25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması

25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması

25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulması 25 Mart günü terazi burcunda gerçekleşecek sevgili okuyucularım.

Bir Ay tutulması. Terazi burcunun 5 derecesinde olacak.

Bu yıl içinde dört tutulma var. İki Güneş tutulması, iki Ay tutulması var.

İlk tutulmalar Mart-Nisan döneminde, ikinci tutulmalar Eylül-Ekim döneminde.

Buraya listeleyeyim hatta hepsini. ‘2024 Yılı Astroloji Gündemi’ yazımda tutulma tarihlerini vermiştim. Buraya da ekleyeyim.

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşir. Ay’ın evreleri içinde dolunay evresinde meydana gelir Ay tutulmaları. Bir dolunay etkisini anlatırlar. Ama dolunaydan daha güçlüdürler.

O yüzden terazi burcunda diğerlerinden daha kuvvetli bir dolunay gerçekleşecek gibi düşünebiliriz. Pluto’nun uyumlu açısıyla olacak bu tutulma. Bu da dönüşüm anlamına geliyor. Önemli değişimler olacaktır. Pluto ile var olan düzenler değişir.

Güney Ay düğümü tarafında gerçekleşecek tutulma. O yüzden bırakacağımız, uzaklaşacağımız şeyler olacaktır.

Tutulma terazi burcunun konularını hareketlendirecek. Terazinin temsil ettiği konu ve alanlarda sonlanan, tamamlanan, ortaya çıkan, görünür hale gelen, netleşen şeyler olacak.

Şekil alacak bir şeyler. Nihayetine varacak.

Tutulmanın neler getirebileceğini öngörebilmek için terazi konularını tanıyalım öyleyse.

Terazi burcu ilişkileri temsil ediyor.

İkili ilişkiler, ortaklıklar, yakın ilişkiler, yol arkadaşlığı diyebileceğimiz yakın bağlar terazi burcunun konusu.

Kontratlar, sözleşmeler, imzalı işler terazinin konusu.

Hukuk bir terazi teması. Hukuksal konular, resmi haklar, sözleşmeler içinde tarafların hakları terazi burcunun konusu.

Adalet demek terazi. Eşitlik demek. Denklik demek. Hak demek. Hakkaniyet demek.

Tutulma ile neler olur ?

Bizi net kararlara götürecek şeyler olur.

Farkındalıklar olur. Netleşmeler olur. Farkındalıklar yaratacak deneyimler olur.

Haksızlıklara, hakkaniyetli ve adil olmayan şeylere karşı net tavırlarımız olur.

Sağlıklı bir ilişki diyemeyeceğimiz, içinde alma verme dengesinin olmadığı, tarafların birbirini aynı özenle beslemediği, desteklemediği, vericiliğin eşit olmadığı bir ilişki içinde iseniz, ilişkiyi bitirme kararı alabilirsiniz.

Ticari ortaklıklar, iş birlikleri için de geçerli aynı şey. Denkliğin kurulmadığı, terazinin eşit tartmadığı haller içinden çıkıyoruz.

Bazı bağlantılar sonlanacak.

Hesapları hakkaniyetle yapmak, tarafların haklarını alması ve defterleri kapatmak gibi bir tamamlanmaya çağırıyor bu tutulma bizi.

Bazı bağlantılar ise çok iyi gelecek bize. Birileri bir şeylere vesile olacaklar.

Hocalar, danışmanımız, eğitmenimiz konumunda olan kişiler de terazinin konusudur. Alacağımız bir danışmanlık büyük bir uyanış etkisi yaratabilir örneğin bizde. Bir değişime vesile olabilir. Uyanmak, aydınlanmak, farkına varmak demektir dolunaylar ve Ay tutulmaları. Alacağımız bir analiz/çalışma hayatımızda önemli bir kapıyı aralayabilir. Bir değişim başlatabilir.

Hukuksal konular hareketleniyor ayrıca.

Mal paylaşımları, nafaka konuları, tazminat konuları olanlar, hak arayışı için bir dava sürecinde olanlar konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirler. Konu ilerleyebilir. Net bir kararın çıkması, konunun tamamlanması da mümkün.

Tutulma burçlara neler getirebilir, detaylıca burçlar üzerinden de bakacağız ihtimallere.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması. Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek. Terazi burcu ilişkileri simgeler. İlişkilerinizde dönüşümler yaşayabileceğiniz bir tutulma etkisi alıyorsunuz.

Dolunaydan daha güçlüdür Ay tutulmaları. Daha büyük bir etki yaratır. Bitmesi gerekenler sonlanır, tamamlanacak şeyler tamamına varır Ay tutulmalarında.

Büyük netleşmeler, farkındalıklar olur.

Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da şöyle söyleyeyim ; sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, net kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman. Onu daha iyi tanımanızı sağlayacak şeyler olabilir. Uzaklaşabilirsiniz. Düşündüğünüz gibi biri olmadığını fark edebilirsiniz. Kapatmak isteyebilirsiniz konuyu. Eşinizle ilişkinizde, evliliğinizde yapılandırmanız gereken şeyler olabilir. ‘Bu durumu ya düzeltelim, ya da devam etmeyelim’ diyebilirsiniz.

İlişkiler içinde bir uyanış zamanı. Ben-sen dengesini, alma-verme dengesini kurma zamanı.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, hizmet aldığımız alanlar, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar da var 7.ev temaları arasında.

Süresi dolan sözleşmeler olabilir. Bunları yenileyebilirsiniz. Yenilememeyi de seçebilirsiniz. Bu da bir ihtimal. Bitireceğiniz bağlantılar olabilir. Fesh edilecek sözleşmeler  olabilir. Bir iş birliğinin, bir ortaklığın içinden çıkabilirsiniz.

Bugüne dek bir şekilde tolere ettiğiniz, aslında size iyi gelmeyen, haklarınızı, benlik alanınızı eksilten şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz.

Bazı şeyler iyi de olabilir mevcut halinde. Ama belki istediğiniz kadar iyi değildir. Layıkınız değildir. Hak ettiğiniz şey daha fazlasıdır. Daha iyisidir, daha güzelidir.

Bir sorun olmasına gerek yok. Daha iyi seçenekler, daha güzel olasılıklar için de bugün içinde olduğunuz bazı şeylerden çıkmayı seçebilirsiniz.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Boğalar :

6.evinizde gerçekleşecek. Güçlü bir dolunay etkisini anlatır Ay tutulmaları.

6.ev konularından etki alacaksınız. Bu alan işimizi, çalışma hayatımızı, çalışma düzenimizi, işimizde görev tanımımızı, iş ortamımızı, iş arkadaşlarımızı, astlarımızı, çalışanlarımızı simgeler.

Tutulma ile bitecek, tamamlanacak, neticelenecek konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden, gündelik yaşamınızdan çıkacak olan bir şey olabilir. Rutin olarak yaptığınız bir şeyi tamamlayabilirsiniz.

İş değiştirme hazırlığında olanlar bu değişimi yaşayabilirler.

İş arkadaşlarınızla ilgili yeni durumlar olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir.

Çalışanlarınız ya da astlarınız varsa onlarla ilgili gündemler meşgul edebilir sizi. Hatalı işler, işlemler yapabilirler. Sizin devreye girmeniz, durumu düzeltmeniz, konuları toparlamanız gerekebilir.

Evinizde çalışanlarınız varsa, onların konuları olabilir. Onlara yardımcı olacağınız şeyler olabilir.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen İkizler :

Güçlü bir dolunay etkisini anlatır Ay tutulmaları.

5.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulmaları birer dolunaydır. Dolunay sembolünde, dolunay manasındadır. Ama daha güçlüdür dolunaylardan.

Bu tutulmayı büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebilirsiniz.

Aşk ve flört 5.evin konusudur. Terazi burcu ise ikili ilişkileri simgeliyor. Flört diyebileceğiniz bir dialog, bir ilişki içinde biraz tatsız şeyler olabilir tutulma ile. Karşınızdaki kişi ile ilgili farkında olmadığınız şeyleri fark etmenizi sağlayacak şeyler olabilir.

‘Bu bana ders oldu, tecrübe oldu’ diyebilirsiniz.

Görünür olmakla, görünme isteğiyle ilgilidir bu ev ayrıca. Nelerle göründüğünüz, nasıl göründüğünüz, nasıl bir imaj çizdiğiniz, dışarıdan nasıl algılandığınız da bu tutulmanın konularından biri olabilir sizin için.

5.evde başka nasıl konular var ?

Sanat, spor, hobilerimiz, meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, keyif aldığımız için yaptığımız şeyler var 5.evde.

Bir hobinizi daha profesyonel bir zemine taşımak isteyebilirsiniz. Eğitimini almaya başlayabilirsiniz.

Terazi burcu danışman, rehber, eğitmen konumundaki kişileri simgeler. Bir hocayla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sanatsal alanda yaptığınız, hazırladığınız işler varsa bunları tamamlayabilir, tanıtabilirsiniz. Gösterebilir, görünür alana çıkarabilirsiniz.

Bir hobinizden para kazanmak istiyorsanız artık hazır olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun kararında netleşebilirsiniz.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Yengeçler :

4.evinizde gerçekleşecek. Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama sembol olarak, mana olarak dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler.

4.ev temaları üzerinden olasılıklara bakalım.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, ev düzeni, ikamet, taşınma, yerleşim, emlak, konut, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu, evin bakımı gibi temalar var bu evde.

Terazi burcu kontratları simgeliyor. Bir kontratı, sözleşmeyi bitirebilirsiniz. Kiracı iseniz yerinizden taşınabilirsiniz.

Ev almak, ev satmak isteyenler, bir mülkün satışını gerçekleştirmek isteyenler, bunu yapabilirler. Bir el sıkışma olabilir. Ev alacak olanlar olabilir.

Hukuki süreçleri simgeler terazi. Boşanma sürecinde olanlar resmi düzlemde işlemlerini gerçekleştirebilirler. Konu tamamlanabilir.

Evlilik hazırlığında olanlar bu yönde adımlar atabilirler.

Yeni bir düzen kurmak. Yeni bir yerleşim. Böyle şeyler görünüyor bu tutulma resminde.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Aslanlar :

3.evinizde gerçekleşecek yılın ilk Ay tutulması.

Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama sembol olarak, mana olarak dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler.

3.ev ulaşmakla, iletişim kurmakla, bilgiyi paylaşmakla ilgili. Ayrıca satış, pazarlama, ticari faaliyetler 3.ev temaları arasında. E-ticaret yine bir 3.ev konusu.

İnternet üzerinden, dijital alanlar üzerinden satmak/ticaretini yapmak istediğiniz şeyler varsa, bu alanlarda netleşebilirsiniz. Nerede ne yapacağınız konusunda rotanızı oluşturabilirsiniz net olarak.

Dijital platformlarla, alışveriş siteleri ile anlaşmalarınızı yapabilirsiniz.

Bu alanlarda iseniz ve çıkmak istediğiniz bir platform varsa, bu değişim de gerçekleşebilir.

Eğitim ve danışmanlık 3.evle bağlantılı temalar. Terazi burcu da bize eşlik eden, rehberlik eden eğitmenleri, danışmaları simgeliyor.

Bilgilerinizi paylaştığınız, eğitim verdiğiniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, işin işleyişinde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

‘Bu şeyi öyle yapınca şu şu şu noktada sorun oluyor. O zaman öyle yapmayayım, böyle yapayım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Bu farkındalığı yaratacak deneyimler olabilir.

İşinizde çerçeveyi güncellediğiniz bir zaman olur bu tutulma dönem sizin için.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Başaklar :

2.evinizde gerçekleşecek. Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama sembol olarak, mana olarak dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler.

2.evinizde, para evinizde bir Ay tutulması olacak bu. Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşiyor. Özünde bir dolunay her biri. Ama dolunaylardan daha güçlüler. Kuvvetli bir dolunay etkisi alacak yani 2.ev konularınız.

2.ev parayı, para kazanmayı, maddi konuları simgeliyor ama sadece böyle söyleyemeyiz. Büyük resimde toprağımızı temsil ediyor burası.

Hayata ne ölçüde topraklandığımız, ne kuvvetle köklendiğimiz, yaşamla ilişkimiz, güven duygumuz, bireysel gücümüz, imkanlarımız. Böyle bir ev. Kendi kendine yetebilmekle ilgili. Kendi ayaklarının üzerinde durabilmekle ilgili.

Dolunay ise fark etmek demek. Uyanmak, göremediklerini görmek demek. Belirsizlikleri aşmak, netlik kazanmak, önünü görmek, yolu görmek demek. Tamamlanma, netice, sonuç demek.

İşte bu tutulma böyle çalışacak 2.ev konularınızda.

Yaşamdaki toprağınızın daha güzel, daha güçlü, daha temiz, daha bereketli olması için, daha güçlü bir köklenme için, daha çok kazanmak + daha iyi yaşamak için, huzurlu olmak, güvende hissetmek için, hayat düzeninizi oluşturmak için neler yapmanız gerektiğini gösterebilir size.

Sorun yaratan, toprağınızı zedeleyen, eksilten şeyleri daha net görebilirsiniz. Tespit edebilirsiniz. İşte oraları değiştirmeniz, düzeltmeniz gerekiyor. Toprağınızı oluşturuyorsunuz içinden geçtiğiniz bu tutulma süreçlerinde.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Teraziler :

1.evinizde gerçekleşecek. Yeni bir dönemin başlangıç noktası sizin için. Yeniye geçiş bir şeylerin bitişiyle olacak muhtemelen. Ay tutulması bunu söylüyor.

Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler ve de sembol olarak kapanış, tamamlanma, sonuç manasındalar.

1.ev farkındalığımızı, fark etmeyi, bakış açılarımızın değişmesini, kararlarımızı, bizim yaptığımız şeyleri, doğrudan bizimle ilgili olan, kontrolü bizde olan şeyleri, koşullar içinde neyi seçtiğimizi, seçimlerimizi anlatan önemli bir ev.

Bir şeyleri artık bitiriyorsunuz. ‘Bu şeyi yaşamımda istemiyorum’ diyorsunuz. Kararsız kaldığınız noktalarda netleşiyorsunuz.

Topraklanamadığınız, bir türlü köklemediğiniz yerlerden/kişilerden uzaklaşıyorsunuz.

Size bir faydası olmayan, belki sizi uzun zamanlar boyu aşağı çekmiş, mutsuz etmiş, huzursuz etmiş şeyleri hayatınızdan çıkarıyorsunuz artık.

Birileri ise bir şeyleri bitirmek yerine yapılandıracak, dönüşmesi için gayret edecek.

Dönüşebilecek şeylere şans vermek de gerekiyor bazen. Köprüleri yıkmak, atmak değil, bağı korumak doğru seçim olabiliyor. Tabii herkes kendi hikayesini yaşıyor. Durumdan duruma farklılaşıyor her şey. Konudan konuya değişiyor.

Kontratlar, sözleşmeler terazi burcunun konusudur. Yer değiştirebilirsiniz, başka bir ev tutabilirsiniz kendinize.

Bir alım satım, mülk konusu tamamlanabilir.

Hukuksal konularla ilgilidir terazi. Bir resmi süreç tamamlanabilir.

Boşanma sürecinde olanlar, neticeye varabilirler. Evliliğini sürdürmek yönünde karar alacaklar da olacaktır. Ama sürecekse bir şeylerin artık farklı olması, eskisi gibi olmaması gerekiyor.

Sınırlarınızı bugüne dek hiç olmadığı kadar net çizgilerle koruyacağınız bir farkındalık haline yükseliş var.

Hayatınızdan çıkaracağınız birileri olabilir. Yaşam düzeniniz içinde aslında olmaması gereken, size iyi gelmeyen şeyleri görebilirsiniz.

Mental bir temizlik. Ruhsal bir temizlik. Böyle bir değişim süreci içindesiniz. Netlikler var. Kararlar var. Bitirecekleriniz var. Başlayacaklarınız var. Her şeyin hayırlısı olsun.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Akrepler : 

12.evinizde bir Ay tutulması.

Ay tutulması nedir ? Özünde bir dolunaydır. Ama büyük bir dolunaydır. Dolunaydan daha büyük bir etkiyi anlatır.

12.evinizde kuvvetli bir dolunay etkisi olacak yani. Bu evin konularında çalışacak tutulma sizin için.

12.evin toprak elementi eksikliği var. Toprak az. Suyun fazlası var burada. Köklenme konusu var.

Bu ev etki alınca hayatın içinde topraksız hissettiğimiz yerler, köklenemediğimiz haller geliyor önümüze.

Tutulma ise terazi burcunda. Terazi demek, ilişkiler demek.

Hayatımızın hangi alanlarında nasıl hissediyoruz ? Nerelerde yalnız hissediyoruz ? Kimlerden yana yalnız hissediyoruz ? Ama ona rağmen yanlarındayız, orada duruyoruz mesela. O da ayrı bir konu 🙂 Tavır da koymuyoruz. Verilen azıcık şeylerle yetiniyoruz.

Kendi içimizde nerelerde güçsüz hissediyoruz ?

Duygusal ihtiyaçlarımız nerelerde aşağı çekiyor bizi ?

Duygusal olarak ihtiyaç duyduğumuz için kimlerin yanında tutuyoruz kendimizi ? Gitmemiz gerekirken gitmiyoruz.

O ilişkilere, o kişilere ihtiyaç duyuyoruz. İlişkileri sürdürüyoruz ama işte kendimizi eksiltiyoruz o ilişkilerin içinde.

Buraları düzeltmek için ;

İhtiyaç boşluklarını doyurmak, duygusal ihtiyaçlarımızı kendi varlığımızla karşılamak, ihtiyaçlardan özgürleşmek, dirayetimizi artırmak, güçlenmek, kendimizden emin hissetmek, hayata kök salmak, başkalarına duyduğumuz hallerden özgürleşmek.

Toprağımızı, öz değerimizi zedeleyen kişilerden uzaklaşabilmek. Kendimizi seçebilmek. Tam olarak bunları istiyor 12.evinizde, terazi burcunda gerçekleşecek bu Ay tutulması.

Kendinizi seçin !

Elbette insanlarımız da olsun hayatımızda. Ama bizi eksiltmeyen, varlığımıza, sınırlarımıza saygılı insanlar olsun.

İçinde eksilmediğimiz, beslenip çoğaldığımız ilişkilerimiz olsun.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Yaylar :

11.evinizde, sosyal alanda bir Ay tutulması bu sizin için. Ay tutulmaları, dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Güneş Ay karşıtlığıdır, temelinde bir dolunaydır Ay tutulması. O yüzden de tamamlanmayı, kapanışı, sonlanmayı, sonuçlanmaları simgeliyor.

11.ev arkadaşlıklarımızı anlatır. Sosyal çevre alanı burası. Terazi burcu ise ilişkileri temsil eden bir burç.

Ne olabilir tutulma zamanında ?

Bir arkadaşlık bitebilir. Bitmese bile ilişkinizde yeni bir mesafe belirleyebilirsiniz kişisel sınırlarınız doğrultusunda. Kendinizi biraz geri çekmek isteyebilirsiniz.

Bir sosyal ortamdan ayrılabilirsiniz. Bir yere gitmeyi bırakabilirsiniz. Küslük olmak zorunda değil. Tartışmalar olmak zorunda değil. Ama uzaklaşmalar olabilir.

İşinizde ekip içinde konular olabilir. Eşitlik, denklik, adalet, adil olmak konularını getirir önünüze bu tutulma, terazi burcunda gerçekleşeceği için.

İş bölümünde, sorumlulukların paylaşılması konusunda anlaşmazlıklar olabilir. Denkliği, dengeyi kurmak için, haklarınızı korumak için ifade edeceğiniz, değişmesini isteyeceğiniz şeyler olabilir.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Oğlaklar : 

10.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşir. Özünde bir dolunaydır her Ay tutulması. Fakat dolunaydan daha büyük bir etkidir. Kuvvetli bir dolunay etkisidir. Böyle bir sembol.

Dolunay nasıl anlamlara geliyor peki ? Bitiş, tamamlanma, sonuç, netice, kapanış sembolü taşıyor dolunaylar.

10.ev işinizle, kariyerinizle, çalışma hayatınızla ilgili alan. Terfilerle, yükselişlerle, konumunuzla, yetki ve sorumluluk alanlarınızla ilgili. Yönetimle, yöneticilerle, üstlerle ilgili.

Tutulma bu konularda çalışır sizin için.

Beklediğiniz bir terfi gelebilir. Bir görev yeri, iş birimi konusu varsa netleşebilir. Yeni bir sorumluluk alanı verilebilir size.

Kariyerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. Bir iş teklifi düşündürebilir sizi. Bir iş değişikliği gündeme gelebilir.

Yönetimden ayrılanlar, iş değiştirenler olabilir.

Mevcut yönetimin yeni kararları, yeni uygulamaları olabilir. Düzen içinde, sistem ve işleyiş içinde değiştirilecek şeyler olabilir.

Eşitlik, denklik demektir terazi. Çalışanların isteği, talebi üzerine iyileştirilecek şeyler olabilir.

Terazi burcu hukuksal konuları simgeliyor. 10.ev ise resmi işleri, yasal işlemleri. Bir resmi süreç tamamlanıyor olabilir bu tutulmaya doğru giderken. Yasal bir konu tamamlanıyor olabilir.

Bir hakkı elde etmek, bir edinim, bir kazanım olabilir.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Kovalar : 

Yılın ilk tutulması. 9.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Ay tutulması nedir ? Büyük bir dolunay etkisidir. Dolunay vaktinde gerçekleşir ama daha kuvvetli bir etkiyi anlatır Ay tutulmaları.

9.ev konularında değişimler olabilir. Dolunay ; bitiş ve tamamlanma sembolüdür. Bitecek, sonlanacak, neticeye varacak, şeklini alacak, netleşecek şeyler olabilir.

9.ev yer değişiklikleri ile ilgilidir. Yeni bir düzen kurma hazırlığında olanlar için konular hızlanıyor. Artık hareket gerçekleşebilir. Başka bir muhitte/şehirde/ülkede yeni yerinize yerleşebilirsiniz.

Yeni bir düzen kuruluyor.

Yurt dışı bağlantılı konular, yabancı ülkeler vardır 9.evde. Kesin dönüş yapacak yakınlarınız olabilir. Artık yurt dışında olmak istemeyebilirler. Memleketine dönmek isteyebilirler.

Şu da olabilir ; bir eğitim ya da iş sebebiyle yurt dışında iseler, bu konu tamamlanabilir artık. Dönebilirler.

Uzaklara gidecek birileri de olabilir. Konu doğrudan sizin de olabilir. Aile içinde birinin, bir yakın akrabanın, bir arkadaşın da olabilir.

9.ev uzakları, terazi burcu ise iş birliklerini, anlaşmaları simgeler. Uzaklarla iş yapacak olanlar, anlaşmaya varabilirler. Sonlanacak bağlantılar da olabilir.

Bir ticari faaliyetin resmi gereklilikleri konu olabilir.

Terazi burcu hukuku simgeler. Hukuksal konular, dava süreçleri terazinin konusudur. Böyle bir resmi konu sonuçlanacak, tamamlanacak olabilir.

Hak arayışında olduğunuz bir sürecin sonuna geliyor olabilirsiniz.


25 Mart 2024 Terazi Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Balıklar :

8.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması.

Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Fark ise şu ; dolunaydan daha güçlüler. Büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebilirsiniz Ay tutulmalarını.

8.ev konularında tamamlanacak şeyler olabilir.

8.ev parasal konuları, yasal paraları, yasal düzlemde hak edilmiş paraları, maddi hakları, başkalarından gelen/hakkımızın-payımızın olduğu paraları simgeliyor. Terazi burcu ise hukuksal konuları, davaları, hukuki süreçleri.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir.

Bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar konunun sonuna gelmiş olabilirler.

Bir tazminat alınabilir. Bir nafaka bağlanabilir. Bir sigorta, prim, ödeme konusu tamamlanabilir.

Bir yatırım konusu netleşebilir. Ev alacak olanlar olabilir. Bir yatırım için bir kredi alınabilir. Bir kredinin ödemesi tamamlanabilir.

Parasal konularda değişecek şeyler var.


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!