Akrep Burcu Şubat 2024

Akrep Burcu Şubat 2024

Akrep Burcu Şubat 2024

Merhabalar herkese !

Şubat ayını, ayın transitlerini, yeniayını, dolunayını anlatacağım size. Sizin için nasıl bir ay olabilir, birlikte bakalım.

Öngörüler yükselene göre yapılabiliyor. Teknik olarak bu böyle. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni akrep olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 4.eviniz.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz. Grupları, birlik duygusunu anlatır kova. Ortaklaşa, birlikte yaptıracağınız şeyler olabilir.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Kova teknoloji demektir. Eviniz için teknolojik araçlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin kapı zilinizin yanında olacak bir görüntüleme sistemi, örneğin bir güvenlik alarmı, bir dijital araç, akım korumalı prizler, vb. Örneğin teknolojik, yeni model bir ev eşyası, bir mutfak robotu, bir makine, bir süpürge.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler getirebilir size bu 5.ev geçişi.

Yeni bir hobiye başlayabilirsiniz. Bunun için yapacağınız alışverişler olabilir.

Gösterilere, oyunlara, konserlere gidebilirsiniz. Sanatsal etkinliklere katılabilirsiniz.

Kutlamalar olabilir. Yakınlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir. Kutlamalar da 5.evin konusu.

Bunlar dışında çocuklarınızla, yeğenlerinizle, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Bu evin temaları üzerinden başka nasıl ihtimaller var ?

5.ev aşk demek, flört demek. Tutku demek, çekim demek. Balık burcu ise duygusal ihtiyaçlarımızı simgeliyor. Kime, vaktiyle kimlere hangi duygusal ihtiyaçlarla, hangi boşluklarla çekildiğinizi fark edebileceğiniz bir zaman. O boşlukları kendi içimizde doldurmamız gerekiyor. Kendi içimizde bütünlüğe varmamız gerekiyor. Başkasıyla tamamlanmaya çalışınca, mutluluklar yaşansa da bedeli de oluyor.


Akrep Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 3.evinizde.

Bu transit sürecinde hayatınızda iletişimler artmış olabilir.

Kardeşlere ve kuzenlere dair konularınız olmuş olabilir. Özellikle iş ve kariyer konusunda, resmi işlemlerde, devlet bağlantılı konularda/kamu alanında. Bunlar oğlak temasıdır.

Küçük bir kısmı kaldı sürecin.

3.ev geçişi olması sebebiyle, satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, iyi bir transit olduğunu belirteyim. Değerlendirin, üretin. Nereler değişebilir, çeşitlenebilir, neler daha iyi olabilir, işinizi gözden geçirin.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 4.evinizde olacak.

Evinizle ilgilenebileceğiniz bir zaman.

Evinizi daha konforlu, daha işlevsel, daha düzenli bir hale getirmek için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz. Değiştireceğiniz, yenileyeceğiniz eşyalar olabilir.

Kova burcu elektrikli aletleri, elektronikleri sembolize ediyor. Elektrikli ev aletleri alışverişleriniz  olabilir.

Aile içi konularda güzel kararlarınız olabilir ayrıca. Bir şeylere şekil verebilirsiniz. Netleştirebilirsiniz. Eviniz ve ailenizle ilgili planlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir zaman.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Çocuk sahibi olanlar için hareketli bir dönem. Onlarla ilgili birçok konuya şekil verebilirsiniz bu süreçte. Satın almayı planladığınız şeyleri alabilirsiniz. Onlar için hazırladığınız başlangıçlar olabilir. Kurs kayıtları, eğitimler, etkinlikler gündeme gelebilir.

Sanatın evidir burası. Balık burcu ise ilham demektir. Sanatsal konularda üretimler, yaratıcı fikirler, yaratım gücü yüksek işler, derinliği olan projeler çıkabilir bu dönemde.

Kişisel hayatınızda, günlük yaşamınızda zihninizi daha iyi tutmak, huzurunuzu beslemek, yenilenmek, odağınızı yeni şeylere çevirmek isteyebilirsiniz ayrıca. Hobiler edinebilirsiniz. Yeni başlayacağınız bir şeyler olabilir ve bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.


Akrep Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 3.evinizde.

Yakın çevremizi, kardeşlerimizi, akrabalarımızı anlatır bu ev. Oğlak burcu ise iş, meslek, kariyer demektir. Bir yakınınız, bir kardeşiniz işe başlayabilir. Yeni bir işe girebilir. Güzel bir iş değişikliği yaşayabilir. Terfi alabilir, bir yükselişi olabilir.

Resmi/yasal bir konusu varsa, o açıdan da şanslı bir transit. Oğlağın konuları arasında bunlar da var. Devlet bağlantılı işler güzelce, doğru biçimde ilerler Venüs ile.

3.ev başka anlamlara da geliyor. Eğitimler, danışmanlıklar, bilginin paylaşıldığı platformlar, iletişim üzerine kurulu işler, website, internet, sosyal medya alanları, içerik üreticiliği gibi işler 3.evin konusu. Oğlak burcu ise iş hayatımızı anlatan burç. Bu yönde işleri olanlar için hareketli, bereketli bir Venüs transiti.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize geliyor.

Evinizde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zamandasınız. Yaşam alanınızın enerjisini değiştirmek, eşyalarınızı yenilemek, odalarınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Aile içi konular açısından da güzel bir transit. Bir sevgi enerjisi. Sorunlar aşılabilir. Uyumunuzu, birbirinize olan sevginizi, bağlarınızın gücünü besleyecek şeyler yapabilirsiniz karşılıklı olarak.


Akrep Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 3.evinizde.

Venüs başlığında anlattığım ihtimalleri çalıştıracak Mars.

Enerjinizin o konulara akacağı, o alanlarda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz, var olan işleri büyütmek için yeni şeyler yapabileceğimiz bir dönem. Hedef demektir, hedeflemek demektir Mars.

İnternet üzerinden işler yapanlar, eğitim verenler, danışmanlık yapanlar, var olan işi ya da iş hedefleri bu yönde olanlar için bir odaklanma, hareket ve ilerleme dönemi.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 4.evinize geliyor.

Enerjiniz daha çok evinize, ailenize, yuvanızla ve yaşam alanınızla ilgili konulara akacaktır bu döngüde.

Mars enerjimizi nerede kullanacağımızı gösterir. Efor alanımızdır Mars’ın geçtiği yer.

Mars 4.evinizde iken neler olabilir ? Bu evin temsil ettiği temalarda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Evinizle ilgili planladığınız şeyler için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu değişimi gerçekleştirebilirler.

Evinizde tadilat, tamir gerektiren konular olabilir. İlgilenmeniz gereken şeyler olabilir.

Mars aynı zamanda bir anlaşmazlık enerjisidir. Ev içinde zaman zaman tartışmalar da yaşayabilirsiniz bu süreçte. Bu etkiyi bilerek birbirinize karşı anlayışlı, sakin, yapıcı ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm.

Bazen çok da önemli olmayan şeylere odaklanabiliyoruz. Büyütebiliyoruz konuları.

Bunları yapmamaya gayret ederek, bir sorun varsa çözüm ve uzlaşma için neler yapabileceğinize fokuslanın bu dönemde. Bu Marsiyen enerjiyi böyle yönetirsiniz.


Akrep Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

4.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Uyumsuz bir açı bu. İyi yönetmek gereken, Uranüsyen bir yeniay diyebilirim.

Ev, yerleşim, ikamet, emlak, yaşam alanı, aile, hane. Böyle konuları var 4.evin.

Bu konularda bir değişim olası.

Yer değiştirmeye, yeni bir yerde düzen kurmaya hazırlananlar yeniaya yakın günlerde gerçekleştirebilirler bu değişimi.

Eski halden kopuş, yeniye geçiş gibi bir resim var.

Burada önemli olan ani, fevri şeyler yapmamak. Büyük kararları hızlıca almamak. Yoksa üzerinde iyice düşünülmüş, etraflıca düşünülmüş şeyler için kullanabiliriz elbette bu yeniayı.

Ev içinde yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Aceleci davranmamak iyi olur. Uranüs dürtüsel bir enerji çünkü. Hızlı bir karar alabilirsiniz. Alternatifleri düşünmeden bir şey yaptırabilirsiniz. Sonra çok sevmeyebilirsiniz o şeyi.

Kova burcu arkadaşlarınızı simgeliyor. Bir arkadaşınızın yanında kalıyorsanız, bu misafirliği sonlandırmaya karar verebilirsiniz. Yük oluşturmamak adına yer değiştirmek isteyebilirsiniz.

Böyle bir şey de göründü gözüme. Güncelinde böyle bir durum olanlar için bu olasılık da var.


Akrep Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

11.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

11.ev takım, grup, ekip demektir. Arkadaş, ahbap, dost demektir.

İşinizde ekip arkadaşlarınız ile ilgili konular, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konular gündeminizde olabilir. Başak burcu zaten iş hayatımızı simgeliyor. Özellikle işinizde takım arkadaşlarınızla, ekibinizle ilgili konularınız olabilir.

Ekip içinde yeniden bir iş bölümü yapılabilir. Yeniden paylaşabilirsiniz görevleri. Bu değişim, bir tatsızlık, bir tartışma üzerine yapılabilir. Görev dağılımlarında haksızlıklar olduysa, itiraz edenler olabilir.

Müşterilerden, sunduğunuz hizmeti alanlardan olumsuz geri bildirimler gelebilir. Bunlar üzerine hizmetlerinizi gözden geçirebilirsiniz.

Satürn hatalı noktaları gösterebilir. Jüpiter ise ‘Hatayı düzelt, durumu iyi et. Geliş, dönüş, geliştir’ diyor.

Sosyal yaşamınızda da iletişimlere dikkat etmenizi önereceğim dolunaya yaklaşan günlerde. Arkadaşlarınızla, dostlarınızla oturup konuşacağınız şeyler olabilir. Şimdiye dek ifade etmediğiniz, vaktiyle sizi incitmiş olan şeyleri konuşabilirsiniz. Tabii ki kavga etmeye gerek yok. Konuşmak başka bir şey.

Kendinizi ifade etmek isteyebilirsiniz ve bu size çok iyi gelebilir.


Akrep Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Akrep Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Akrep Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!