Koç Burcu Nisan 2024

Koç Burcu Nisan 2024

Koç Burcu Nisan 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Nisan ayını anlatmaya geldim. Nisan önemli bir ay.

Yılın ilk Güneş tutulması + bir Merkür retrosu var içinde.

Hem de ikisi de koç burcunda gerçekleşecek. En çok sizi ilgilendiriyor bu gelişmeler.

Detaylıca anlatacağım tutulmayı da, retroyu da, ayın transitlerini de, dolunayını da konuşacağız.

Şunu söyleyeyim yine mutlaka : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 1.evinizde.

Bundan önceki balık dönemi tamamlanma, kapanış zamanıydı. Şimdi Güneş ile başlangıçlar zamanı.

Planladıklarınızı, hazırlandığınız şeyleri gerçekleştirmek için çok güzel bir Güneş desteği.

Üzerinizdeki tozları atacağınız vakit bu. Yerinizden doğrulup hareketleneceğiniz vakit.

Son zamanlarda düzeniniz nerelerde dağıldıysa, şimdi oraları toparlama vakti. Yaşamınıza düzen getirmek, çeki düzen vermek istediğiniz noktalarda iyi şeyler yapabilirsiniz.

Görünür alana çıkıyorsunuz artık. Hazırladığınız çalışmalar, projeler varsa, duyuracağınız, tanıtımını yapacağınız şeyler varsa, başlayacağınız, başlatacağınız şeyler varsa en iyi şekilde değerlendirin bu Güneş transitini.

19 Nisan günü 17:00’de boğa burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize yerleşiyor.

Yıl içinde parasal açıdan şanslı bir zaman. Maddi konulara odaklanacağınız, paranızı, kazançlarınızı çoğaltabileceğiniz, bereketli bir dönem.

Mart ve Nisan ayı içinde balık transitleri vardı/var. Balıkta ateş enerjisi düşüktür. O yüzden balık zamanlarında kazançlar düşebiliyor, işler durağanlaşabiliyor. O balık etkisinin ardından Güneş’in boğaya, 2.evinize gelmesi parasal açıdan olumlu bir değişim etkisi sizin için.

Güzel işler yapabilir, iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bütçenizi rahatlatacak, ödemelerinizi yapmanızı sağlayacak kazançlarınız olabilir.

Stratejilerinizi oluşturun. Talep görecek iyi üretimleriniz olursa, bu Güneş transitinde iyi karşılıkları olabilir.


Koç Burcu Nisan 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’tan bu yana koç burcunda Bu ay 1-26 Nisan arasında retroda olacak. Ayın tamamını düşünebiliriz. Retrodan sonra toparlanma günleri de olacak çünkü.

Retrolar, transitler, açılar, yeniaylar, dolunaylar..Olan her şey hepimizi ilgilendiriyor. Ama bazen bir gelişme doğrudan bizi ilgilendiren bir şey olabiliyor.

Bu retro yükseleninizde gerçekleşecek. 1.evinizde olacak. Önemli bir şey bu yükselen koçlar için.

1.ev yolumuzu ve rotamızı anlatıyor.

Ne yaptığımız, neyi nasıl yaptığımız, yolumuzda nasıl yürüdüğümüz, yaşam planlarımız, hedeflerimiz, hedeflerimize varmak için yaptığımız şeyler 1.evle ilgili.

Merkür ise fikir demek. Plan demek. Program demek. Anlatmak, yazmak, çizmek, tanıtmak, bildirmek demek.

İşlerinizde şimdiye dek yeterince anlatmadığınız/tanıtmadığınız için az talep görmüş üretimlerimizi daha çok öne çıkarabilirsiniz bu Merkür retrosunda.

Bildirimleriniz olabilir. Duyuracağınız şeyler olabilir. Tanıtımlarınızı daha doğru şekilde yapabilirsiniz.

İçerik üretenler için tempolu bir dönem. Yeni şeyler de yapabilirsiniz, retronun getireceği farkındalıklarla yaptığınız şeylerde yenileyeceğiniz şeyler de olabilir.

Günlük yaşamınızı, yapılması gerekenleri, rutinlerinizi, çalışma/dinlenme saatlerinizi ayarlamanızı, kendinize daha iyi bir düzen oluşturmanızı istiyor bu Merkür.

Uyarılarım var mı ? Var.

Merkür iletişimin gezegeni. Ne söylediğiniz, neyi nasıl söylediğiniz her zaman çok önemli, bu retroda daha önemli.

Arkadaşlıklarınızda kendinizi ne kadar açıyorsunuz ? Birilerine kişisel, özel konularınızı anlattığınız oluyor mu ? Kuvvetli bir bağ ve samimiyet yokken çok şey paylaştığınız oluyor mu ? Oluyorsa ders niteliğinde deneyimler gelebilir bu retroda.

Bunlar dışında kelime seçimlerinize, söylediklerinize, sosyal medyada yazdıklarınıza dikkat edin diyeyim. Yanlış ifade edebilirsiniz kendinizi.

Merkür koçta biraz da fevri davranabiliyor. Sonrasını düşünmeden büyük kelimeler de çıkabilir ağızınızdan. Kontrol isteyen bir retro süreci.

1.ev yeni girişimlerle ilgilidir ayrıca. Bu retro sıfırdan başlayacak, öncesi olmayan, aklımıza yeni gelen fikirleri, planları desteklemez. Bütünüyle yeni olacak şeylerden kaçının o yüzden.

Ama bir süredir planladığınız, niyet ettiğiniz, bir türlü yapmaya fırsat bulamadığınız şeyler varsa onlar hayata geçebilir bu retroda.


Koç Burcu Nisan 2024


VENÜS

Venüs 5 Nisan’a kadar balık burcunda. 12.evinizde.

İçeriyi temizleme zamanıydı bu transit sizin için. İçeriyi derken neyi söylüyorum ? İçinizi. Duygu dünyanızı. İçinizde tuttuklarınızı. Geçmişten bugüne zihninizde taşıdıklarınızı.

Bir arınma dönemiydi. Umarım değerlendirmişsinizdir.

Duygusal yükleri sadece ruhumuzda değil, aynı zamanda bedenimizde taşıyoruz. Her şey bir enerji, duygular da bir enerji ve bedenimize de yerleşiyorlar.

Bedeni duygusal atıklardan arındırmanın en etkili yollarından biri spor yapmak. Esnemek, vücudu esnetmek (stretching yapmak). Masaj. Kişisel bakımlar.

Bedeni temizlemek ruhsal tarafta çok güzel çalışıyor. Ruhu temizlemek bedene iyi şekilde yansıyor. İkisi bir bütün. Kendimizle daha çok ilgilenmek isteyeceğiniz bit zaman olur bu. Transit öz bakım konusunda çalışır. İhtiyaçlarınıza kulak verin.

5 Nisan’da 07:01’de koç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Venüs balıkta yordu muhtemelen sizi. Toprağın temsilcisidir Venüs. Köklenmekle ilgilidir. Güvende hissetmekle ilgilidir. Hayata güvenmekle ilgilidir. Maddi tarafta özellikle. Parasal konuları söylüyorum.

Balıktayken ‘Ödemeleri yapabilecek miyim ?’ korkuları yaşatmış olabilir mesela.

Şimdi koç döneminde sizi bu duygulardan arındıracak güzel şeyler olabilir. Ama şanslar, kısmetler hak edişlerle geliyor. Bereket, hareketle geliyor.

Siz de ne yapın ? İşinize, gücünüze, yaşamınıza, düzeninizi oluşturacak/kuvvetlendirecek şeylere daha çok odaklanın.

Kişisel bakımları anlatır ayrıca 1.eve gelen bir Venüs. Cilt bakım ürünleri almak, saçlara daha iyi bakmak, bedenle daha çok meşgul olmak, bedene özenmek, kişisel bakımları yapmak Venüs ile ilgilidir. 1.evde tam böyle çalışıyor.

Ne olur ? Yaşam enerjiniz yükselir. Kendinize daha iyi bakarsınız. İşinize, gücünüze daha yukarıda bir motivasyonla odaklanırsınız. Keyifler, mutluluklar vardır Venüs’te. Güzel şeyler olsun 🙂

29 Nisan günü 14:32’de boğa transiti başlayacak Venüs’ün. 2.evinize yerleşecek.

2.eve gelen bir Venüs, akla en başta ‘para’yı getiriyor. Bu ev paranın evi. Venüs paranın temsilcilerinden ve zaten 2.evin sahibi 🙂 Boğanın yöneticisi Venüs. Kendi evine geliyor. En güçlü olduğu yere.

Bir gezegen iyi konumda olunca etkilerini güzel şekilde yaşıyoruz. Sizin için bu transitte en çok paradan yana şanslar var. Maddi kazançlar, kısmetler var.


Koç Burcu Nisan 2024


MARS

Mars 30 Nisan’a kadar yani ayın tamamında balık transitinde. 12.evinizde.

Mars’ın 12.ev transitleri duygusal anlamda zorlar bizi. Çünkü bilinçaltı yüzeye çıkar. Geçmişten bir şeyler tetiklenir. Geçmiş daha sık hatırlanır. Olumsuz deneyimler daha çok hatırlanır. Bunlar psikolojik olarak kişiyi etkiler, zorlar elbette.

Ama ruhunuzdan atmanız gerekenleri gösterecektir Mars. Hesapları yapıp kapatmanız gereken defterleri önünüze koyacaktır.

Geçmişe objektif gözle bakın. Kendinizi suçlamadan. Hataları başkasına da yüklemeden. İkisini de yapmadan. Yanlış şeyler yaptığınızı düşünüyorsanız, o vaktin bilinciyle o seçimleri yapabildiğinizi kendinize şefkatle hatırlatın.

Çok hedefiniz var. Çok planınız var. Zihniniz yaşamak istediğiniz şeyler, yeni fikirlerle dolu. O enerjiniz lazım size. Çok lazım. Hesaplaşmanızı yağın, geçmiş

Geçmişte bırakın. Hedeflediğimiz, yapmayı, istediğiniz o şeyler ancak önünüze bakarsanız, bugününüze, yarınıza bakarsanız olacak.

Duyguları sağaltmanın çok etkili bit yolunu buraya da yazacağım. Venüs başlığında yazsım.

Esnetin. Vücudunuzu esnetin bol bol. Atın duygusal atıkları. Sporunuzu yapın. Mars’ın 12.ev zamanlarında enerji düşebiliyor. Günlerinizi düzenleyin. İyi tutun her zaman kendinizi.

30 Nisan günü, ay biterken 18:33’de koç transiti başlıyor Mars’ın. Nisan yıl içindeki koç zamanı. Mars da 1.evinize geliyor.

Diğerlerinden farklı bir Mars transiti bu. Mars koçta iken kendi evinde olacak. Koç burcunun yönetici gezegenidir Mars. Zodyakta burası kendi evi. O yüzden burada gümbür gümbür çalışacak. Koç en güçlü olduğu yer.

Yukarıda Venüs’ü konuştuk. Ne dedik ? Boğada, kendi evinde olacak dedik. Mars da aynı şekilde.

Bu ay böyle avantajlarımız var. Gezegenler iyi çalışacağı yerlerde olacaklar. Nisan ayının avantajlarını kullanalım.

Mars’ın koç transiti neleri anlatıyor ?

Yıl içinde hareketli bir zamanı. Bir canlılık var.

Yaptığınız işlerde, hedeflediğiniz şeylerde daha fazlasını elde etmek için yapacağınız şeyler olabilir. Merkür retrosunun da getireceği farkındalıklarla şimdiye dek tıkanıklık yaratmış noktaları fark edip çözebilirsiniz. Bu değişim de bir açılım etkisi yaratabilir konularınızda. Bugüne dek elde ettiklerinizden daha iyilerini, daha fazlasını getirebilir.

Mars’ın koç transitinde somut adımlarınız olur. Girişimleriniz olur.

Planladığınız, rotasını oluşturduğunuz konuları hayata geçirmek için kullanın bu dönemi.

Vakit tam bunun vakti çünkü.

Sadece neye dikkat edin ? Aceleci olmayın. Planlarınızı iyi yapın. Sadece ilk hamleyi değil, sonraki hamlelerinizi de planlayın. B planlarınız da olsun.

Mars rotasız yolculuklarda ders getirir !

Ama iyi bir rota varsa, yolu açar, işi kolaylaştırır. Kilit nokta burası. Hareket ama planlı hareket ! Spontan değil.


Koç Burcu Nisan 2024


Nisan 2024 Ay Döngüleri :

8 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 19° Koç, Güneş 19° Koç

Yılın ilk Güneş tutulması 1.evinizde, yükseleninizde gerçekleşiyor.

Yaşam yolunu anlatan yerde bir Güneş tutulması. Bu herhangi bir şey değil. Kocaman bir şey.

Kironyen bir tutulma bu ayrıca. Kiron ile kavuşumda gerçekleşecek.

Kiron eğitimci, eğitmen kişi sembolüdür. Danışman sembolüdür. Şifacı, yol gösteren, rehber sembolüdür.

İş hayatınızda, kariyer yolunuzda yeni şeyler başlayabilir.

Yeni bir yola çıkıyor olabilirsiniz. İlk adımlarınızı atıyor olabilirsiniz. Eğitimler verecek, danışmanlık yapacak olabilirsiniz.

Tutulmalar sonrasındaki aylara şekil verirler. Bir şeyler zamana yayılarak ir süreç halinde gerçekleşebilir.

Ama tutulmaya yakın günlerde, zamanlarda olacaklar göstermeye başlar kendini. Yol sizi ne tarafa götürmek istiyor, anlarsınız. Anlamaya başlarsınız.

Bir şifa sembolü taşıyor bu tutulma.

Satürn’ün balıkta olduğu bu dönem, hayatınızda bir dönemin bittiğini, artık yeni şeylerin olacağını söylüyor zaten. Bu Güneş tutulması da yeninin kapısını açan bir anahtar.

Ruhunuzu, zihninizi, şimdiye dek inandıklarınızı, kodlarınızı, düşünce kalıplarınızı, duygusal yüklerinizi, zihninizin gürültülerini temizlemeye bakın. Kendinizi yeni bir yaşama akord edin.

Kiron böyle bir şifaya, yenilenmeye çağırıyor sizi. Bunu yaptığınız ölçüde enerji alanınız temizlenir. Yaşamınız temizlenir. Nasibinizdeki kısmetler daha kolay açığa çıkar. Daha kolay bir araya gelirsiniz hak ettiklerinizle.

Yeni bir yol açılıyor önünüzde. Bu tutulma sizin için bu anlama geliyor.


Koç Burcu Nisan 2024


23 Nisan : Akrep Burcunda Dolunay  : Ay 4° Akrep, Güneş 4° Boğa

Sizin için bir 8.ev dolunayı.

Plutonik bir dolunay bu. Pluto dolunay vaktinde ; Güneş’e ve Ay’a kare açı konumunda.

Güneş, Ay ve Pluto arasında bir t-kare oluşuyor.

Bir parasal konu, bir ödeme konusu stres yaratabilir. Alacaklarınız, elinize geçecek paralar olsa bile vaktinde gelmeyebilirler örneğin. Bir stres, bir gerginlik oluşabilir. Bir borçlanma olabilir.

Bunların olmaması için, olacaksa da küçük ölçülerde olması için gelir akışınızı, bütçenizi iyi tutacak şekilde ilerleyin ay içinde. Bunu önerebilirim akrep dolunayının Plutonik etkilerinden korunmanız adına.


Koç Burcu Nisan 2024


Nisan ayı için böyle ihtimalleriniz var yükselen koçlar.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Koç Burcu Nisan 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Koç Burcu Nisan 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum. Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz :

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli, bereketli bir ay diliyorum. Başka yazılarda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!