Terazi Burcu Mayıs 2023

Terazi Burcu Mayıs 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yeni bir ay daha başladı. Mayıs’a vardık. Ülkemiz için önemli bir zaman. Oylarımızla kaderimizi yazacağımız önemli bir seçim sürecindeyiz. Sandıktan en hayırlı neticelerin çıkmasını diliyorum hepimiz adına.

Peki Mayıs nasıl bir ay ? Gökyüzünde neler olacak, nasıl etkiler alabiliriz bu aydan ?

Mayıs bir tutulma ayı. 20 Nisan yeniayında bir Güneş tutulması gerçekleşmişti.

Bir Ay döngüsünün yeniayı Güneş tutulması ise dolunayı Ay tutulmasıdır. Şimdi sırada bir Ay tutulması var o yüzden. 5 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Büyük bir değişim var ayrıca. Jüpiter yeni transitine başlıyor bu ay 16 Mayıs’ta.

İyi talihi, şansı, mutluluğu, fırsatları, bereketi, büyümeyi simgeleyen gezegen Jüpiter, 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor.

Bir yandan da bir Merkür retrosunun içindeyiz. Ay ortasına kadar devam edecek bir retro bu.

Sadece bunlar da değil, Ay’ın tüm detaylara bakacağız.

Önce aylık gündemi bırakayım buraya ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Bu öngörüler yükseleniniz akrep ise isabetli olur sizin için. Her yazımda yükselenin önemini vurguluyorum. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve de ev hesabı oradan başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 8.evinizde.

Bu ev parasal konularla ilgilidir. Boğa burcu da paranın burcudur.

O yüzden bu transitte ağırlıklı olarak maddi konular ön planda olabilir sizin için.

Sigorta konuları, bir sigortanın başlangıcı ya da tamamlanmış bir sigorta primi karşılığı olarak bir maaşın bağlanması, yasal ödemeler, devletten alınacak paralar, vergi konuları, ödemeler, mülklerle ilgili  konular, para alışverişleri, bankacılık işlemleri olabilir.

Parasal konularla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Böyle bir ferahlığı anlatıyor Güneş’in geçişi. Güneş transitlerinde tıkanmış noktaları aşıyoruz. Güçleniyoruz. Sorun çözüyoruz. Rahatlıyoruz. Daha iyi ediyoruz bir şeyleri.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 9.evinizde transit etmeye başlıyor.

Uzağınızda yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle daha çok iletişim kurabileceğiniz, onlarla ilgili konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem. Yolculuklar, gidiş gelişler de olabilir.

Şehirler arası taşımacılık konularınız, kargolarınız, gönderileriniz olabilir. Yer değiştirmesi gereken şeyler olabilir.

Eğitim hayatınız varsa, okulunuzla ilgili konular ön planda olacaktır ayrıca. Sınavlar, proje teslimleri, ödev teslimleri, sunumlar gündeminizde olabilir.

Bir ilgi alanınızda eğitim almak istiyorsanız, Güneş burada iken bu konu gerçekleşebilir. Başarılı, donanımlı bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz. Bir öğrencilik başlayabilir hayatınızda 🙂


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Şu anda bu retronun içindeyiz.

Sizin 8.evinizde gerçekleşiyor bu retro.

Bir alacağınız geçebilir elinize. Beklediğiniz bir para gelebilir. Vaktiyle borç verdiğiniz bir para geri dönebilir. Devletten alacağınız ödemeler, bir maaşın bağlanması gibi beklemede olduğunuz konular varsa bu gerçekleşebilir.

Geçmişten gelen borçlarınızı temizleyebilirsiniz ayrıca. ‘Ödedim, üzerimden bir yük kalktı’ diyeceğiniz bir rahatlık doğabilir.

Bir kredi planınız varsa bunu Merkür retrosunda yapmamanızı öneririm. Acelesi yoksa retronun bitmesini bekleyin. Retro etkileri içinde başlamasın konu.

Bir bankacılık işleminiz konu olabilir ayrıca. Pürüzler getirebiliyor Merkür retroları. ATM’de kartınız kalabilir. Bir konuda sistemsel bir hata olabilir. Dalgınlıkla bir işlemi yanlış yapabilirsiniz. Bir parayı yanlış yere gönderebilirsiniz. Bu açılardan da mümkün olan noktalarda dikkatli olmanızı önereceğim.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Aksilik yaratan, gecikmelere neden olan durumlar geride kalmaya başlıyor. Beklettiğiniz konularda harekete geçebilirsiniz ayrıca Merkür retrosu sonrasında.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 9.evinizde.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, dünya dilleri, dünya kültürleri, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden alıyorsunuz.

Eğitim hayatınızda kolaylıklar doğabilir, çabasında olduğunuz şeyler kolayca ilerleyebilir. Hocalarınızdan destekler gelebilir, iletişimler açısından güzel bir dönem.

Uzağınızda olan sevdiklerinizden müjdeler, iyi haberler alabilirsiniz. Onların yaşamında güzel gelişmeler olabilir. Onlar adına sevineceğiniz iyi şeyler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir. Şehri de gezebilirsiniz. İkizler burcu yakın yerleri simgeler. Şehirler arası bir yolculuğunuz olabilir, bir yurt dışı geziniz olabilir. Ama şehrin içinde bilmediğiniz  semtlere gitmek, yeni yerler keşfetmek de isteyebilirsiniz. Bu da çok keyifli olur. Güzel bir transit.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

Bu kez işinizde, işinizle ilgili konularda Venüs desteğiniz var. Yeni yeni fikirler, projeler, sunumlar, yeni müşteri bağlantıları, yeni bir çalışma düzeni..Hepsi olasılıklarınız arasında.

Yöneticilerinizle konuşmak istedikleriniz, talepleriniz, ricalarınız varsa, bunları konuşabilirsiniz.

Yasal boyutu olan işleriniz, devlet dairelerinde işleriniz varsa kolayca, güzelce olabilir bunlar. İşinizi kolaylaştıracak, iyi niyetli, güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz.


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 10.evinizde ilerliyor.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda yeni başlangıçlar, değişimler olabilir. 10.ev temalarıdır bunlar. Mars ise başlangıçları simgeliyor. Mars’ın geldiği yerde bir hareketlenme olur. Yeni şeyler olur.

Yeni bir yönetici ekibi oluşturulabilir. Yeni yöneticileriniz olabilir.

Mevcut yönetimin yeni kararları olabilir.

İşinizde yeni yeni projeler, çalışmalar gündeme gelebilir.

İş kurma niyetinde ve hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 11.evinize geliyor.

Sizin için sosyal anlamda hareketli bir dönemi başlatıyor bu değişim. Topluluklar, kalabalıklar içinde yer alabileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, gruplar içinde olabileceğiniz bir zaman başlıyor.

Mars’ın temalarından biri spordur. Örneğin spor aracılığı ile olabilir bunlar. Bir spor salonu, bir etkinlik, bir aktivite, bir eğitim olası.

Hatta aslan burcu da sanatı ve sporu temsil eden, bunun dışında hobilerimizi anlatan bir burç. İlgi alanlarınız, hobileriniz vesilesi ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kurslara katılabilirsiniz.


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Yılın geri kalanında boğada olacak. Boğa transitinde 8.evinizde olacak !

Para evlerinden biridir bu ev. Jüpiter buraya geleceğine göre, demek ki size para geliyor 🙂

Nasıl paralar gelebilir ? Nerelerden gelebilir o paralar ?

Başkalarından gelen, kişisel kazanç olmayan paralar. 8.ev bu paraları temsil eder.

Neler olabilir ? Evli iseniz eşinizin geliri aratabilir.

Aileden kaynaklarınız varsa bunlar büyüyebilir.

Öğrenci iseniz burs alabilirsiniz. Akademisyen ya da girişimci iseniz devlet birimlerinden bir fon, bir destek alabilirsiniz.

8.ev borçlarla da ilgili bir ev. Buradan büyük iyicil, bolluğun bereketi gezegeni Jüpiter geçecek.

Bir borç bitebilir. Bir düzenli ödeme sonlanabilir. Bir kredi borcu tamamlanabilir.

Bir vergi borcu tamamlanabilir. Borçların yapılandırılması gibi şeyler olabilir.

Bir birikim başlayabilir. Bir düzenli ödeme sonlanabilir.

Maddi konularda şanslarınız var.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

Uranüsyen bir Ay tutulması bu. 2.evinizde gerçekleşecek.

2.ev paranın evi. Sahip olunan maddi imkanlarla ilgili bir ev.

Bir para çıkışı, aniden gelişen bir masraflı konusu, hesapta olmayan bir harcama olabilir. Bütçenizi dengesini bozabilecek beklenmedik durumlar olabilir. O yüzden bugünlerde temkinli olmanız, kenarda bir miktar para tutmamız bir önlem olarak iyi olabilir. İlla ki olumsuz bir şey olacak diye bir şey yok. Ama temkinli olmak iyidir. Boğa bir toprak burcu. Köklenmekle ilgili.

Fazla köklendiğiniz, fazla gücendiğiniz, fazla iyimser düşündüğümüz, fazla emin olduğunuz noktalardan dersler de gelebilir.

Hayat ‘Hayır, o öyle değil. Bak, böyle’ diyebilir. Yanılgılardan uyanıyoruz bu tutulma ile.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

8.evinizde gerçekleşecek bu yeniay. Güzel açılar eşliğinde doğuyor. Şanslarımız var. İyi bir yeniay.

Bir borç konusu bugünlerde çözülebilir. Bir yapılandırma gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden parasal bir destek gelebilir.

Bir kredi ödemesi, vergi ödemesi, birikmiş bir prim borcu, vb durumlar varsa, bu borç yükünden özgürleşebilirsiniz. Kolaylıklar doğabilir. Yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir para ya da mülk konusu varsa, konuyla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu kazançları temsil eder. 8.ev ise başkalarından gelen kaynakları. Eşinizin geliri artabilir, gelirini artıracak yeni başlangıçları olabilir. Ailenizin, anne babanızın maddi konularında güzel değişimler olabilir.

Mars + Pluto + Neptün etkisi var yeniayda. Hepsinin yeniaya uyumlu açıları var. En iyi olasılıklar gerçek olsun.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!