Terazi Burcu Ekim 2023 – Güneş Tutulması ile Değişim Başlıyor

Terazi Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ekim ayına bakacağız birlikte. Bu ay önemli. Bir tutulma dönemi. Bir Güneş tutulması, bir Ay tutulması var Ekim içinde.

Netlikler var. Bitecekler var. Başlayacaklar var. Çok detaylı yazıyorum gelişmeleri. Tutulmaları da uzun uzun anlatacağım.

Tabii ayın transitlerine de bakacağız.

Hatırlatmamı yapayım, öyle başlayalım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni terazi olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz terazi ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 1.evinizde.

12.ev bir sıfırlanma sembolü taşır. Bitiş, kapanış, tamamlanma demektir 12.ev. 12.ev döneminde sonlanan şeylerin ardından şimdi 1.ev geçişi bir ’yeniden doğuş’ vakti sizin için.

Yaşananlar yaşandı. Bitenler bitti. Dersler alındı. Defterler kapandı. Artık yeni şeyler olmalı. Temiz, taze, yepyeni şeyler başlamalı artık. Zaman bunun zamanı.

1.ev yaşam yolumuzu simgeliyor. Hayatımızı oluşturan, düzenimizi oluşturan tüm konularla ilgili. İşimizden, sosyal hayatımıza, günlük düzenimizden yapmak istediklerimize, kişisel konularımız, planlarımız, hedeflerimiz, hobilerimiz, aktivitelerimiz..Her şey bu evle ilgili.

Güneş’in olduğu yer yenilenir, değişir, güçlenir. Kendiniz için iyi, doğru ve fayda yaratacak olanı seçerek güzel adımlar atabilirsiniz bu dönemde.

Toparlanmak, gücünü toplamak, canlanmak, yeniden heveslenmek ve yeni şeylere başlamak. Bu transitin ana resmi böyle sizin için.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Parayı, kazançları simgeleyen yere. Para getirebilir size Güneş burada.

Bununla birlikte bu bir akrep transiti olduğu için, akrep ödemelerle, borçlarla, masraflarla ilgili olduğu için para çıkışları da var gibi.

Güneş ile kazançlarınızı artırmaya odaklanabilirsiniz. Özellikle borçlarınızı küçültmek/bitirmek için yapabilirsiniz bunu.

Kendi yolunuza bakmak, daha rahat bakmak, kişisel planları hayata geçirmek için ‘Önce borçları halledeyim. Önce bu defterler kapansın’ diyebilir, ödemelere odaklanabilirsiniz.

Yatırımlarla ilgili aynı zamanda akrep burcu. Parayı çoğaltmakla, paradan para kazanmakla ilgili. Bu yönde hamleleriniz de olabilir. Bir nakdi, dövize/altına çevirmek gibi örneğin.

Şartları kollayarak ilerlemek, fikir almak gerekiyor tabii. Yapacaklarınızı dikkatlice, olanaklarınızı koruyacak şekilde yapın.

Sigortalar, prim ödemeleri yine bir akrep konusu. Kendiniz, eviniz, arabanız, bir şeyiniz için bir sigorta yaptırabilirsiniz. Bunun ödemeleri başlayabilir. Kararı doğabilir ya da şu an için. Araştırmaya başlayabilirsiniz. Hem maddi güvence anlamında, hem sağlık, güvenlik açısından başlatacağınız bir sigorta olabilir.


Terazi Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 12.evinizde.

Son haftalarda Merkür’de ve Venüs’te uzun transitler gördük. İkisinin de retrosu oldu çünkü. Kendi temalarında güncellediler bizi 🙂 Siz Merkür’ün retro sürecini, bu başak geçişini 12.evinizde yaşıyorsunuz.

Ruhsal alanda bir değişim dönemiydi bu. Çünkü bazı şeylerin değişmesi gerekiyordu. Kendinizi yeniye açabilmeniz için eski defterlerin kapanması gerekiyordu.

Ama kapanmadan önce de muhasebesinin yapılması gerekiyor tabii.

Olanları okumanın, yaşananları analiz edip, alacağını alıp defterleri kapatmanın dönemiydi bu sizin için. Ruhunuzda boş yere taşıdığınız duygulardan, zihninizde boş yere taşıdığınız düşüncelerden arınma zamanıydı.

Mis gibi yeni şeyler için geçmişi geçmişe teslim edin. Her yaşamın içinde dersler var. Alacaklarınızı alın, önünüze bakın.

Transitin geri kalanında da duygularınızı boşaltmak, zihninizi temizlemek, enerjinizi arındırmak, günlerinizi düzenlemek için yapacağınız şeyler olabilir.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

İşte burada bir hafiflik var. Yeni bir gün doğumu gibi, bir tazelik, bir ferahlık var.

12.ev döneminde aldığınız kararları uygulayacağınız, planladığınız şeyleri gerçekleştirebileceğiniz, yeni girişimlerinizin olabileceği, hayatınızın hangi alanlarında düzene/harekete/canlanmaya ihtiyacınız varsa bu noktalar için çalışabileceğinizi söylüyor bu transit.

İletişimler var. Araştıracağınız, soruşturacağınız, fikir alacağınız, yorum okuyacağınız konular var. Sohbetler, muhabbetler, fikir alışverişleri var. Dostlardan destekler var.

Bir şeylere başlıyorsunuz Merkür’ün terazi geçişi ile. Bu işinizde yeni bir uygulama olabilir. Spora başlamak olabilir. Bilgi, kitap, eğitim, kurs, kütüphane demektir Merkür. Kitap alışverişleriniz olabilir. Bir eğitime başlamak olabilir. Daha düzenli bir çalışma temposuna geçmek olabilir.

Kütüphanelere gidebilirsiniz, farklı ortamlarda çalışmayı deneyimleyebilirsiniz.

Yeni bir ortama girebilirsiniz.

Bir şey için kayıt yapabilirsiniz. Katılacağınız bir şey için bir işlem yapabilirsiniz.

Uzun zamandır görmediğiniz kişileri görebilirsiniz ayrıca.

Arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Sizi yenileyecek, canlandıracak, güzel bir Merkür geçişi.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 2.evinizde olacak. Bu kez ‘Para, para, para !’ diyecek 🙂

Elinize diğer zamanlardan daha çok para geçebilir. Nasıl olabilir bu ?

İşinizde üretimlerinizi artırmakla, daha çok çalışmakla olabilir. Başka nasıl olabilir ?

Tarım/hasat gelirleri, kira gelirleri, aile içi maddi paylaşımlar da akrebin konusu. Paylaşım içinde payınızı alabilirsiniz.

Borç vermek, borç almak demektir akrep ayrıca. Vaktiyle borç verdiğiniz bir para elinize geçebilir.

Yasal olarak hak edişler, yasal paralar da akreple ilgili.

Devlet birimlerinde hak edişleriniz varsa bunların ödemesi yapılabilir. Maaşınızın bağlanmasını bekliyorsanız bu gerçekleşebilir.


Terazi Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 11.evinizde.

Bir retronun ardından Eylül ayı başından bu yana normal seyrinde Venüs.

Sosyal hayatınızda, arkadaşlarınızla iletişimlerinizde, iş hayatınızda ekip arkadaşlarla paylaşımlarınızda birçok noktada doğru mesafeyi, dengeyi, olması gerekeni bulmuş olabilirsiniz.

Şimdi daha doğru, daha iyi şekilde yürüteceksiniz ilişkilerinizi. Transitin bir 9 günü kalmış durumda. Dostlarınızdan yana güzel şeyler olabilir. Yeni bir ortama girebilirsiniz ayrıca.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 12.evinizde olacak.

Bir öz eleştiri dönemi.

Başak burcu hataları, kusurları görmekle ilgilidir. Burada bir içe dönüş var. Su elementinin yoğun olduğu bir ev burası. Öze dönüş var.

Hayatın nerelerinde, hangi iletişimlerde ne sebeple sorun yaşadınız ? İşinizde mi örneğin ? Arkadaşlık ilişkilerinizde mi ? Gücendirdiğiniz ya da kızdırdığınız kişiler oldu mu ? Kimlerle bağlantınızı ne sebeple kaybettiniz ?

Böyle şeyler olduysa, durumların sizinle ilgili olan kısmına daha objektif şekilde bakacağınız, yaptıklarınızın sorumluluğunu alarak öz eleştirilerinizi yapacağınız bir dönem. Bundan sonra ne nasıl olmalı, nasıl olursa daha iyi olur, buralara bakın. Buraları güncelleyin. Transiti değerlendirmenin yolu bu.


Terazi Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 1.evinizde.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Başlangıçlar için destekleyici.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklar olmaması adına daha dikkatli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor esasen. Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için çok iyi bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, çok şeyi değiştiriyor.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 2.evinize geliyor.

Aile içinde tarım/hasat gelirleri, kira gelirleri, aile büyüklerinin paylaşımları varsa bunlar elinize geçebilir.

Daha çok kazanmaya odaklanabilirsiniz. Bir şekilde daha çok kazanmanız gerekebilir. Unutulmuş yıllık ödemelerin vakti gelmiş olabilir örneğin. Hesapta olmayan bir masraf çıkabilir. Bütçenizi denkleştirmek için daha çok kazanmanız ya da daha az harcamanız gerekebilir.

Bunu bilerek girin transite. Borçları artırmadan, kenarda belli bir miktar para tutarak, temkinli olarak girin.

Bunu yaparsanız daha rahat geçirebilirsiniz bu Mars dönemini.


Terazi Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 1.evinizde gerçekleşecek.

Terazi burcunda bir tutulma. Sizin için önemli.

Gökyüzündeki her gelişme hepimiz için bir etki ama 1.evde bir şey olduğunda etkiler büyüyebiliyor. Daha kuvvetli yaşıyoruz o şeyi.

Merkür ile kavuşumda, Kiron’dan karşıt açısı var tutulmanın.

Merkür yeni kararlarınızın olacağını söylüyor. Kiron önemli bir astreoid. Yarayı ve şifasını, incinmeyi ve iyileşmeyi sembolize ediyor. Bir durumu iyileştirmek için yapacağınız şeyler olduğunu söylüyor bu tablo içinde.

Tutulma 1. ve 7.evlerinizi aktive ediyor.

1.ev = Ben olmak       7.ev = Biz olmak

Hayatınızın bazı yerlerinde ‘biz’ halinden ‘ben’ haline geçişin kararını getirebilir bu tutulma size.

Bir ortaklığı, ortaklı bir ticari faaliyeti sonlandırmak, bireysel olarak ilerlemek isteyebilirsiniz.

Size iyi gelmeyen bir ilişki içinde iseniz artık burada bir kapanışın vakti gelmiş olabilir.

Boşanma isteğinde, hazırlığında olanlar davasını açabilir. Zaten hukuk teması ile ilgilidir terazi.

Herkes kendi yaşamı doğrultusunda etki alır tabii. İyi bir ilişkiniz, güzel bir evliliğiniz, ilişkinizde sahici bir bağınız, uyumunuz varsa böyle bir olasılık düşünüp kaygı yaşamanıza gerek yok. Her olasılık herkes için geçerli olamaz. Herkesin ilahi planı farklı.

Ama niyeti, isteği ayrılmak olanlar, boşanmak olanlar için hareket vaktini anlatıyor tutulma. İlişkinizi sürdürmek, dönüştürmek istiyorsanız konuşmanız, rahatsızlık duyduğunuz şeyleri söylemeniz gerekiyor. Karşı tarafın da hatalı noktalarını düzeltmesi gerekiyor tabii. İlişkiyi iyileştirmek de mümkün. Ama bunun için her iki tarafın isteği, çabası gerekiyor.

Bir sözleşmenin feshi de olasılıklar arasında. Bir kontratı bitirebilirsiniz. Bir bağlantıyı sonlandırmak isteyebilirsiniz. Üyesi olduğunuz bir şeyin içinden çıkabilirsiniz. Bir kontratı yenilememeyi seçebilirsiniz. Küçük küçük konular da olabilir bunlar. Hayatınıza şekil verecek şeyler de olabilir.

Kendi gücünüzü fark etmenizi, yanınızda birilerine ihtiyaç duymadan ilerleyebilen biri olmanızı, hayata başkaları ile değil, kendi varlığınızla köklenmenizi istiyor hayat. O yüzden deneyimler veriyor.

‘Ben’ halinin size daha iyi geleceği noktalarda bu değişime götürüyor sizi. Ama biz olmak da var hayatta. Bu da güzel. Elbette bağlarımız da olsun.

 Ama şöyle : İhtiyaç/bağımlılık noktalarını temizlemek ister hayat. Bu ihtiyaçları aşmamızı, kendi içimizde bir bütünlüğe varmamızı ister. Bu hale vardığımızda buradan yana bir sınanma, bir sınav artık olmaz.

Güzel şeyler ihtiyaçlardan özgürleştiğimizde geliyor. En iyi dostlar, en kuvvetli ilişkiler, en güzel yol arkadaşları onlara ihtiyaç duymadığımızda geliyor. Yaşamın içinde bu böyle.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

8.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşirler ve güçlü bir dolunay etkisidir.

2. ve 8.evlerinizi hareketlendiriyor tutulma. Bu evler parasal konularla ilgili.

8.evin temsil ettiği paralar üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

Bir ödeme, birikmiş, büyümüş bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir tahsilat, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Bir para konunuz olabilir.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir.

Ama biraz krizli durumlar da yaşanabilir. Bazı şeyler biraz uğraştırabilir sizi. Muhattabınız olan kişiler sorun yaratabilir.

Mecburen çözmeniz gereken konular olabilir.

Bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar konunun sonuna gelmiş olabilirler.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güncel transitleri de ekleyeceğim buraya ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!