22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi

22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi

22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi

Bir dolunay haftasına giriyoruz sevgili okuyucularım.

25 Ocak Perşembe günü aslan burcunun 5 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Jüpiter’in kare (uyumsuz) açısıyla gerçekleşecek bir dolunay bu. Aslanın gölge yanlarını yaşayabileceğimiz günlerdeyiz.

Olanı olduğundan büyük görmek/göstermek, stresli konuları dramatize etmek, duyguları yönetememek + bunlar dışında kendini olduğundan büyük görmek, büyük göstermek, gösterişli şeyler yapmak. Fazla iddialı davranışlar. Kibir. Bunlar varsa aslanın gölgesinde.

Jüpiter erdemleri simgeler. Bu dolunaya uyumsuz açısı, aslanın gölge taraflarının açığa çıkabileceğini söylüyor. Abartılı, ölçüden uzak her tür davranıştan sakınalım kendimizi.

Alışverişlerde abartılı tüketimler olabiliyor ayrıca böyle aslan zamanlarında. Bütçemizi, kaynaklarımızı da doğru kullanalım.

Venüs’ün yeni transiti başlıyor bu hafta 23 Ocak günü. Oğlak burcuna geçiyor. 16 Şubat’a kadar oğlakta olacak.

Bunlar dışında nasıl bir hafta ? Kare açıların ağırlıkta olduğu bir hafta.

Merkür ve Mars’ın Kiron ile,

Güneş’in Jüpiter ile kare açıları var.

Yukarıda dolunay için söylediğim her şey, bu kareler için de geçerli. Aşağıda her birini ayrı ayrı anlatacağım her zamanki gibi ama genel olarak şunu söyleyeyim : Abartılı, dengeden uzak, haddini aşan her tür şeyden zarar görebileceğimiz bir haftaya giriyoruz. Yaptığımız her şeyde ölçüye özenelim. Böyle vakitlerde insanı iyi tutacak olan ölçüsüdür, ölçüyü bilmesidir.

Haftanın detaylarına geçeceğim.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


22-28 Ocak haftası gezegen açıları :

25 Ocak : Mars Kiron karesi : Mars 15° Oğlakta, Kiron 15° Koçta

26 Ocak : Merkür Kiron karesi : Merkür 15° Oğlakta, Kiron 15° Koçta

27 Ocak : Merkür Mars kavuşumu : Merkür 17° Oğlakta, Mars 17° Oğlakta

Merkür Mars kavuşumu + Merkür Kiron karesi + Mars Kiron karesi

Birbirine bağlantılı olduklarından birlikte anlatacağım bu açıları.

Merkür Kiron karesi = Kırıcı sözler

Mars Kiron karesi = Kırıcı davranışlar. Zarar getirebilecek büyük hareketler. Düşünülmeden atılabilecek adımlar. Kontrolsüz güç.

Merkür Mars kavuşumu = Dengenin ötesinde taşmış bir eril enerji. Fazla hareketli olmak. Fazla girişken olmak. Abartılı ve ölçüsüz davranışlar. Ölçüyü tutturamamak diyebileceğimiz davranışlar. Akıldan, aklı selimden uzak sabırsız aceleci girişimler. Zarar getirebilecek hatalı hamleler.

Bu görünümler böyle anlamlara geliyor.

Bu hafta ne yaptığımıza çok dikkat edelim. Haddimizi, hududumuzu bilelim. Yapacağımız her şeyde işin ölçüsünü tutturmak, söz konusu şeyi kararınca, ölçüsünde yapmak olsun odağımız.

27 Ocak : Güneş Jüpiter karesi : Güneş 16° Kovada, Jüpiter 16° Boğada

Abartı. Fazla iddialı davranışlar. Fazla özgüven. Gösteriş amaçlı yapılan şeyler. Sahici olmayan, özgüvenli görünmek için yapılan şeyler. Haddini aşan sözler, davranışlar.

Bu kareyle bunlar olabilir. Bizi koruyacak olan erdemlerimizdir. Kendimizi bilmemizdir. Kendini bilen insanın sözünde, davranışında ölçü olur.

28 Ocak : Venüs Satürn altmışlığı : Venüs 5° Oğlakta, Satürn 5° Balıkta

Çok güzel bir açı. Haftanın iki güzel açısından biri (diğeri Venüs Jüpiter üçgeni).

Oğlakta bir Venüs alıyor bu açıyı. Oğlak burcu işimizi, meslek hayatımızı, çalışmalarımızı simgeler. Başarılı işler yapabileceğimizi söyleyen bir açı 🙂

Hem iş tatmini yaratacak, motivasyonumuzu artıracak, hem de maddi anlamda kazançlarımızı büyütmememizi sağlayacak güzel işlerimiz, başarılı çalışmalarımız olabilir.

28 Ocak : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 6° Oğlakta, Jüpiter 6° Boğada

Bir toprak üçgeni. Maddi şanslar, parasal kazançlar var bu üçgende.

Bunun dışında bu açı bedensel sağlık, bedene özen, spor, sağlıklı beslenme konularında da çok güzel çalışır. İyi seçimler yaparız kendimiz, sağlığımız, bedenimiz için.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

22 Ocak Pazartesi

Ay’ın ikizler burcunda olacağı bir gün.

Sabah saatlerinde bir Ay Neptün karesi var. İletişimlerde beklediğimizden farklı karşılıklar alabiliriz. Kimseden bir şey istemeyelim derim. Başkalarından yana desteksiz hissedebileceğimiz bir vakit. Ama başkalarından beklentilerimiz olmamalı. Gücümüzü her zaman kendi varlığımızdan alıyor olmalıyız. Bizi destekleyen güzel insanlarımız olsun. Ama biz bu ihtiyaçta, bu beklentide olmayalım.

Akşam vaktinde Ay ve Venüs karşı karşıya. Alışverişlerde aceleci olmayalım derim. Online alışverişlerde ölçü kaçabilir. Bütçemizi koruyalım diyeceğim.


22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


23 Ocak Salı

00:50’de Ay yengeç burcuna geçiyor yeni gün başlarken. Bugün günün büyük kısmında iyi açılar içinde olacak. Sadece akşam için uyarılarım var.

Günün ilk yarısında güzel bir Ay Satürn altmışlığı çalışıyor.

Yaptığımız, yapmaya çalıştığımız bir şeyin yolunu yordamını öğrenmek, mantığını anlamak, yapabilir hale gelmek, dengesini, ölçüsünü bulmak, düzenini oluşturmak gibi iyi şeyler var burada.

Öğle ve gündüz vaktinde parıl parıl bir Jüpiter açısı geliyor bu kez. Ay ve Jüpiter arasında uyumlu bir açı oluşacak. Her konumuz, her işimiz için değerlendirebileceğimiz bir şans vakti. Gündem konularımızda güzel gelişmeler de olabilir.

Bu akşam Ay ve Merkür karşıt açıda olacak birbirine. Merkür iletişim gezegeni. Dialoglar içinde tatsızlıklar doğmaması adına, kelimelerimizi güzelce seçelim. Yengeçte bir Ay alıyor bu açıyı. Yengeç aile demektir. Özellikle aile içinde, ev içinde huzurumuzu besleyecek yönde şeyler yapalım. Dingin, dengede bir enerjide olalım.


22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


24 Ocak Çarşamba

Ay yengeç burcunda ilerliyor. Mars Kiron karesini çalıştıracak burada. Mars ile karşıt, Kiron ile kare açısı olacak. Mars karşıtlığı gece vaktine denk geliyor. Kiron karesi sabahın ilk saatlerine.

Gergin bir atmosfer yaratır böyle kare açılar. Didişme, çatışma enerjisidir bunlar. Kimseyle münakaşaya girmeyelim diyeceğim.

Söylemek istediklerimizi güzel bir dille söyleyebiliriz. Bunun mümkün olmadığı noktalarda muhatap olmamak, uzaklaşmak daha iyi olabiliyor.

Öğle ve gündüz vaktinde Ay Uranüs altmışlığı ile dengeleniyor zaten atmosfer. Güzel bir yenilik enerjisi var. Keşifler var. Fark edeceğimiz şeyler olacak. Fark ettiklerimizle değiştireceğiniz, yenileyeceğimiz şeyler olacak.

Rutin dışına çıkabilir, yeni şeyler deneyebilir, keyifli şeyler de yapabiliriz.

Gece saatlerinde bu kez Neptün ile uyumlu açı içinde Ay. Huzur var burada. Tek kelime ile bu 🙂 Bu filmin adı huzur 🙂


22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


25 Ocak Perşembe

01:58-10:36 arasında başlıkta olan Ay, 10:36’da aslan transitine başlıyor. Sabah saatlerinde Pluto ile karşıt açıda olacak. Bu uyumsuz bir açı.

Pluto’nun böyle açılarında öfkeler, tartışmalar, hatalı şeyler, erdemsiz, hakkaniyetsiz şeyler olabiliyor. Mars Kiron karesi de bugün kesinleşecek. Gergin açılar bunlar. Sivri enerjiler. Kontrolsüz, fevri çıkışlar zarar getirebilir. Güzel olan ölçüdür, nezakettir, saygıdır, sevgidir. Herkes de yaptığı şeyi kendi defterine yazdırır. Biz işimize, gücümüze, kendi hayatımıza bakalım.

Dolunay günündeyiz aynı zamanda. Bugün 20:53’te aslan dolunayı gerçekleşecek.


22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


26 Ocak Cuma

Ay aslan transitinde ilerliyor. Yetenekler, yetenekleri göstermek, yapabildiklerimizi göstermek, işlerimizi, çalışmalarımızı tanıtmak..Böyle konular var odağımızda.

Gündüz vaktinde Ay ve kuzey Ay düğümü uyumlu açıda. Bunları yapabiliriz. Çalışmalarımızı tanıtabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay ve Kiron uyumlu açıda. Aslanda bir Ay’a geliyor bu güzel açı. Aslan burcu çocukları simgeler. Çocuklarımızla, yeğenlerimizle, hayatımızdaki çocuklarla ilgili güzel şeyler olabilir.


22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


27 Ocak Cumartesi

00:19-22:11 arasında boşlukta olacak bugün Ay. Aslanda. Aslan transitine devam ediyor ama transitin kalan kısmında bir açısı yok. Ay’ın boşlukta olması, bu anlama geliyor. Sıkça anlatıyorum.

22:11’de Ay’ın başak transiti başlıyor.


22-28 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


28 Ocak Pazar

Ay başak burcunda. Sabah saatlerinde Satürn ile karşıt açıda. Bir konuda tek hissedebiliriz kendimizi, yalnız hissedebiliriz. Yapacağımız bir şey gözümüzde büyüyebilir.

O şeyi yapmak için birine gerçekten ihtiyacımız var mı, konuya objektif bakalım.

Günün devamında Ay, Venüs ve Jüpiter arasındaki güzel açıyı çalıştıracak. Bugün kesinleşecek bir Venüs Jüpiter üçgeni var. Ay da katılacak bu üçgene. Açının güzel olasılıklarını büyütecek.

Sabah saatlerinde Ay Venüs üçgeni ve Ay Jüpiter üçgeni oluşacak. Maddi, manevi şanslar, sevinçler, mental anlamda toparlanmak diyebileceğim değişimler, enerjinin, motivasyonun yükselmesi, yeni güzel gelişmeler..Böyle iyi şeyler var burada. Gücümüzü, enerjimizi toparlıyoruz.


22-28 Ocak 2024 Astroloji GündemiBir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!