31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

Merhabalar sevgili okuyucularım,

31 Temmuz haftasını burçlar üzerinden inceleyeceğiz bu yazımda.

Öncelikle buraya haftalık gündemi ekleyeyim ↓ Burada da olsun.

31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresim de gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 10.evinizde. Sizin için biraz yoğun bir iş gününe benziyor. Yönetimle, kurallarla, yöneticilerle ilgili konularınız da olabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 11.evinizde bu kez. İşinizde ekip içinde ortak kararını alacağınız, birlikte düşünüp planlayacağınız, belki oylama ile seçeceğiniz şeyler olabilir. Demokrasi demektir 11.ev 🙂 Kovanın evidir.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 12.evinizde. ‘Biraz durayım. Devam edeceğim ama şimdi biraz durayım. Bir soluklanayım. Enerjimi toplayayım’ diyorsunuz sanırım. 12.ev geçişleri dinlenme zamanıdır çoğunlukla.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. Bu defa yükselen bir enerji, bir aksiyon var 🙂 Hedefler için adımlar, girişimler var. Planını yaptığınız şeyleri uygulamak için iyi günler.


Yükselen Boğalar :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 9.evinizde. Oğlak burcu işimizi, 9.ev ise başka ülkeleri, başka şehirleri, taşımacılık, transfer konularını, ithalat, ihracat faaliyetlerini simgeliyor. Böyle işleriniz varsa burada bir hareketlilik olabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 10.evinizde. İşinizde yeni bir proje, yeni bir konu için görev dağılımı yapılabilir. Yönetim departmanlarla, birimlerle ayrı ayrı görüşmek isteyebilir. Çünkü 10.ev yöneticileri, kova burcu ise ekipleri temsil ediyor.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 11.evinizde. Arkadaşlarınızı simgeleyen alan burası. Balık burcunun ise dinlenmek, sessizleşmek, uzaklaşmak, sakin, durağan bir yere gitmek, izole olmak gibi bir sembolü var. Bir arkadaşınızla güzel bir program yapabilirsiniz biraz uzaklaşmak için. Doğada vakit geçirebilirsiniz. Sakin, sessiz, huzurlu bir yere gidebilirsiniz. Yoga, meditasyon..Bunlar da balık teması. Bu yönde bir etkinlik de olabilir.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. 12.evinizde bu sefer Ay. Kendi içinizde, kimselere söylemeden, çok anlatmadan, çok duyurmadan planlayacağınız bir şeyler var gibi.

Yerini kaybettiğiniz bir eşyayı bulabilirsiniz ayrıca. Yapmayı unuttuğunuz bir şey de karşınıza çıkabilir.


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 8.evinizde. Bu ev ödemelerle, oğlak burcu ise resmi konularla ilgili. Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 9.evinize geliyor. Kova burcu dostlarınızı temsil ediyor. 9.ev ise uzaklar demek. Uzaklardaki dostlarla irtibatlar mümkün.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 10.evinizde bu kez. İş yoğunluğunuz artıyor. Kişisel yaşamınızda da sorumluluklarınızla meşgulsünüz.

Cumartesi ve Pazar günü Ay koç burcunda. 11.evinizden geçiyor olacak. Burası sosyal alan. Arkadaşlarınız, arkadaş gruplarınız, sosyal ortamlarınız var bu evde. Kalabalıklara karışıyorsunuz, sosyalleşiyorsunuz sanırım bu hafta sonu.

Bir planınız, bir hedefiniz için başlatacağınız bir şey de olabilir.


Yükselen Yengeçler :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 7.evinizde. İşinizde başkaları ile birlikte hareket ettiğiniz alanlar konu olabilir. Ortaklaşa karar almanız gereken konular olabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 8.evinizde. Bankacılık işlemlerinizi, ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kova burcu arkadaşları simgeliyor. Bir arkadaşınızdan bir borç aldıysanız onu ödeyebilirsiniz. Sizin parasal anlamda yardımcı olacağınız bir arkadaşınız olabilir.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 9.evinizde. Yolculuklar olabilir. Bir yere gidiyor olabilirsiniz. Size gelecek olanlar olabilir.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. Bu kez 10.ev hareketleniyor. İşinizle ilgili planlamalar var gibi. Sistem kurmaya, bir işleyiş oluşturmaya yönelik şeyler diyebilirim özellikle.


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 6.evinizde. İşinizde kontrol işleri, yeniden hesaplama konuları olabilir. Bazı şeylerin üzerinden geçerek hatalı ve eksik noktaları tespit etmeniz gerekebilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 7.evinizde. Bir eğitim, bir kurs içinde iseniz, ders gününüz bugünlere denk geliyor olabilir. Hocalarla iletişimler var gibi.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 8.eviniz hareketleniyor bu kez. Alacaklar, verecekler, bütçeniz, harcamalarınız, ödemeleriniz bugünlerin ana konuları arasında.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. 9.evinize geliyor Ay. Bir seyahatiniz olabilir. Uzak bir noktaya bir yolculuğunuz olabilir. Aileniz, yakınlarınız uzaklardan gelecek olabilir.


Yükselen Başaklar :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 5.evinizde. İşinizde reklam, tanıtım çalışmalarınız olabilir. Yaratıcılıkla üretilecek şeyler olabilir. Duyurular olabilir. Organizasyonlar, kutlamalar, etkinlikler 5.evin konusudur. Oğlak ise işi simgeliyor. Çalıştığınız şirketin, kurumun bir etkinliği olabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 6.evinizde. Bu ev çalışma sistemimizle, günlük işleyişimizle, günlük düzenimizle ilgili. Kova burcu ise ekip, birim, departman demek. İşinizde yeni bir görev dağılımı yapılabilir. İşinizde üstleneceğiniz yeni bir görev olabilir.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 7.eviniz burası. Bağlantılar, iletişimler hareketli. Yakın çevre içinde ahbaplarınızla birbirinize yardımcı olacağınız konular olabilir. Birbirinizi yönlendirebilirsiniz. Birbirinize yapacağınız şeylerde eşlik edebilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. 8.eviniz aktif bu kez. Parasal konular var. Hem kendi bütçeniz, hem evinizin, ailenizin bütçesi, ailenize katkınız, nereye ne kadar bütçe ayıracağınız, ödemeleriniz konunuz bu kez.


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 4.evinizde. Evinizle ilgili sorumluluklar, yapılması gerekenler önde.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 5.evinize geliyor. Bunlar daha sosyal günler olacaktır diğer zamanlara kıyasla. İletişimler, sohbetler, muhabbetler var.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 6.evinize yerleşiyor. Yapılması gereken bazı şeyleri siz üstlenebilirsiniz. İşinizde, kişisel hayatınızda koşturmalar artıyor gibi biraz.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. 7.ev aktif. Hocalar, eğitmenler, danışmanlar bu evin konusudur. Bir eğitim alıyorsanız, ders gününüz olabilir.

Bir alanda bir uzman arayışınız olabilir. İrtibat da kurabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 3.evinizde. 3.ev günlerinde daha çok iletişim içinde oluyoruz. Yazışmalar, görüşmeler oluyor. Yakın çevre içinde haberleşmeler oluyor. Bir oğlak transiti olduğu için özellikle iş tarafı hareketli bu anlamda. Toplantılar, kararlar, bildirimler, duyurular, organize edilecek şeyler sebebiyle iletişimler artabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 4.evinizde. Eviniz için alışverişleriniz olabilir. Ev içinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Evde olmak isteyebilirsiniz.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 5.eve geliyor. Çocuklarla ilgili konular, çocuklar için alışverişler, çocuklar için yapılacak şeyler öne çıkabilir 5.ev etkisiyle. İçinizdeki çocuğu sevindirecek bir şeyler de yapabilirsiniz tabii :))

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. 6.evinizde olacak Ay bu kez. Bir süredir bekleyen, gözünüzde büyüyen işleri yapıp aradan çıkarmak istiyorsunuz sanırım. Özellikle yaşam alanınızda, çalışma alanızda ayıracağınız, kaldıracağınız, düzenleyeceğiniz, temizleyeceğiniz şeyler olabilir.


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 2.evinizde. Yeni para akışlarına açık bir gün. Güzel kazançlarınız olabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 3.evinizin hareketlenmesiyle yakın çevre içinde dialoglar artıyor.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 4.evinize geliyor bu kez. Aile içi konularla ve evinizin ihtiyaçlarıyla meşgulsünüz sanırım.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. Bu kez 5.eve geliyor Ay. Sosyal, hareketli bir güne benziyor. Hobilerinizde sizi heyecanlandıracak, hevesinizi yükseltecek, yeni, güzel bir şey yapabilirsiniz. Bir hobiniz için yapacağınız bir alışverişiniz de olabilir.


Yükselen Oğlaklar : 

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 1.evinizde. Yeni bir niyet var gibi. Sizin için iyi olacak, belki mental/ruhsal anlamda iyi gelecek, belki işinizi, kazancınızı büyütmenizi sağlayacak, somut ya da soyut faydası getirecek yeni bir şey başlama kararı alabilirsiniz.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 2.evinizde. Paradan yana şanslı bir gün. Bir kazancınız olabilir. Para akışları olası.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 3.evinize yerleşiyor. Kardeşler, kuzenler, akrabalar var bu evde. Onlarla iletişimleriniz olabilir Ay buradan geçerken. Bir araya gelebilirsiniz. Misafirlikler olabilir. Birbirinize haber vereceğiniz, birlikte planlayacağınız şeyler olabilir.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. 4.ev hareketli. Evinizde yapacağınız güzel bir yenilik olabilir. Belki bir tadilat içindesiniz. Belki evinizin rengini değiştiriyorsunuz. Belki yeni eşyalar geliyor. Evle ilgili değişimler, yeni şeyler var.


31 Temmuz-6 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 12.evinizde. Duygular, duygusal durumlar var gibi biraz. Size benzemeyen insanlarla bir arada olabilirsiniz. Özellikle oğlak transiti olduğu için iş hayatınız vurgulanıyor. İşinizde köklenemiyor, yakın arkadaşlıklar kuramıyor, yalnız hissediyor olabilirsiniz. Bağ kurmaya her durumda ihtiyacımız yok. Siz işinize, gücünüze bakın. Herkes kendi kazancı için, ekmeği için bir arada sonuçta.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 1.evinize geliyor ve canlandırıyor sizi 🙂 Daha motive, enerjisi daha yüksek günler bunlar.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. Parasal alanda şanslar var. Yeni bir para akışı olası.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. Burada çokça dialog görüyorum. Yakın bir yere, şehrin içinde bir noktaya güzel bir gezi, arkadaşlarla bir buluşma, bir sosyal etkinlik..Hepsi olabilir.


Yükselen Balıklar :

Pazartesi günü Ay oğlak burcunda. 11.evinizde. Oğlak burcu işimizle ilgili. Özellikle yönetimle ilgili konuları var. 11.ev ise ekipleri, departmanları simgeliyor. Departmanlar için, bölümler, birimler için yeni kararları olabilir yönetimin. Bir şeyler yeniden planlanabilir.

Salı ve Çarşamba günlerinde Ay kova burcunda. 12.evinizde. Bu kez daha sakin, daha durağan bir atmosfer var. Oğlak gününe kıyasla hareket azalıyor.

Perşembe ve Cuma günü Ay balıkta olacak. 1.evinize gelip yeni bir şeyler yaptıracak size 🙂 Size bir şekilde, herhangi bir açıdan iyi gelecek, faydası olacak güzel bir başlangıcınız olabilir.

Cumartesi ve Pazar günü Ay’ın koç transitindeyiz. Güzel bir para akışı var sanki buraya 🙂 Bir para geliyor gibi.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!