Koç Burcu Temmuz 2023

Koç Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Temmuz ayı yorumlarımı paylaşacağım bu yazımda sizlerle. Ayın transitlerine, yeniayına, dolunayına bakacağız.

Ayrıca bu ay önemli bir değişim var. Kuzey güney Ay düğümlerinin hat değiştireceği zamandayız. Yeni bir dönem başlıyor.

Her bir gelişmeye bakalım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Onu da belirtmiş olayım başlamadan evvel.

İlk olarak bir takvim içeriğinde ayın gündemini veriyorum yine. İçinde tarihler var. Ayın transitleri ve yeniay & dolunay döngüleri var. Bu linki tıklayarak ayın akışını bir özet halinde görebilirsiniz ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 4.evinizde.

Ev düzenimizle ilgilidir 4.ev. Yaşadığımız yerle, evimizle ilgilidir. Evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa, bunları yapabilirsiniz bu Güneş döneminde.

Bir yer değişikliği gündemi olanlar, yeni bir eve geçiş sürecinde olanlar, memlekete gitmek/memleketten dönmek gibi konuları olanlar, taşınmak üzere olanlar bu süreçte bu değişimleri yaşayabilirler.

Kökleriniz, ailenizle bağınız, aile bireylerinize karşı duygularınız, köklenme ve aidiyet duygunuz, toprak elementinizle ilgilidir. Buralarda şifalanma yönünde açılımlar var. Bir şeylerin farkına varmak, bir şeylerle barışmak, deneyimlerin ilahi matematikteki yerini ve öğretisini görebilmek gibi bir bilinç değişimi var.

Köklerinizle bağınız şifalanıyor.

23 Temmuz günü 04:51’de aslan burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Güneş buraya geldiğinde, aslan enerjisini çalıştırdığında dünyevi tarafa daha çok gidiyoruz. Dış görünüşümüzle daha çok meşgul oluyoruz. Daha şık giyinmek, daha iyi görünmek, ayrıca daha görünür olmak istiyoruz.

Bunlar esasen bizi kendimizden uzaklaştıran şeyler. Çünkü bunları yapıyorsak odağımıza başkalarını almış durumdayız demektir. Başkalarının algısında böyle kriterler üzerinden iyi olmaya çabalıyoruz demektir.

5.ev-Güneş geçişlerinde alışverişler artıyor. Keyiflere daha çok harcıyoruz. Elbette hayat zaruri ihtiyaçlardan ibaret değil. Kendimize hediyelerimiz de olacak. Ama ölçüsünü kaçırmamanız faydanıza olur tabii. Bu notu düşmüş olayım.

Yeteneklerinizi geliştirmek, ilgi alanlarınızda ilerlemek, yeni hobiler edinmek, hobilerinize daha çok vakit ayırmak isteyeceğiniz bir zaman ayrıca. Keyif ve heyecan demektir aslan. Keyiflerinizi artırmak isteyeceğiniz bir Güneş dönemi.

Bir şey daha ekleyeyim : Reklam bir aslan temasıdır. Çünkü görünür kılmak, göstermek, tanıtmak demektir aslan. İşinizde reklam verebilirsiniz, çalışmalarınızı tanıtabileceğiniz paylaşımlar yapabilirsiniz. Böyle niyetleriniz varsa bu Güneş dönemini kullanın.


Koç Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 4.evinizde.

Evimiz bir 4.ev konusudur.

Evinizin düzeni, temizliği, konforu, şıklığı için yapacağınız şeyler olabilir. Ayırıp atacağınız şeyler olabilir. Değiştirip yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Eşya/alet alışverişleriniz olabilir.

Aile demektir ayrıca 4.ev. Özellikle anne ve babayı temsil eder. O yüzden onlarla ilgili konularınız da olabilir. Onların yeni kararları olur örneğin. Yeni şeylere başlarlar. Bazı şeylerde yardımınızı da isteyebilirler.

11 Temmuz Salı günü 07:11’de aslan burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Eğlence, keyif, gezi, tatil, alışveriş, heyecan, neşe, canlılık..Tam olarak böyle bir ev burası. Aslanın evi ve aslanın böyle bir doğası var.

Merkür buradan geçerken heveslerinizi büyütür. Yeni şeyler denemek isterseniz. Keyiflerinizi artıracak şeyler yapmak istersiniz.

Tatile gidebilirsiniz. Günübirlik gezilerle küçük küçük, keyifli tatiller yaratabilirsiniz kendinize. Günlerinizi güzelleştirecek yeni fikirleriniz, keşifleriniz, deneyimleriniz olabilir.

Sanatsal gösterilere, festivallere, konserlere, etkinliklere katılabilirsiniz.

Çocuklar yine aslanın ve 5.evin konusudur. Çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklar için yapacağınız şeyler olabilir. Onların yeni başlangıçları olabilir. Eğitim, kurs demektir Merkür. Bir yaz kursu gündeme gelebilir mesela.

29 Temmuz’da Merkür’ün aslan transiti de tamamlanıyor ve başak geçişi başlıyor. Merkür başakta iken 6.evinizde olacak.

Yoğun bir çalışma temposu görüyorum burada. Yazın keyiflerinin, tatillerin, gezilerin ardından işe güce daha kuvvetli bir fokuslanma. Yeni projeler. Düzenlemeler. Günlük akışlarda rutinlere dönüş. İstikrarınızı ve düzeninizi kaybettiğinizi düşündüğünüz konularda yeniden disipline girme. Yaşamınıza çekidüzen vermek isteyeceğiniz bir toparlanma dönemi olarak özetleyebilirim bu geçişi.

Sağlığınızı (bedensel, mental, ruhsal, her anlamda söylüyorum) daha iyi tutmak için yapacağınız, hayatınıza katacağınız ya da dönüş yapacağınız şeyler olabilir ayrıca.


Koç Burcu Temmuz 2023


VENÜS

23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 5.evinizde.

Venüs parasal şanslarla ilgili bir gezegen.

5.ev konularında işleriniz varsa güzel fırsatlar doğabilir, kazançlarınızı büyütecek yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Sanat, spor, yaratıcı işler, zanaat işleri, bunlar dışında reklam, tanıtım işleri, ayrıca kutlama, organizasyon faaliyetleri aslanın ve 5.evin konusudur.

Sadece iş ve kazanç anlamında değil, genel anlamda bu konulardan yana şanslı olacağınız bir süreç.

Hobiler işe dönüşebilir ayrıca. Hobiler de 5.ev temasıdır.

Sanatta, sporda kendinize yeni keyifler yaratabilirsiniz. Bir kursa başlayabilirsiniz. Kendi kendinize yapacağınız, öğreneceğiniz şeyler de olabilir.

Tatil, eğlence, kutlama, parti, keyif demektir 5.ev. Venüs enerjinizi yükseltir burada iken.

Alışverişler de artabilir bu dönemde. Daha şık olmak, daha iyi görünmek için ihtiyaçların ötesine geçen alışverişleriniz olabilir.

Bütçenizi korumanızı, kendinizi zora sokacak alışverişler yapmamanızı önereceğim.

Çünkü önümüz Venüs retrosu. 23 Temmuz’da retrosuna başlıyor Venüs.

Bu retroda borçlarla uğraşmamak adına retroya dengeli biçimde girmeniz, parasal konularda temkinli olmanız iyi olur.

Retroyu detaylandırayım. Neler olabilir bu retroda sizin için ?

Retrolar farkında olmadıklarımızı fark ettirmeye, farkında olsak da kaçındığımız gerçekliklerin altını çizmeye, oraları bize daha vurgulu şekilde göstermeye geliyorlar.

‘Burayı düzelt. Bu yanlışı bırak. Bunu böyle yapma’ diyorlar. Venüs’ün aslan retrosu sizin için 5.ev konuları üzerinden çalışacak.

Bu ev zaten aslanın evi. Egonuz, sağlıklı bir ego oluşturma konusu, kendinizle ilişkiniz, kendinizle ilgili düşünceleriniz. Buraların altını çizebilir retro.

‘Kendinden emin misin ? Değilsen neden ? Onaylanma ihtiyacın mı var ? Varsa neden ?

Başkalarına kendini ispatlamak mı istiyorsun ? İlgi ihtiyacın mı var ? Neden ? Neden başkalarının algısında önemli olmaya çalışıyorsun ?’ diyebilir.

‘Kendi merkezinde ol. Kendi içinde iyi ol. Kendinden emin ol. Kimseye bir şey ispatlamak zorunda değilsin.’ diyebilir. Bu farkındalığa varmanızı sağlayacak deneyimleriniz olabilir.

Gösterişli olmak, dikkat çekmeye çalışmak, ilgiyi üzerinde istemek..Bunlar var aslanın gölgesinde. Bunlar da en temelde toprak elementi eksikliğinden kaynaklanıyor.

Bu arada toprak elementi yazımı bırakayım buraya. Bu element hangi kavramları temsil eder ? Nasıl dengelenir ? Dengesini nasıl koruruz ? Detaylıca görebilirsiniz bu linki tıklayarak ↓

Astrolojide Toprak Elementi

Söylediğim türden davranışlarınız varsa, retroda karmik bedelleri gelebilir. Flörtler yine bir aslan/5.ev konusudur. Buralarda karmalar varsa karşılıkları gelebilir.

Bunlar dışında ihmal ettiğiniz konuların da önünüze gelebileceği bir dönem. Sağlığınız konusunda, işinizle ilgili konularda, insan ilişkilerinizde yeterince önemsemediğiniz, eksik bıraktığınız noktaları deneyimler ile görebilirsiniz.

Böyle bir retro. Retrolar bir şeyleri düzeltme, güncelleme zamanıdır. Sizin için de bu yönde olasılıklar var.


Koç Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitine devam ediyor. 5.evinizde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda biraz daha çaba halinde olabilirler. Onlar için yeni başlangıçlar planlayabilirler. Bu bir aslan transiti olduğu için, özellikle hobiler, sanat ve spor gibi konular olabilir bunlar.

Sanatla bağlantınız varsa eğer, yeteneklerinizi ve donanımınızı sergilemek için, daha görünür olmak için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz Mars ile.

Sadece sanat da değil. İşinizde, alanınızda tanınır hale gelmek, görünür olmak yönünde çabalarınız varsa, ilgili yerlere reklam verebilirsiniz. Sosyal medyayı kullanmaya/daha aktif kullanmaya başlayabilirsiniz. Şöhret demektir 5.ev 🙂 Herkesin de kendince, kendi çevresi içinde bir şöhreti vardır. Daha görünür, daha bilinir olmak isteyebilirsiniz. Bu yönde şeyler yapabilirsiniz.

10 Temmuz Pazartesi günü 14:41’de yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 6.evinize geliyor.

Temposu yüksek bir zaman başlıyor sizin için. Günleriniz hareketlenecektir, günlük işleriniz artacaktır Mars ile. Daha üretken olursunuz, daha çok çalışırsınız. İşinizde üretimlerinizi artırmak, büyütmek, çeşitlendirmek istersiniz.

6.ev işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize ediyor. Hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapabileceğiniz bir süreç.

İşinizde görev tanımınız büyüyebilir. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

İş dışında da kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak bu dönemin ana konuları arasında sizin için.

6.ev temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.


Koç Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ocak 2022’den bu yana boğa akrep aksında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim vakti geldi artık.

17 Temmuz günü aks değiştiriyorlar.

Kuzey Ay düğümünün boğada/2.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/8.evinizde olduğu bir dönemden geçtiniz. Artık sonuna geliyoruz.

Ay düğümleri bu hat üzerinde, maddi imkanlarınızın güçlenmesi için yapmanız gerekenleri göstermiş olabilir size.

Parasal konularda zorlandığınız bir dönem olmuş olabilir. Ama hangi durum nasıl bir şekil almalı noktasında çok şey fark etmiş de olabilirsiniz.

Öğrendiklerinizle yeni bir maddi düzen yaratabilirsiniz kendinize.

Neyi nasıl yapmanız gerektiğini, artık pek çok açıdan biliyorsunuz. Ne işe yarıyor, hangi yöntem fayda getirmiyor, artık bunları gördünüz ve tecrübe kazandınız.

Kuzey Ay düğümü koç burcunda/1.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 7.evinizde olacak artık.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Sizin için ne ifade ediyor bu değişim ? Bu yeni dönem sizin için neler söylüyor, bakalım.

Koç ‘ben’, terazi ise ‘sen, ben ve sen, biz’ demektir.

İlişkileri ve biz olabilmeyi anlatır bu aks. Kimlerle ne ölçüde biz olabiliriz ? Hayatımızın nerelerinde, kimlerle ‘biz’ olabiliriz ? Artık yaşamınızda konular bu tarafa dönüyor.

Şimdiye dek bireysel olarak yaptığınız, yapmaya çalıştığınız, tek başınıza sürdürmeye çalıştığınız, kişisel olarak yürüttüğünüz işleri, konuları artık başkaları ile birlikte yapacağınızı düşünebiliriz.

Güncel yaşamınızda desteğe, destek almaya ve çoğalmaya ihtiyaç duyduğunuz noktalarda profesyonel yardımlar alabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz.

Satın alacağınız hizmetler olabilir.

Bir asistanınız olsun isteyebilirsiniz. Çalışanlarınız olabilir.

Sporda bir koç ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Psikolojik anlamda kendinizi yeterince iyi edemediğinizi görüyorsanız, bir terapist ile çalışmaya başlayabilirsiniz (Bu olasılık Satürn balık geçişinin de işaret ettiği ihtimallerden).

Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bir muhasebeci ile, bir mali müşavir ile çalışmanız gerekebilir.

Faaliyetlerinizde başkaları ile iş birliği yapmak isteyebilirsiniz ya da yapmanız gerekebilir.

‘Ben’ halinden ‘biz’ haline geçmek şeklinde özetleyebilirim bu yeni döneminizi.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

10.evinizde bir dolunay. Merkür ile karşıtlığı var. Yeni fikirler, fikir değişiklikleri, düzenlemeler olası.

Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var dolunayın. Bir sistemleşme çabası var gibi görünüyor. Bir düzen oluşturma konusu var.

İş hayatınız için yeni kararlar alabileceğiniz, yaptığınız işlerde veriminizi, üretimlerinizi artırmak adına kendinize yeni bir düzen kurmak isteyebileceğiniz, bundan sonrası için belli kurallar ile ilerlemeyi seçebileceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

İşinizde, kişisel yaşamınızda, bulunduğunuz ortamlarda otorite figürü diyebileceğimiz kişilerin yeni uygulamaları, yeni kararları olabilir ayrıca.

Düzen değişiklikleri olabilir. Bir şeylerde yeni kurallar gündeme gelebilir.

Bir şeylerin sınırını, çerçevesini belirlemek, işleyişini düzene koymak gibi konular var.

Kanun, yönetmelik, kural demektir 10.ev. Sorumluluklar ve kurallar doğrultusunda yapılması gerekenler var.

Resmi evrak konularınız, resmi işleriniz, yasal işlemleriniz varsa, bu konularda sonuç alabileceğiniz bir zamandasınız ayrıca. Bir başvuru, bir kayıt konusu olabilir. Yakın zamanda olduysa ve haber beklediğiniz bir konu varsa sonuçlanma olabilir. Bir resmi bildirim alabilirsiniz. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

4.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den iyi açıları var. Pluto’nun karşısında doğuyor.

Eski bir hali yıkıp yerine yenisini kurmak, bir şeyi yenilemek gibi bir değişim var burada.

4.ev ev ve aileyi simgeliyor.

Evinizde yapmak istediğiniz değişimler için bir hareket noktası. Planlar hayata geçebilir.

Evinizle ilgili sorunlu bir durum, sizi uğraştıran bir konu çözülebilir.

Kira kontratınızı yenileyebilirsiniz. Taşınmak istiyorsanız bunu bu yeniay ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ev, arsa, arazi, mülk, tapu konuları gündeme gelebilir. Alım satım gündemleri olanlar için hareketli günler.

Aile içinde küslükler, sorunlar varsa durumu şifalandırmak için yapacağınız şeyler olabilir. Duygusal yüklerden arınma vakti.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için. Yazın keyfine varmak nasip olsun. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!