Koç Burcu Ocak 2024

Koç Burcu Ocak 2024

Koç Burcu Ocak 2024

Yeni yılın ilk gününden merhabalar herkese 🙂

Yeni bir yıla ve yeni bir aya adım atıyoruz. 2024’ün ilk ayını konuşacağız sevgili okuyucularım.

Hayırlısıyla çok güzel şeyler olsun inşallah. Hepimiz adına en hayırlı değişimleri, en güzel açılımları diliyorum. Sevinç olsun, neşe olsun, mutluluk olsun 🙂

Ayın başında Merkür retrosu bitiyor. Mars’ın oğlak transiti başlıyor. Güneş oğlak ve kova dönemi. Her bir transite bakacağız. Ayın yeniayı oğlakta, dolunayı aslanda. Onları da konuşacağız.

Önce hatırlatmamı yapayım 🙂 Bu önemli. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 10.eviniz burası sizin.

İşinizde önemli bir dönem. İşimizi, kariyerimizi, mesleki yolumuzu simgeler oğlak ve 10.ev. Üretimlerimizi, çalışmalarımızı, projelerimizi, sistemimizi, iş düzenimizi anlatır.

İşinizde yapacağınız yeni şeyler olabilir. Bunların resmi gereklilikleri olabilir.

Nerelere nelerin başvurusunu yapmanız gerekiyor ? Devlet birimlerine neleri beyan etmeniz gerekiyor. Kurallar neler ? Nasıl yönetmelikler var ? Böyle konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem bu.

İşinizde bu konuların düzenini, alt yapısını oluşturabileceğiniz bir dönem.

Sistemleşme, düzeni iyileştirme, sistemi yenileme dönemindesiniz.

Girişimler var. Yükselişler var. Başarılar var.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 11.evinize geliyor Güneş.

Bir kalabalıklaşma var. İletişimler artıyor. Yeni ortamlar, yeni insanlar var.

Sosyal açıdan hareketli bir dönem. Ama sadece sosyal hayat anlamında söylemiyorum bunu. İş bağlantılarınız da artabilir.

Kova ve 11.ev, eğitimlerle ilgilidir. Güneş’in kovada, 11.evinizde olacağı bu dönemde eğitimler, sınıflar, grup çalışmaları içinde yer alabilirsiniz.

Ders vermek, gruplara ders anlatmak kovanın konusudur. İşinizde eğitim vermeye hazırlanıyorsanız, bunun başlayabileceği bir Güneş transiti. Böyle bir niyetiniz varsa, bu transiti değerlendirin derim.

Eğitmen konumunda da olabilirsiniz, öğrenci de olabilirsiniz. Eğitimler alabilirsiniz. Eğitimler verebilirsiniz. Sınıf ortamları, grup çalışmaları var burada.

Kova burcu teknolojiyle ilgilidir. O yüzden bunlar internet üzerinden yapılacak/online/dijital eğitimler de olabilir.

Sosyal medya teması, takipçiler, kalabalıklar vardır 11.evde. Dijital platformlarda, sosyal medyada içerik üretiyorsanız, büyüyebileceğiniz, daha çok insana ulaşabileceğiniz bir zaman.


Koç Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 9.evinizde.

Retro içinde sorun yaşadığınız, aksilikler yaşadığınız konular olduysa, beklemeler olduysa, bir şeyler olmadıysa, olamadıysa, şimdi olabilir artık 🙂 İşler yoluna giriyor.

Uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler konu olmuş olabilir.

Bunun dışında akademik konularda, eğitim hayatınızda bazı şeyler sizi uğraştırmış olabilir.

Hocalarla iletişimleriniz konu olmuş olabilir. Şimdi retronun tecrübeleriyle yeni bir şekil veriyorsunuz konularınıza.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

Odağınız işiniz, iş ve iş dışında sorumluluklarınız olacaktır bu günlerde. Yapılması gerekenleri disiplinle ele alacağınız, bol çalışmalı, ayrıca iletişim trafiği yüksek bir süreç.

İşinizde toplantılar, görüşmeler artabilir. Kişisel yaşamınızda haberleşmeleriniz artabilir.

İş kurma aşamasında olanlar için çok verimli bir dönem olduğunu da söyleyeyim. Fikirlerle dolacaktır zihniniz.

Güzergahınızı belirlemek için, içeriklerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi kararlaştırmak için, hedef kitle belirlemek için, yapmanız gereken resmi işlemleri öğrenmek için araştırma yapabileceğiniz bir zaman.

Neyin nasıl olmasını istiyorsunuz, ne nasıl olursa iyi olur, işin yasal tarafında nelerin yapılması gerekiyor, buralarda yoğunlaşıyorsunuz. İş odaklı bir zaman.


Koç Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

Venüs kültürel geziler getirebilir 9.evinizden geçerken size. Sizi kültürel anlamda besleyecek şeyler yapabilirsiniz. Şehrin içinde etkinlikler, programlar planlayabilirsiniz kendinize.

Keşfedeceğiniz yerler olabilir. İçinde konforlu, huzurlu hissedeceğiniz güzel çalışma mekanları da olabilir bunlar. Çünkü bu bir yay geçişi. Güzel güzel kütüphaneler keşfedilecek sanırım 🙂 Böyle keşifleriniz var.

Uzağınızda yaşayan dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Siz onlara gidebilirsiniz, onlar size gelebilir.

Kitap alışverişleriniz olabilir ayrıca. Kültürel harcamalarınız olabilir.

Kendinizi bilgiyle beslemek, yeni alanlarla tanışmak istersiniz yayda bir Venüs ile. Size yeni ilgi alanları, günlerinize katacağınız yeni etkinlikler getirir Venüs.

Dünya müzikleri, dünya mutfakları, dünya kültürleri..Klasik müzik. Tiyatro. Gastronomi. Seyahat. Müzeler. Rafine zevkler. Kültür. Sanat. Bu kavramlar beliriyor zihnimde bu Venüs’e bakınca 🙂

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 10.evinizde olacak oğlakta iken.

Venüs iş hayatınızda güzel gelişmelere işaret ediyor.

Bu evin konularını sayayım size.

İşimiz, kariyerimiz, sorumluluk alanlarımız, üretimlerimiz, projelerimiz, iş düzenimiz, sistemimiz oğlak burcu ile ilgilidir. Satışlarımız, siparişlerimiz, kazançlarımız, verimimiz, iş başarılarımız oğlağın konusudur.

Venüs ile güzel şeyler olabilir. Sistemleşmek, düzene girmek gibi bir değişim var burada.

Daha çok üretmek, hedef odaklı, hedefe daha uygun şekilde üretmek, taleplere göre ürün/hizmet oluşturmak, üretimleri daha iyi tanıtmak, daha güzel anlatmak gibi şeyler de var. Bu yönde bir hareket var.

Bunların da güzel karşılıkları olacaktır. Kazançlarınızı artırabileceğiniz bir dönem.


Koç Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

Bu ev hayatımıza şekil verecek konularla, vizyonumuzla, aklımızdaki büyük resim ile, hedeflerimizle ilgilidir.

Nasıl bir yaşam istiyorsunuz kendiniz için ? Nasıl biri olarak yaşamak istiyorsunuz ? Neleriniz olsun istiyorsunuz ? Aklınızdaki o resim için neler yapmanız gerekiyor ?

İşte bu anlamda bir hedef belirleme ve yola çıkma zamanı.

İşiniz, maddi olanaklarınız, gelirleriniz, düzeniniz için yapmanız gerekenler. Ayaklarınızın üzerinde durabilmek, kendinize yetebilmek için yapmanız gerekenler. Uzun vadede hayatınıza büyük etkisi olacak kararlar, seçimler, girişimler.

Kendi üzerinizde çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz konular. Duygusal ve mental anlamda temizlikler.

Böyle şeyler kastediyorum. Hayat planınızı güncelleyeceğiniz bir dönem.

Yay temaları üzerinden somutta neler olabilir ? Yer değişiklikleri, taşınmalar olabilir. Bir süre için başka bir yerde olacaksınız belki. Belki yeni bir yerleşim konusu var. Bu düzen değişikliği gerçekleşebilir.

Akademi bir yay temasıdır. Akademik alanda da önemli başlangıçlar, girişimler var gibi.

Ticari faaliyetlerinizde başka ülkelerle çalışmak istiyorsanız, bu yönde girişimleriniz olabilir.

İlim, bilgi, bilgi ile yükseliş, aydınlanmak demektir 9.ev. İlmi bir alanda yeni bir yolculuk başlayabilir. Derin, derinlikli şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bir astrolojik danışmanlık ya da astroloji eğitimi de olasılıklarınız arasında.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 10.evinize yerleşiyor.

Yıl önemli değişimlerle başlıyor sizin için. İş hayatınızda bir hareketlilik var.

Yeni hedefleriniz var. Hazırlıklarınız var.

Bu hazırlık süreci içinde yol alabileceğiniz, yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz, tamamlayabileceğiniz bir Mars dönemi.

Enerji, efor, hareket, girişim demektir Mars. Bu enerjiyle çok şeyi yapıp bitirebilirsiniz 🙂

Yapmaya hazırlandığınız şeylerin resmi, yasal gerekliliklerine, kurallara, yönetmeliklere çalışabileceğiniz bir dönem ayrıca. 10.ev ve oğlak devleti, yasaları, kuralları anlatır. Oturup ders çalışır gibi, nerede/ne aşamada ne yapmanız gerekiyor, araştırabilir, öğrenebilirsiniz.

Yeni projeler için çalışma zamanı.

Bir de şu var bu ay : Vitrini yenilemek diyeyim mecazen. İşinizde tanıtım, reklam çalışmaları yapabilirsiniz. Anlatacağınız, göstereceğiniz şeyler olabilir. Bu konulara da ağırlık verebilirsiniz.

İş temposu yüksek bir zamandasınız. Yıl hareketli başlıyor.


Koç Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 2.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok. Tam gaz bir Jüpiter var elimizde 🙂

Para. Kazanç. Kazançları büyütmek. Daha iyi maddi imkanlar. Refah. 2.ev böyle bir ev. Konusu para. Buradan bolluğun bereketin gezegeni geçiyor olacak. Özellikle ileri seyrinde olması önemli. İyi olasılıklar daha güçlü çalışacak bu retro sonrası dönemde.

Transiti iyi kullanırsanız maddi bir yükseliş dönemi bu boğa transitinin kalan 5 aylık süreci sizin için.


Koç Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

Bir 10.ev yeniayı sizin için. Odağınız iş hayatınız.

İşinizle ilgili konularınız olabilir. Yeni fikirleriniz, projeleriniz olabilir. Başlatmak istediğiniz şeyler olabilir, hazırlıklarınız olabilir. İş girişimleriniz için değerlendirebilirsiniz bu yeniayı. Planlar hayata geçebilir.

Sistemleşme yönünde bir değişimi anlatıyor ayrıca yeniay.

İşinizde yeni bir sistem kuruyor olabilirsiniz. Düzene, disipline girmek yönünde bir değişim hareketi var.

Sadece iş hayatınızda da değil, genel olarak hayatınızda düzene girme zamanı.

Kuzey Ay düğümü ile kare (uyumsuz) açıda gerçekleşiyor bu yeniay. Adımları iyi hesap etmek, doğru hamlelerle ilerleyebilmek için o hamleleri öncesinden iyi planlamak, hesap etmek, programlamak gerekiyor.

Kuzey Ay düğümü zamanı iyi kullanmanızı istiyor ayrıca. Zamanınızı da, enerjinizi de doğru kullanın. Günlerinizi planlayın. Hedefleriniz için bir program içinde olun. Fokuslanın yapmak istediklerinize.


Koç Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

5.evinizde bir dolunay. 5.ev görünmekle, görünür bir konumda olmakla, görünür alana çıkmakla ilgilidir. Sahnedeki kişi olmak, konuşan, dinlenen kişi olmak, ön planda olmak gibi bir sembol taşıyor.

Hayatınızın bir yerlerinde, işinizde, sosyal hayatınızda, sosyal ortamlarınızda öne çıkabileceğiniz bir zaman.

İşinizde çalışmalarınızı daha çok gösterebileceğimiz, reklam, tanıtım çalışmaları yapabileceğiniz bir zaman.

Yeteneklerinizi, becerilerinizi göstermek istediğiniz konularda kullanabileceğiniz bir dolunay bu. Değerlendirin.

Bunlarla birlikte Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

‘Kibre düşme. Abartıya gitme. Ölçüde kal, dengeden taşma’ diyor Jüpiter.

Alkışlar, takdirler gelebilir. Görünür alana çıkmanın özgüveni ile enerji yükselebilir. Bunu iyi yönetmek, coşkulu duygulara fazla kapılmamak, sözleri ölçüsünde tutmak, davranışlarda aşırılıklara gitmemek önemli. Star gibi hissetmek gibi bir hal burada 🙂 O yüzden uyarılarımı paylaşıyorum.

Kendimizi bilmek, haddimizi bilmek, yaptığımız şeyde ölçüyü gözetmek, ayrında, kararında durmak en güzel şeyler yaşamın içinde. Siz de bu anlamda işin ölçüsünü koruyun diyeceğim.


Koç Burcu Ocak 2024


Ocak ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Koç Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Koç Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!