16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay

16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay

16 Ağustos Çarşamba günü 12:37’de aslan burcunun 23 derecesinde bir yeniay doğuyor değerli okuyucularım. Güneş ve Ay bu kez aslan burcunda kavuşuyor.

Yeniaylar başlangıç vakitleridir ama bu kez dolunay gibi bir yeniay var elimizde 🙂

Neden böyle söylüyorum ? Detaylandıracağım, bu yeniayda bir Uranüs faktörü var. Bir kopuş, bir bitiş, bir düzen değişikliği, bir ‘bırakış var’. Dolunay gibi bir yeniay 🙂

Aslan temalarında yeni şeyler başlayacak. Aslanın konularında yeni kararlarımız, niyetlerimiz olacak. Konuları bir adım, birkaç adım öteye taşıyacak yeni gelişmeler olacak.

Ama belli ki ; gelecek yenilikler bir şeylerin bitişiyle geliyor. Bir şeyler bitiyor. Bir sayfa kapanıyor.

Bazı şeyler yaşamımızdaki görevini tamamlamış durumda. Bazı deneyimler artık öğreteceğini öğretmiş, içlerindeki manayı bize bütünüyle bırakmış durumda.

‘Ben bu hikayeden alacağımı aldım’ dediğimiz bir noktadayız ve yeni sayfalar, yeni  hikayeler için bu defterler kapanıyor.

Tabii öğrendiklerimizle, bugünün tecrübesi ve aklı ile çok daha güzel şeyler başlayabilir hayatımızda. İnşallah ömrümüzde her bir sayfamız, bir öncekinden çok daha güzel olsun. Hak eden hak ettiği ile buluşsun dilerim. Bazı şeyler artık geride kalıyor.

Uranüsyen bir yeniay. Uranüs yeniay sırasında Güneş Ay kavuşumuna kare açıda. Birebir aynı dereceden yapıyor karesini.

Güneş ve Ay 23 derece aslanda. Uranüs 23 derece boğada. Tam bir kare var.

Değişimi sembolize eden bir gezegenin böyle bir açısının olması, tüm olasılıkları şekillendiren bir etki tabii.

Uranüs değişimdir. Mevcut halin sonlanmasıdır. Yeniye geçiştir. Bitmesi gerekenin bitişi ile gelen yeniliktir.

Bu anlamda aslan yeniayı bir kırılma noktasına benziyor.

Bir yön değişikliği. Bir düzen değişikliği. Bir kopuş. Bir açılım. Bir özgürleşme.

Farkındalık demektir Uranüs. Belki biraz sarsabilecek bir uyanış. Bir gerçeğe uyanma.

Sürprizli bir deneyim ile gelecek ani bir farkındalık. Duyguların değişmesi. Fikirlerin değişmesi.

‘Bunu bu zamana kadar göremedim. Yanlış tanımışım bu kişiyi. Yanlış değerlendirmişim ben bu konuyu. Aslında durum hiç de öyle değilmiş.’ gibi değişimler.

Köklenmiş ve konforda hissettiğimiz yerlerin aslında bize göre olmadığını fark etmek. Bazı şeylerin çok da iyi, çok da doğru, öyle çok da temiz olmadığını görmek.

Birilerini daha yakından tanımak. Tanıyınca benzer olmayan noktaları görmek. Uzaklaşmak.

İnsan ilişkilerimiz ve sosyal yaşamımız ile ilgili böyle ihtimaller var.

Aslan temaları üzerinden açalım, çeşitlendirelim olasılıkları. Başka neler olabilir ?

Bebekler, hamilelikler aslan konusudur. Uranüs yeniaya mevcut düzenin değişimi, kopuşu ve sonlanması gibi ihtimaller eklediğinden, hamile hanımların bebeklerini ve kendilerini bugünlerde daha çok korumasını, daha dikkatli olmasını önereceğim.

Bebeklerinizin bakımında yeterince emin olmadığınız uygulamaları yapmamanızı önereceğim. Bir şey alerjik reaksiyona neden olabilir. Fazla gelebilir bünyelerine örneğin. Çocuklarınızı daha sıkı biçimde kontrol etmenizi önereceğim. Bir ilaca, bir kimyasala uzanabilirler. Zararlı bir şeyi yiyebilirler, yutabilirler.

Bebekler, çocuklar konusunda daha temkinli olmamızı istiyor, öyle gerektiriyor yeniay.

Ama önlemlerini alan, dikkatli olan kişi için korkuya gerek yok. Aklın olduğu yerde, akılcı seçimlerin olduğu yerde kaygılanmaya gerek yok.

Aşk ve flörtler de aslan temasıdır. Böyle bir iletişim içinde iseniz fikirlerini değiştirecek, sizi bu kişiden uzaklaştıracak farkındalıklar da getirebilir yeniay.

Keyifler, eğlenceler aslan temasıdır. Uranüs karesiyle aslanın gölgesi çıkabilir ortaya. Abartılı ve temiz olmayan eğlencelerin karmik karşılıkları gelebilir.

Spekülatif yatırımlar, döviz, altın konuları aslan burcu ile ilgilidir. Buralardan da riskler, kayıplar gelebilir. Yatırımlar konusunda büyük hiçbir hareket önermem. Stabil kalmak, sabit kalmak, olanı korumak çok daha iyi olur böyle Uranüsyen bir vakitte. Yeniayın öncesi ve sonrası ile birlikte yakınındaki birkaç günlük zamanı kastediyorum. Şans oyunları da riskli bir alan.

Aslan burcunda bir Venüs retrosu deneyimliyoruz şu an. Bu retronun içindeyiz. Retro başlarken Instagram paylaşımlarımda sıkça anlattım : ‘Yaşam enerjimizi nerelerde kaybettik ? O enerjiyi ne ile hareketlendiririz yeniden ? İçimizdeki çocuğu nasıl yeniden sevindirebiliriz ? Bu retroda yaşam enerjimizi yeniden oluşturacağız. Bir temizlik var hayatlarımızda’ demiştim.

‘Bizi aşağı çeken, yaşam enerjimizi, heveslerimizi söndüren, iyi hissettirmeyen şeylerden uzaklaşıyoruz’ demiştim. İşte bu yeniay da tam aynı yönde, tam paralelde bir etki. Sürece olasılıkları büyüten bir katkısı var. Değişim enerjisini çalıştırıyor.

Yeniden heveslenmek, yeni güzel deneyimler için heves duymak, yaşama iştah duymak, yeniden neşelenmek, kaybettiğimiz neşeyi bulmak..Gitmesi gerekenleri göndermek. Bitmesi gerekenleri bitirmek. Resim bu 🙂

Bir yandan da sahip olduğumuz iyi şeyleri korumak. Riskler almamak. Riske girmemek. Aslandan gelen heyecan isteğiyle maceralara atılmamak. Değişken koşullar içinde öngöremediğimiz yerlere ayak basmamak. Kocaman adımlar atmamak.

İşte böyle bir yeniay 🙂

Şimdi burçlar için de konuşalım olasılıkları.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Bu arada iletişim adresim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

5.evinizde bir yeniay. Esasen güzel bir yerde. Renkli, eğlenceli bir evde. Keyifli, eğlenceli şeyleri simgeler bu ev. Maceralı, heyecanlı şeyleri anlatır. Heyecan duyduğumuz, yaşam enerjimizi yükselten şeyler aslan burcu ve 5.ev ile ilgilidir.

Ama bu yeniayda bir Uranüs karesi var. Uranüs’ün uyumsuz açıları dengenin dışında, ölçünün ötesinde şeyler olabiliyor. Burada nasıl bir ihtimal var ? Eğlencenin, maceranın dozunu kaçma ihtimali var. Bundan zarar görme ihtimali var.

Belki yaşam enerjinizi yükseltecek bir şeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Yeni şeyler denemek isteyebilirsiniz. Ama bu şey elbette bir çılgınlık olmamalı. Her şey ölçüsünde güzel. Güvenliyse güzel. İyi ve erdemli ise güzel. Kararında ise güzel. Uranüs’ün dürtüselliğine kapılmayın.

Bir de flörtler akla geliyor aslan deyince. Flört amaçlı yapılan, içinde bir sevgi ve sahici duygular barındırmayan şeyler aslan burcu temasıdır. Bunlar Plutonik şeyler. Jüpiteryen değil. Yani erdemli değil. Çünkü kimse bizim eğlence aracımız değil. Heyecan malzememiz değil. Bunların da olabileceği ve sert karmik karşılıkların gelebileceği bir yeniay vakti.

Bir uyarım daha olacak : Spekülatif yatırım araçları aslanın konusudur. Altına, dövize çevirmek ya da altından/dövizden nakde çevirmek istediğiniz bir tutar varsa bunun için acele etmemenizi öneririm. Özellikle de büyük bir meblağ ise acele karar almamak, koşulları izlemek iyi olabilir.

Bir de şans oyunları konusunu ekleyeceğim bir aslan teması olarak. Buralar da riskli alanlar. Her zaman için riskli ama özellikle de böyle bir yeniay etkisi altında yapmamanızı öneririm. Zaten bunlar da Plutonik şeyler. Karmamızı temiz tutmak en güzeli.


Yükselen Boğalar :

4.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten kare (uyumsuz) açısı var.

4.ev evimizi, ailemizi, hane halkını simgeliyor. Burada bir aslan etkisi olduğu için, aile içinde huzursuzlukların olabileceği geliyor akla. Çünkü aslan, ateş elementinin dengenin ötesinde yüksek hali. Kuvvetli bir ateşi temsil ediyor. Kibirli, üstten tavırlar var gölgesinde. Olanı olduğundan daha büyük gösterme eğilimi var. Durumları dramatize etme eğilimi var.

Ne olabilir ? Küçük şeyler büyüyebilir. Eften püften meseleler deriz hani. Basit şeyler konu olabilir. Tartışmalar olabilir. Uranüs etkisi var. Uranüs dürtüsel bir gezegen. Uyumsuz açıları kontrolsüz şeyleri simgeliyor. Tatsız şeyler olabilir.

O yüzden sakince, doğru bir üslupla yapalım konuşmalarımızı. Konuları büyütmeden, oldukları haliyle ele alalım. Niyetimiz çözmekse çözüm getirecek şeyler yapalım.

Kontrol istiyor bu yeniay.

Bunun dışında evimiz için yeni şeyler yapacaksak seçimlerimizde, alışverişlerimizde aceleci davranmayalım. Aslan şıklık demektir. Dekorasyon bir aslan konusudur. Dekoratif değişiklikler olacaksa, tadilatlar olacaksa bilmediğimiz insanlarla çalışmayalım.

Aciliyeti olmayan konular için bekleyelim derim. Yeniaylar başlangıç ve girişim vaktidir ama bu yeniayı girişimler için öneremiyorum çok.


16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

3.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay.

Yakın çevre içinde sürprizli haberler mümkün. Uranüs’ün uyumsuz açısı sebebiyle biraz tatsız şeyler olabilir bunlar. Akrabalarınız içinde anlaşmazlıklar olabilir.

3.ev kardeşleri simgeliyor. Aslan burcu ise biraz çocuksu olmak demek. Kimi zaman yeterince olgun davranamamak, keyifleri sorumlulukların önüne almak demek. Kardeşlerinizin böyle seçimleri, davranışları olabilir. Bunlar kızdırabilir sizi.

Yakınınızda gittiğiniz bir ortamda kişilerin çok da erdemli, ahlaklı olmadığını fark edebilirsiniz. Bir flörtöz tavır, iyi niyeti ve saygısı eksik bir davranış üzerine bir daha gitmemeye karar verebilirsiniz.

Bunlar dışında ;

Bir başlangıç için kullanmak istiyorsanız bu yeniayı, hiçbir konuda etraflıca düşünmeden hareket etmeyin derim. Uranüs’ün dürtüselliği var çünkü burada. Hızlı ve yanlış bir karar aldırabilir. Oraya kapılmayın.


Yükselen Yengeçler :

2.evinizde doğacak bu Uranüsyen yeniay.

Bir para konusu var burada. 1 Ağustos kova dolunayında da vardı, burada da var.

Bir para çıkışı, bir para kaybı, memnuniyet getirmeyecek bir alışveriş, hatalı bir alışveriş, gereği olmayan fazla lüks bir tüketim, beklenenin dışında yüklü bir ödeme, parasal konularda şaşırtabilecek bir durum olasılıklar arasında. O yüzden yeniayın yakınındaki (öncesi-sonrası) günlerde dikkatli olmanızı öneririm.

Büyük bir alışveriş yapmamak, büyük bir girişimde bulunmamak, alacağınız şeylerin gerekliliğini sorgulamak, aklın gözüyle sorgulamak faydanıza olacaktır. Zaten aynı yerde bir Venüs retrosu da var.

Şans oyunları da aslan temasıdır. Bir para kaybı yaşatabilir size. Uzak durmanızı öneririm. Zaten bunlar temiz şeyler değil.

Döviz, altın, vb spekülatif yatırım araçlarında büyük hareketlerden sakınmanız da fayda olur diye düşünüyorum. Aslan burcunun konuları arasında bunlar da var.

Şartlar değişken, zemin kaygan. Planlar, öngörüler tutmayabilir. Risk almanızı gerektirecek değişimlerden uzak durmanızı öneriyorum o yüzden bu yeniay için.

Yeniayları girişimlerimiz için kullanırız ama bu kez stabil kalmak daha doğru gibi görünüyor.


16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

1.evinizde doğacak Uranüsyen aslan yeniayı.

1.ev etki aldığında önemli bir açılım oluyor. Bir farkındalık oluyor. Bir şeyin mantığını oturtuyoruz. Bir şeyin matematiğini anlıyoruz. Bir şey hafifliyor. Bir şey değişiyor. Bir şey geride kalıyor.

Özgürlüğümüzü, konforumuzu, iyilik halimizi eksilten şeyleri bitiriyoruz. ‘Ben’ diyoruz. Kişisel sınırlarımıza daha güçlü şekilde sahip çıkıyoruz.

Siz de bunu yapabilirsiniz.

Uranüsyen etkiyle bir kopuş ihtimali var. Size iyi gelmeyen, belki özgüveninizi zedeleyen, belki huzurunuzu eksilten bir şeye karşı tepkinizi koyabilir, kapınızı kapatabilirsiniz. Bir şeyi bitirebilirsiniz.

Bir yeniye geçiş isteği var. Bu yenilik bir şeyin bitmesiyle gelecek olabilir. Bir özgürleşme var. Bir hafiflik var. Sadece şu uyarım olsun : Uranüs dürtüsel bir gezegen. Bir şey yapacaksanız iyi düşünün, iyi hesaplayın, iyi planlayın ne yapacağınızı.

Değişken şartlar içinde, bir durumun değişmesiyle yeni bir plan da doğabilir. Böyle bir olasılık da var. Duruma göre güncelleyeceğiniz bir planınız da olabilir.


Yükselen Başaklar :

12.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten yeniaya kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Aslan burcu konularında bir karmanın karşılığını ödemek mümkün. Vaktiyle yaşanmış karmik bir konu önünüze gelebilir.

Flörtler, duygusu olmayan flörtöz davranışlar, ego tatmini ihtiyacıyla karşı tarafı düşünmeden yapılan şeyler, kibirli şeyler, egosantrik şeyler aslanla ilgili.

Lüks tüketimler, ihtiyaçları önceliklendirmeden yapılan gereksiz harcamalar, gösteriş amaçlı yapılan alışverişler aslanla ilgili.

Şans oyunları aslanla ilgili.

Bu konularla ilgili tatsız şeyler olabilir. Para kayıpları olabilir. Zamanında yapılmış yanlış bir şeyin karşılığı beklenmedik şekilde gelebilir. Emeksiz gelmiş bir para, problematik bir konuyla elinizden çıkabilir. Kibirli bir davranışın karşılığı olarak aynı şeyi bir başka kişi size yapabilir.

Böyle karmalarınız yoksa da dikkat edin. Karmanızı temiz tutmak için dikkat edin.

Yakın çevreniz içinde üstü örtülü, gizli saklı kalmış flört, ilişki durumları da açığa çıkabilir.


16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

11.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay.

Aslan burcu sosyal ortamlarla ilgili. Özellikle sanat ve spor kurslarını, spor salonlarını, etkinlik alanlarını, atölyeleri düşünebilirsiniz.

11.ev de kursları, eğitim ortamlarını, grup çalışmalarını, böyle ortamlardan edindiğimiz arkadaşları temsil ediyor.

Böyle bir sosyal ortam içinde iseniz bir kopuş gelebilir. Bir şeylerden rahatsız olup o faaliyeti, o ortamı bırakabilirsiniz. Oradan tanıdığınız kişileri hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz.

Bir grup çalışması içinde kibirli, egosantrik davranışlarda bulunan biri var belki. Aslan etkisi olduğu için böyle bir senaryo üretiyorum. Çünkü Uranüs’ün uyumsuz açısıyla aslanın gölgesi ortaya çıkacak.

Böyle biri varsa ve bir süredir tolere ediyorsanız artık bir noktada tavrınızı koyabilirsiniz, çizginizi çekebilirsiniz.

Bir arkadaşlık içinde, iyi hissetmiyorsanız burada bir mesafelenme olabilir.

Arkadaş grubunuz içinde haberinizin olmadığı bir flört, bir sevgililik durumu da olabilir. Flörtler aslanın konusu. Yakın arkadaşlarınız içinde böyle bir şey duyabilirsiniz. İş ortamınızda, ekipler içinde de olabilir bu. Çünkü 11.ev etkisi var.

Bu şey size çok iyi hissettirmeyebilir. Arkadaşlık enerjisi bozulabilir biraz. Ama herkesin kendi hayatı. Bir başkasının seçimleri bizi ilgilendirmiyor. Siz işinize odaklanın.


Yükselen Akrepler : 

10.evinizde doğacak bu Uranüsyen yeniay.

Aslan burcunun aydınlık ve erdemli olmayan yönleri (her burcun var böyle tarafları) açığa çıkabilir bu uyumsuz açıyla.

Ne mesela ? Egosantrik davranışlar. Kibirli davranışlar. Haddini, amacını aşan sözler.

10.ev etki aldığı için otorite figürleri geliyor akla. Patronlardan, yöneticilerden, amirlerden, yetki sahibi kimselerden yana böyle şeyler yaşanabilir.

Müsaade etmemek, kabul etmemek gerekiyor. İnsanlar işini kaybetmemek için bir şeyleri tolere edebiliyorlar, etmek zorunda hissedebiliyorlar. Hele de böyle bir ekonomik ortamda işini kaybetme korkusu yaşamak çok normal.

Ama kabul ettiğimiz her yanlış büyüyor. Ne yazık ki sistem içinde bu böyle. Kendimize olan saygımızla tavır koymamız gereken yerlerde sustukça, susmaya devam ettikçe yaşam biz konuşana, ses çıkarana kadar deneyimler göndermeye devam ediyor. Üstelik gitgide büyüyor o deneyimler.

Kavga, gürültü olmak zorunda değil. Uygun bir zamanı seçmek, üslubunca, insani değerlerle, sevgi diliyle kendini ifade etmek işe yarayabilir diye düşünüyorum.

İkili ilişkiler, flörtler içinde de karşı tarafın sizin üzerinizde bir hakimiyet kurmak istediğini, eşit olmak yerine güç sahibi olmak, böyle bir taraf olmak, kendine konfor yaratmak, ilişki içinde kendine istediğini rahatça yapabileceği bir alan yaratmak, ayrıca egoyu tatmin etmek için güç gösterisi yapmak istediğini gözlemleyebilirsiniz. Çizginizi çekmenizi öneririm. Bunlar kabul edilebilecek şeyler değil.


16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

9.evinizde doğacak aslan yeniayı. Uranüs’ten yeniaya kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Bu ev uzak yerleri, uzaklara seyahatleri simgeler. Aslan burcu ise tatilleri, gezileri, keyif almak için yapılan şeyleri anlatıyor.

Böyle bir planınız, bir yolculuk niyetiniz varsa/olursa, aceleci olmamanızı, uygun zamanı seçmenizi önereceğim. Uranüs’ün uyumsuz açısı planların değişebileceğini söylüyor çünkü.

Seyahatiniz içinde keyifsiz durumlar da olabilir. Tatiller için bu yeniayın yakınındaki (öncesi-sonrası) birkaç günlük kısmı kullanmamak iyi olabilir.

9.evin başka temaları da var. Çok da önemli temalar bunlar.  Yaşamla ilgili farkındalıklarımız. Olgunluğumuz. Bilinç seviyemiz. Hayatla ilişkimiz. Tecrübelerimiz bu evle ilgili.

Aslan burcu ise tam tersi, olgun olmayan çocuksu bir hali anlatıyor. Keyif, eğlence için yapılan şeyler, ego tatmini için yapılan şeyler, gösteriş amaçlı yapılan şeyler, flörtler, başkalarının kişisel sınırlarını aşan şeyler var aslanın gölgesinde. Böyle bir davranışın sert bir karşılığı gelebilir hayattan bu yeniay zamanında. Karmik bedel ödenebilir. ‘Bu bana ders oldu’ diyebileceğiniz bir dönüşüm olası.


Yükselen Oğlaklar : 

Yeniay 8.evinizde doğacak.

Bir parasal gündem olası. Bir para konunuz olabilir. Biraz keyfinizi kaçırabilecek bir şey olabilir bu.

8.ev para çıkışları ile ilgili. Uranüs ise beklenmeyeni anlatıyor. Tatsız bir masraf doğabilir. Hesapta olmayan bir şeyle bütçeniz bölünebilir. ‘Bu şey olmasaydı, o parayla şu şeyi yapacaktım’ diyebilirsiniz. Planlarınızı ertelemeniz gerekebilir.

Resmi ödemeler var ayrıca bu evde. Devlet birimlerine borçlar bu evin konusu. Böyle bir konu gündeminize gelebilir. Aslan burcu çocuklar demektir. Çocuklarınızın devlet borçları varsa, bu konular için devreye girmeniz gerekebilir.

Lüks tüketimlerle de ilgilidir aslan. Gereği olmayan, ihtiyaç dışı bir alışveriş sorun yaratabilir.

Parasal konular var genel olarak. Temkinli olmak ve de harcamalarda ölçüyü korumak faydanıza olacaktır.


16 Ağustos 2023 Aslan Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

7.evinizde doğacak, Uranüsyen bir aslan yeniayı.

Yeni bir bağlantı, bir anlaşma doğabilir ama Uranüs’ün uyumsuz açısı bu başlangıcın çok iyi şeyler getirmeyebileceğini söylüyor. O yüzden bu yeniayı bir şeylere adım atmak için öneremiyorum çok.

Yeniayları girişimlerimiz için kullanırız ama bu Uranüs etkisi dikkat istiyor.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, iş birlikleri bu evin konusudur. Özel dersler, eğitmenler, koçluk yapan kişiler bu evle ilgilidir. Bu yeniayda böyle konulara girmemeniz, böyle bir şey yapmamanız iyi olur diye düşünüyorum.

İkili ilişkiler de 7.ev teması. Aslan burcu ise flörtöz şeylerle, duygusu olmayan yakınlaşmalarla ilgili. Birisi hayatınızda dahil olmak isteyebilir. Fakat bir duyguyla olmayabilir bu yakınlık isteği. Farklı niyetler olabilir. Uzak durmanızı, sınırlarınızı, mesafenizi korumanızı öneririm. Kapınızı kapalı tutmanız faydanıza olabilir.


Yükselen Balıklar :

Yeniay 6.evinizde doğacak.

Yeniay başlangıç sembolüdür. Girişimlerimiz için kullanırız ama bu Uranüs faktöründen dolayı aslan yeniayını girişimler için öneremiyorum. Özellikle de büyük bir konu ise beklemeniz, stabil kalmanız daha iyi olabilir.

Sanatsal konular, sporla ilgili şeyler, etkinlikler, kurslar, organizasyonlar aslanın konusu. Bu konularda yapacağınız bir şey memnuniyet getirmeyebilir. Bir hizmet satın alabilirsiniz, bir yere katılmak isteyebilirsiniz ama bu şeyden memnun kalmayabilirsiniz. İşleyişte aksaklıklar, pürüzler olabilir. Bir organizasyon iptal edilebilir. Teknik sorunlar olabilir.

6.ev temaları üzerinden de bakalım yeniaya. İş hayatımızla, iş ortamımızla, ekip arkadaşlarımızla ilgili bir ev burası. Uranüs’ün uyumsuz açısı aslanın gölgesini çıkartabilir ortaya. Kibir, böbürlenmek, gösteriş, egosantrik davranışlar, küçümseyici tavırlar var aslanın gölge tarafında. Bir iş arkadaşınızla böyle bir şeyden ötürü sorun yaşamanız mümkün. Aynı şekilde karşılık vermek yerine, bunu ona yakıştırmadığınızı söylemek, gücendiğinizi söylemek daha iyi olabilir. Adaptan, kendini bilmekten daha güzel hiçbir şey yok.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgiler, ferahlıklar ! 🙂

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!