Oğlak Burcu Mayıs 2023

Oğlak Burcu Mayıs 2023

Merhabalar değerli okuyucularım,

İlkbahar yüzünü gösterdi, baharı yaşıyoruz. Taze, temiz bir başlangıç vaktindeyiz. Güzel şeyler yapalım, baharın da tadını çıkaralım inşallah.

Astrolojik olarak hareketli bir aya girdik.

Jüpiter’in yeni transiti başlıyor. Bu çok önemli bir değişim.

Bir Ay tutulması var. Bir yandan da ay ortasına kadar devam edecek olan bir Merkür retrosu var.

Hepsini, daha fazlasını konuşacağız.

Önce ayın gündemini bırakayım buraya ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Bu arada şu nokta önemli : Yükseleni oğlak olanlar okumalı bu yazımı, bu öngörüler onlar için isabetli olur. Yükselenin önemini her yazımda vurguluyorum. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve de ev hesabı oradan başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 5.evinizde. 

Bir süredir kendinize vakit ayıramadıysanız, koşturmalar, yorgunluklar olduysa, şimdi keyif alacağınız şeyleri, sevdiğiniz, size iyi gelen şeyleri yapabilirsiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Bu ev hobilerle de ilgilidir. Hobilerinizle meşgul olabilirsiniz. Sizi mental anlamda, ruhsal anlamda resetleyecek şeyler yapabilirsiniz.

Bu bir boğa transiti. Boğa demek keyif, huzur ve konfor demektir. Hayatınızı gözden geçirebilir, nelerden keyif alıyorsunuz, neler nasıl olursa daha keyifli olur günleriniz, biraz buralara bakacağınız bir zaman. Hayatınızı renklendirmek, güzelleştirmek için yeni şeyler yapabileceğiniz, yeni kararlar alabileceğiniz bir Güneş dönemi.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 6.evinizde olacak bu kez.

Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz var bu evde.

Güneş’in burayı hareketlendirmesiyle birlikte ne olur ? Günlük hayatınızda konular daha çok buralardan gelmeye başlar.

Biraz tempolu, aktif, yoğun geçebilir sizin için bu dönem. İş ortamınızda yeni başlayacağınız şeyler olabilir. Düzenlemeler yapılabilir. İş tanımınıza yeni görevler eklenebilir.

İş dışında da günlük düzeninizde yenilenen şeyler olabilir.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Astlar, çalışanlar da 6.ev temasıdır.

İkizler burcu kardeşleri, 6.ev ise işi, çalışmayı simgeler. Kardeşlerinizin iş hayatında yeni gelişmeler olabilir. İş aramakta iseler, fırsatlar doğabilir. Çalışmaya başlayabilirler.

Bu transit ayrıca size hayatınızda sadeleşmeniz, sadeleştirmeniz gereken yerleri gösterecektir. Kalabalıklaştığınız noktalar, enerji alanınızı kaplayan fakat aslında faydası olmayan şeyler (somut ya da soyut) türlü deneyimler ile gözünüze daha görünür hale gelebilir. Gereksiz eşyalar, uyumlanamadığınız insanlar, alıp biriktirdiğiniz/kullanmadığınız şeyler, yük oluşturan şeyler, fazla iyi niyetli davranıp kendi hakkınıza girdiğiniz, kendinizden verdiğiniz şeyler..Her anlamda söylüyorum. Temizleyin, yenileyin, arındırın yaşamınızı.


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Ay ortasına kadar bu retro devam ediyor.

Siz 5.evinizden alıyorsunuz retro etkisini.

Boğa demek para demektir.

5.ev ise riskli yatırımları, spekülatif yatırımları, altın, döviz gibi temaları kapsıyor. Parasal konularda hızlı kararlar almamanızı, yeterince düşünmeden hamle yapmamanızı öneririm.

Lüks harcamalar da sorun yaratabilir sonrası için. Bu retro zamanında alışverişlere dikkat o yüzden. İpin ucu kaçabilir. Ölçüsü şaşabilir işin. Harcamalarınızı dengede tutmanız, aciliyeti olmayan, zaruriyeti olmayan şeyleri biraz sonraya bırakmanız daha iyi olabilir.

5.ev çocukları da temsil ediyor. Retro süreci onlarla ilgili konularda biraz keyifleri kaçırabilir zaman zaman. Devreye girmeniz, düzeltmeniz gereken şeyler olabilir. Biraz iş çıkarabilirler size.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Sorunlar, problematik durumlar geride kalmaya başlıyor.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 6.evinizde.

İşiniz, görevleriniz, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, iletişimleriniz, hepsi için güzel bir Venüs zamanı.

İş hayatınızda pozitif gelişmeler, güzel değişimler yaşayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde artan uyumunuz daha huzurlu, daha verimli kılacaktır sizi.

Günlük hayatınızı, temel alışkanlıklarınızı, günlük akışlarınızı gözden geçireceğiniz, kendinize her anlamda daha iyi bir düzen oluşturmak için yeni şeyler yapacağınız bir dönem.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

Venüs yengeçte iken evinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz, güzelleştireceğiniz şeyler olabilir 🙂 Yaşam alanınızın içindeki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizle ilgili konular üzerinden de çalışıyor Venüs’ün iyicil etkisi. Kendisinin uğraşmakta olduğu, yoluna koymaya çalıştığı durumlar varsa olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir rahatlama hali var burada.

Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Ailelerin tanışması gibi adımlar atılabilir.

İş hayatınızda, kişisel yaşamınızda iş birlikleri yapabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz. Size yol gösterecek insanlar olabilir.


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 7.evinizde ilerliyor.

Burası ilişkiler alanı. Mars ile burada bir hareketlilik olacaktır.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor, tanıyalım. Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin temsil ettiği kişiler/temalar arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda 7.ev  konularında yeni şeylerin başlayabileceği bir zamana giriyorsunuz.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir yaşamında herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız başlangıçlara vesile olabilirler sizin için.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 8.evinize geliyor.

8.ev çözülmesi gereken konularla ilgili. Özellikle maddi konular, mülklerle ilgili konular, bankalarla ilgili konular, borçlar ve ayrıca ruhsal sorunlarla ilgili bir ev.

Mars buradan geçerken, hayatınızda bu alanlarda düzeltmeniz, iyileştirmeniz gereken şeyleri, deneyimler yolu ile gösterebilir. Bir şeyleri çözüme kavuşturmanız gerekebilir. Zorlandığımız yerden gelişiyoruz, biliyorsunuz. Mars gücünüzü elinize almanız için harekete geçirecektir sizi.

Bazı şeyleri yoluna koymanız gerekiyor.


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Yeni bir dönem başlıyor hepimiz için.

Boğada iken 5.evinizde olacak Jüpiter. Yılın geri kalanında burada.

Sanat ve spor gibi 5.ev temalarında işleri, faaliyetleri olanlar için bereketli bir dönem. Boğa burcu para kazanmayı temsil eder. Sanatsal alanlarda, sporun bir dalında bir eğitiminiz varsa artık bu alandan kazancınız başlayabilir. Bu yönde bir iş fırsatı doğabilir. Böyle bir işiniz varsa, gelirinizin artacağı değişimler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için şanslı bir dönem. Ama tabii ki nasipleri Yaradan bilir.

Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir ayrıca. Güzel başarıları olabilir. Mezun olabilirler. İş hayatları başlayabilir. Önemli bir sınavı geçebilirler. Jüpiter yurt dışı ile ilgili konuları, yabancı ülkeleri temsil ediyor. Eğitim ya da iş için, belki seyahat için yurt dışına çıkabilirler.

Çocuklarınızla ilgili güzel ihtimaller var.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

11.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Ay tutulması olduğu için bir tamamlanma, bir netice, bir sonlanma hali var. Boğa akrep aksının son tutulması olduğu için bu anlamda da bir döngünün kapanıyor olma ihtimali yüksek.

Ayrıca bu tutulmada Uranüs faktörü var. Uranüs var olan düzenlerin değişme ihtimalini, kopuşları, bitişleri temsil ediyor.

11.ev sosyal çevrenizi, arkadaşlarınızı, dostlarınızı, sosyal ortamlarınızı temsil eden ev. Ahbaplıklar, sosyal bağlantılarınız, bir parçası olduğunuz gruplar, grup çalışmalarınız, işinizde ekip faaliyetleriniz, kurslarınız, eğitim ortamlarınız bu evle ilgili.

Sosyal hizmetler vardır ayrıca bu evin konuları arasında. Belediyelerin halka ücretsiz sunduğu hizmetler bu evle ilgilidir. Günlük yaşamınızda böyle bir ortam varsa bu ortamdan ayrılabilirsiniz. Örneğin bir spor salonu, örneğin herhangi bir alanda bir kurs.

Size iyi hissettirmeyen bir şeylere rağmen devam ettiyseniz, şimdi artık bu ortamdan çıkabilir, buradaki bağlantılarınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz.

Sadece böyle ortamlar değil, bir şeyler, birileri çıkıyor muhtemelen hayatınızdan. Size iyi gelmeyen arkadaşlıkları sonlandırabilirsiniz.

Ahbaplıklar, arkadaşlıklar içinde olgunlaştınız, büyüdünüz 2022’den bu yana. Sosyal hayatınızdan geldi belki hayatın dersleri, sınavları, öğretileri.

Deneyimlerin mesajını alın, duygusunu, yükünü bırakın.

Yeni bir dönem başlıyor hayatınızda. O yüzden önce bazı sayfaların kapanması gerekiyor.

Özgürleşin, yeniye yer açın, kendinizi seçin. Köklenin ve akışa güvenin.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

5.evinizde gerçekleşecek olan güzel bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açıları var.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir zaman. Eğer bir tedaviye, bir tıbbi desteğe ihtiyaç varsa, sürecinizi başlatabilirsiniz yeniay ile. Tıbbi bir süreç içinde iseniz, hamile kalmanız için şanslı zamanlardan geçiyor olabilirsiniz. Yaptıklarınız sonuç verebilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda, değiştirmek istediğiniz şeyler için şanslı bir yeniay ayrıca. Onlar için satın almak istediğiniz, başlatmak istediğiniz, düzenlemek istediğiniz şeyler varsa, bunu bu yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onlar güzel şeyler yaşayabilirler. Bir boğa yeniayı olduğu için özellikle parasal konularda şansları var.

Sanat 5.evin konusudur. Bir sanat dalında çalışmalarınız varsa daha görünür hale getirebilirsiniz yaptığınız, ürettiğiniz işleri. Boğa demek para kazanmak demektir. Sanatsal üretimlerinizden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Bir kazancınız varsa, büyütecek yönde yeni şeyler yapabilirsiniz.

Spor alanında da aynı olasılıklar var.

Bir hobinizi işe çevirebilirsiniz ayrıca. 5.ev hobi demektir. Boğa burcu ise para kazanmak demek. Böyle bir başlangıç da ihtimaller arasında.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güzel şeyler getirsin Mayıs. Müjdeler aldığımız bir ay olsun. Bereketli kazançlarımız olsun. Güzel işlerimiz, meşguliyetlerimiz olsun. Keyifler yerinde olsun 🙂 İyi bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!