3-9 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

3-9 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Önemli bir dolunay haftasına giriyoruz. 6 Nisan günü terazi burcunda bir dolunay meydana gelecek.

Jüpiter Kiron kavuşumunun karşısında gerçekleşecek olan, hak, hukuk, hakkaniyet, adalet kavramlarına, ilişkiler içindeki adalet ve alma verme dengesine, erdemlere vurgu yapan, hak arayışlarını, haksızlık karşısında ses çıkarmayı, ses çıkarmak zorunda kalmayı anlatan bir dolunay.

Dolunay karşıtlığının içindeki Kiron yaralanmayı, incinmeyi ve bunun daha fazla olmaması için bir şeyleri bitirmeyi, bir şeyleri sonlandırmayı anlatıyor.

Bir ‘Dur’ uyarısı var bu dolunayda. Bir haksızlığa izin vermemek var. Önemli bir dolunay.

Dolunayın olasılıklarını, kimler için hangi konuları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini görmek için aylık burç yorumlarınıza bakabilirsiniz. Hepsinin linkini bırakayım buraya ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023

Haftaya gün gün bakacağız detaylıca. Öncesinde buraya güncele dair diğer önemli yazılarımı da eklemek istiyorum sevgili okuyucularım.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçti artık. Bu yıl Mart- Haziran arasında, şimdilik bir süre için kovada olacak (sonra retrosunda oğlağa dönecek).

Bu yeni kova döneminin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn ise artık balık burcunda. Bu transit de Mart ayında başladı. 14 Şubat 2026’ya kadar Satürn balık burcunda olacak. Dersleriyle, öğretileriyle büyütecek bizi Satürn. Sınayacak, zorlayacak ama çok şey öğretecek. Süreçten öğrendiklerimizle çıkacağız. Pek çok şeyin de temelini oluşturmuş olacağız.

Kimler için nasıl olasılıklar var ? Bu linki tıklayarak transiti detaylıca görebilirsiniz

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var. 5 yazıdan oluşan seriyi de aşağıya bırakıyorum 

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Bu arada Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Yeni haftayı incelemeye başlayacağız şimdi.

Hafta başında Merkür’ün yeni transiti başlıyor. Boğa burcuna geçiyor Merkür. Bu ay burada bir retrosu olacak. 21 Nisan’a kadar boğada ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da retro başlıyor. Tabii etkiler birkaç gün öncesinden göstermeye başlıyor kendini. Sadece ve doğrudan 21 Nisan tarihini düşünmeyelim.

Çok sayıda açı dikkat çekiyor ayrıca bu hafta. Ne kadar açı, o kadar hareketlilik demektir.

Önemli kararlar alabileceğimiz, yeni kararlarımızı uygulamaya koyabileceğimiz bir zamandayız. Bir şeyleri değiştirip yeniden şekillendirebiliriz bu hafta.

3-9 Nisan haftasının başlıca gelişmeleri :

3 Nisan Pazartesi günü 19:22’de Merkür boğa burcuna geçiyor.

6 Nisan Cumartesi günü 07:34’te terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

3-9 Nisan haftasının gezegen açıları :

3 Nisan : Mars Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Mars 4° Yengeçte, Kuzey Ay Düğümü 4° Boğada

Kadersel başlangıçlar, faydamıza olacak değişimler, cesur atılımlar, bekleme ve erteleme halini sonlandırarak atılacak adımlar var burada. Güzel bir yola çıkış noktası.

Evimiz için yapmak istediklerimiz varsa, o şeyler için de değerlendirelim. Mars yengeçte. Evimizi anlatan yerde ve iyi bir açı alıyor.

Büyük ölçekte baktığımızda ülke haritasında 1.evde ilerliyor şu anda Mars. Halkı anlatan burçta ve seçimlerimizi simgeleyen 1.evde. İyiyi seçmek, iyiye yönelmek, fayda getirecek olana yönelmek bir görünüm var Mars’ın aldığı bu açıda.

3 Nisan : Merkür Pluto karesi : Merkür 0° Koçta, Pluto 0° Oğlakta

İletişimler içinde kurnazlık diyebileceğimiz şeylerle, niyeti temiz olmayan, art niyetli düşünceleri, merakları olan kişilerle karşılaşabiliriz. Bazı şeyler iyi niyetle söylenmeyebilir. İyi niyetler suistimal edilebilir.

Bunu önden bilerek kişisel sınırlarımızı koruyalım. Gereken noktada gereken tavrı ve mesafeyi koyalım derim.

5 Nisan : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 3° Boğada, Satürn 3° Balıkta

Daha sistemli ilerlemek istediğimiz alanlarda yeni düzenlemelerimiz olabilir.

Satürn hocaları, Merkür ise iletişimi sembolize eden bir gezegen.

Eğitmenlerle, hocalarla, alanında uzman kişilerle iletişimlerimiz de olabilir. Hocalarımızla güzel şeyler paylaşabiliriz. Dersler içinde keyifli şeyler olabilir. Başaracağımız, aşacağımız şeyler olabilir.

Almak istediğimiz eğitimler, katılmak istediğimiz kurslar varsa, araştırmalarımız, irtibatlarımız, kayıt işlemlerimiz olabilir.

6 Nisan : Güneş Kiron kavuşumu : Güneş 15° Koçta, Kiron 15° Koçta

Şifalanma isteği, yenilenme ihtiyacı. Kendimizi iyileştirmeye başlamak. Hayatımızı dönüştürmeye başlamak. Küçücük bile olsa ilk adımı atmak.

Koç burcunda bir kavuşum bu. İlkleri, yenilikleri, yeni şeyleri, yaşam enerjisini, yeniden doğmayı, yeşermeyi, filizlenmeyi sembolize ediyor. Çok temiz ve taze bir başlangıç enerjisi. Şifanın başladığı yer.

6 Nisan : Merkür Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Merkür 4° Boğada, Kuzey Ay Düğümü 4° Boğada

İyi, doğru, mantıklı, akılcı, çözüm getirecek karar ve seçimleri temsil eden bir açı. Doğruyu bulmak, aklı iyi kullanmak, gerçekçi ve objektif olmak, iyi fikirler, başarı ve kazanç sağlayacak fikirler, kurtuluş ve ferahlık getirecek önemli bir karar..Hepsi mümkün, hepsi olası.

7 Nisan : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 25° Boğada, Neptün 25° Balıkta

İlişkiler içinde anlaşmazlıklar aşılabilir. Uzlaşmalar olabilir.

Sanatsal işler, yaratıcılık gerektiren üretimler için de çok güzel bir görünüm. Bir ilham enerjisi var burada.

Kişisel bakımlar yapmak, kendimize, bedenimize özenmek, bakım rutinleri oluşturmak gibi getirileri de olabilir.

8 Nisan : Merkür Mars altmışlığı : Merkür 6° Boğada, Mars 6° Yengeçte

İş görüşmeleri açısından güzel bir görünüm. Kendimizi özgüvenle ifade edebiliriz.

Mars ticari faaliyetlerde bir hareketlilik yaratacaktır ayrıca. Çünkü ticari faaliyetler de bir Merkür temasıdır.

İletişimler, görüşmeler, mülakatlar, irtibatlar, iletişim ve ulaşım temalarıyla ilgili tüm konular, araçlarla, arabalarla ilgili konular, ehliyet konuları Merküryen temalardır.

Bu konularda hareketli bir haftada olduğumuzu söylüyor Mars’ın Merkür’e olan bu uyumlu açısı.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

3 Nisan Pazartesi

Ay’ın başak burcunda ilerlediği bir gündeyiz sevgili okuyucularım. İş, hizmet, görev, üretim, fayda, temizlik, düzen..Böyle temaları vardır başak burcunun. Başak temalarında hareketliyiz. Verimli bir gün yaşayabiliriz.

Bugün Merkür’ün yeni transiti başlıyor. 19:22’de boğa burcuna geçiyor Merkür. Geçer geçmez de Pluto ile kare açısı var. Bir fikir, bir niyet değişebilir. Bir planımızdan vazgeçebiliriz. Düşündüğümüz bir şeyin yapılamayacağını ya da yaparsak doğru olmayacağını fark edebiliriz.

İletişimlerde de ölçülü olalım. İnsanları kıracak, gücendirecek şeyler yapmamaya çalışalım. Bir kurnazlık da görüyorum burada. Erdemsiz bir hareket, keyifleri kaçırabilir. Böyle kişilere karşı sınırlarımızı koruyalım.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs üçgeni var. Bir konudan, kişiden, durumdan adabımızla, yolunca yordamınca uzaklaşmak, tavır koymak istiyorsak, tavrımızı nasıl belli edeceğimizi bulabiliriz. İçinde olmak istemediğimiz bir şeyden uzaklaşabiliriz.


4 Nisan Salı

Ay başak transitine devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay Venüs üçgenini alışverişler için değerlendirebiliriz. İşimizde güzel gelişmeler, yeni siparişler, yeni satışlar da olabilir. Çünkü başak burcu iş demektir. Venüs ise paranın burcu boğadan yapıyor bu uyumlu açısını.

Gündüz vaktinde Ay ve Neptün karşı karşıya. Neptün’ün böyle uyumsuz açılarında motivasyonumuzu eksiltecek şeyler olabiliyor. İnsan ilişkilerimiz içinde köklenemediğimiz yerleri görebiliyoruz. Örneğin çok yakın arkadaşımız, dostumuz olarak gördüğümüz birinden bir şey rica ediyoruz, karşılık gelmeyebiliyor. Orada bir toprağımız olmadığını, aslında dost olmadığımızı fark ediyoruz.

Sahici olmayan şeyler net biçimde görünüyor Neptünyen vakitlerde. Yine öyle bir zamandayız.

Herkes bize, bizim onlara verdiğimiz değer kadar değer vermiyor olabilir. Herkesin değer verme mekanizması aynı güçte değil. Herkes sevgi dolu değil. Hayatın içinde objektif ve gerçekçi olmak gerekiyor.

16:49 sonrasında Ay boşlukta olacak. Başak burcunda iken başka bir açı almayacak artık transitin geri kalanında.


3-9 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


5 Nisan Çarşamba

Ay günün hemen başlangıcında, 00:51’de terazi burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Mars’ın zıtlaşması var. Birbirine 90 derece, kare açı konumundalar. Tartışmalar, agresyonlu durumlar olabilir. İletişimlerimizde dikkatli olalım.

Ay’ın terazi transitinde olduğumuz için iş birlikleri, başkaları ile birlikte yaptığımız şeyler öne çıkıyor bugün. İlişkiler ön planda.


6 Nisan Perşembe

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Sabah önce Ay Kiron karşıtlığı geliyor. Ardından 07:34’te dolunay gerçekleşiyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Hakkaniyetsiz durumlar olabilir. Erdemsiz ve adil olmayan davranışlar sebebiyle bitireceğimiz şeyler olabilir.

15:42 sonrasında Ay boşlukta. Terazi burcunda iken başka bir açı almayacak.


3-9 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


7 Nisan Cuma

09:29’a kadar Ay terazi burcunda ve boşlukta. 09:29’da akrep burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesi etkin. Parasal konularda gerginlikler olabilir. Bunun dışında nezaketsiz davranışlar olabiliyor Plutonik zamanlarda. Adabımızı, görgümüzü koruyalım. Her birimiz kendimizden sorumluyuz.

Öğle saatlerinde Ay Satürn üçgeni geliyor. Mantıklı, makul olanı seçmek, olgun davranmak, bir şeyi düzene koymak gibi şeyler var bu açının ihtimaller arasında.

Akşam üstü saatlerinde Ay, güney Ay düğümü ile kavuşuyor. Bir para çıkışı olabilir. Bir ödemeyi yapabiliriz. Bir masraf doğabilir.

Akşam üstü Ay ve Merkür karşı karşıya. İletişimler, karar alınacak konular, oturup başkalarıyla planlanacak şeyler için, toplantılar için çok şahane sayılmaz bu vakit. Anlaşmak, uzlaşmak, ortak karar almak kolay olmayabilir. Karşıt fikirler sorun yaratabilir.

Akşam saatlerinde Ay Mars üçgeni geliyor. Bedensel enerji gerektiren işler için kullanabiliriz bu Mars enerjisini. Bunun dışında bir cesaret, bir girişkenlik var vaktin içinde. Hiçbir konuda iyi düşünmeden fazla gözü kara davranmayalım derim.


8 Nisan Cumartesi

Ay akrep burcunda olacak günün tamamında.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığı geliyor. Beklenmedik bir şey keyfimizi kaçırabilir. Kurnazlık diyebileceğimiz bir şeye öfkelenebiliriz. Parasal konularda hesapta olmayan şeyler olabilir.

Bankacılık işlemleri, ödemeler, para alışverişleri olabilir bugün.


9 Nisan Pazar

Ay bugün 15:56’a kadar akrep burcunda.

Sabah saatlerinin güzel bir akışı var. Huzurlu bir atmosferi var Ay Neptün üçgeni ile.

Öğle vaktinde Ay Venüs karşıtlığı etkin. Alışverişlerde abartılı davranabiliriz, müsriflikler olabilir. Makul olalım.

Ay 12:09-15:56 arasında boşlukta. Akrepte iken başka açısı yok. 15:56’da yay burcuna geçiyor.

Geçer geçmez de Pluto ile uyumlu açı yapıyor. Bir konuyu güzelce çözebiliriz. Bir konuda yapabileceklerimizi fark edebiliriz. Özgüvenli, güçlü bir adımımız olabilir hedeflediğimiz bir konuda.

Akşam saatlerinde Ay Satürn karesi var. Yapılacak işler olabilir. Bir pürüz doğabilir, bir konuyu çözmemiz gerekebilir.


Günceli anlatan önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!