evinize geliyor.

3.ev iletişim evidir. Merkür ise iletişim gezegenidir. Zodyakta 3.evin sahibidir Merkür. Yani bu transit ile kendi evine geliyor.

İletişimlerinizin artacağı, sosyal bir dönem başlıyor.

Şehrin içinde sevdiğiniz semtlere gitmek, gezmek, kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Yakın yerlere gezileri anlatır bu ev çünkü.

Kardeşler, akrabalar bu evin konusudur. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir.

Bu bir balık transiti. Balık burcu spiritüel konuları temsil eder. 3.ev ise araştırmak, okumak, öğrenmek demektir. Bilginin evidir burası. O yüzden spiritüel alanlarda ufkunuzu büyütecek, farkındalığınızı artıracak yeni şeyler öğrenebileceğiniz, bu yönde kitap alışverişleri yapabileceğiniz, websiteler, video kanalları keşfedebileceğiniz bir zamandasınız.

Bu güzel transiti değerlendirmenizi öneririm. Çünkü keşfedeceğiniz bu şeyler, çok güzel besleyebilir sizi. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi, duygu dünyanızı, yaşama şeklinizi yenileyebilir.


Merkür Balık Burcunda 3-19 Mart 2023


Yükselen Kovalar : 

Merkür 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

2.ev hem Güneş, hem Merkür ile hareketleniyor.

Paraya dair konular, gelirlerimiz, harcamalarımız, birikimlerimiz, yatırım amaçlı yaptığımız şeyler, maddi konforumuz ve yaşam standartlarımız bu evin konusudur.

Merkür ise düşüncelerimiz demektir. Merkür’ün bulunduğu ev konumu ne düşündüğümüzü, zihinsel anlamda nereye odaklandığımızı gösterir.

Öyleyse bu süreç için ne söyleyebiliriz ? Parasal konulara daha fazla odaklanabileceğinizi, maddi çerçevenizi gözden geçirebileceğinizi, maddi konuların diğer zamanlara kıyasla daha ön planda olabileceğini söyleyebiliriz.

Gelir gider dengenizi, masraflarınızı, harcamalarınızı analiz edebilir, hesaplar yapabilirsiniz. Masraflarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bazı konularda alternatiflere gidebilirsiniz.

Birikim amaçlı yapacağınız şeyler olabilir.

Yaşamınızın konforunu artırmak, daha iyi koşullarda olmak, gelirinizi büyütmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz.

İşinizde yeni fikirleriniz olabilir. Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek adına yapacağınız şeyler olabilir.


Yükselen Balıklar :

Merkür 1.evinizde olacak balıkta iken.

Merkür iletişim gezegenidir. Ayrıca günlük yaşamımızla ilgili olan gezegen.

Merkür’ün 1.eve gelişiyle hayatınızda bir şeyler hız kazanacaktır. İletişimler artacaktır.

Günlük yaşam temponuzu yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir.

Düşüncelerimizi simgeler ayrıca Merkür. O yüzden yeni fikirler, yeni kararlar da getirecektir size.

Yaşam kalitenizi yükseltecek, hayatınızı güzelleştirecek, güncel meselelerinize çözüm olacak, güzel fikirler bulabilirsiniz. Bunları uygulamak üzere harekete geçebilirsiniz. Yaşamınızda bir hız, bir ivme, bir canlanma etkisi bu.

Görüşmeler, sunumlar, mülakatlar, başvurular, kayıtlar, evrak konuları yine Merküryen şeyler. Bu yönde bir hareketlilik olabilir yaşamınızda.

Görüşeceğiniz kişiler olabilir. İşinizde önemli sunumlarınız olabilir.

Başvuru yapacağınız yerler olabilir.

Kurslar, eğitimler, seminerler, etkinlikler, grup çalışmaları, sınıflar, bilginin paylaşıldığı platformlar da Merkür yönetiminde olan konular.

Bir kursa başlayabilirsiniz. Bir grup çalışmasına katılabilirsiniz. Hem yeni şeyler öğreneceğiniz, hem sosyalleşeceğiniz bir ortam eklenebilir güncel yaşamınıza. İletişimleriniz artabilir. Kendinizi daha çok hayatın içinde hissedeceğiniz bir zaman.


Merkür’ün balık transiti için böyle olasılıklarımız var sevgili okuyucularım.

Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!